FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Ürün Tipleri
  • Fiyat Aralığı
  • TL
496 Ürün

Boş bir mutfağı ilk adımda en çok ihtiyaç duyulacak mutfak gereçleri ve sofra malzemeleri ile doldurmak da yaşayan bir mutfağın değişen ihtiyaçlarına uygun ürünleri bulmak da oldukça keyiflidir. Basit yemekler pişirmekten şeflerle yarışan sofralar hazırlamaya kadar geniş bir ihtiyaç listesini karşılamaya yönelik kategorileri ve ürün seçenekleri ile dikkat çeken Vivense’de mutfağa, yemek hazırlamaya ve sofra kurmaya dair aklınıza gelebilecek her şeyi bir arada bulabilirsiniz. 

Yemek pişirmenin olmazsa olmazı kabul edilen tencere tava setlerinden şık bir sunumu destekleyecek bardak modellerine, güne başlamanın en güzel yolu olan sıcak içeceklerin sunumu için kullanılan kupa bardaklardan detaylarından gelen şıklığı yansıtan yemek masası aksesuarlarına kadar her ürün Vivense güvencesiyle kapınıza geliyor. 

Nefis Yemekler için Tencere Tava Setleri

Tencere tava seti arandığı zaman tasarım, özellik ve malzeme seçeneklerinin çok fazla olması seçim sürecini zorlaştırıyor. Çelik, dökme demir, alüminyum, bakır, emaye, teflon gibi seçeneklerin yer aldığı, araştırdıkça uzayıp giden malzeme listesine bakıldığı zaman soru işaretleri ortaya çıksa da hem bütçeyi aşmayacak hem de sağlıklı yemek pişirmeye yardımcı olacak tencere tava seti modellerini bulmak mümkün. 

Tencere Tava Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Uzun süre kullanılacak, yemek alışkanlıklarına uyacak bir tencere tava seti seçmek için bazı unsurları göz önünde bulundurmak gerekiyor. Lezzetli yemekler hazırlamak için ihtiyaç duyulan pişirme gereçlerini seçerken üretildikleri malzeme öncelikli ele alınması gereken unsurlar arasında yer alıyor. 

Isı İletkenliği 

Her malzemenin ısı iletkenliği farklıdır, bu da pişme süresini ve eşit pişme gereksinimini doğrudan etkileyecek bir faktördür. Bakır çok iyi bir iletkendir ancak paslanmaz çelik bakır kadar yüksek ısı iletkenliğine sahip değildir. Döküm demir çok zor ısınan bir malzemedir. Ancak ısısını uzun süre koruyabilmesi bu malzemenin belirli yemeklerde ön plana çıkmasını sağlar. 

Dayanıklılık 

Tasarımı ile cezbeden bir tencere ya da tava seti incelenirken malzemenin kalitesi ve dayanıklılığı göz önünde bulundurulmalıdır. 

Çelik bir tencere setinde malzemenin sadece çelik olması değil, aynı zamanda kullanılan çeliğin kalitesi de dayanıklılık noktasında belirleyicidir. Paslanmaz çelik olarak tanımlanan malzeme yüksek dayanıklılığa sahiptir. Bakır ve dökme demir yine dayanıklı malzemeler olsa da bakım gereklilikleri vardır. Teflon çizilmeye karşı hassas bir malzemedir ancak doğru mutfak gereçleri ile kullanıldığı zaman uzun yıllar bozulmadan kullanılabilir. 

Ocak Tipi 

Yaygın olarak elektrikli ya da gazlı ocak tercih edilse de günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte farklı çalışma prensiplerine sahip ocaklar da kullanılıyor. 

Gazlı ocaklar, yani çalışmak için tüp gaz ya da doğal gaz kullanan ocaklar söz konusu olduğunda herhangi bir tava kullanılabilir. Gazın tava ya da tencerenin altında kalmasına dikkat edilmelidir, tavanın dış duvarlarına gazın gelmediğinden emin olmak tencere ve tavaların kullanım ömrünü yükseltir. 

Elektrikli ocaklarda bakır hariç her türlü tencere ve tava kullanılabilir. Seramik ocaklarda ise bakır, bakır tabanlı ya da cam hariç tüm materyallerden üretilen tavalar tercih edilebilir. Seramik ocak kullanımında tencere ya da tavanın ocak ile tamamen temas etmesi için tabanların düz olması önemlidir. Ayrıca seramik ocaklarda tencere ve tavaları sürüklememek ocağın zarar görmesine engel olur. 

Halojen ocaklarda bakır ya da yansıtıcı tabanı olmayan herhangi bir tencere ya da tava kullanılabilir. Mat veya koyu renk tabanı olan bir ürün tercih etmek bu ocaklarda kullanılan termal sınırlayıcı özelliğin devreye girmesine engel olabilir. 

İndüksiyonlu ocaklar kullanımda sundukları güvenlik sebebiyle her geçen gün daha popüler hâle geliyor. Ancak bu ocaklar tüm tencere ve tavalar ile kullanıma uygun değildir. Dökme demir ve paslanmaz çelik gibi manyetik tabanlı ürünler indüksiyonlu ocaklar için uygundur. Bu ocakların yaygınlaşması sayesinde taban kısmı indüksiyona özel hâle getirilen teflon, bakır ya da seramik tencere ve tavalar bulmak da mümkündür. 

Malzeme 

Alüminyum, dökme demir, bakır, paslanmaz çelik, emaye gibi farklı malzemelerin kullanımında dikkat edilmesi gereken özellikleri vardır. Bu da tercih noktasında malzemenin kalitesinin, dayanıklılığının ya da ısı iletkenliğinin tek başına yeterli olmayacağını gösterir. 

Paslanmaz çelik ömür boyu kullanıma uygundur ancak yiyecekler yapışabilir, bu nedenle daha fazla yağ kullanımı gerekir. Bakır, asitli gıdalar ve balık ya da et ile reaksiyona girebileceği için kalaylama işlemi yapıldıktan sonra kullanılmalı ya da paslanmaz çelik ile kaplanmış bakır tercih edilmelidir. 

Emaye kolay çizilmez, yiyeceklerle reaksiyona girmez ancak dikkatli kullanılmalıdır. Kaplaması ince ise yiyecekler yapışabilir ya da yanabilir. Yapışmaz özellikli kaplamaya sahip olan ürünler kolay temizlenir ve yağ kullanımını azaltır. Alüminyum, dökme demir ya da paslanmaz çelik ürünlerde bu kaplama sıkça tercih edilir. 

Şık Sunumlar için Şık Servis Tabakları

Yemeğin sadece damağa hitap etmesi yeterli değildir, aynı zamanda göze de hitap etmesi gerekir. Özenle hazırlanan yemeklerin hafızalarda yer etmesini sağlamak için şık bir sunumla servis edilmeleri gerekir. Bu da servis tabağı, yemek tabağı gibi farklı sunum araçlarının kullanımını gündeme getirir. 

Yemek ve servis tabakları sunulacak yemeğe göre tercih edilebilir. Bunun yanı sıra ürün seçiminde mutfak ya da yemek odası dekorasyonu, yemek servis edilen masa, kullanılan sofra ve sunum gereçleri göz önünde bulundurulabilir.

Farklı servis tabakları kullanmak sofraların daha eğlenceli gözükmesine yardımcı olur. Çok sayıda yemek takımına sahip olmak bir noktadan sonra hem depolama alanı açısından hem de maddi anlamda yük olmaya başlar. Servis tabağı tercihini zaman zaman değiştirerek farklı eşleştirmeler yapmak ve her zaman yenilikçi görünümü ile dikkat çeken sofralar kurmak mümkün olur.

Yemek takımları geleneksel olarak 6 ve 12 kişilik sunulur. Kalabalık bir aile ya da misafir yoğunluğu yüksek olan bir yaşam alanı için 12 kişilik yemek takımları iyi bir tercihtir. Az sayıda kişinin yaşadığı evlerde ise tekli sunulan ürünler kişi sayısına göre günlük kullanım için alınabilir.

Günlük yemek takımı tercihinde her gün farklı bir ambiyans oluşturmak için servis tabağı ve yemek tabağı eşleşmelerinde değişiklikler yapılabilir. Önemli olan günlük kullanım için tercih edilen ürünlerin bulaşık yıkama biçimine uygun seçilmesidir. Bulaşık makinesi kullanılan bir yaşam alanında, elde yıkanması önerilen servis tabağı ya da yemek tabağı modellerinin günlük kullanım için tercih edilmesi zorlayıcı bir deneyime dönüşebilir.

Kahvaltı Keyfi Severlere Kahvaltı Takımları 

Kahvaltı sofraları her gün değişen bir yapıya sahip olabilir. Hafta sonu özenle hazırlanan kahvaltı sofraları hafta içi iş ve okul sebepli zaman kısıtlamaları nedeniyle daha pratik kahvaltılıkların tercih edildiği, zamandan tasarruf etmeyi sağlayacak sofralara dönüşebilir. Ne zaman olursa olsun ihtiyaç duyulan her an kullanım konforu sunan kahvaltılık takımları ile güne güzel bir şekilde başlamak mümkün olur. 

Kahvaltı seti olarak sunulan ürünlerin içeriği ihtiyaçlara göre değişebilir. Kahvaltı seti içerisinde kahvaltı tabağı, yumurtalık, fincan gibi parçalar bulunabilir. Bunların yanı sıra kahvaltılıkları koymak için farklı şekillerde ve boyutlarda sunulan tabaklar da set içeriğine dahil edilebilir. 

Kahvaltı takımı yaygın olarak 6 kişilik olarak sunulsa da 12 kişilik setler de bulunabilir. İstenilen setin 12 kişilik versiyonu bulunmuyorsa 2 adet aynı setten alınabilir. Bu esnekliğin temel nedeni kahvaltı takımı olarak sunulan setlerde yemek takımlarında olduğu gibi çorbalık ya da salata tabağı gibi büyük parçaların bulunmamasıdır. Bu da setleri birlikte kullanmanın daha verimli olmasını sağlar.

Kaliteli Çatal-Kaşık-Bıçak Setleri

İster yeni bir ev hazırlığı için ister bir hediye olarak alın isterseniz de mevcut çatal kaşık bıçak takımını yenileyin, sürekli kullanılacak ve insan sağlığı özelinde çok önemli olan bir ürünü seçerken dikkat edilmesi gerekenler olduğu unutulmamalıdır. 

Uzun ömürlü, kaliteli ve sağlıklı bir çatal bıçak takımı seçerken aynı zamanda zevklere uygun seçimler yapmak da mümkündür. Günümüzde çatal kaşık bıçak takımı olarak sunulan ürünlere ek olarak her parçanın ayrı ayrı temin edilebilmesi sayesinde kaliteli ve sıra dışı kombinasyonlar yapılabilir. 

Çatal Kaşık Bıçak Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kişi Sayısı

Tercih edilecek çatal bıçak takımının kaç kişilik olacağı seçim yapılabilecek ürün yelpazesini etkileyecektir 12 kişilik setlerin içeriğinde daha çok herkese hitap eden, klasikleşmiş ve zamansız olarak adlandırılan tasarımlara sahip çatal, bıçak ve kaşıklar yer alır. Kişi sayısı azaldıkça ya da parçalar tek tek alınmaya başlandıkça ürün yelpazesi çok daha genişler. Bu noktada takımın kullanılacağı yaşam alanının boyutları ve misafir ağırlama kapasitesi göz önünde bulundurularak seçim yapılır. 

Set İçeriğinin Belirlenmesi 

12 ve 6 kişilik çatal bıçak takımı içeriği belirlenirken temel parçaların olması bir gerekliliktir. Yemek çatalı, salata/tatlı çatalı, çorba kaşığı, tatlı kaşığı, yemek bıçağı ve tatlı bıçağı set içerisinde bulunabilecek parçalardır. 

Yemek çatalı, yemek bıçağı ve çorba kaşığı yer alan 3 parçalı setler olabildiği gibi tüm parçaların bir araya geldiği ve bunlara yemek servisinde kullanılan kepçe, spatula gibi parçaların da eşlik ettiği daha kapsamlı setlerle de karşılaşılabilir. Bu noktada ihtiyaçlar ve beklentiler ön planda tutulmalıdır. 

Malzeme 

Sofra takımları yaygın olarak 3 malzemeden üretilir ancak tasarımsal dokunuşlarla özellikle sap kısımlarında farklı malzemeler kullanılabilir. Paslanmaz çelik çatal kaşık bıçak takımı söz konusu olduğunda akla gelen ilk malzemedir. Paslanmaz çelik ürünler kendi içlerinde sınıflandırılır. 18/10, 18/8, 18/0 gibi numaralarla yapılan sınıflandırmada paslanmaz çelikte kullanılan nikel ve krom içeriği belirtilir. 

18 krom içeriğini ve bu eşyanın pasa ve lekeye ne kadar dayanıklı olduğunu gösteren sayıdır. İkinci sayı olarak yer alan 10, 8 veya 0 ise nikel yüzdesini temsil eder. Bir sofra takımındaki parçalarda kullanılan nikel oranı ne kadar yüksekse parlaklık da o kadar yüksek olur. Mat bir çatal bıçak takımı için 18/0 etiketli ürünler tercih edilmelidir. 

Paslanmaz çeliğin yanı sıra gümüş veya gümüş kaplama da sofra takımlarında kullanılır. Gümüş kaplama ya da tamamen gümüş takımlar oldukça yüksek maliyetlere sahiptir. Resmi davetlerde, özel organizasyonlar da ya da sadece özel aile davetlerinde tercih edilen ve düzenli olarak bakımı yapılması gereken parçalardır. 

Her Tarza Uygun Çay & Kahve Setleri

Çay ve kahve keyfini katlayacak bardaklar ve fincanlar arasından seçim yapmak istediğiniz zaman Vivense’nin geniş ürün yelpazesine göz atabilirsiniz. 

Farklı içeceklerin servisinde tercih edebileceğiniz çay bardağı ve kahve fincanı takımları ile her sunumunuzda ayrı bir şıklık elde edebilirsiniz. Kahvaltı sofralarına, gündüz ya da akşam misafirlerine, tek başına yapılan kahve keyfine ya da yoğun bir çalışma seansına eşlik edecek birbirinden şık ve güzel bardaklar Vivense’de sizi bekliyor. 

Çay bardakları tekli ya da 6’lı çay seti olarak sunulabiliyor. Bu noktada belirleyici olan kullanım alışkanlıkları ve beklentiler oluyor. Çay bardaklarının daha narin yapıda olması bu parçaların kırılmaya karşı daha hassas olmasına neden olduğu için sık tüketimleri söz konusu olabiliyor. Çay bardakları ince belli, kalın belli, tombul ya da ajda gibi farklı tasarımlarla sunuluyor. Bu da kişisel çay keyfine göre seçim yapmaya yardımcı oluyor. 

Kahve fincanları söz konusu olduğunda da yine kişisel zevkler ve kahve tüketimi tercihleri belirleyici oluyor. Türk kahvesi müdavimleri tekli, ikili ya da altılı fincan setleri arasından seçim yaparak her kahvenin hatrının artmasını sağlıyor. Espresso gibi farklı kahve türleri için de daha büyük hacimli kahve fincanları tercih edilebiliyor. Hacmi bir kupa kadar fazla olmasa da standart Türk kahvesi fincanından yüksek olan bu tasarımlar, çay fincanı olarak da kullanılabiliyor.

Olmazsa Olmaz Bardak ve Kupalar

Yemek yemek söz konusu olduğunda kaliteli malzemelerin tercih edilmesi nasıl bir zorunluk ise sıcak ya da soğuk içecek tüketilirken de kaliteden ödün verilmemesi gerektiği hiçbir zaman unutulmamalıdır. 

Kalite

İyi bir bardak ya da kupa almak istenildiği zaman mutlaka gıda ile temas etmesinde herhangi bir sakınca bulunmayan, sırlanmış ürünler arasından tercih yapmaya özen gösterilmelidir. Kupa bardak tasarımları sınırsız olabildiği gibi ne yazık ki güvenilir olmayan kişiler tarafından üretildiklerinde, özellikle sıcak içeceklerle temas ettikleri zaman zehirli bileşenler yayılmasına neden olabilir. Bu yüzden üzeri boyalı ya da baskılı ürünlerde kalitenin önceliklendirilmesi gerekir. 

Malzeme

Kupa ya da bardak tercih ederken öncelikli olarak cam malzemenin kalitesine bakılması gerekir. Cam olarak sunulan ürün bir bileşime mi sahip, yoksa tamamen cam mı? Bu sorunun yanıtı sağlık açısından önemli olduğu için mutlaka dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almalıdır. 

Cam ya da seramik bir bardak tercih edildiğinde boyalı ise metal boya kullanılmamış olması önemlidir. Emaye ya da demir malzeme tercih edildiğinde de benzer kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. 

Kullanım Şekli 

Sıcak içecekleri mikrodalgada ısıtmak ya da hazırlamak gibi bir alışkanlık söz konusu ise kupa bardak seçiminde, mikrodalgada kullanılabilir tasarımların tercih edilmesi gerekir. Bu hem sağlık açısından güvenilir bir kullanım deneyimi sağlar hem de mikrodalgada yaşanabilecek olası kazaları önlemek açısından önemlidir. 

Sıcak içecek için ürün seçimi yaparken ürünlerin ısıya dayanıklı olması, sıcak ile temas ettiğinde çatlama ihtimalinin olmaması da önemlidir. Elbette bazı dönemlerde kullanım alışkanlıklarına da dikkat edilmesi gerekir. Havanın çok soğuk olduğu zamanlarda bardaklara sıcak içecek koymadan önce metal bir kaşık koymak ya da bardak bulaşık makinesinden yeni çıktığı zaman içerisine içecek koymadan önce bir süre ortam sıcaklığına gelmesini beklemek güvenlik açısından alınabilecek önlemlerdir. 

İçecek ve Bardak Eşleşmesi 

Her içecek için bir bardak tercih etmek depolama alanı yetersizliği sebebiyle zorlayıcı olabilir ancak bazı içecekler için özel tercihler yapılması gerekebilir. Özellikle şarap ya da kokteyl gibi içecekler için şık bir sunum sağlamak adına özel bir bardak seçimi yapılabilir. 

Shot olarak tüketilmesi önerilen içkiler için de tüketim sınırını kolayca aşmamak için shot bardağı olarak sunulan ürünler tercih edilebilir. Meşrubat bardağı, su bardağı gibi farklı işlevler için sunulan tasarımlar ise birbirlerinin yerine daha rahat kullanılabilecekleri için bu tasarımlarda çok keskin çizgiler yerine zamansız parçalar öne çıkabilir. 

Keyifli, sağlıklı ve her zaman akıllarda kalacak güzellikte sofralar hazırlamak için ihtiyacınız olan tüm ürünler Vivense’de sizi bekliyor. Birbirinden şık mutfak tekstil ürünleri ile sofraları zenginleştirebilir, sunum için özel olarak tasarlanan servis tabakları ile yemeklerin görüntüsünü unutulmaz bir göz ziyafetine çevirebilir, sofralarda birbirleriyle uyumlu eşyaların yarattığı ahenk sayesinde eşsiz hatıralar oluşturabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.