FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Malzeme
  • Renk
  • Fiyat Aralığı
ABAJUR
  • TL
383 Ürün
+16
Tasarım Seçenekleri

Yaşam alanlarında dekorasyonu tamamlayan ve aydınlatma tasarımını bir üst noktaya taşıyan aksesuarlar arasında masa lambası ve abajur modelleri ayrı bir yere sahip. Tasarımlarındaki çeşitlilik bir yana, farklı ışıklandırma beklentilerine yanıt sunmaları tercih edilme sıklıklarını artırıyor. Siz de katmanlı bir aydınlatma etkisi elde etmek ve incelikli zevkinizi sergilemek için Vivense’yi ziyaret edebilir, abajur ve masa lambası modelleri arasından size en uygun olanı kolayca bulabilirsiniz.

Çok uzun zamandır fonksiyonları ve sahip oldukları estetik görünüm ile hem evlerde hem ofislerde hem de kafe ve restoranlarda tercih edilen dekoratif abajur ve masa lambası modelleri farklı renklerde, boyutlarda ve özelliklerde tasarlanabiliyor. Gelişen teknoloji ile birlikte şarjlı masa lambası, şarjlı abajur, pilli masa lambası ve pilli abajur gibi değişik güç kaynakları ile çalışan modellerinin sunulması bu dekoratif objelerin kullanım alanlarını çeşitlendiriyor.

Ofislerde aidiyet hissinin güçlendirilmesine, kafe ve restoranlarda marka imajının desteklenmesine, yaşam alanlarında ise aydınlatma tasarımına sundukları katkı ile yer bulan masa lambası ve abajur modelleri dekorasyonun odak noktasını değiştirebilen etkileri ile biliniyor. 

Sayılan tüm bu nedenlerle kullanım alanları son derece geniş. Gerek tasarımları gerek konumlandırıldıkları alan doğrultusunda farklı ambiyansları yakalamayı kolaylaştıran masa lambaları ve abajur modelleri Vivense’de beklentilere yanıt veren seçenekler ile sunuluyor. Siz de Vivense’yi ziyaret ederek dekorasyon zevkinizi gözler önüne serecek seçimler yapabilir, güvenli ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

İster Salonda İster Yatak Odasında Kullanabileceğiniz Abajur Modelleri

Abajur modelleri geniş bir çeşitlilikte sunuluyor. Malzemeleri, renkleri ve ebatları değişiklik gösterebilen bu aksesuarların sahip olduğu model zenginliği yaşam alanlarının farklı bölümlerinde kullanılmaları sonucunu doğuruyor. 

Çocuk odalarında renkli ve keyifli tasarımları ile dikkat çeken çocuk aydınlatma aksesuarları arasında yer alan çocuk odası abajur modelleri, yatak odalarında zaman geçirmek ve yatak odası dekorasyonunu tamamlamak isteyenler için şık alternatiflerle sunulan ayaklı abajur çeşitleri ve salonlarda ayırt edici zevkini ortaya koymayı hedefleyenlerin kalbini çalan masa lambası modelleri her zevke hitap ediyor.

Salon Abajur Modelleri ile Salonlar Her Zamankinden Şık 

Salon abajur modelleri hâkim dekorasyon ile uyumlu tercih edildiğinde şık bir bütünleyici hâline gelirken eklektik dekorasyon doğrultusunda seçimde bulunulduğunda ambiyansın yıldızına dönüşüyor. LED aydınlatma aksesuarları kullanımının tercih edildiği mekânlarda aydınlatma tasarımını dikkat çekici bir seviyeye yükselten abajurlar malzemelerine göre sınıflandırılabiliyor.

Seramik abajur zamansız bir şıklık sunuyor, kumaş abajur klasik tarzın yansıması hâline geliyor. Ahşap abajur eskimeyen tarzı ile dekorasyona sıcak bir etki sunmanın pratik yöntemine dönüşürken metal abajur modelleri endüstriyel aydınlatma modellerinin öne çıkanlarından olmayı sürdürüyor.  

Cam abajur modelleri konumlandırıldıkları salonların dekorasyonunda sofistike bir etki yaratırken hasır abajur modelleri İskandinav dekorasyon esintisini mekânlara taşıyor. Plastik abajur modelleri çok çeşitli şekilleri ile dekoratif beklentileri karşılarken porselen abajur çeşitleri zarif bir ambiyansı beraberinde getiriyor.

Abajur modelleri arasından seçim yaparken malzeme türünün önemli bir değişken olduğunun unutulmaması önemli. Abajurda kullanılan malzemeler ışığın öne çıkmasını ya da geri planda kalarak loş bir efekt elde edilmesini sağlayabiliyor. Dolayısıyla malzeme seçimi sırasında abajur kullanım amacının değerlendirilmesi gerekiyor. 

Loş ışık ihtiyacı duyulduğunda ışık geçirgenliği kısıtlı olan materyallerin, daha güçlü bir aydınlatma istendiğinde ise yüksek geçirgenliğe sahip olanların önceliklendirilmesi ihtiyaçların eksiksiz karşılanmasını sağlayabiliyor.

Ev dekorasyonunu iyileştirmek için salon abajur modelleri revaçta olsa da evlerin farklı odalarında da bu aydınlatma armatürlerinin tercih edilmesi mümkün. Özellikle yatak odası abajur kullanımının yoğun olduğu alanlardan biri olarak öne çıkıyor. Loş ışığın romantik ve dinlendirici etkisini yaşamak isteyenler yatak odası için uygun abajur modelleri arasından seçim yapabiliyor.

Yatak Odası Abajur Modelleri: Şık, Estetik ve İddialı

Abajurun kelime anlamı ışığı kesendir. Çok katmanlı bir aydınlatma tasarımında ambiyansın desteklenmesini sağlayan abajur modelleri çeşitli tarzlara hitap edecek özellikler ile sunulur. Hem göze hitap etmesi istenen hem de uyku öncesi zamanların keyifli olması beklenen yatak odalarında abajur kullanımı yaygın bir tercih olarak öne çıkar. 

Yatak odası abajur modelleri incelendiğinde genel aydınlatmayı destekleyecek ve gölgeli bir aydınlatma tasarımını mümkün kılacak özellikte olanların ağırlıkta olduğu sonucuna varılabilir. Eskitme başlıklı abajurlar günün dinlenme için ayrılan özel anlarında yatak odalarında hoş bir sakinlik etkisi yaratır. 

Yatak odalarında tercih edilebilecek abajur modelleri arasında öne çıkanlardan bazıları uzun abajur, siyah abajur ve ayaklı abajur modelleri olarak sıralanabilir. Odadaki hâkim dekorasyona uyum sağlayan alternatifler arasında seçim yapılması her zevke uygun bir sonucun elde edilmesini mümkün kılabilir. 

Yatak odaları için gece lambası abajur çeşitleri arasından seçilebilir. Özellikle küçük abajur modelleri hem ebeveyn yatak odalarında hem de çocuk ve genç odalarında konforlu bir deneyimi beraberinde getirecektir. 

Pilli, Kablolu ve Şarjlı Abajur Seçenekleri

Abajurların en çok tercih edilen aydınlatma aksesuarlarından olmasının ardındaki nedenlerden biri farklı çalışma mekanizmaları ile sunulmaları. Kablolu abajurun yanı sıra pilli abajur ve şarjlı abajur gibi kablosuz abajur modellerinin varlığı elektriğe erişimin sınırlı olduğu alanlarda da abajur faydalarının deneyimlenebilmesini mümkün hâle getiriyor. 

Pilli abajur çeşitleri hem beklenmedik elektrik kesintilerinde aydınlatma ihtiyacını karşılıyor hem de kablolu abajur konumlandırılması mümkün olmayan alanlarda fonksiyonel çözümler sunuyor. Şarjlı abajur modelleri kapasiteleri doğrultusunda uzun süre boyunca aydınlatma ihtiyacının karşılanmasına yardım edebiliyor. Geleneksel tercihler arasında yer alan kablolu abajur modelleri ise farklı mekânlarda gözleri yormadan dekorasyonda derinlik algısının güçlendirilmesini sağlıyor.

Tüm bu unsurlar abajur seçimi sırasında dikkatli olunmasını gerektiriyor. Tasarımsal farklılıkları abajur modelleri üzerinde etki yaratsa da çalışma mekanizmalarındaki çeşitlilik de ihtiyaçların eksiksiz karşılanmasında kilit rol üstleniyor.

Onlarca Renk Seçeneği

Vivense’de zevkinize uygun abajur modelleri saniyeler içerisinde karşınıza geliyor. Malzeme, fiyat ve renk seçeneklerini filtreleyerek dekorasyon tercihinize ve bütçenize en uygun modelleri sıralayabilirsiniz. Onlarca renk seçeneği ile sunulan abajur modelleri arasından seçim yaparken bu aydınlatma aksesuarını konumlandıracağınız mekânın hâkim rengini ve stilini değerlendirebilirsiniz.

Gri abajur modern tarzda dekore edilen alanlarda şık bir görünümü garantileyebilir. Pembe abajur beyaz ağırlıklı mobilyalarla birlikte mekânda romantik rüzgârların esmesini sağlayabilir. Beyaz abajur hem klasik hem modern tarza uyum sağlayarak dekorasyonda aydınlatmanın gücünü gözler önüne serebilir. Siyah abajur bohem stili sevenlerin favorileri arasında yer alırken sıra dışı seçimleri ile dekorasyona imza atmak isteyenler yeşil, sarı ve mor gibi iddialı renklere yönelebilirler. 

Abajur rengi seçimi yapılırken tercih edilebilecek iki temel stratejinin varlığından bahsedebiliriz. İlki, konumlandırılacakları alandaki hâkim rengi tamamlayan tonların önceliklendirilmesidir. Böylece dekorasyon renkleri kesintisiz bir geçiş sunabilir ve hedeflenen etkiye kusursuz bir şekilde erişilir. Diğer bir strateji ise abajurların odaların odak noktası hâline getirilmesidir. Hâkim renkle tezat oluşturan tonlardaki abajur modelleri dikkat çekici bir görünümü beraberinde getirir.

Metal, Ahşap, Seramik ve Cam Abajur Modelleri

Dekoratif objelerin hangi materyallerden üretildikleri tasarımlarının aurasını değiştirebilir. Metal, seramik, cam ve ahşap gibi materyaller farklı dekorasyon stillerini destekleyen görünümleri ile abajur imalatında da sıklıkla tercih edilir. Konumlandırılacakları alanı tamamlamaları ya da mekânlarda sıra dışı bir etki yaratmaları istendiğinde materyallerine odaklanmak bu nedenle son derece pratik bir yöntem olarak öne çıkar.

Metal Abajur Modelleri ile Sıra Dışı Zevkinizi Öne Çıkarın

Modern ve endüstriyel tasarım stillerinin popülerlik kazanmasıyla metal, dekorasyonda en çok tercih edilen materyaller arasında yer almaya başladı. Gold, gümüş, beyaz, siyah ve mavi renklerde sunulan metal abajur modelleri şık görünümleri ile hem salonlarda hem de yatak odalarında rahatlıkla konumlandırılabiliyor.

Metalin dekorasyondaki etkisini gözler önüne sererken katmanlı aydınlatmanın kilit unsuru olarak kullanılabilen abajurların farklı bölümlerinde metal tercih edilebiliyor. Ayaklı abajur modelleri arasında sıklıkla karşılaşılan metal ayaklı abajurlar şıklıkla sadeliği birleştiriyor.

Ahşap Abajur Modelleri ile Dekorasyonda Sıcak ve Samimi Bir Etki

Ahşap malzeme dekorasyonda zamansızlık algısını destekliyor. Sıcak ve samimi bir dekoratif etki elde etmek istendiğinde öne çıkan ahşap, abajurlarda da diğer aydınlatma aksesuarlarında da kullanılıyor. Ahşap masa lambası, ahşap ayaklı lambader ve ahşap detaylı avizeler yaşam alanlarında klasik bir sadelik elde etmek isteyenlere hitap ediyor.

Seramik Abajur Modelleri ile Zamansız Şıklığı Yakalayın

Hem şık hem sade hem iddialı hem de sıra dışı… Seramik abajur modelleri dikkat çekici tasarımları ile en çok tercih edilen abajur modelleri arasında yer alıyor. Özel tasarım abajur çeşitlerinde sıklıkla kullanılan seramik, dekorasyonda zarif bir etki elde etmek isteyenlerin beğenisinin odağında yer alıyor. 

Cam Abajur Modelleri ile Sofistike bir Etki Yaratın

Modern tarzda dekore edilen iç mekânlarda cam kullanımı oldukça yaygın. Abajur modellerinde de kendine yer bulan bu materyal sadeliğin iddiasını yaşamak isteyenlerden tam not alıyor. Salonlarda konumlandırıldığında zarif bir etki sağlayan cam abajur modelleri, uygun yapıya sahip olan farklı dekoratif objelerle birlikte konumlandırılabiliyor.

Ayaklı ve Sabit Modeller

Ayaklı ve sabit modern abajur modelleri farklı zevklere hitap eden tasarımları ile Vivense’nin geniş ürün yelpazesi içerisinde sizleri bekliyor. Cam, MDF, metal, seramik, plastik ve polyester gibi çeşitli malzemelerden üretilen ayaklı abajur modelleri hem masaların hem sehpaların hem de şifonyer gibi şık mobilyaların üzerinde konumlandırılabiliyor. 

Önemli olan her zamanki gibi fonksiyonların ve dekoratif beklentilerin değerlendirilmesi. Böylece ayaklı ve sabit abajur modelleri arasından seçim yapılırken daha doğru kararlar vermek mümkün olabiliyor.

Birbirinden Kullanışlı Masa Lambaları

Masa lambaları salt çalışma masalarında çalışma verimliliğini yükseltmek için tercih edilen fonksiyonel ürünler değil. Yaşam alanlarının dekorasyonunda şık bir etki yaratmak, estetik beklentileri yansıtmak ve aynı zamanda aydınlatma tasarımını desteklemek için de son derece kullanışlılar.

Retro stilin hâkimiyetindeki alanlarda yeşil masa lambası dikkat çekici bir tercih olurken USB masa lambası bilgisayar kullanılan masalarda pratik bir işlevsellik sunuyor. İskandinav tarzında dekore edilen alanlarda ahşap masa lambası modelleri dekorasyonda uyumun yakalanmasını sağlarken ofislerde ışığı ayarlanabilen masa lambası modelleri çalışma verimliliğini destekleyebiliyor. 

Masa Lambası Seçerken Beklentilerin Düşünülmesi Gerekir

Masa lambası modelleri oldukça çeşitli olduğundan seçim sırasında öncelikle kullanım amaçlarının düşünülmesi gerekiyor. Masa lambalarının akla ilk gelen amacı aydınlatma ihtiyacını karşılamak olsa da dekoratif etkilerinin göz ardı edilmemesi öneriliyor. Böylelikle uzun süre verimli ve keyifli bir kullanım deneyimi yaşanabiliyor. 

Çalışma ortamlarında masa lambası LED ışıklarla desteklendiğinde maksimum memnuniyet sağlanabiliyor, loş bir aydınlık istendiğinde az ışık yayan ampullerin tercih edilmesi modellerdeki farklılığı dengeleyebiliyor. Priz bulunmaması durumunda şarjlı ve pilli masa lambası modelleri konfor anlamına geliyor.

Masa Lambası Seçiminde Stile Dikkat Edilmeli

İdeal bir aydınlatmaya ulaşırken mekânlarda şık bir görünüm sunmak isteyenlerin masa lambası seçiminde tasarım stilini de göz önünde bulundurmaları önemli. Klasik, modern, endüstriyel ve vintage gibi farklı tarzları yansıtan masa lambalarının ortam ambiyansını şekillendirecek denli önemli bir aksesuar olduğunun göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu noktada renk ve malzeme gibi değişkenlerin birlikte değerlendirilmesi ile beklentileri karşılayan sonuçların elde edilmesi mümkün oluyor.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.