FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Fonksiyon
 • Renk
 • Malzeme
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
TV ÜNİTESİ
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
747 Ürün

Vivense'den En Şık & En Kullanışlı TV Üniteleri

TV Ünitesi, televizyonların rahat bir izleme yüksekliğinde tutulmasını sağlayan ve aynı zamanda içerdiği raf, çekmece ve dolap bölümleriyle kullanıcılara depolama alanı sunan bir mobilya çeşididir. Televizyon ve eğlence anlayışının gelişmesine paralel olarak TV üniteleri de artık evlerin vazgeçilmez unsurları arasında yer alır. TV üniteleri hem işlevsel özellikleriyle hem de dekorasyonda yarattıkları şıklıkla öne çıkar. 

TV ünitelerinin hayatımıza girişinin üzerinden çok da uzun zaman geçmedi ancak televizyonların tarihi 1950’li yıllara kadar uzanıyor. Günümüzde hemen her evde bulunan televizyonlar, modern eğlence anlayışının önemli bir parçası olmasının yanında aileyi ve arkadaşları bir araya getiren unsurlardan da bir tanesi olarak kabul ediliyor. 

Birlikte film veya dizi seyretmek evde yapılabilen en keyifli aktiviteler arasında baş sırada geliyor. Televizyona olan ilginin küresel çapta yaygınlaşması bu alandaki gelişmeleri de beraberinde getirdi. Teknoloji geliştikçe televizyonlar da zaman içinde evrim geçirdi. 

Arkası tüplü, ağır ve görüntü kalitesi düşük televizyonlardan 4K teknolojili akıllı led televizyonlara uzanan bu yolculukta kullanıcıların ihtiyaçları da farklılık göstermeye başladı. Artık televizyonlar daha kıymetli, daha ince ve daha büyük. Üstelik ekranlar odanın her açısından izlemeye elverişli özelliklere sahip. Tüm bu gelişmeler ve tüketici eğilimleri doğrultusunda TV setlerinin güvende tutulabileceği, işlevsel hale geleceği ve ayrıca şık bir görüntü oluşturacak yeni bir mobilya modeli tasarlandı. 

Böylece klasik televizyon sehpası devri kapanırken, TV ünitesi dönemi başlamış oldu. Artık televizyonlar standart bir TV sehpası üzerinde durmuyor; bunun yerine oturma odaları, salonlar, toplantı odaları ve ofislerin merkezinde yer alan TV ünitelerinin bir parçası olarak değerlendiriliyor. TV üniteleri bu nedenle eğlence ünitesi olarak da isimlendiriliyor. 

Televizyon ünite modelleri farklı boy ve ebatlarda üretilirken, yapımında çok çeşitli malzemeler de kullanılıyor. Odanın genişliğine göre küçük, orta boy veya büyük TV ünitesi modelleri üretiliyor. TV ünitelerinin odadaki diğer mobilyalarla ve özellikle koltuk takımları ile uyum sağlaması için tasarımlarına da büyük özen gösteriliyor. Fonksiyonelliğinin yanı sıra mekanlara hoş ve modern bir görüntü de kazandıran birbirinden güzel TV ünitesi modelleri Vivense'de sizi bekliyor. 

TV Ünitesi Kullanmanın Avantajları

Her geçen gün giderek daha çok tercih edilen TV ünitelerinin birçok avantajı var. Adı her ne kadar TV ünitesi olsa da aslında bu özel ürün, kullanıcılara televizyonlarına yer açmaktan çok daha fazlasını sunuyor. 

TV Ünitesi Modelleri Ekstra Depolama Alanı Sunar

TV ünitelerinin sağladığı avantajların en başında depolama alanı sunmaları geliyor. TV ünitesi dolap, çekmece, raf, kitaplık gibi ek bölümlere sahip olacak şekilde tasarlanabiliyor. Tasarımsal çeşitlilikleri sayesinde her evin ve ofisin en büyük gereksinimlerinden biri olan ekstra depolama alanını tek bir platformda sunabilen TV üniteleri ortam ambiyansında dönüştürücü etki sağlayabiliyor.

Ofislerde daha çok raflı TV ünitesi ve dolaplı televizyon ünitesi gibi depolama alanlarına sahip olan modeller önceliklendirilirken, evlerde aynalı TV ünitesi ve çekmeceli TV ünitesi modelleri oldukça revaçta. Oturma alanlarında düzen oluşturulmasını sağlayan TV üniteleri depolama alanı olmadan da sunulabiliyor. Özellikle dar alanlarda TV sehpası modelleri sıklıkla tercih ediliyor.

TV Ünitesi ile Daha Düzenli Mekânlar

Salon ve oturma odaları bir evde en çok kullanılan yaşam alanlarıdır. Sık ve yoğun kullanıma bağlı olarak evin en dağınık yerleri salonlar ve oturma odaları olur. TV ünitesi birçok eşyanın koyulabileceği ve dağınıklığı kolayca toparlayabilen bir dizayna sahiptir. 

Dolap ve çekmece kısımları gündelik ama kullanılmadıkça ortada olması istenmeyen eşyalar için ideal bir saklama alanıdır. Şık ve dekoratif eşyaları sergilemek için ise raf bölümleri kullanılabilir. Kitaplar, albümler için de özel kitaplık alanına sahip TV üniteleri mevcuttur. 

TV Üniteleri Televizyonu Güvende Tutar

Evlerin olmazsa olmazı televizyonların güvenli bir alanda durması önem taşıyor. Artık televizyonlar standart bir yerde tutulamayacak kadar büyük ve değerli. Üstelik televizyonlarla birlikte oyun konsolları gibi elektronik cihazlar da birçok evde yer alıyor. TV üniteleri tüm bu cihazların kablolarıyla birlikte derli toplu bir şekilde tutulmasını sağlarken televizyon ekranın duracağı sağlam alan ihtiyacını karşılıyor. TV üniteleri talep gördükçe bu alandaki ürün çeşitliliği de arttı. Artık her beğeniye ve her mekâna uygun büyüklük ve şekilde TV ünitesi modeli kolayca bulunabiliyor. Farklı tasarım ve malzeme kombinasyonları sayesinde evin diğer mobilyalarıyla da uyum sağlayan TV üniteleri en geniş mekanlardan küçük odalara kadar her alana uyacak şekilde üretiliyor. 

TV üniteleri ile hoş bir bütünlük sağlayacak şekilde tasarlanan konforlu ve şık TV koltukları da büyük beğeni topluyor. Diğer mobilyalarla ve oturma grupları ile uyumlu bir TV ünitesi yaşam alanlarının estetik tarzını da güçlendirmiş oluyor.

TV Üniteleri Dekorasyon Tarzını Destekler

TV üniteleri fonksiyonel olduğu kadar estetik açıdan da göze hoş gelen bir görünüme sahiptir. Sadece modern ve minimal tarzlara hitap etmez; klasik şıklık sevenler, yaşam alanında doğallıktan yana olanlar veya lüks bir görünüm yakalamak isteyenler için de farklı TV ünitesi modelleri üretilmektedir.

Kitaplıklı TV ünitesi güzel bir şekilde dekore edilerek mekâna sofistike bir hava kazandırabilir. Salonun klasik dekorasyon tarzını destekleyecek vitrinli televizyon ünitesi tercih edilebilir. Mekânda genişlik algısını artırmak amacıyla da aynalı televizyon ünitesi veya düz beyaz modeller güzel bir alternatif oluşturabilir. 

Konforlu ve Keyifli İzleme İmkânı 

Televizyon ünite modelleri farklı kullanım şekilleri sunsa da temelde insanların TV izleme keyfini ve konforunu artırma fikrinden yola çıkılarak tasarlanır. TV ünitesi sayesinde televizyonlar ideal bir yükseklikte durur ve istenilen yöne rahatça çevrilebilir. Koltuklar TV ünitesine bakacak şekilde konumlandırılarak konforlu bir seyir deneyimi yaratılır. Burada dikkat edilmesi gereken püf nokta TV ünitesinin odanın boyutlarına ve koltuklara uygun seçilmesidir.

Fonksiyonel ve Modern TV Üniteleri ile Beğenileri Yansıtmak Mümkün

TV ünitelerinin bir özelliği de geniş yelpazeden kullanıcı profiline hitap etmesidir. Kalabalık ve çocuklu ailelerden yalnız yaşayanlara, gençlerden orta yaş grubuna kadar televizyon üniteleri her evde kendine kullanım alanı bulabiliyor. 

Ailelerin TV ünitesi tercihinin başında depolama alanı özelliği geliyor. Özellikle çocuklu evlerde salon, oturma odası gibi yaşam alanları oyuncaklar, renkli kalemler, resim defterleri, kitaplar ve benzeri eşyalarla dolup taşabiliyor. İşte TV üniteleri tam bu noktada anne ve babaların imdadına yetişiyor. Salondaki tüm dağınıklığı bir çırpıda alan dolap ve raflar sayesinde kısa sürede ferah bir alana kavuşuluyor.

Tek başına yaşayanların TV ünitesi tercihinin altında ise hem fonksiyonellik hem de görünüm yatıyor. Modern, kullanışlı ve konforlu bir dizayna sahip olan TV üniteleri gençlerin dekorasyon tarzı ile uyum sağlıyor.

Günümüzde tek başına yaşayanların çoğu salonlarında büfe, vitrin gibi daha ziyade klasik tarzı sevenler ile geniş ailelerin tercih ettiği türden mobilyalara yer vermiyor. Yine de fazladan depolama alanı herkesin ihtiyacı. Genç tüketici grubu da aradığı sergileme ve depolama alanını tek parça TV ünitesinde bulabiliyor. 

Yaşam Alanınıza Uygun TV Ünitesini Seçin

TV ünitesi seçimi sırasında dikkat edilmesi gerekenlerden biri de yaşam alanlarına uygunluğudur. Yüzlerce farklı televizyon ünite modelleri arasında yaşam alanına en uygun olanına karar vermek zorlu bir süreç gibi görünebilir. Ama TV ünitesi almadan önce dikkat etmeniz gereken birkaç önemli noktayı bildiğinizde aradığınız ürünü kolayca bulabilirsiniz. 

TV ünitesi seçerken 4 ana kriterden söz edilebilir: Televizyona uygunluk, odaya uygunluk, koltuklara uygunluk, dekorasyon tarzına uygunluk. 

TV ünitesi seçimi televizyon tipi ve ek elektronik cihazların olup olmadığı doğrultusunda gerçekleştirilmelidir. TV ünitesindeki televizyon alanının ne kadar derinliğe, ne kadar yükseklik ve ene sahip olması gerektiğini belirleyecek kriter, televizyonun boyutları olacaktır. Ayrıca televizyonuna ek olarak harici bir yayın sistemi dekoderi, video oyun konsolu, modem gibi farklı cihazlar varsa, bu cihazlar için de özel alanları olan TV üniteleri tercih edilmelidir.

Dikkate alınması gereken bir diğer konu da odanın büyüklüğüdür. TV üniteleri televizyon dışında birçok eşyanın koyulabileceği mobilyalardır ve büyüklükleri standart değildir. Farklı ihtiyaçlara yönelik çeşitli ebatlarda modellerle beğeniye sunulur. TV ünitesinin ebatları belirlerken odanın büyüklüğüne uygun olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde bulunduğunuz odayı daha dar ve sıkışık gösterebilir veya tam tersi TV ünitesi salonda kaybolup izleme keyfinizi kısıtlayabilir. 

TV ünitesinin yaslanacağı duvarın genişliği ve yüksekliği de hesaba katılması gereken bir diğer konudur. TV ünitesi duvarı uzunluk olarak tam kaplayabileceği gibi duvarın orta bölümünde de konumlandırılabilir. 

Televizyon ünitesi satın alınırken pek akla getirilmeyen ancak son derece önemli olan bir diğer konu da koltuk yüksekliğidir. Rahat bir izleme için televizyonun, oturulduğunda ekranın alt yarısı görüş hattıyla aynı hizada olacak şekilde yerleştirilmelidir. Bu nedenle, koltuklar yüksekse TV bölümü yüksekte olan bir ünite tercih edilmeli; alçak kanepelere bulunuyorsa TV bölümü aşağıda duran bir TV ünitesi almak daha uygun bir seçim olacaktır.

TV ünitesi odanın odak noktası olacağı için diğer mobilyalarla ve dekoratif tarzla da uyum sağlaması önemlidir. Minimal tarzdaki bir odada duvara monte TV ünitesi tercih edilebilir. TV ünitesi duvara monte edildiğinde daha az yer kaplayacağı için alandan da tasarruf edilmiş olunur. Klasik tarzda döşenmiş evlerde ise dekoratif kaplamaları ve süslü kulpları bulunan daha farklı modeller tercih edilebilir. Ahşap ve metal TV ünitelerinin modern dekorasyon tarzları ile kullanılması da güzel bir kombinasyon ortaya çıkarır. 

TV üniteleri mekanlarda kullanılan farklı mobilyaların da odanın bütünlüğüne dahil olmasına yardımcı olabilir. Oturma grubundan bağımsız berjer koltuk, tek parça sallanan sandalye, masaj koltuğu, puf gibi parçalar TV ünitesi ile birlikte odaya yepyeni bir tarz kazandırabilir. Son olarak depolama alanı ihtiyaçlarını karşılayacak bir TV ünitesi modeli seçimi odaya fazladan dolap veya kitaplık alma gereksinimi de ortadan kaldırır.

Elektronik bir cihaz olan ve hayli yer kaplayan televizyonları yaşam alanının estetik bütünlüğüne entegre etmek her zaman kolay olmuyor. Kitaplıklı, raflı ve dolaplı TV üniteleri ile ihtiyaçlar karşılanabilirken şıklık öne çıkarılabiliyor. 

TV eğlence üniteleri, gerek farklı beğenilere uygun dizaynları, gerek yapıldıkları malzemeler, gerek renkleri, gerekse raf ve dolap unsurları ile modern ev dekorasyonunun ayrılmaz bir parçası olarak değerlendiriliyor. TV üniteleri hem televizyon ve benzeri cihazların şık bir şekilde konumlanmasını sağlıyor hem de kablo kalabalığını gizlemeyi kolaylaştırıyor. TV ünitesinde yapılacak küçük ama etkili dekoratif dokunuşlarla yaşam alanlarının atmosferi de değiştirilebiliyor. 

Kitaplıklı TV ünitesi modelleri sayesinde yaşam alanlarında kişisel beğenilerin öne çıkarılması mümkün. Küçük biblolar, canlı çiçekler ve kitaplarla süslenebilen kitaplıklı TV ünitesi modelleri konforlu olduğu kadar estetik anlamda tatmin edici bir deneyim de sunuyor. 

TV ünitesi alçıpan modelleri iddialı tasarım tercihleri olanların beğenisini kazandırıyor. Özel ışıklandırma sistemlerinin kurulumu ile dekorasyonun yıldızı haline gelebilen alçıpan TV ünitesi modelleri sundukları şıklıkla dikkat çeken seçimlerin başında geliyor. 

Modern TV ünitesi modelleri son yılların en çok tercih edilenlerinden. Modern tasarıma sahip gri TV ünitesi dekorasyonda tezat renkler kullanmak isteyenlere de hâkim dekorasyon rengini bütünlemeyi tercih edenlerin de beğenisini kazanıyor. Gri TV ünitesi modellerinin kapaklı, raflı ve çekmeceli opsiyonlarının bulunması tercih sıklıklarını artırıyor. 

Raflı TV ünitesi modelleri farklı raf bölmelerinde fotoğraf çerçevesi, dekoratif obje ya da aksesuar kullanmak isteyenlerin tüm beklentilerini karşılıyor. TV kısmının altında geniş raflar bulunduğunda seyir keyfini artıran elektronik cihazların konumlandırılması da kolaylaşıyor. 

TV ünitesi ihtiyacı karşılanmak istendiğinde renk, materyal ve ek fonksiyonlar seçim sırasında belirleyici olsa da güvenlik gereksinimin göz ardı edilmemesi son derece önemli. Özellikle çocukların yaşadığı evlerde duvara monte TV ünitesi seçimi tercihten ziyade bir zorunluluk olarak değerlendiriliyor. Çocukların emekleme döneminde artan merakları ve tutunarak ilerleme ihtiyaçları TV ünitelerinin duvara monte edilmesini gerektirebiliyor.

TV ünitesi duvara monte edilirken mobilyaların kullanım kılavuzlarındaki adımların takip edilmesi önemli. Duvara birden fazla noktadan sabitlendiklerinde ortam güvenliği ile ilgili endişeler giderilebiliyor. 

Her Renk ve Materyalden TV Üniteleri ile Yaşam Alanınıza Şıklık Katın

Her beğeniye ve ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanan çağdaş TV üniteleri gerek renkleri gerek şekilleri gerekse üretildikleri materyaller özelinde sınıflandırılabiliyor. TV ünitelerinde en çok tercih edilen materyaller, ahşap, MDF, metal, suntalam ve akrilik olarak sıralanıyor. 

TV ünitesi ahşap malzemeden üretildiğinde dayanıklılığı ile en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Ahşabın dekorasyonda yarattığı sıcaklık etkisi dekorasyon stili ne olursa olsun fark yaratmayı sağlıyor. Eskitilmiş ahşap ile metal kulpların birlikte kullanıldığı TV üniteleri sade, aynı oranda şık tercihler olarak dikkat çekiyor. Dayanıklılıkları ile uzun yıllar konforlu bir şekilde kullanılabilmeleri, fiyat performans dengesinde performansı öne çıkarıyor.

TV ünitesi modellerinin materyalleri incelendiğinde MDF TV ünitesi modellerinin çoğunlukta olduğu söylenebilir. MDF doğal ahşap ile kıyaslandığında daha hafif ve daha ekonomik bir malzeme olmasına rağmen son derece dayanıklıdır. Ahşap tozlarının preslenmesi sonucu elde edilen MDF suya ve neme karşı yüksek mukavemeti ile avantajlarını artırır. Kolay temizlenebilir ve son derece sağlam olduğu için yıllar boyunca kullanılabilir.

Rustik dekorasyona günden güne artan bir ilgi var. Endüstriyel tasarım çizgilerine de yer verilebilen bu dekorasyon tarzında metal kullanımı ile etkili sonuçlar alınabiliyor. Metal TV ünitesi modelleri yalnızca iskelet ve raflı formda üretilebildiği gibi kapaklı, dolaplı ve kitaplıklı fonksiyonlara sahip olabiliyor. Metal renginde olabileceği gibi farklı renklerde üretilebilmeleri dekorasyona uygun seçimler yapılabilmesini kolaylaştırıyor.

TV ünitelerinde kullanılan renkler geniş bir çeşitlilik barındırıyor. Naturel ağaç görünümünden çarpıcı renklere, özel renk tonlarından iki renkli alternatiflere kadar kullanıcıların birçok seçeneği bulunuyor. 

Renk konusunda risk almak istemeyenler, yaşam alanlarında siyah veya beyaz renkleri tercih edenler için ise gri TV ünitesi ve antrasit TV ünitesi gibi alternatifler sunuluyor. Daha doğal bir görünüm elde etmek isteyenler TV ünitesi ahşap modelleri arasından seçim yapabiliyor.  

TV ünitesi seçimi doğru yapıldığında son derece etkili sonuçlar alınması mümkün. Kişisel beğenilerin ortaya koyulması, ek depolama alanı elde edilmesi ve aynı zamanda dekorasyonun tamamlanması TV üniteleri seçimi ile elde edilebilecek kazanımlar arasında yer alıyor. TV ünitelerinin karşısında konumlandırılmak üzere bir TV koltuğu ve hoş tasarımlı bir puf satın alarak konfor alanı genişletilebiliyor. 

Aradığınız ister modern TV ünitesi olsun ister klasik; yaşam alanlarınızda istediğiniz etkiyi yaratacak kaliteli modeli Vivense Mobilya’da uygun fiyatlarla bulabilirsiniz. 

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.