FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Malzeme
 • Renk
 • Ürün Özelliği
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
PORTMANTO / VESTİYER
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
177 Ürün

Portmanto ve vestiyer antrelerde en çok kullanılan ve işlevsellikleri ile ön plana çıkan mobilyalardır. Dış giyim ürünlerinin muhafaza edilmesi amacıyla kullanılan portmanto ve vestiyer modelleri mont, kaşkol, şapka, ayakkabı ve çanta gibi çeşitli giyim ürünlerini ve aksesuarları düzenli bir şekilde bir arada tutmanın en konforlu ve şık yoludur.

Farklı tarzların temsilcisi olan tasarımlarıyla evlerin dekorasyonunu en güzel şekilde tamamlayan vestiyer ve portmanto modelleri dışarıdan eve gelindiğinde dış giyim ürünlerini herhangi bir dağınıklığa neden olmadan düzenli bir şekilde asmak için idealdir. Aynı zamanda evden çıkılacağı zaman da kolayca ulaşılabilecek şekilde ve belirli bir yerde bulunan giysileri giyip kısa sürede hazırlanmayı mümkün kılar.

Portmanto ve vestiyer modelleri farklı malzemelerden, farklı tarzları tamamlayacak ve kişi özelinde değişebilen beğenilere hitap edecek şekilde üretilir. Vestiyer fiyatları ve portmanto fiyatları üretimde kullanılan ham maddeden ürünlerin iç hacimlerine kadar pek çok farklı etkene göre belirlenir. 

Hem pratik bir kullanım imkânı sunan hem de dekorasyonu tamamlayan portmanto ve vestiyerlerin yanı sıra ayakkabılık ve farklı ihtiyaçları karşılamaya yönelik antre dolapları kullanımı sıklıkla tercih edilir. Ayrıca hâkim tarz göz önünde bulundurularak seçilen askılık ve dilsiz uşak gibi antre aksesuarları sayesinde giysiler dekorasyonu tamamlayan bir şıklık ile saklanabilir.

İhtiyaçlarınız doğrultusunda seçim yapabileceğiniz, geniş bir çeşitlilikle sunulan portmanto ve vestiyer modelleri için siz de Vivense’yi ziyaret edin. Sürgülü ve modern portmantolar, birbirinden güzel vestiyer modelleri uygun fiyatlarla Vivense’de.

Antre Dekorasyonunun Olmazsa Olmazları: Portmanto ve Vestiyer Modelleri

Dekorasyonda farklı tarzların ve çok geniş seçeneklerin bulunduğu günümüzde evlerde ve tüm yaşam alanlarında bütüncül bir şıklık yakalanmak isteniyor. Bu kapsamda dekore edilecek alanların her birinin stil sahibi olması ve yaşam alanının şıklığını tamamlaması için tüm eşyalar ve aksesuarlar titizlikle seçiliyor.

Antre dekorasyonunun en işlevsel, bir o kadar da dikkat çeken parçası olan portmanto ve vestiyer modelleri farklı tarzlarla uyum sağlayacak çeşitlilikleri ile her beğeniye uygun seçimler yapma imkânı sunar. Antrede hâlihazırda kullanılan mobilyalar varsa bunlara uygun portmanto ve vestiyer modelleri seçimi yapılabileceği gibi yepyeni ve göz alıcı bir tarz, dekorasyonun işlevsel parçaları olarak tercih edilen pormanto ve vestiyer modelleri etrafında şekillendirilebilir.

Farklı materyallerden üretilen ve çeşitli tasarımlarıyla kullanım kolaylığını beraberinde getiren portmanto ve vestiyer modelleri renkleriyle de beğenilerin odak noktasındadır. Aynalı, ayakkabılıklı, ayaklı ve çekmeceli oluşlarına göre farklı tasarım özellikleri bulunan portmanto ve vestiyerler en şık dekorasyonların işlevsel ve dikkat çekici parçaları arasında yer alır.

Şık ve Modern Portmanto ve Vestiyer Modelleri

Yaşam alanlarında en çok göze çarpan mobilyalar arasında yer alan portmanto ve vestiyer modelleri farklı tasarımlara sahiptir. Yaşam alanlarının tarzını ilk anda gözler önüne serme özelliğine sahip portmanto ve vestiyer modelleri işlevselliğini belirleyen ham maddesi, rengi, kapak şekli, deseni, raflama özellikleri ve diğer pek çok özellikle kullanıcılara konfor sağlar. Aynı zamanda evin dekorasyon tarzına bağlı olarak modern ya da klasik şıklığın temsilcilerinden biri hâline gelebilir.

Şıklığı ile dikkat çeken modern vestiyer modelleri ve modern portmanto modelleri mevcut dekorasyon trendlerine en iyi şekilde uyum sağlar. Kendi başlarına işlevsel, şık ve modern tasarımlara sahip parçalar olan vestiyer ve portmantolar, aynı zamanda kullanıldıkları alanın daha şık ve stil sahibi bir görünüme kavuşmasına da yardımcı olur. 

Modern portmanto ve vestiyer modelleri dekorasyonun parçası olan diğer mobilyalarla uyumlu olabileceği gibi doğru seçimler yapılması sonucu farklı mobilya türleri arasında dengeyi sağlayan parça hâline de gelebilir. Modern ya da klasik fark etmeksizin şık bir görünüm yakalanması için portmanto ve vestiyer seçimi doğru yapılmalı, seçim sırasında yalnızca tasarım detayları değil üründe olması istenilen işlevsel özellikler de göz önünde bulundurulmalıdır.

Vestiyer ve Portmanto Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vestiyer ve portmanto seçimi yapılırken ilk adım ihtiyaçları belirlemek ve önceliklendirmek olmalıdır. Bu sayede hem estetik açıdan istenilen özelliklere sahip hem de fonksiyonel kullanım imkânı veren modelleri seçmek mümkündür. 

Boyut

Bu kapsamda dikkat edilmesi gereken ilk konu vestiyer ve portmanto modellerinin boyutudur. Küçük portmanto ve büyük portmanto modelleri arasından seçim yapılırken evde yaşayan kişi sayısı değerlendirilmelidir. Portmantonun konforlu bir kullanım imkânı sağlaması için sahip olması gereken askılık sayısı, çekmece ölçüsü, saklama alanı ve daha pek çok faktör ürünü kullanacak kişi sayısına göre belirlenmelidir.

Genellikle evdeki mevsimlik dış giyim ürünlerini ve ayakkabıları depolamak için kullanılan antre mobilyaları kişi sayısına göre miktarı artabilen eşyaları taşıyabilecek özellikte olmalıdır. Ayrıca ihtiyaçların karşılanması için daha çok askılığa mı, yoksa daha çok ayakkabı rafına mı ihtiyaç duyulduğu belirlendiği takdirde kullanım açısından daha doğru bir tercih yapmak mümkündür.

Dekorasyon

Portmanto ve vestiyer modellerinin konumlandırılacak alanın dekorasyon özelliklerine uygun olmasına özen gösterilmelidir. Modern ya da klasik tarzda dekore edilen alanlarda kullanılacak vestiyer ve portmanto modelleri hâkim tarzla uyum sağlamalıdır. Ev dekorasyonuyla bütünlük sağlanabilmesi için renk, tarz ve tasarım uyumuna özen gösterilmelidir.

Ayrıca konumlandırılacak alanın ölçüleri mutlaka bilinmeli ve seçim bu bilgiler doğrultusunda yapılmalıdır. Konumlandırılacak alanın ölçülerine uygun vestiyer ve portmanto modelleri seçmek yaşam alanının daha düzenli bir hâle gelmesine yardımcı olur. Dar alanlarda büyük modelleri tercih etmek kulanım açısından zorluk nedeni olabileceği gibi evin küçülmesine de yol açar. Geniş alanlardaysa küçük ve dar modeller kullanmak portmanto veya vestiyerin kendini gösterememesine ve ihtiyaçların karşılanamamasına neden olur.

Üretim Malzemesi

Evlerde kullanılan tüm mobilyalar gibi vestiyer ve portmanto seçimi yapılırken de üretimde kullanılan ham maddenin özelliklerine ve kalitesine dikkat etmek temel kurallardan biridir. Vestiyer ve portmanto modellerinin üretiminde kullanılan malzemeler ürünlerin fiyatını da doğrudan etkiler. Metal, ahşap ve MDF başta olmak üzere farklı malzemelerden üretilen modeller arasından seçim yapılırken hâkim dekorasyonla uyumlu malzemenin tercih edilmesine de dikkat edilmelidir. 

Aynalı Portmanto ve Vestiyerler

Evlerde düzeni ve şıklığı sağlamak için kullanılan en fonksiyonel ürünler arasında ilk sıralarda portmanto ve vestiyerler gelir. Farklı özelliklere sahip olarak üretilmeleri sayesinde her evde değişiklik gösterebilen ihtiyaçları karşılayacak ve ev dekorasyonuyla uyum sağlayacak modeller arasından seçim yapılabilmesi mümkün olur. Aynalı portmanto ve aynalı vestiyer evlerde sık karşılaşılan modellerdendir. Aynalı portmantoların ve vestiyerlerin çekmeceli, askılıklı ve raflı seçeneklerinin farklı genişlikte iç hacimlerine sahip modelleri vardır. 

Aynalı Portmanto: Dar Alanlarda Ferah Bir Etki

Aynalı portmanto modelleri doğru tercih yapıldığında dekorasyonla kolayca uyum sağlayan mobilya seçeneklerindendir. Ürün seçimi sırasında ilk olarak ürünlerin kullanılacağı alanı belirlemek gerekir. Bu doğrultuda seçimler yapılması hâlinde ortam dekorasyonunda hedeflenen uyum sağlanabilir. 

Portmantolar ise kullanılacak alanın ölçülerine uygun olarak seçildiğinde çok büyük ya da çok küçük durmaları gibi bir sorun yaşanmaz. Hatta aynalı portmanto modelleri tercih edilerek dar alanların olduğundan daha geniş gösterilmesi mümkündür. Ortamdaki diğer eşyalarda ayna yoksa ya da ayna ayrı bir parça olarak dekorasyona dâhil edilmediyse aynalı portmanto modelleri hem şıklığıyla dekorasyonu tamamlayan hem de işlevsel bir seçim hâline gelebilir.

Aynalı Vestiyerler ile Evden Çıkmadan Son Kontrolleri Yapmak Mümkün

Küçük bir ayna ya da boy aynasının tasarımın bir parçası olduğu aynalı vestiyer modelleri son derece işlevseldir. Evden çıkmadan önce nasıl göründüğünü son bir kez gözden geçirmek isteyenler için tercih edilebilecek işlevsel modellerdir. Üstelik çekmece, raf ya da askılık gibi özellikleri sayesinde eşyaların düzenli bir şekilde yerleştirilmesi ve korunması için uygun alanlar da sağlanmış olur.

Sürgülü, Kapaklı ve Çekmeceli Seçenekler

Portmanto ve vestiyerlerin sürgülü, kapaklı ve çekmeceli gibi farklı modelleri vardır. Aynı zamanda ayaklı portmanto ve ayaklı vestiyer modelleri arasından seçim yapmak mümkündür. Yeterli alan bulunmayan antrelerde duvara monte edilen askılık şeklindeki portmanto ve vestiyer modellerinin kullanımına sıklıkla rastlanmakla birlikte beğenilen ve ihtiyaç duyulan model için yeterli alan bulunan antrelerde ayaklı portmantolar ve ayaklı vestiyerler rahatlıkla kullanılabilir.

Ayaklı portmanto seçenekleri başta geniş iç hacimleri olmak üzere farklı özellikleriyle beğenilerin odak noktasındaki modellerdir. Sadece askılıktan oluşan, ayaklı ya da duvara monte edilen modeller eşyaların düzenli bir şekilde asılması için en şık seçeneklerdir. 

Sürgülü Portmanto ve Sürgülü Vestiyer ile Konforlu Bir Deneyim Sizi Bekliyor

Küçük antreler için uygun portmanto veya vestiyer seçmek genellikle çok kolay değildir. Antrenin ve genel olarak evin dekorasyonuna uygun modeller seçmek kadar önemli olan diğer bir nokta seçilen portmanto veya vestiyerin bulunacağı alanı verimli bir şekilde kullanma imkânı vermesidir. Büyük antrelerde küçük boyutlardaki portmanto ve vestiyerler çok kullanışlı olmadığı gibi küçük koridorlarda büyük boyutlu portmanto veya vestiyer kullanılması da yaşam alanının kısıtlanmasına neden olabilir.

Bu nedenle model seçimi yapmadan önce konumlandırılacak alanın ölçüleri alınmalıdır. Her ne kadar tarz portmanto ve vestiyer modellerinin seçiminde en önemli etkenlerden biri olsa da işlevsellik ve boyutun belirleyiciliği de göz ardı edilmemelidir. Küçük antreler için uygun vestiyer ve portmanto seçmek zorlayıcı olabilse de sürgülü portmanto ve vestiyerler bu noktada hayat kurtaran ürünler hâline gelebilir.

Sürgülü portmanto ve sürgülü vestiyer modelleri farklı tasarım özellikleriyle işlevsel ürünler olmasının yanı sıra kapıları sağa ya da sola kaydırılarak açıldığından yer tasarrufu sağlar. Özellikle dar alanlarda sürgülü portmanto ve vestiyerleri tercih etmek şık, işlevsel ve kullanım kolaylığı sağlayan seçimler yapmak anlamına gelir.

Kapaklı Portmanto Modelleri: İhtiyaç Duyduğunuz Düzene Sahip Olmak Çok Kolay

Kapaklı portmanto modelleri evlerde sık kullanılan mobilyalardandır. Çift kapaklı olan modellerin bir tarafı ayakkabılar diğer tarafı montlar için kullanılacak tasarıma sahip olabilir. Tek kapaklı olan modeller eğer raflı bir tasarıma sahipse ayakkabı ve terlikler için tercih edilebilirken askılıysa mont, şal, şapka, atkı ve diğer aksesuarlar için kullanılabilir.

Çekmeceli Vestiyer: Fonksiyonel ve Estetik

Çekmeceli vestiyerler şıklığı tamamlayan estetik görünümleri kadar fonksiyonellikleriyle de ön plandadır. Kalabalık aileler çekmeceli vestiyer modellerini konforlu bir şekilde kullandıklarından sıklıkla tercih ederler. Çekmeceli vestiyerler çekmecelerinin sayısına ve iç hacmine göre içerisine farklı eşyaların ve aksesuarların koyulmasına imkân veren işlevsel modellerdir.

Çeşitli Renklerde Vestiyer ve Portmanto Arasından Dilediğinizi Seçin

Vestiyer ve portmanto modelleri seçilirken renk ve desen evin dekorasyonu açısından kritik öneme sahiptir. Evin genelinde dekorasyon bütünlüğü sağlanabilmesi için vestiyer ve portmanto modelleri diğer eşyalarla uyumlu olacak şekilde seçilmelidir.

Beyaz Portmanto ve Beyaz Vestiyer ile Antrelerde Ferah Bir Görünüm 

Beyaz evlerin dekorasyonunda en çok kullanılan renklerden biridir. Ortamı ferahlatan etkisi, her stil ve renk mobilyayla uyumlu görünen bir renk olması nedeniyle beyaz mobilyaların modası hiçbir zaman geçmez. Antrelerde kullanımı giderek artan bir sıklıkta tercih edilen beyaz portmanto modellerinin ahşap ve metal gibi farklı materyallerden üretilen türleri vardır. Ahşap ve metalin birlikteliğinden oluşan beyaz vestiyer modelleri birden fazla stili yansıtan görünümüyle evlerin şıklığını tamamlayan parçalardır.

Antrasit Portmanto: İddialı ve Zarif Bir Tercih

Gri portmanto ve antrasit portmanto modelleri özellikle minimalist ve modern bir tarzın yansıtıldığı evlerde tercih edilir. Büyük antrelerde antrasit portmanto en iyi tercihlerden biri olarak kabul edilir. Bunun nedeni koyu renk ve aynasız modellerin geniş alanlarda şık ve alanın büyüklüğünü dengeleyen bir görünüm sergilemesidir. Aynı zamanda gri, siyah ve antrasit gibi düz renklerle antrelerde modern bir tarz oluşturmak mümkündür.

Ahşap, MDF ve Metal Portmanto ve Vestiyer Seçenekleri

Vestiyer ve portmanto modellerinin uzun yıllar boyunca konforlu bir şekilde kullanılabilmesi için üretimde kullanılan materyallerin kalitesine dikkat edilmelidir. Düşük kaliteli malzemeden üretilen portmanto ve vestiyer seçenekleri çok uzun süreli kullanım imkânı sağlamayabilir.

Ahşabın Sıcaklığını Evinize Taşıyın: Ahşap Vestiyer Dolap

Vestiyer dolap ve portmanto üretiminde sıklıkla kullanılan malzemelerden biri ahşaptır. Ahşap portmanto ve vestiyer modellerinin üretiminde kaliteli ağaç malzemelerin kullanılması gerekir. Ahşap vestiyer dolaplar pek çok farklı ağaçtan üretilmekle birlikte genellikle üretimlerinde çam ve ceviz ağaçları tercih edilir. Satın alınacak ürünün özellikleri üretimde kullanılan ağacın yapısı, rengi ve kesim şekline göre değişiklik gösterebilir.

Son derece kaliteli ve değerli malzemeden üretilen ceviz vestiyer ve portmanto modelleri canlı renkleri ve simetrik dokularıyla göz doldurur. Çam ağacından yapılan portmantolar da açık ve koyu renkleri ile sıklıkla antrelerde kendilerine yer bulur.

Metal Portmanto ile Dekorasyonda Modernizm Etkisi Yaratın

Metal portmanto modelleri sağlamlıkları ile ön plana çıkan antre mobilyaları arasında yer alır. Aynı zamanda metal, şık ve pek çok tarzla uyumlu bir görünüm sağlar. Kaliteli metalden üretilen metal portmanto modelleri uzun süreli kullanıma uygundur. Metal genellikle portmantoların iskelet kısmında kullanılırken geri kalan kısımlarında ahşap malzemelerin kullanımı tercih edilebilir.

MDF Portmanto: Dayanıklı ve Şık 

MDF portmanto ve MDF vestiyer modelleri ağır ve dayanıklı bir yapıdadır. Ağır olduğundan kolayca sallanmaz ve kullanım alanında sabit bir duruş sergiler. MDF üzeri membran kaplamalı portmanto modelleri dayanıklı ve estetik yapılarıyla zarif bir tarz oluşturulmak istenilen evlerde kullanılabilir.

Vivense Farkıyla Çok Uygun Fiyatlarda

Portmantolar eşyaların düzenli bir şekilde saklanması ve istenildiği an konforlu bir şekilde ulaşılabilmesi için tasarlanmış şık ve fonksiyonel ürünlerdir. Siz de antrelerinizin görünümünü şık bir mobilya ile tamamlamak, aynı zamanda portmanto ve vestiyer modellerinin sunduğu işlevselliğin keyfine varmak için vakit kaybetmeden Vivense’yi ziyaret edin. Farklı tarz, tasarım ve renklerdeki birbirinden şık seçeneklere Vivense kalitesi ve uygun fiyatlarla sahip olma ayrıcalığını yaşayın.

SSS: Portmanto Nasıl Düzenlenir?

Portmantoların düzeni seçilen modelin tasarımına ve özelliklerine göre değişebilir. Raflı, çekmeceli, ayakkabılıklı ve askılı modeller kullanıldığında her alana uygun dış giyim ürünleri, ayakkabılar, şallar düzenli bir şekilde saklanabilir. Ayrıca portmanto düzenleyici aksesuarlar kullanılarak alanın daha verimli kullanılması da tercih edilebilir.

SSS: Vestiyer Nasıl Temizlenir?

Vestiyer temizliği kullanılan modele göre yapılmalıdır. Ayakkabılar ve dış giyim ürünleri kirli ve ıslak bir hâlde koyulmamalıdır. Ayrıca iç ve dış tozu düzenli olarak alınmalı, gereksiz eşyalar vestiyerde bulundurulmamalı ve koku giderici ürünler kullanılmalıdır.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.