FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Renk
  • Ürün Tipleri
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
EVCİL HAYVAN ÜRÜNLERİ
  • TL
169 Ürün

Kedi ve köpek sahiplenmek, sahiplenenlerin hayatındaki birçok önceliğin değişmesi anlamına gelir. Onların daha sağlıklı, daha mutlu ve konforlu olmalarını sağlamak evcil hayvan sahiplenenlerin temel sorumluluklarına dönüşür. Hem insanların hem de kedilerle köpeklerin yaşamlarında radikal değişimleri beraberinde getiren sahiplenme sürecinde belli başlı evcil hayvan ürünleri temin edilmelidir. Bu ürünler dostlarımızın sağlığı ve konforu için kritik derecede önemlidir. 

Kedilerin Konforu ve Sağlığı için Kedi Eşyaları

Kedilerin evde yaşaması ve bu süreçte konforlu olup içgüdülerinin desteklenmesi için bazı kedi eşyaları kritik öneme sahiptir. Kedilerin yaşadıkları ortama adapte olabilmesi, rutin veteriner hekimi ziyaretlerine güvenle götürülmesi ve içgüdüsel davranışlarının sergilenebilmesi için gerekli kedi eşyaları şu şekilde sıralanabilir:

Kedi Taşıma Çantası

Kedilerle çıkılan yolculuklarda ya da kedileri veteriner hekim kontrollerine götürürken kedi taşıma çantası olmazsa olmaz ürünlerden biri olarak öne çıkıyor. Kedilerin güvenli bir şekilde taşınması amacıyla tasarlanan bu kedi eşyaları farklı formlarda tasarlanabiliyor. Kedinin ağırlığı, boyutları ve dışarı çıktığında verdiği tepkiler göz önünde bulundurularak kedi taşıma çantası seçimi yapılabilir.

Kedi Kumu Kabı

Kediler köpeklerden farklı olarak tuvalet ihtiyaçlarını ev içerisinde gideren canlılardır. Kedilerin tuvaletlerini yapabilmek için onlara ayrılmış kedi kumu kabı ve sağlıklarını destekleyen kedi kumu çeşitlerine ihtiyaçları vardır. Kedi kumu kabı kedinin genel sağlık durumu ve boyutları doğrultusunda seçilmelidir. Böylece kedi tuvaletini yaparken maksimum konforla buluşabilir.

Kedi kumu kabının hem kedinin hem de aynı evde yaşayan insanların sağlığı için düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Kedi kumu temizlenirken kedi kumu küreği kullanılarak hijyenik bir deneyim yaşanabilir. Tuvaletten çıkan kedilerin patilerine giren kumların evin içine yayılmaması için kedi tuvaletlerinin bulunduğu ortama kedi kumu paspası konumlandırılması tavsiye edilir. Kedi paspası çeşitleri kum parçacıklarının hapsedilmesini sağlayan bir yapıya sahiptir.

Kedi Evi ve Kedi Yatağı

Kediler gürültüden ve kalabalık ortamlardan rahatsız olan canlılardır. Kendilerine ait ortamlara sahip olmalarına imkân tanımak onların daha huzurlu ve mutlu olmasını sağlamanın en pratik yoludur. Bu nedenledir ki kedi evi ve kedi yatağı en çok tercih edilen kedi mobilyası çeşitleri arasında yer alır. Bu ürünler kedilerin konforlu bir uyku uyumasını sağlarken istedikleri zaman ortamdan uzaklaşmaları için fırsat sunar. 

Kedi yatağı ve kedi evi fiyatları ürünlerin sahip olduğu nitelikler doğrultusunda değişebilir. Tek kediye uygun olanlar daha uygun fiyatlarda sunulurken birden çok kedinin kullanımı için tasarlanan daha detaylı ürünlerin fiyatları yükselir.

Kedi Mama ve Su Kabı

Kedi mama kabı ve su kabı kedilerin temel ihtiyaçlarının başında gelir. Kedilerin sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi ve ideal oranda su içebilmesi için düzenli olarak temizlenen, bıyıklarını rahatsız etmeyecek ölçülerde üretilen mama ve su kaplarına ihtiyaçları olur. 

Kedi mama kabı üretilirken farklı malzemeler kullanılabilir. Plastik, seramik ve paslanmaz çelik kedi su ve mama kabı üretiminde en çok tercih edilen malzemelerdendir. Farklı renkte ve tasarımda üretilmeleri evin dekorasyonunun doğal bir bileşeni olarak konumlandırılmalarını mümkün kılar.

Kedi Tırmalama Tahtası

Kedilerin yaşadığı her evde bulunması gereken kedi mobilyası çeşitlerinden biri de kedi tırmalama tahtasıdır. Kedi tırmalama tahtası kedilerin koku bırakma ve tırmalama gibi içgüdüsel ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlar. Bu esnada evdeki eşyaların ve mobilyaların görmesi muhtemel zararların da azaltılmasını mümkün kılar. 

Kedi tırmalama tahtası çeşitleri oldukça fazladır. Kedi tırmalama tahtası tek başına tasarlanabildiği gibi kedi evi gibi kedi mobilyası ürünlerinin bir parçası olarak da sunulabilir. Seçim sırasında kedilerin alışkanlıkları ve kedi tırmalama tahtasının konumlandırılacağı alanın genişliği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kedi tırmalama tahtası, kedi evi, kedi oyun evi ve kedi salıncağı gibi kedi eşyaları ile kedilerin konforlu ve kendilerini rahat hissedecekleri bir ortama kavuşmaları kolaylaştırılabilir.

Kedi Bakım Ürünleri

Evcil hayvan ürünleri farklı amaçlarla üretilen bir dizi ürünü kapsar. Bu ürünler içinde bakım amacıyla kullanılanlar dostlarımızın hem konforu hem de sağlığı için gereklidir. Kedilerin bakım sürecinde kullanılan kedi bakım ürünleri arasında kedi tırnak makası, kedi tarağı, kedi tüy toplama eldiveni yer alır.

Kedilerin tırnakları uzadıkça kesilmelidir. Uzun süre kesilmeyen tırnaklar mobilya ve halı gibi eşyalara takılabilir ve kırılabilir. Aynı zamanda kedilerin yürürken ağrı yaşamasına yol açabilir. Kedilerin tırnakları özel olarak tasarlanan tırnak makasları ile kesilmelidir.

Kedi bakım ürünleri arasında kedi tarakları ve kedi tüy toplama eldivenleri de bulunur. Kediler kendilerini yalayarak temizleyen ve bu sırada fazla miktarda tüy yutabilen canlılardır. Yuttukları tüyler mide ve bağırsaklarda tıkanmaya yol açabildiğinden ölü tüylerinin mümkün olduğunca alınması gerekir. Tarama seansları kedilerle olan bağın artırılması adına da son derece önemlidir.

Köpeklerin Konforunu Artıracak Köpek Eşyaları

Köpek sahiplenenler evlerini açtıkları dostlarının konforu, sağlığı ve mutluluğu için çeşitli köpek eşyaları temin ederler. Gerekli köpek eşyaları köpeklerin evin içerisinde mi yoksa bahçede mi yaşayacağına göre değişiklik gösterebilir. Bazı ihtiyaçlar ise yaşam alanlarından bağımsız olarak her köpek için karşılanmalıdır. 

Köpek Kulübesi ve Köpek Evi

Evlerin bahçelerinde ya da arazilerinde yaşayan veya günün bir kısmını dışarıda geçiren köpeklerin iklim koşullarından korunabilmeleri ve konforlu bir dinlenme deneyimi yaşayabilmeleri adına köpek kulübesi ve köpek evi temin edilmelidir. Köpek kulübeleri farklı materyallerden üretilebilir. Plastik köpek kulübesi ve ahşap köpek kulübesi en çok tercih edilenlerdendir.

Köpek kulübelerinin renkleri ve tasarımları geniş bir çeşitlilikte sunulur. Bahçe ve balkon mobilyaları ile uyum sağlayacak şekilde yapılan köpek evi ve kulübesi tercihleri şık bir dekorasyona ulaşmaya yardımcı olur. Köpek kulübelerinin üretildiği malzemeler ve ebatları köpek kulübesi fiyatları ve köpek evi fiyatları üzerinde değişikliğe yol açabilir. 

Köpek Mama Kabı ve Su Kabı

Köpeklerin temel ihtiyaçları arasında mama kabı ve su kabı da yer alır. Köpeklerin kuru ve yaş mama tüketimi sırasında kendilerine ayrılan kaplar düzenli olarak temizlenmeye uygun malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Köpek mama kabı paslanmaz çelik, seramik ve plastik gibi malzemelerden imal edilebilir. Aynı şekilde köpek su kabı da gerekli köpek eşyaları arasındadır.

Köpek Minderi ve Köpek Yatağı

Köpeklerin gün içinde dinlenmesi, konforlu bir şekilde uyuması için köpek minderi ve köpek yatağı gibi köpek eşyaları tercih edilebilir. Hem yavruluk hem yetişkinlik hem de yaşlılık döneminde köpeklerin kendilerine ait konforlu alanlara ihtiyaç duyduğu bilinir. Köpek minderi ve köpek yatağı çeşitleri farklı ebatlarda üretilebilir. Köpeklerin rahatlıkla sığabileceği ürünlerin tercih edilmesi önemlidir.

Köpek minderi ve köpek yatağı satın alırken ürünün ölçüleri dışında kumaşına da dikkat edilmelidir. Düzenli olarak yıkanabilen ve kolay temizlenebilen kumaşlardan üretilen köpek minderi çeşitleri koku oluşumunun önüne geçilmesi adına avantajlı bir seçim olacaktır.

Evcil Hayvan Ürünleri Vivense’de Sizi Bekliyor

Evcil hayvanların konforunu artıracak evcil hayvan ürünleri Vivense’de avantajlı fiyatlarla sizi bekliyor. Köpek kulübesi, kedi evi, kedi ve köpek taşıma çantası gibi pek çok farklı ürün için siz de Vivense’yi ziyaret edebilirsiniz. Kuyruklu dostlarınızın en temel ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda psikolojik ve fiziksel sağlıklarını desteklemek için kedi oyuncağı ve köpek oyuncağı çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL