FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Form
 • Ürün Özelliği
 • Renk
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • TL
350 Ürün

Ortam ışığını dikkat çekici şekilde dağıtan, konumlandırıldıkları alanı olduğundan ferah ve aydınlık gösteren ayna modelleri sahip oldukları fonksiyonellik ve şıklıkla her evin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Evlerin neredeyse tüm bölümlerinde ihtiyaç duyulan bu dekoratif aksesuarlar birçok farklı konseptte, tasarımda ve özellikte sunuluyor. 

Duvarlarda ışıltılı bir yansıma sunan ve evden çıkarken son kontrollerin yapılmasını sağlayan duvar aynası modelleri, banyolarda kişisel bakım süreçlerinin güvenli bir şekilde tamamlanmasını ve banyo dekorasyonunun bütünlenmesini mümkün kılan banyo aynası çeşitleri, dekorasyonun estetik yönünü destekleyen dekoratif ayna modelleri, yatak odalarında fonksiyonellikleri ile dikkat çeken ve yaşam alanlarında şıklıkları ile öne çıkan boy aynası çeşitleri ve daha birçok farklı ayna Vivense’de sizleri bekliyor.

Farklı mekanlardaki farklı kullanım amaçları doğrultusunda şekil, boyut ve tasarım olarak çeşitlendirilen ayna modelleri arasından seçim yaparken hem ihtiyaçların hem de kişisel beğenilerin önceliklendirilmesi gerekiyor. Vivense’nin birbirinden şık tasarımlara ve fonksiyonlara sahip ayna çeşitlerini keşfetmek için filtreleme seçeneklerini kullanabilir, saniyeler içerisinde aradığınız ürünü bulabilirsiniz.

Ayna kullanımı ile yaşam alanlarınızdaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, dekorasyonu tamamlarken aynaların çok yönlü faydalarını deneyimleyebilirsiniz. Milattan önce altıncı yüzyıldan bu yana fonksiyonlarından yararlanılan ayna çeşitleri sayesinde modern dekorasyon tercihlerinizi öne çıkarabilir, klasik seçimlerin etkisini artırabilir ve kendi özgün tasarım zevkinizi gözler önüne serebilirsiniz.

Dekorasyonda Ayna Kullanmanın Avantajları

İnsanların bulunduğu tüm mekânlarda; evlerde, iş yerlerinde, kafe ve restoranlarda aynalara rastlamak mümkün. Evlerin değişmez aksesuarları arasında yer alan aynalar hem dekorasyona kattıkları estetik etki hem de sahip oldukları fonksiyonlarla öne çıkıyor. 

Aynalar konumlandırıldıkları odanın ambiyansını baştan aşağı değiştirebilir. Odaların karakterini şekillendiren sade ama aynı oranda etkili bir tercih olduklarından yatak odalarında, salonlarda ve giyinme odalarında yer bulabilmeleri mümkündür. Ancak yaygın olarak tercih edilmelerine rağmen her zaman doğru kullanılmadıkları söylenebilir. Ayna kullanımından maksimum verim elde edilebilmesi için aynaların doğru konumlandırılması önemlidir.

Dekorasyonda ayna modellerinin öneminin bilinmesi ile aynaların fonksiyonları hakkında farkındalık yükselebilir ve bu aksesuarların kullanımı sırasında yapılan hatalar azaltılabilir.

Aynalar Ortamdaki Gün Işığını Artırır

Dekorasyonun en önemli unsurlarından biri odaların boyutu ve derinliği ile ilgili görsel bir illüzyon yaratılmasıdır. Aynalar, güneş doğduktan sonra oda içerisinde gün ışığının etkili bir şekilde dağıtılmasını sağlar. Gün ışığından en iyi şekilde yararlanılması için duvar aynası modelleri de dekoratif ayna çeşitleri de tercih edilebilir. Pencerelerin yanına veya karşısına koyulduklarında pencereden gelen gün ışığının odanın büyük kısmına etkili bir şekilde dağıtılmasını sağlarlar. 

Karanlık ve küçük odalarda aydınlık bir etki yaratmayı sağlayan ayna modelleri mekânların atmosferini belirgin ölçüde değiştirir. Aynalar doğru konumlandırıldığında gün içerisinde elektrik kullanma gereksiniminin azalması mümkündür.

Ayna Kullanımı ile Alanlar Daha Ferah Görünür 

Aynalar gün ışığının odada daha etkili bir şekilde yayılmasını sağlar. Bu özellikleri odaların daha aydınlık ve aynı zamanda daha geniş görünmesini mümkün hâle getirir. Küçük ve dar odalarda ayna kullanımı bu nedenle son derece yaygındır. Kısıtlı alana sahip mekânlarda boy aynası modelleri şık ve işlevsel tercihler olarak öne çıkar. 

Pencere karşısındaki duvara yerleştirilen ayaklı boy aynası ve duvar aynası gibi ayna modelleri sayesinde odalar hem olduklarından geniş görünür hem de odadaki derinlik algısı belirgin ölçüde artırılabilir.

Küçük Kusurları Estetik Şekilde Kapatır

Ayna kullanımına başvurma nedenlerinden biri bu aksesuarların son derece şık olmasıdır. Akıllara pek gelmeyen özellikleri ise evlerdeki küçük kusurları kapatmak için kullanılabilecekleridir. Duvarlardaki küçük çiziklerin ve taşınma sırasında zarar gören duvar kısımlarının kapatılması için duvar ayna modelleri başarılı bir kamuflaj sağlar. Duvar ve boya hasarları için kalıcı çözüm sunmasa da tadilat ihtiyacını bir süreliğine erteleyebilir.

Aynalar Dekorasyonu Tamamlar

Aynalar dekorasyonu iyileştiren ve tamamlayan aksesuarların başında gelir. Boy aynaları, duvar aynaları ve dekoratif aynalar birçok farklı tasarımda üretilir. Sahip oldukları tasarımsal çeşitlilik aynaların farklı dekorasyon stillerine en iyi uyum sağlayan ev aksesuarları arasında yer almasını sağlar.

Evlerin herhangi bir odasında göz alıcı bir tasarım efekti yaratılmasını sağlayan aynalar, yaratıcı fikirler doğrultusunda tercih ettiklerinde mükemmel sonuçlar sunar. Modern dekorasyonun yıldızını parlatan yuvarlak ayna modelleri, minimal tasarım doğrultusunda dizayn edilen küçük alanlarda konumlandırılan dikdörtgen ayna, duvarları süsleyen konsol aynası ve daha birçok farklı ayna modeli mekânların dekorasyonunu dikkat çekici bir seviyeye taşır.

Aynalar Fonksiyoneldir

Aynalar hayatımızda önemli bir yere sahip. Bu gerçeğin ardında estetik görünümlerinin yanı sıra fonksiyonellikleri de yatıyor. Aynaların kullanımı ile evden çıkmadan önce yapılan hazırlıkların kontrol edilmesi, daha iyi görünmek için eksikliklerin belirlenmesi ve banyoda geçirilen zamanda gerçekleştirilen kişisel bakım rutinlerinin güvenle tamamlanması mümkündür. 

Hem fonksiyonel hem de dekorasyon için önemli aksesuarların başında gelen aynalar birçok farklı modelde, ebatta ve şekilde üretilebilmektedir. Duvara asılabilen, bir kompozisyon hâlinde duvarlara yapıştırılabilen, konsolların üzerinde konumlandırıldığında derinlik algısını destekleyen ayna modelleri arasından seçim yaparken fonksiyonel ve dekoratif beklentilerin değerlendirilmesi önemli. Böylece yaşam alanlarına hareket katacak ve ihtiyaçlara yanıt verecek bir ayna modeli keşfedilebilir.

Ayaklı ve Sabit Boy Aynası Modelleri

Şık tasarımları ve işlevsellikleri ile her evde kendilerine yer bulan boy aynası modelleri sahip oldukları dizayn özellikleri doğrultusunda duvara asılabilen, yaslanabilen, monte edilebilen ya da ayakları üzerine konumlandırılabilen ayna çeşitleridir. Antrelerde, yatak odalarında, salonlarda ve banyolarda işlevlerine başvurulabilen bu dekoratif objeler dekorasyona ışıltılı bir dokunuş sunar.

Doğal ışığın girdiği pencerelerin yanına veya karşısına konumlandırıldıklarında ferah bir ortama kavuşulmasına yardımcı olan boy aynaları farklı dekorasyon stillerini destekleyen özelliklere sahiptir. Büyük çoğunlukla dikey formda kullanılmalarına rağmen tasarımları uygun olduğunda yatay olarak da konumlandırılmaları mümkündür. 

Boy aynaları ile dekorasyonda derinlik ve çok katmanlılık etkisi elde edilebilir. Sahip oldukları tasarımlar nedeniyle boy aynaları olarak sınıflandırılmalarına rağmen dekoratif özellikleri vardır. Çerçevelerinin tasarımı estetik özelliklerini öne çıkarır ve çeşitli dekorasyon stillerinin başarıyla tamamlanmasını sağlar. Şıklık ve fonksiyonellik beklentileri aynı anda karşılandığında, boy aynası kullanımı konforlu olduğu kadar keyifli bir deneyim hâline gelir.

Ayaklı Boy Aynası: Şık ve Estetik

Son yıllarda popülaritesi artan dekorasyon stillerinden biri minimalizm. “Less is More” felsefesine dayanan minimalliğin yaşam alanlarındaki yansımaları son derece sade ve aynı oranda dikkat çekici. Beyaz, açık kahve ve genel anlamda pastel tonlarının tercih edildiği mobilyalar ile salonlar, oturma odaları ve yatak odaları gösterişsiz bir şıklığa kavuşturulabiliyor.

Ayaklı boy aynası çeşitleri de minimal dekorasyonların yıldızı olarak öne çıkıyor. Çerçevenin ve ayakların aynı renkte tasarlandığı ayaklı boy aynası modelleri yaşam alanlarında sadeliğin ön planda olduğu fonksiyonel bir şıklık algısı yaratıyor. Çerçeveleri ve ayakları farklı materyallerden üretilebiliyor, materyal tercihi yaşam alanlarında yaratılmak istenen ambiyans doğrultusunda şekillendirilebiliyor.

Yatak odaları ayaklı boy aynalarının en sık kullanıldığı iç mekânlar arasında yer alıyor. Güne başlamadan önce giyinme odası olarak kullanılan yatak odalarında, yatak odası takımlarında ayna bulunsa da ayaklı boy aynaları sıklıkla tercih ediliyor. Yatak odası takımları içerisinde konsol ve gardırop gibi mobilya parçalarında ayna bulunmadığı takdirde ayaklı boy aynaları tercihten ziyade bir gereklilik hâline geliyor.

Ayaklı boy aynaları stüdyo dairelerin de vazgeçilmezi. Geniş bir alandan oluşan stüdyo dairelerde şık ve fonksiyonel seçimler yapmak isteyenler ayaklı boy aynası modelleri ile beklentilerini eksiksiz bir şekilde karşılayabiliyor. Daire geneline hâkim olan renklerle uyumlu çerçeve ve ayak materyali seçilmesi hâlinde dekorasyonda bütüncül bir etki elde edilebiliyor.

Sabit Boy Aynası Modelleri ile Dekoratif Etki ve Fonksiyonellik Bir Arada

Ayaklı boy aynası modelleri için yeterli alanın olmadığı ya da boy aynalarının duvara sabitlenmesi tercih edildiği zamanlarda sabit boy aynaları konforlu tercihler hâline geliyor. Duvara asılan ya da monte edilen sabit boy aynaları, duvar aynaları olarak da adlandırılabiliyor. 

Yatak odalarında, banyolarda ve evlerin giriş bölümlerinde yer alan sabit boy aynaları bulundukları alanların ferah bir görünüme sahip olması bakımından tercih edilen aksesuarlardır. Geleneksel olarak evlerin antrelerindeki mobilyaların tamamlayıcısı olarak kullanılan aynalar ise evin girişini güzelleştirmelerinin yanı sıra evden çıkarken son kontrollerin yapılmasına imkân tanıdıkları için de önemlidir.

Evlerin giriş bölümlerinin dekorasyonu yorgun bir günün ardından eve gelindiğinde hoş bir görüntüyle karşılaşılmasını sağlar ve işlevsel mobilyalar kapı önlerinde ev sakinleri için özel bir düzen oluşturulmasına katkıda bulunur. Farklı tasarımlara sahip portmanto ve vestiyer modelleri arasından seçim yapılıp, tercihler ile uyum içerisinde olan bir sabit boy aynası belirlenerek evlerin girişlerinin etkileyici bir ambiyansa sahip olması sağlanır.

Tarzınızı Yansıtacak Dekoratif Aynalar

Evlerin salonlarında, oturma odalarında ve yatak odalarında kendilerine yer bulan dekoratif ayna modelleri ile mekânların ambiyansı radikal şekilde değiştirilebilir. Ayna kullanımının kendine has avantajları yaşanırken dekoratif tercihlerin öne çıkması, mekânların kişiselleştirilmesini sağlar. Yaşam alanlarına duyulan aidiyet hissini güçlendiren aksesuarlar arasında yer alan dekoratif ayna modelleri birçok farklı tasarım detayı ile sunulur.

Modern, klasik, vintage ve rustik stillerle uyumlu çizgilere sahip olabilen dekoratif aynalar barındırdıkları şık ve zarif detaylar sayesinde evlerin farklı alanlarında kullanılabilir. Yuvarlak, asimetrik, kare, oval ve dikdörtgen gibi çeşitli formlarda üretilen dekoratif aynalar çerçeveli ya da çerçevesiz olabilir.

Dekoratif aynaların dikkat çeken tasarımsal özelliklerinden biri çerçeveleridir. Çerçevelerinde pirinç, metal, ahşap, MDF ve metal gibi çeşitli materyaller kullanılabilir. Kullanılan tüm materyaller geniş bir renk yelpazesinde sunulduğundan mekânlardaki renk bütünlüğü desteklenebilir. Malzemelerin yapısı da dekorasyon tercihlerini öne çıkarır. Endüstriyel tasarıma sahip iç mekânlarda metal çerçeveli dekoratif aynalar, klasik tarzda dekore edilenlerde işlemeli çerçevelere sahip olanlar sıklıkla tercih edilir.

Dekoratif aynalar odaların farklı noktalarında konumlandırılabilir. Tavanlarda, kolonlarda, bölmelerde, alçıpanlarda, büfe ve TV ünitelerinin üst kısmında yer verilebilen bu aksesuarlar şık ve dikkat çekici bir ambiyans elde edilmesini kolaylaştırır. 

Dekoratif aynalar duvarlara asılabilir, takılabilir ya da tasarımları doğrultusunda konsol ve masa üzerine koyulmalarını sağlayan ayaklı yapıya sahip olabilir. Bu noktada önemli olan tasarımlar arasından beğenilere ve hâkim dekorasyon ile uyumlu olanlara uygun nitelik taşıyanlara yönelmektedir. 

Mobilyaların üzerine konulabilen, ayaklı ya da kendinden gövdeli ayna modelleri odalarda şık köşeler yaratılmasını sağlar. Yanlarında konumlandırılabilen dekoratif lamba ve şamdan gibi dekoratif obje çeşitleri ile göz alıcı bir şıklık yarattıkları ifade edilebilir. Ev sakinlerinin beğenilerini yansıtan bu alanlar, odaların odak noktası hâline getirilebilir.

Aynaların fonksiyonelliğinin öne çıktığı başlıca alanların başında banyolar gelir. Banyo dekorasyonu göze hitap eden seçimler yapılmasını ve bu seçimlerle banyo kullanım deneyiminin güvenli hâle getirilmesini gerektirir. Banyoların derli toplu kalmasını ve kişisel temizlik ürünlerinin hijyenik bir şekilde saklanmasını sağlayan çok amaçlı banyo dolapları, başarılı bir genel aydınlatma sunan banyo lambası ve elbette aynalar ile banyolar hem güvenli hem de göze hoş gelen mekânlar hâline gelebilir.

Banyoların dekorasyonunu desteklerken banyoda geçirilen zamanların konforunu ve etkinliğini artırmak gibi önemli işlevlere sahip olan banyo aynası çeşitleri, banyolar için oldukça etkili aksesuarlardır. Banyoların ferah, temiz ve dikkat çekici şıklıkta görünmesine katkı sunan bu aksesuarlar renk, şekil ve ebat olarak değişkenlik gösterebilir.

Banyo aynası seçerken banyodaki hâkim dekorasyon rengine uyumlu çerçeve renklerine sahip olanlar arasından tercihte bulunularak bütüncül bir etki yaratılabilir. Beyaz bir banyoda konumlandırılan beyaz çerçeveli ya da çerçevesiz banyo aynası modelleri son derece şık bir görüntü elde etmeyi sağlayacaktır. Koyu renklerin tercih edildiği banyolarda ise metal çerçeveli aynalar şıklığı maksimize etmenin pratik bir yolunu sunacaktır. 

Banyo aynası kullanmanın faydalarından maksimum ölçüde yararlanmak için banyo aydınlatmasının da dikkatle planlanması gerekir. Aynaların etrafında konumlandırılan su geçirmez aplik modelleri ya da LED spotlar aynaların fonksiyonlarının desteklenmesini ve estetik beklentilerin karşılanmasını kolaylaştıracaktır. 

Yemek odalarının şık ve işlevsel mobilyaları arasında yer alan konsollar, yemek takımlarını ve sofra gereçlerini depolamanın pratik yollarını sunuyor. Üst kısımlarında kalan boş alanlar ise yemek odalarının dekorasyonunda fark yaratma imkânı tanıyor. Birbirinden şık ve dikkat çekici konsol aynaları yemek odalarının atmosferine benzersiz dokunuşlar sunmak isteyenlere hitap ediyor. 

Ahşap konsol aynası, dekoratif konsol aynası, tek parça konsol aynası ve çok parçalı modeller arasından seçim yapmak mümkün. Birbirinden farklı çerçeve tasarımlarına sahip olan konsol aynası modelleri yuvarlak, çokgen, kare, dikdörtgen veya asimetrik kesimlerde sunulur. Dekorasyondaki çizgilerin yumuşatılması için tercih edilebilen yuvarlak konsol aynası ve asimetrik konsol aynası ambiyansı dengelemeye yardımcı olur.

Tercih edilen yemek odası takımlarının çizgileri ve duvarların renkleri doğrultusunda daha keskin hatlara sahip olan konsol aynalarının tercih edilmesi de mümkündür. Bu noktada tasarımsal detaylar değerlendirilirken konsol aynası ölçülerinin dikkate alınması önerilir. Ayna boyutu konsol genişliğinden fazla olduğunda hedeflenen şıklığın yaratılması zorlaşır.

Profesyonel Atmosferler için Ofis Aynaları

Çalışma ortamlarının şık, samimi ve etkileyici bir ambiyansa sahip olmasında dekorasyon tercihlerinin önemli bir rolü bulunur. Aynalar gerek fonksiyonları gerekse tasarım çeşitlilikleri ile ofislerde de sıklıkla tercih edilen aksesuarlar arasındadır. Özenle seçilmiş ofis mobilyaları ve tamamlayıcıları ile birlikte ayna kullanımı şık bir görünümün anahtarı olacaktır.

Farklı dekorasyon stilleri doğrultusunda, alan genişliğine ve beğenilere göre tercih edilen ofis aynaları ortam ışığının etkili bir şekilde dağıtılmasını, ofis dekorasyonunda hedeflenen derinliği elde etmeyi ve dar alanlarda dahi ferah bir etki sağlamayı kolaylaştırır. 

Aynaların bir diğer önemli işlevi ise ofis ortamlarının daha şık ve lüks görünmesine katkı sağlamalarıdır. Müşteriler tarafından ziyaret edilen ofislerde dekoratif ofis aynaları, ilk izlenimi şekillendirmede önemli bir etkiye sahiptir. Mekânların ferah görünmesine ve pozitif bir atmosfere sahip olmasına katkı sağlayarak çalışma verimliliğinin artırılmasını kolaylaştırır.

İstediğiniz Form ve Ölçülerde Aynalar

Birbirinden estetik formlarda ve çeşitli ölçülerde sunulan aynalar ile iç mekânlarda şık ve estetik bir ambiyans yaratabilirsiniz. Doğru konumlandırılan ayna modelleri ile dekorasyonda derinlik vurgusunu güçlendirebilir, doğal ışığın etkisini maksimize ederek enerjiyi yükseltebilirsiniz.

Yatak odalarında, salonlarda, banyolarda ve ev girişlerinde tercih edebileceğiniz birbirinden farklı dekoratif ayna modelleri Vivense’de sizleri bekliyor. Dilerseniz yuvarlak aynaların modern etkisinden dilerseniz varaklı çerçevelerin ihtişamlı görüntüsünden yaralanarak yaşam alanlarınıza imzanızı atabilirsiniz.

Yatak odalarında yer vereceğiniz boy aynası modelleri ile güne kusursuz bir hazırlık yapabilir, yemek odalarında konumlandıracağınız konsol aynası modelleri ile dekorasyonun odak noktasını tasarlayabilirsiniz. Antrede tercih ettiğiniz duvar aynası ile evinize gelenleri yüksek enerjiyle karşılayabilir, evden çıkmadan son kontrolleri hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Aynaların hangi fonksiyonuna ihtiyaç duyarsanız duyun, beklentilerinizi karşılayan ayna modellerini Vivense’de saniyeler içerisinde görüntüleyebilirsiniz. Ekonomik ayna fiyatları arasından bütçenize en uygun olanları inceleyebilir, uzun yıllar mutluluk duyacağınız seçimler yapabilirsiniz.


Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.