FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Ürün Tipleri
  • Fiyat Aralığı
EV BİTKİLERİ
  • TL
232 Ürün

Ev dekorasyonuna hareket katmanın ve ortam ambiyansını iyileştirmenin farklı yöntemleri vardır. Bu yöntemler arasında ev çiçeği çeşitlerinin kullanımı her daim en popüler tercihlerdendir. Birbirinden şık ve estetik salon bitkileri, dekoratif yapay çiçek ve canlı ev çiçekleri ile iç mekânların görünümünde dikkat çekici bir değişim elde edilebilir.

Doğanın güzellikleri ile hem evlerin hem bahçelerin hem de ofislerin dekorasyonuna hoş bir katkı sunan yapay ağaç ve canlı çiçek modelleri ile siz de ekonomik bir dönüşüm başlatabilirsiniz. Yaşam alanlarınızın enerjisini yükseltebilir, tercih ettiğiniz dekorasyon stilini evinizin farklı alanlarında güçlendirebilirsiniz.

Evinizin tüm ihtiyaçlarını güvenle karşıladığınız Vivense’de dekorasyon zevkinize hitap edecek yılbaşı ağacı, yapay begonvil, yapay bonsai ağacı ve daha birçok alternatifi saniyeler içerisinde keşfedebilirsiniz.

Balkon ve Salonlarınız için Ev Bitkileri

Son yıllarda salon dekorasyonunun her zamankinden daha önemli hâle gelmesi salon bitkileri kullanımını yaygınlaştırıyor. Salonlarda yer verilen çeşitli ev bitkisi türleri dekorasyonda canlandırıcı bir etki yaratıyor. Bu amaçla dekoratif çiçek çeşitlerinden yaygın şekilde yararlanılmakla birlikte yapay salon çiçekleri ve büyük salon bitkileri de sıklıkla tercih ediliyor. Yeterince gün ışığı alan alanlarda ise büyük salon bitkileri ve canlı salon çiçekleri doğru tercihler olarak öne çıkıyor.

Salonlar kadar balkonların dekorasyonu da önem kazanmaya devam ediyor. Günün yorgunluğunun atıldığı ve temiz hava almak isteyenlere keyifli bir deneyim sunan balkonlarda oturmak şık bir dekorasyonla huzurlu bir ritüele dönüşebiliyor. Nitekim alanı müsait balkonlarda bahçe ve balkon mobilyaları kullanımı son derece yaygın. Konforlu alanların yapay balkon çiçekleri, yapay bambu ağacı ve yapay sarmaşık gibi şık unsurlarla dekore edilmesi mümkün.

Yapay balkon çiçekleri konforlu çözümlerdir. Yine de balkon gibi doğrudan güneş alan ve havadar alanlarda canlı çiçekler rahatlıkla tercih edilebilir. Büyük ev bitkileri, saksı çiçekleri ve canlı salon çiçekleri ile balkonların enerjisini artırabilirsiniz.

Siz de balkonlarınızı dönüştürmek, salonlarınızın enerjisini yükseltmek ve yaşam alanlarınızda benzersiz bir değişim başlatmak isterseniz birbirinden güzel canlı ve yapay çiçekleri Vivense’de bulabilirsiniz. Pampas çiçeği ile dekorasyonda zarif bir etki yaratabilir, yılın son aylarında yılbaşı çam ağacı ile keyfinizi artırabilir, canlı salon çiçekleri ile her mevsim farklı mucizelere tanıklık edebilirsiniz.

Canlı Ev Çiçekleri

Canlı ev bitkilerinin dâhil edildiği dekorasyonun sunduğu avantajları siz de deneyimleyebilirsiniz. İç mekânların dekorasyonunu değiştirip ambiyansı farklılaştırmanın en etkili yollarından biri olan ev bitkisi kullanımı ile siz de yaşam alanlarınızın daha enerjik ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Oturma odası ve yemek odası gibi dekorasyonuna özen gösterilen alanlarda birbirinden şık canlı bitkilere yer vererek ortamın hava kalitesini de yükseltebilirsiniz. Bitkiler karbondioksit gazını absorbe eder ve gün ışığı ile buluştuklarında çevreye oksijen yayar. Özellikle yeşil salon bitkilerini kapalı ve gün ışığı alan yerlerde konumlandırarak hava kalitesindeki değişimi fark edebilirsiniz.

Canlı bitkilerin sunduğu tek avantaj hava kalitesini yükseltmeleri ile de sınırlı değil. Birçok farklı türde canlı ev bitkisi bulunduğu için beğenilere ve dekorasyon stiline uygun tercihlerin yapılması da mümkün oluyor. Son yıllarda salon sarmaşığı giderek popülerleşiyor. Evlerin içlerinde olduğu kadar balkonlarda ve bahçelerde de dikkat çekici bir görünüm sunan sarmaşık çeşitleri ambiyansa benzersiz bir dokunuş sunuyor.

Canlı Ev Çiçeği Çeşitleri ile Huzurlu Bir Ortam Yaratın

Canlı ev çiçeği çeşitlerine dekorasyonda yer vererek daha sakin ve huzurlu bir ortama kavuşmak mümkün. Doğa ile iç içe olmanın kişinin zihinsel esenliğini artırdığı ve yalnızlık hissini ortadan kaldırdığı biliniyor. Çiçeklerin ve yeşilin farklı tonlarını bir arada sunan canlı bitkilerin zihni sakinleştirdiğini ve kaygıyı azalttığını söylemek de mümkün. 

Çiçeklere ve bitkilere dekorasyonda yer vermenin birçok kişi için yeni bir başlangıç anlamına geldiğini söylemek yanlış olmayacak. Dekorasyon amaçlı tercih edilse de bitkilere ve çiçeklere olan merakın zaman içinde artabildiği biliniyor. Onlarla ilgilenmenin zihni rahatlatması, doğru bakıldıklarında kendilerine gösterilen ilginin karşılığını vermeleri gibi birçok nedenle bitkiler bireylerin bakış açısında belirgin değişimler yaratıyor.

Yapay Ağaçlar

Büyük salon bitkileri ile yaşam alanlarını ve ofislerini güzelleştirmek isteyenler için yapay ağaç çeşitleri büyük bir konfor anlamına geliyor. Doğanın yeşilliğinin hiç solmayacak şekilde yaşam alanlarına taşınmasına yardımcı olan yapay ağaç çeşitleri farklı ebatlarda ve türlerde sunuluyor. 

Yapay salon ağaçları arasında yapay bonsai ağacı, yapay bambu ağacı, yapay limon ağacı ve yapay mango ağacı çeşitleri en beğenilenler arasında yer alıyor. Yılbaşı ağacı çeşitlerinin büyük kısmının dâhil olduğu yapay ağaç türleri özellikle geniş iç mekânları dekore etmenin kusursuz bir yoluna dönüşüyor. Köşe takımlarının yan kısımlarına, antrelere, sürgülü cam kapı kenarlarına konumlandırıldıklarında mekânların odak noktasına dönüştükleri söylenebilir.

Yapay ağaç kullanımı iç mekânlarla da sınırlı değil. Otellerin lobilerinde, ofislerde, bahçe ve balkonlarda da şık görünümleri ve dekorasyona sıcaklık katan etkileri ile yapay ağaç çeşitlerine sıklıkla rastlanıyor.

Dekoratif Yapay Çiçekler

Dekoratif yapay çiçek çeşitleri sahip oldukları renkler ve formlarla yaşam alanlarında en çok tercih edilen dekorasyon unsurları arasında yer alıyor. TV ünitesi yanında ve berjerlerin kenarında konumlandırılan büyük vazoların içine koyulduklarında dikkat çeken bir değişimi başlatan dekoratif yapay çiçek çeşitleri her zevke hitap ediyor. Kuru lavanta buketi, yapay begonvil ve pampas çiçeği muhteşem renkleri ile evlere hayat katmanın en estetik yolları arasında gösteriliyor.

Dekoratif saksı çiçek modelleri farklı ebatlarda üretildiklerinden orta sehpaların üst kısımlarında yer bulabiliyor. Pencerelere konumlandırıldıklarında evin havasının ferahlamasını sağlayan dekoratif saksı çiçek modelleri balkonlarda yerini yapay saksı çiçek çeşitlerine bırakıyor. 

Söz konusu dekorasyonda canlı ya da yapay çiçeklere yer vermek olduğunda birçok farklı alternatifin sunulması kişisel beğenilerin ve dekoratif beklentilerin değerlendirilmesini gerekli hâle getiriyor. Siz de yaşam alanlarınıza doğadaki renkleri dâhil etmek isterseniz Vivense’de aradığınız alternatif zenginliğini bulabilirsiniz.

Canlı ve Yapay Sarmaşıklar

Dikkat çekici görünümleri ve göz alıcı güzellikleri ile dekorasyonun odak noktası hâline gelen sarmaşıklar ile siz de evinizin ambiyansını değiştirebilirsiniz. Canlı salon sarmaşığı veya yapay sarmaşık türleri arasından yaşam tarzınıza, beklentilerinize ve tarzınıza uygun tercihler yaparak kişisel beğenilerinizi yansıtabilirsiniz.

Canlı sarmaşıklar dikkatli bir bakım ister ve özellikle çocuklarla evcil hayvanların yaşadığı evlerde doğru bir tercih olarak yorumlanmaz. Duvar dekorasyonu için en geçerli fikirlerden olan canlı sarmaşık kullanımı ideal görüntüye erişilene dek emek ister ve doğru tırmandırılmadığı takdirde hedeflenen ambiyansın oluşturulmasını sağlamayabilir. 

Yapay sarmaşık çeşitleri ise hızlı ve göz alıcı bir değişim sunar. Yapay sarmaşıklar yalnızca yapraklardan oluşacak şekilde üretilebildiği gibi çiçeklerle donatılmış şekilde de sunulabilir. İnce kumaşlar ya da plastik kullanılarak tasarlanan çiçek ve yapraklar sarmaşık formuna getirildiğinde evlerin bölümlendirilmesi, balkonların dekore edilmesi, dekorasyonun bir üst seviyeye çıkarılması gibi farklı beklentilere yanıt verebilir.

Bambu Seperatörler

İç ve dış mekân dekorasyonunda şık ve estetik sonuçları hızlı bir şekilde almak isteyenlerin favori ürünlerinden olan bambu seperatör modelleri ile alanların doğal bir şekilde bölümlenmesini sağlamak mümkün. Diğer yapay ağaç, yapay sarmaşık ve yapay salon çiçekleri gibi düzenli bakım gerektirmeyen bambu seperatör çeşitleri dört mevsim eksilmeyen güzellikleri ile çok beğenilir. 

Farklı renk ve tasarımlarda saksılarla sunulan bambu separatör çeşitlerinin temizlenmesi için nemli bezle silinmesi yeterlidir. Bazı ürünlerde bambuların canlı olması mümkündür. Bu gibi bir durumda ürün kullanım önerilerine uyulması önerilir.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.