FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Malzeme
 • Renk
 • Fiyat Aralığı
APLİK
 • TL
269 Ürün
+2
Set İçeriği Seçenekleri

Mekânlara klasik ve incelikli bir dokunuş sunmayı sağlayan aplik modelleri, dekorasyonda fark edilir bir etki yaratıyor. Aydınlatma tasarımında katman oluşturmayı mümkün kılan armatürlerden biri olan aplikler, geçmişten günümüze popülerliğini koruyor. İç ve dış mekan aplik modellerindeki çeşitlilik, bu aydınlatma armatürlerinin farklı odaklar oluşturmak adına sıklıkla tercih edilmesi ile sonuçlanıyor.

Genel aydınlatmayı destekleyen duvar aplik ve dekoratif aplik modelleri beğenilerin yansıtılmasının yanı sıra göze hoş gelen bir aydınlatma tasarımının da başrolünü ele geçiriyor. Salonlarda, yemek odalarında, banyolarda, bahçelerde ve evlerin antre bölümlerinde estetik amaçlarla konumlandırılan aplik modelleri fonksiyonellikleri ile de öne çıkıyor.

Tek başlarına kullanıldığında dekoratif etkilerinden faydalanılan aplikler, lambaderler ve masa lambası çeşitleri ile ambiyansın odak noktasına dönüşebiliyor. Duvar aynalarının, tabloların ve saatlerin yanında veya kapıların üst kısmında konumlandırılan aplikler, ev sahiplerinin incelikli zevklerinin temsilcisine dönüşebiliyor.

Siz de yaşam alanlarınızda kişisel beğenilerinizi yansıtmak ve dekorasyon tercihlerinizle öne çıkmak için Vivense’de beğeninize sunulan aydınlatma armatürlerini inceleyebilirsiniz. En şık aplik modellerini keşfedebileceğiniz Vivense’de abajur ve sarkıt avize modelleri de beğeninize sunuluyor. Tek yapmanız gereken Vivense online alışveriş sitesini ziyaret etmek ve zevkinizi yansıtacak aydınlatma armatürlerini seçmek!

En Şık ve Modern Aplik Modelleri

Çok uzun zamandır yaşamı kolaylaştıran aplikler, günümüzde şıklığın ve modernizmin temsilcisi konumuna evrilmiş durumda. Estetik görünümleri ve işlevsellikleri ile iç ve dış mekânlarda genel aydınlatmaya ek olarak kullanılan aplikler, dekorasyonda küçük dokunuşlarla muazzam bir dönüşüm sağlıyor.

Aplik modellerinin renkleri oldukça geniş bir skalada sunuluyor. Kahverengiden kroma, sarıdan siyaha, kremden beyaza birçok farklı renkte satışa sunulan modern aplik çeşitlerinde farklı lamba türleri kullanılabiliyor. Lambaların türü ve apliklerin tasarımı doğrultusunda LED aplik olarak tanımlananlara da ayarlanabilir aplik olarak sınıflandırılanlara da rastlanabiliyor.

Apliklerin üretildiği materyaller de renkleri kadar çeşitli. Metal aplik modelleri modern ve rustik tarza göre dekore edilen alanlarda rahatlıkla konumlandırılırken ahşap aplik modelleri atmosfere kattıkları sıcaklıkla öne çıkıyor. Cam aplik modelleri zarif çizgileri dekorasyonuna dâhil etmek isteyenlerin gözdesi olurken kumaş aplikler retro tarzın demirbaşları arasında yer alıyor.

Duvar Aplikleri ile Evinize Şıklık Katın!

Duvar dekorasyonunda yer verilebilen, sunduğu estetik görünüm kadar fonksiyonelliği ile de dikkat çeken duvar aplik çeşitleri farklı ebatlarda ve tarzlarda karşımıza çıkıyor. Kullanım alanlarının genişliği ve tasarımlarının şıklığı sebebiyle dekorasyonu iyileştirmek için aplik tavsiye edenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Duvar aplikleri genel ya da görev aydınlatma amacıyla kullanılmasa da vurgu aydınlatma söz konusu olduğunda göz alıcı sonuçların ortaya çıkmasına aracılık ediyor. Salon dekorasyonunda öne çıkarılmak istenen bir tablonun, ev bitkisinin, antik esintiler taşıyan bir heykelin ya da oda girişinin vurgulanması için kapının üzerine monte edilen aplik çeşitleri ambiyansı dramatik ölçüde şekillendirebiliyor.

Dış Mekan Aplikleri ile Güvenli ve Estetik Bir Alan Oluşturun

Aplikler yalnızca iç mekânlarda değil dış mekânlarda da tercih edilebiliyor. Gündüzleri mekânların dekorasyonunu destekleyen dış mekan aplik modelleri, hava karardığında fonksiyonellikleri ile güvenli ve estetik bir alan oluşturulmasına katkı sunuyor.

Apliklerin kullanıldığı dış mekânlar oldukça çeşitli. Bahçelerde, müstakil evlerin girişinde, çalıların kenarında, ağaçların dallarında yer verilebilen aplik modelleri incelikli zevklerin sergilenmesine de aracılık ediyor. Aplik kullanımının yaygın olduğu dış mekânlardan biri de apartman girişleri. Apartman sakinlerinin güvenliğini desteklemek üzere apartman girişlerinde konumlandırılan aplikler, diğer tüm dış mekân aydınlatma armatürleri gibi farklı hava koşullarına uygun şekilde tasarlanıyor. 

Ayarlanabilir ve USB Aplikler

Ayarlanabilir aplik ve USB aplik modelleri modern evlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ayarlanabilir aplik çeşitleri tercih edildiğinde ışık, istenen alana yönlendirilebiliyor. Ayarlanabilir apliklerin sahip oldukları bu özellik sayesinde kullanım amaçları da çeşitleniyor.

Işığın yönünü özgürce kontrol etmeyi mümkün kılan ayarlanabilir aplikler okuma ve yazma dâhil olmak üzere tüm çalışma süreçlerinde kullanılmak amacıyla çalışma masalarında, yatak odalarında ve okuma köşelerinde yer bulabiliyor. Dekorasyonun odak noktasının öne çıkarılması için tabloların, antika aksesuarların, büyük saksıların ve heykellerin üst kısmında da ayarlanabilir apliklerin yardımına başvurulabiliyor.

Ayarlanabilir aplikler de tasarımsal olarak farklılaşabiliyor. Ayarlanabilir apliklerin boyutları, çalışma mekanizmaları, tasarımları ve materyalleri değişebildiğinden ihtiyaçlar doğrultusunda uygun ürünün seçilmesi önem taşıyor.

USB aplik modelleri, teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan ihtiyaçların karşılanmasını sağlıyor. Geleneksel tasarımların modern ihtiyaçlara uygun hâle getirilmesinin bir sonucu olan bu aydınlatma armatürleri sahip oldukları USB bağlantı noktası sayesinde, USB bağlantısı ile sunulan elektronik cihazların şarj edilebilmesine yardımcı oluyor.

Oldukça kullanışlı ve bir o kadar da çok yönlü olan USB aplik modelleri tasarımsal olarak geniş bir çeşitlilikle karşımıza çıkıyor. Böylece hem aydınlatma armatürüne hem de fonksiyonel bir şarj cihazına ihtiyaç duyanlara eş zamanlı hitap edebiliyor.

Aplik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avize aplik, dekoratif aplik, LED aplik ve daha nicesi… Aplikler sundukları fonksiyonellik ve sahip oldukları estetik görünüm sayesinde birçok farklı modelde satışa sunuluyor. Aplik seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında farkındalığın yükseltilmesi bu nedenle önemli. İşte aplik modelleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Aplikler aydınlatmayı katmanlandırmak, aydınlatma tasarımını desteklemek için tercih edilebiliyor. Dolayısıyla konumlandırılacakları alan genellikle henüz aplik alınmadan belli oluyor. Katmanlı bir aydınlatma elde etmek amacıyla kullanılacak apliklerin seçiminde, alan dekorasyonunun göz önünde bulundurulması gerekiyor.
 • Aplik seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri apliklerin monte edileceği alanın büyüklüğü. Geniş hacimli bir duvarda başrolde olacak duvar aplikleri büyük modeller arasından seçilebilirken, tabloları vurgulamak için satın alınanların daha minimal tasarımlarda olması tercih sebebi olabiliyor.
 • Aplik tasarımları, apliklerin ışığı ne ölçüde yaydığını etkileyebiliyor. Daha kapalı tasarımlar minimal seviyede ışık yayarken daha geniş tasarımlı olanlar ışığı daha iyi yayabiliyor.
 • Apliklerin hangi amaçla ve nerede kullanılacağı da seçimleri etkileyebilir. Çalışma masalarında görev aydınlatması amacıyla kullanılacaksa LED aplik modelleri öne çıkarken ambiyansı değiştirmek için standart ışık veren modern aplik çeşitleri doğru seçim olabilir.
 • Apliklerin üretildikleri materyaller dekorasyondaki etkilerini değiştirebiliyor. Ahşap aplik modelleri mekânlara sıcaklık ve doğallık katarken metalden üretilenler modern ve rustik stille kesintisiz bir bütünlük sağlıyor. Seramik ve cam gibi özel materyallerden üretilenler göz alıcı bir atmosfer yaratabiliyor.
 • Apliklerin kullanılacağı alanlar da seçim sırasında belirleyici olmalı. Aplikler salt iç mekân dekorasyonunda yer bulmuyor, dış mekânlarda da oldukça işlevsel sonuçlar sunuyor. Dış mekânlarda kullanılmak üzere satın alınacak apliklerin hava koşullarına dayanıklı modeller arasından seçilmesi son derece önemli.
 • Aplik seçiminde, apliklerin monte edileceği ya da kullanılacağı alanlardaki dekorasyon rengiyle uyumlu olmasına da dikkat edilmeli. Tonsürton renk geçişleri giderek popülerlik kazansa da açık renkte dekore edilen alanlarda siyah ve antrasit renkli aplik modellerinin göz alıcı bir etki yarattığı biliniyor.

Aplik Modelleri ve Fiyatları

Aplik fiyatları; apliklerin malzemesine, tasarımına, tarzına, çalışma mekanizmasına ve markaların ücretlendirme politikasına göre değişiklik gösterebiliyor. Seçim sırasında sadece aplik fiyatlarına odaklanmak bütçe söz konusu olduğunda avantajlı görünse de orta ve uzun vadede memnuniyetsizlik yaratabiliyor. Üreticinin kalitesinden emin olunan, tarzıyla beğenilere hitap eden, işlevleri ile kullanım amacına uyum sağlayan apliklerin satın alınması uzun süreli memnuniyeti garantileyebiliyor.

Evinizin antresini, mutfağınızı, salonunuzu ya da banyonuzu güzelleştirmek ve bu alanların aydınlatmasını iyileştirmek isterseniz siz de Vivense.com’u ziyaret ederek farklı beğenilere hitap eden aplik modelleri arasından seçiminizi yapabilir, uygun aplik fiyatları ile eksiklerinizi tamamlarken avantajlarınızı çoğaltabilirsiniz.


Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.