FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Malzeme
  • Renk
  • Fiyat Aralığı
MASA LAMBASI
  • TL
58 Ürün
+2
Tasarım Seçenekleri

Ev dekorasyonuna incelikli zevkini yansıtırken, aydınlatma planlamasında farklı seçimler yapmak isteyenlerin popüler seçimlerinden biri de masa lambası çeşitleri oluyor. Geçmişten günümüze iç mekânlarda ambiyansın desteklenmesi için en sık kullanılan aydınlatma armatürleri arasında yer alan masa lambası, çizgilerindeki estetik ve kullanım amaçlarındaki çeşitlilik ile popülerliğini sürdürüyor.

Yaşam alanlarının enerjisini değiştiren avize, lambader ve aplik modelleri ile uyum içerisinde kullanılabilen masa lambaları, fonksiyonelliği estetik görünümle birleştiren armatürler olarak evlerde olduğu kadar ofislerde de yer buluyor. 

Lamba türlerinden malzemelerine, tasarımlarından çalışma mekanizmalarına dek birçok noktada farklılaşan masa lambası modelleri arasından seçim yaparken beklentilerin doğru değerlendirilmesi önem taşıyor. Böylece ayaklı masa lambası, LED masa lambası ve büyüteçli masa lambası gibi modeller arasından ihtiyaçlara en eksiksiz yanıt vereni seçmek mümkün oluyor.

Siz de evinizin dekorasyonunu desteklemek ve aynı zamanda aydınlatma tasarımını iyileştirmek adına birbirinden şık masa lambası modelleri arasından seçim yapabileceğiniz Vivense’yi ziyaret edebilirsiniz. Vivense’nin geniş ürün yelpazesi içerisinden dilerseniz şarjlı masa lambası modellerini inceleyerek kesintisiz bir çalışma deneyimi yaşayabilir dilerseniz banker masa lambası çeşitlerine yönelerek dekorasyona incelikli zevkinizle damga vurabilirsiniz.

En Şık ve Modern Masa Lambaları 

Tasarımı ile yaşam alanlarının enerjisini yükselten, dekorasyonun odak noktasına dönüşen ve aynı zamanda abajur ve lambaderler ile katmanlı bir aydınlatma oluşturulmasına yardımcı olan masa lambaları mekânlara sıcaklık katıyor. 

Kimi zaman tekli berjerlerin yanındaki sehpalarda kimi zaman çalışma masalarında kimi zaman ise salonlardaki konsolların üzerinde konumlandırılan masa lambaları, mekânlardaki dekorasyon tarzını hem destekliyor hem de işlevselliği ile yaşamı kolaylaştırıyor.

Çalışma masa lambası ile dekoratif amaçlı masa lambası modelleri arasında tasarım ve kullanılan lamba türü bakımından farklılıklar bulunuyor. Çalışma masa lambası çeşitlerinde daha çok vurgu aydınlatma sunan LED ışıklar kullanılırken dekoratif amaçlı armatürlerdeki lamba türleri farklılaşabiliyor. Masa lambalarının üretildikleri materyaller de değişiklik gösteriyor: Ahşap masa lambası zamansız bir tercih olarak tüm odalarda yer alabilirken metal masa lambası çalışma odalarının atmosferine hayat katıyor.

Farklı Malzemelerden Masa Lambası Vivense.com’da

İç mekânlarda alanları bölümlemek, kahve ve okuma köşeleri yaratmak, ambiyansa romantizm katmak ya da dikkat çekici beğenileri öne çıkarmak… Masa lambası kullanımı ile tüm bu amaçlara ulaşmak mümkün. Amaca uygun olarak materyal seçildiğinde masa lambaları ile dönüştürücü bir etki elde edilebiliyor.

Ahşap masa lambası, zamansız tasarımların başında geliyor. Ahşabın sıcaklığının odalarda hüküm sürmesinin en pratik yollarından biri olarak değerlendirilen ahşap masa lambası çeşitleri; modern, avangart ve rustik tasarımlarda olabiliyor. 

Metal masa lambaları da son yıllarda oldukça revaçta. Özellikle yeşil masa lambası olarak nam salan banker masa lambası modellerinde metal malzeme özgünlüğü simgeliyor. Seramik, toprak ve kumaş masa lambaları ise iddialı seçimlerin merkezinde yer alıyor. Sıra dışı dekorasyonların enerjisini yükselten bu masa lambaları, dekorasyonda dikkat çekici unsurlara dönüşüyor.

Çalışma Masanızı Aydınlatan En İyi Masa Lambaları

Çalışma masalarında konumlandırılan masa lambaları çalışma verimliliğini ve konsantrasyonu pozitif yönde etkiliyor. Gözlerin daha az yorulmasına katkı sunan bu aydınlatma armatürleri genellikle LED masa lambası modelleri arasından seçiliyor. Böylece çalışma alanının maksimum ölçüde aydınlatılması ve çalışan kişinin konforunun desteklenmesi mümkün oluyor.

Büyüteçli Masa Lambası ile Tüm Detaylara Hakim Olun

Hassas çalışma gereksinimi olanların hayatını kolaylaştıran büyüteçli masa lambası çeşitleri verimliliği yükseltiyor. Küçük nesnelerle çalışanlar, çizim yapanlar, montaj işlemlerini gerçekleştirenler için konforlu bir deneyim yaşatan büyüteçli masa lambası çeşitleri, hassas iş süreçlerinde hata yapma riskinin minimum seviyeye inmesine katkı sunuyor.

Ayrıntılı çalışmak zorunda olan kişilerin vazgeçilmez dekoratif tercihleri arasında yer bulan büyüteçli masa lambaları genellikle metalden üretiliyor. Ayarlanabilmelerinin yanı sıra farklı renklerde sunulmaları dekorasyonla uyum sağlamalarını kolaylaştırıyor.

Kesintisiz Bir Deneyim İçin Şarjlı Masa Lambası

Elektrik kesintilerini sorun olmaktan çıkaran, evin istenilen alanında çalışma özgürlüğü sunan şarjlı masa lambası modelleri, kesintisiz bir deneyim için ideal tercihler arasında yer alıyor. Farklı kablo uzunlukları ile sunulabilen şarjlı masa lambası modelleri arasında seçim yaparken armatürün kullanılacağı alanın prize yakınlığının göz önünde bulundurulması gerekmiyor. 

Şarjlı masa lambası günümüzde sıklıkla tercih edilen bir model olsa da pilli masa lambası modelleri de son yıllarda popüler seçeneklerden biri hâline geldi. Elektrik bağlantısına ihtiyaç duymadan çalışabilen bu masa lambası modelleri, çalışma alanlarının özgürce seçilebilmesini mümkün hâle getiriyor.

LED Masa Lambası, Görev Aydınlatması İçin İdeal

Enerji tasarrufu sunan ve aynı zamanda güçlü ışık vererek görev aydınlatması için ideal olan LED masa lambası modelleri, çalışma esnasında konsantrasyonunu yükseltmek isteyenlerin favori tercihleri arasında yer alıyor. LED ışıkların öne çıkan avantajları arasında göz yorgunluğunu azaltmaları olduğunu biliniyor.

Yoğun bir şekilde çalışırken göz yorgunluğunu azaltan ve aynı zamanda göz yorgunluğu ile ilişkili baş ağrılarının, göz kuruluğunun, konsantre olamamaya bağlı duruş bozukluklarının oluşmasını engelleyebilen LED masa lambası modelleri her yaştan kişinin yaşam konforunu artırıyor.

Masa Lambası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Masa lambası doğru seçildiğinde odaların dekorasyonunun iyileştirilmesi, aydınlatma dekorasyonunun tamamlanması ve alanların bölümlenmesi mümkün olabilir. Masa lambası seçerken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

Masa Lambasının Kullanım Amacı

Masa lambaları farklı amaçlarla kullanılabilir. Dekorasyonun tamamlanması, okuma süreçlerinin kolaylaştırılması, çalışma masalarında görev aydınlatma ihtiyacının karşılanması ve hatta karanlıkta güvenliği artırması için kullanılabilen masa lambalarının seçimi, kullanım amacı doğrultusunda yapılmalıdır. Kullanım amacı lambanın renginden üretildiği materyale, lamba türünden çalışma mekanizmasına dek birçok unsur üzerinde etkilidir.

Masa Lambasının Boyutu

Masa lambasının boyutu, seçim sırasında yol gösterici olmalıdır. Masa lambası dekoratif amaçla kullanılacaksa ve konsol gibi geniş yüzey alanına sahip mobilyaların üzerinde konumlandırılacaksa daha büyük armatürler tercih edilebilir. Masa lambası daha küçük mobilyaların üzerinde kullanılacaksa ya da kullanılacağı odanın boyutları küçükse minimal ebatlardaki ürünler önceliklendirilebilir.

Işık Türü

Masa lambalarında farklı lamba türleri kullanılabilir. Ürünlerde kullanılan lamba türleri masa lambalarının tasarımı üzerinde de değişikliğe yol açabilir. Görev aydınlatması amacıyla kullanılacak masa lambaları LED özellikte olanlar arasından seçilebilir. 

Lambanın Üretildiği Malzeme

Masa lambaları farklı malzemelerden üretilmektedir. Zamansız tercihlerin başında ahşap masa lambası modelleri gelirken son dönemlerde modern dekorasyonla özdeşleşen metal masa lambaları öne çıkmaktadır. Masa lambasının kullanılacağı alan, alandaki hâkim dekorasyon stili ve kişilerin beğenileri lambanın malzemesini belirlerken dikkate alınmalıdır.

Masa Lambası Özellikleri

Masa lambaları ayarlanabilir özellikte olabileceği gibi sabit tasarımda da sunulabilir. Ürünün kullanım amacı doğrultusunda seçim yapılması, satın alınan üründen maksimum fayda sağlanması anlamına gelir. Benzer şekilde USB bağlantılı modeller, elektronik cihazlarını şarj etmek isteyenler için kullanışlı bir tercih olabilir.

Masa Lambası Modelleri ve Fiyatları

Masa lambası fiyatları; masa lambalarının modelleri, tasarımları, lamba türleri, çalışma mekanizmaları ve markaları doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Masa lambası ihtiyacı oluştuğunda fiyatlara bakarak değerlendirme yapmak yaygın bir tercih olmakla birlikte önemli olan ihtiyaçlar doğrultusunda tercihte bulunmaktır. Böylece satın alınan ürün uzun süre boyunca maksimum memnuniyetle kullanılabilir. 

Dekorasyonun enerjisini yükseltirken aynı zamanda fonksiyonelliği ile yaşam kalitesini artıran masa lambaları Vivense’de beğeninize sunuluyor. Evinizin tüm ihtiyaçlarını uygun fiyatlarla karşılayabileceğiniz Vivense’de masa lambalarına ek olarak birbirinden şık sarkıt avize modelleri de sizi bekliyor. 

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.