FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Malzeme
  • Yatak Ölçüsü
  • Ürün Tipleri
  • Ürün Özelliği
  • Ebatlar
  • Fiyat Aralığı
  • TL
158 Ürün
+8
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+7
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+4
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+5
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+7
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+7
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+9
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+10
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+9
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+7
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+7
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+5
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+6
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+7
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+8
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+5
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+10
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+9
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+8
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+8
Yatak Ölçüsü Seçenekleri

Vivense Yatak ve Şilte Modelleri


Sağlıklı yaşamın sırlarından biri kaliteli ve kesintisiz uyku uyuyabilmektir. Kaliteli bir uyku için ise doğru yatak seçimi son derece önemlidir. İnsanların fiziksel özellikleri ve uyku alışkanlıkları birbirinden farklı olduğu için yatak seçiminin kişiye özel yapılması gerekir. Doğru yatağı belirlerken kişinin tercihleri ve beklentileri doğrultusunda ürünün sertlik derecesinden kalınlığına, yapımında kullanılan malzemeden ölçüsüne kadar birçok farklı kriter dikkate alınmalıdır.


Farklı özelliklerle donatılan yatak modelleri farklı genişlikte olacak şekilde üretilir. Tek kişilik yatak modelleri genellikle belli yaşın üzerindeki çocuklardan yetişkinlere kadar geniş bir yaş grubuna hitap ederken, çift kişilik yatak modelleri ise daha çok çiftlerin kullanımına uygun olarak tasarlanır. Uyku sırasında maksimum konforla buluşmak isteyenler çift kişilik yatak seçimi yaparak kendilerine özel bir uyku rutini yaratabilir. 


Tek kişilik ve iki kişilik yatak tipinin haricinde 1 buçuk kişilik yatak denilen bir başka yatak tipi daha bulunur. Evli olmayan yetişkinler daha konforlu bir uyku deneyimi için 1 buçuk kişilik yataklara yoğun ilgi gösterir.


Yatak fiyatları modele ve kaliteye göre geniş bir aralıkta değişiyor. Yatak seçiminde her ne kadar fiyat önemli bir kriter olsa da önceliğin performansa verilmesinde fayda var. Çünkü yatak, sağlıklı bir uykunun en önemli koşullarından biridir. Ürünün, kullanıcının beklentilerini karşılayabilecek nitelikte olmasına özellikle dikkat edilmeli, daha sonra fiyatı değerlendirilmelidir.  


Vivense’de uygun yatak fiyatları avantajlarından yararlanarak konfor beklentinizi karşılayacak modeli satın alabilirsiniz. Dilerseniz yatağınızı ayrı olarak satın alabilir dilerseniz de baza ve karyola ile set şeklinde sipariş edebilirsiniz. Yatak odanızda değişim vaktinin geldiğine inanıyorsanız, birbirinden şık gardırop ve dolap modelleri ile komodin, karyola, yatak başlığı ve yatak odası tekstili ürünlerini içeren yatak odası kategorisini inceleyebilirsiniz. 


Fizyolojik İhtiyacınıza En Uygun Yatağı Seçin 


Doğru yatak seçiminde standart ve net kurallardan bahsedilemez çünkü ideal yatak tanımı kişinin fizyolojisine ve ihtiyacına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla yatak seçerken ürünün hangi özelliklere sahip olduğu ve bu özelliklerin de kullanıcıya uygun olup olmadığına bakılmalıdır. 


Yataklar çeşitli özellikler barındıracak şekilde üretilir. Bir yatağın sertlik derecesi, satın alım sırasında dikkatle değerlendirilmesi gereken en önemli özelliklerden biridir. Temelde yumuşak, sert ve orta sert yatak tipleri mevcuttur. Bu yataklar da kendi içlerinde ortopedik, bambu, visco, organik, yaylı, çift veya tek taraflı, süngerli, yıkanabilir vb. özelliklerde çeşitlenebilir. Kimi yataklar bu özelliklerin çoğunu bünyesinde barındırırken bazı yataklar ise daha kısıtlı özelliklerle sunulur.


Yüzlerce alternatif ve marka arasından en uygun yatağı seçebilmek zor gibi görünse de kullanıcıların işini kolaylaştıracak yararlı ipuçları bulunmaktadır. Hangi yatak tipi kimler için daha uygundur, sorusunu cevaplayarak bu ipuçlarının bilinmesi konforlu uykuya ulaşmayı kolaylaştırır.


Yumuşak yataklar zayıf kişiler ve çocuklar için daha uygundur. Kişi hafif olduğu için yumuşak yatak vücudu güzel bir şekilde destekler. Aşırı çökme gibi bir problem söz konusu olmaz. Fazla kiloya sahip olan kişiler ise yumuşak yataklarda içe gömülür ve bu durum belli bir süre sonra vücut ağrılarına ve uyku kalitesinde düşüşe yol açar.


Sert yataklar özellikle sırt, bel ve omuz ağrısı gibi tipik şikayetleri olmayan; genelde ağır ve çok ağır kilodaki yetişkinler için uygun olabilir. Ancak sert yatakların malzeme kalitesinin rahat bir uyku deneyimi açısından son derece büyük önem taşıdığı da unutulmamalıdır. 


Günümüzde uzmanlar çok yumuşak veya çok sert yatakları genellikle önermemektedir. Yaygın olarak orta sert yataklar sundukları avantajlarla daha çok tercih edilir hale gelmiştir. Son yıllarda giderek daha çok tercih edilmeye başlanan orta sert yataklar normal veya ağır kilodaki yetişkinler için en uygun yatak tiplerinin başında gelir. Orta sert yataklar hem yan hem yüzüstü hem de sırtüstü yatan kişiler için idealdir. 

 

Yatak seçerken omurga sağlığının düşünülmesi tercihten ziyade bir zorunluluktur. Yatağın uyku esnasında omurgaya ve omurlar arasındaki disklere fazla yük bindirmeyecek şekilde pozisyon alabilmesi önemlidir. Omurga sağlığını koruyan ortopedik yatak modelleri yapıldıkları malzemeler sayesinde kaliteli bir uykuya yardımcı olur.


Ortopedik yataklar genellikle kas-eklem ağrısı olanların sıklıkla tercih ettiği yatak çeşididir. Ancak gerek ortopedik tek kişilik yatak gerekse ortopedik çift kişilik yatak modelleri arasında doğru seçimi yaparken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. 


Ortopedik Yatakların Özellikleri


Son yıllarda özellikle omurga sağlığına dikkat edenlerin ve yanlış yatak nedeniyle ortaya çıkan vücut ağrılarından yakınanların ilk tercihi ortopedik yatak çeşitleri oluyor. Kişiye uygun ortopedik yatak ağrı probleminin azaltılmasında ve hatta giderilmesinde etki gösterebiliyor. Aynı zamanda deliksiz ve kaliteli uyku deneyimi yaşanmasını kolaylaştırdığı biliniyor. 


Ortopedik yatakların temel işlevi, omurgayı destekleyerek vücudu tam olarak kavramak ve kişinin yatağa gömülmesini engellemektir. Bu özellikleri sayesinde kişinin yatış pozisyonu ne olursa olsun, kaliteli uyku yaşaması ve uyku sırasında bel ve omurgasının sağlıklı duruşta kalabilmesi mümkün olur. Ortopedik yatakların sertlik derecesi omurga sağlığını desteklemeye uygun şekilde ayarlanır. Çok yumuşak veya çok sert yataklar ortopedik özelliğe sahip değildir.


Ortopedik yatakları diğerlerinden ayıran önemli bir özellik de vücut ağırlığının yatağa eşit dağılmasını sağlamasıdır. Böylece vücudun belli bir bölgesine gereksiz yük binmez ve omurga uyku sırasında sağlıklı fonksiyonunu sürdürebilir. 


Ortopedik özellikte olmayan yataklarda ise kişinin yatış şekline göre vücudunun belli bir bölgesine fazladan yük bindiği için ağrı problemi ortaya çıkabilir. Çoğu kişinin yataktan bel, boyun, omuz, sırt ağrısı ile uyanması ve hiç dinlenmemişçesine yorgun uyanmasının bir nedeni de yanlış yatak seçimidir. 


Ortopedik yatak modelleri duruşu da destekliyor. Duruş yani postür gerek omurga sağlığı gerekse organların düzgün şekilde işleyişini sürdürmesi açısından önem taşıyor. Uyku alışkanlıkları ile vücudun duruşu arasındaki ilişkiye dikkat çeken uzmanlar da yatağın ortopedik özelliklerinin ve uyku sırasındaki yatış pozisyonunun postür üzerinde etkisi olduğunu bildiriyor. 


Ortopedik yatakların bir başka özelliği de doğru uyku pozisyonuna yardımcı olarak kan dolaşımına da katkıda bulunmasıdır. Kan basıncı dolaşımının uyku esnasında kesintiye uğramadan düzgün bir şekilde devam etmesi, dinlendirici bir uyku deneyimi yaşanmasını da sağlar. 


Vivense, ortopedik yatak modellerinde geniş bir çeşitlilik sunarak kullanıcıların tam da aradıkları ürünü bulmalarına yardımcı oluyor. Farklı malzemeler kullanılarak, farklı kalınlık ve özelliklerde sunulan ortopedik yatak modelleri geniş bir kullanıcı profiline hitap ediyor. Ortopedik yataklar, kişinin kilosuna, uyku alışkanlıklarına, yatış şekline ve bir yataktan beklentilerine göre değişiyor. Ortopedik, full ortopedik, süper ortopedik gibi skalalara sahip modellerin yanında therapy ve anti-stress özellikli seçenekler de sunuluyor.


Yeni nesil yatak teknolojisi ile üretilen yatak modelleri rahat, kesintisiz ve dinlendirici bir uyku deneyimi yaşamak, yanlış yataklar nedeniyle ortaya çıkan vücut ağrılarından kurtulmak isteyenlerin beğenisini kazanıyor. Uyku konforunu artırmak için yatak seçimi en önemli unsur olsa da, konforu destekleyecek tercihlerin de unutulmaması gerekir. Karyola ve baza, yastık, çarşaf, yorgan ve alez çeşitleri yaşanan uyku deneyiminin niteliğini değiştirebilecek öneme sahiptir.


Bambudan viscoya kadar en kaliteli malzemelerin kullanıldığı ve kişinin fizyolojik ihtiyaçlarının tamamını karşılayacak nitelikteki harika yatak ve şilte modelleri ekonomik fiyatlarla Vivense’de sizi bekliyor. Siz de muhteşem bir uyku deneyimi yaşamanızı sağlayacak tüm ihtiyaçlarınız için Vivense’yi ziyaret edebilir, avantajlı yatak fiyatları ile bütçenizi zorlamayan seçimler yapabilirsiniz.


İsteğe Göre Şilte & Yatak Pedi Modelleri


Şilte ve yatak pedleri, uyku kalitesini artıran ürünler arasında yer alır. Şilte veya diğer adıyla yatak pedi; yatağın üzerine serilen ve yatağın konforunu artıran ürünlere verilen genel addır. Yatak pedleri çok sert yataklara daha yumuşak bir özellik kazandırılması veya tam tersi yumuşak yatakların sertliğinin dengelenmesine yardımcı olabilir. Vücut ağırlığının daha dengeli bir şekilde yayılmasını sağlayarak ağrı problemlerinin de azaltılmasını sağlayabilir. 

Yatak üstü şilte aslında yatağın bir uzantısı olarak kabul edilir. Çünkü kullanım amacı, tıpkı yatak gibi uyku kalitesini artırmaktır. Ortopedik yatak pedi modelleri, daha sağlıklı uyku alabilmek ve ağrısız uyanmak isteyenlerin tercihidir. 


Sahip oldukları fonksiyonlar sayesinde yatak pedleri tüketicilerden yoğun ilgi gören ürünler arasında yer alıyor. Yatakların konforunu artırırken bireylerin uyku kalitesini yükselten yatak pedleri yeni yataklarda da eskiyen yataklarda da tercih ediliyor. 


Yatak pedleri sayesinde yüzeyi eskiyen, sertlik derecesi değişmiş, hafif deforme olmuş yataklar çok daha uzun süre kullanılabilmektedir. Bu avantaj tüketici açısından daha ekonomik bir çözüm olarak görülmektedir. Çünkü yatak pedleri yataklarla kıyaslandığında daha az harcama gerektiren seçeneklerdir. Birçok kullanıcının yatak değiştirmek yerine yatak pedi almaya yönelmesinin altında da fiyat farkı yatar.


Yıkanabilir özellikteki yatak pedleri hijyen açısından önemli bir avantaj sunar. Yatak pedi veya değiştirilebilir kılıflar yıkanarak üzerinde zamanla biriken ve gözle görülmeyen bakteri ve tozlardan kolayca arındırılabilir. Kolay temizlenebilmeleri hijyene ekstra değer veren tüketicilerin yatak pedini tercih etmesine neden olur.


Şilte ve yatak pedleri üzerine geleceği yatağın ebatlarına uygun olacak şekilde farklı boyut ve kalınlıklarda üretiliyor. Standart tek kişilik yatak pedi ile çift kişilik yatak pedi dışında da piyasadaki diğer tüm yatak ölçüleri ile uyumlu modeller mevcuttur. 


Şilte ve yatak pedleri ölçüleri gibi malzeme bakımından da farklılaşıyor. Şilte ve yatak pedi üretiminde visco, bamboo ve pamuk örme kumaşlar; lateks ve farklı özellikteki süngerler kullanılabiliyor. İçi katmanlardan oluşan belli kalınlıktaki şilte ve yatak pedleri uzun yıllar kullanılabilir. 


Vivense’de her ölçüden yatağa uygun, kaliteli ve uzun ömürlü şilte ve yatak pedi modellerinin yanı sıra çarşaftan nevresime kadar birbirinden şık ve güzel yatak tekstili ürünlerine de kolayca ulaşabilirsiniz.


İhtiyaçlara Yanıt Veren Şilte Modelleri


Şilte modelleri geniş bir çeşitlilikte sunulur. Model farkı seçim sırasında önceliklerin, beklentilerin ve gereksinimlerin değerlendirilmesini gerektirir. Ölçü, kumaş ve kalite gibi değişkenler değerlendirilmeden gerçekleştirilen seçimler yanlış ürün tercihine ve ürünlerden duyulan memnuniyetin azalmasına neden olabilir. 

Öncelikle şiltenin yatak ölçüsü ile birebir uyumlu olduğundan emin olunması gerekir. En veya boydan bir cm’lik ölçü farkı dahi uyku kalitesini olumsuz etkileyebilir. Şilte yatak üzerine serildiğinde yatak ile yanı ölçülere sahip olmalıdır.


Kışın bir türlü ısınamamak, yazın ise ter içinde kalmak uyku kalitesini düşüren etkenlerin başında gelir. Bu nedenle seçilen yatak pedinin vücut ısısındaki değişimlere göre, kışın sıcak yazın da serin tutma özelliği olmasına özen gösterilmelidir. Şilte tercihinde mevsimsel hava şartları da göz önünde bulundurulabilir. Kışın aşırı soğuğun etkisini azaltmak isteyenler, şilte kullanımı mevsimle sınırlı tutacaklarsa seçimlerini bu doğrultuda yapabilirler. 


Uzun ömürlü bir ürün tercih etmek isteyenler şiltenin yapımında kullanılan malzemeye, katmanlarına ve kalınlığına da dikkat etmelidir. Bu anlamda güvenilir bir markadan alışveriş yapmak kalite beklentisinin yerine getirilmesini sağlayabilir. Ürünün garantiye sahip olup olmadığının bilinmesi de önemlidir.  


Şilteyi havalandırmak ve belli periyotlarda silmek genellikte temizlik açısından yeterli olur. Ancak daha hijyenik bir seçenekten yana olanlar, çamaşır makinesinde yıkanabilen yatak pedlerini tercih edebilir. Bunun yanı sıra sağlıklı yaşamaya dikkat edenler ekolojik sertifikalı ürünleri seçebilir; alerjik bünyesi olan kişilerin ise anti-alerjik yatak pedlerine yönelmesi mantıklı olacaktır.


Yatak pedi alırken sık yapılan bir hata da yanlışlıkla yatak koruyucu ürün sipariş edilebilmesidir. Aralarında kelime benzerliği olan bu iki ürün birbirinden tamamen farklıdır. 


Yatak koruyucu, alez olarak da adlandırılan ve adından da anlaşılacağı gibi yatağın üst yüzeyini korumak amacıyla kullanılan bir üründür. Ter veya idrar kaçırma gibi nedenlerle yatağın zarar görmesini ve lekelenmesini engelleyen bu ürünler su geçirmez malzemelerden yapılmaktadır. Yatakların daha uzun ömürlü olmasını sağlayan alezler çoğu zaman yatak veya yatak pedleri ile birlikte satın alınmaktadır.


Tek ve Çift Kişilik Yatak Ölçüleri


Yeni bir yatak alırken kaliteden malzemeye kadar birçok kriter hesaba katılmalıdır ancak her şeyden önce yatağın ölçüsüne karar vererek işe başlamak en doğru adımdır. Yatak ölçüsü denildiğinde herkesin ilk aklına gelen tek kişilik veya çift kişilik yataklar oluyor. Tek kişilik yatak standart ölçüsü 90x190 cm’dir. Çift kişilik yatak modellerinde ise standart ölçü 160x200 cm şeklindedir. Ancak bu iki standart yatak ölçüsünün dışında da birçok farklı seçenek bulunur.


Kişisel tercihlerin zaman içinde değişmesi ve odanın mevcut büyüklüğüne daha iyi uyum sağlayacak yataklara ihtiyaç duyulması gibi nedenlerle ölçü çeşitliliği de artmıştır. Bugün standart modellerin yanı sıra piyasada bulunabilecek tek kişilik yatak ölçüleri 90x200 cm, 100x200 cm ve 120x200 cm şeklinde değişiklik gösterebilir. 


120x200 cm ölçüye sahip modeller ise bir buçuk kişilik yatak olarak adlandırılır. Standart büyüklükten daha geniş veya dar bir yatak tercih edenler için uygun çift kişilik yatak ölçüleri ise 135x190 cm, 150x200 cm, 180x200 cm olarak değişebilir. Bazı markalar tüketicilerin talebine göre bu ölçülerin dışında da özel modeller üretebilmektedir. 


İster tek ister çift kişilik olsun yatak ölçüsünde tercihi, kişisel ihtiyaçlar ve beklentiler ile yatak odasının ebatları belirliyor. Bu nedenle de herkes için tek bir ideal ölçüden bahsetmek doğru bir yaklaşım olarak kabul edilmiyor. 

Bununla birlikte yatağın kişinin boyundan minimum 15-20 cm daha uzun olması, genişliğinin de yetişkinler için 90 cm’nin altında olmaması tavsiye edilmektedir. Bunun nedeni ise kişinin uyku sırasında rahat hareket edebilmesidir. Yatağın kişinin boyutlarından çok daha geniş veya uzun olması sorun yaratmazken; nispeten dar ve kısa bir yatak ise uyku kalitesini olumsuz etkileyecektir. 


Yatak ölçüsünden bahsederken baza veya karyolanın da boyutlarının göz önünde bulundurulması önemlidir. Yatağın ölçüsünün mutlaka baza veya karyola ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle yatak ayrıca alınacaksa sonradan sıkıntı yaşamamak için bazanın ebatları doğru bir şekilde ölçülmeli, sonra sipariş verilmelidir.


Baza/karyola ve yatak birbirini tamamlayıcı unsurlardır. Bu nedenle birbirinden ayrı düşünülmeleri mümkün değildir. Kaliteli bir baza, yatağı da destekleyerek uzun ömürlü bir kullanımın önünü açar. Eğer siz de uyku kalitenizi artıracak yeni bir yatak ile yatak odanızın havasını değiştirmek isterseniz Vivense Mobilya’da sizi birbirinden güzel karyolalar ile en kaliteli ve konforlu baza modelleri bekliyor. 
Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.