FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Malzeme
  • Renk
  • Fiyat Aralığı
  • TL
340 Ürün
+1
Set İçeriği Seçenekleri

Raflar hem iç hem de dış mekânlarda çeşitli nedenlerle ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Fonksiyonellikleri kadar dekoratif etkileri ile de öne çıkmaları raf kullanımı sıklığını belirgin ölçüde artırır. Birçok farklı renkte, şekilde ve özellikte sunulan raf modelleri evlerin ve ofislerin hemen hemen tüm alanlarında yer bulur. Duvar rafları en küçük yaşam alanlarının odak noktasını değiştirebilir, ayaklı raf modelleri şık depolama alanları oluşturulmasını sağlayabilir 

Raf sistemleri şık tasarımlara ve geniş bir kullanım alanına sahiptir. Sundukları faydaların çeşitliliği, arasından tercihte bulunulabilecek raf modelleri sayısını belirgin ölçüde artırmıştır. Bu denli fazla raf çeşidinin varlığı “Raf ne işe yarar?” sorusunu gündeme getirir. 

Raflar;

Dar alanlarda depolama alanının artırılması,

Dekorasyonda dekoratif objeler için sergileme alanı oluşturulması,

Kitapların, mutfak eşyalarının ve banyoda kullanılan kişisel bakım ürünlerinin düzenli olarak konumlandırılması,

Dekorasyonun zenginleştirilmek istenmesi gibi farklı amaçlarla tercih edilebilir. 

Siz de evinizi, ofisinizi ve hatta bahçenizi daha düzenli hâle getirmek ya da dekorasyona bakış açınızı incelikli tercihlerinizle ortaya koymak isterseniz Vivense’yi ziyaret ederek raf modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Birbirinden şık tasarımlara sahip duvar rafı, ayaklı raf, uçan raf ve tezgah üstü raf modelleri Vivense’nin online alışveriş mağazasında sizi bekliyor. Sitedeki filtreleme seçeneklerini kullanarak ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılayacak raf modellerine ulaşabilirsiniz. 

Fonksiyonel & Dekoratif Raf Modelleri

Raflar hem fonksiyoneldir hem dekoratif özellik taşır. Kullanılacakları alanların özellikleri ve kullanım amaçları doğrultusunda fonksiyonel dekoratif raf modellerinin tercih edilmesi mümkündür. Eşyaların saklanması, depolanması, düzenli olarak tutulması ya da sergilenmesi gibi çeşitli amaçlarla kullanılabilen raflar, kullanım amaçları doğrultusunda malzeme ve tasarım bakımından farklılık gösterebilir.

Raf modelleri arasından seçim yapılırken öncelik, rafın kullanım amacının ve kullanılacağı yerin belirlenmesi olmalıdır. Örneğin mutfak rafı ihtiyacı ortaya çıktığında rafa koyulacak olan unsurların, mutfaklardaki boş alanın ve mutfak dekorasyonunun eş zamanlı göz önünde bulundurulması önemlidir. İhtiyaçların ve beklentilerin kapsamlı değerlendirilmesi ile hem işlevsel hem de dekoratif açıdan şık raf modelleri seçilebilir.

Aynı şekilde banyo rafı seçimi sırasında da titizlikle karar verilmelidir. Duşakabinlerin içinde metal raf kullanımı işlevselliği ile öne çıkar. Banyoda dekoratif raf kullanımına ihtiyaç duyulduğunda kapaklı duvar rafı, askılı raf, ferforje raf gibi modellerden zevke uygun tercihler yapılabilir. 

Fonksiyonel ve dekoratif raf modelleri salonlarda da sıklıkla tercih edilir. Duvara monte raf, köşe raf ve duvar rafı kitaplık gibi tasarımlarda olanlar salonlarda şık bir ambiyans elde edilmesini sağlar. Özellikle ahşap raf modellerinin yaşam alanlarının dekorasyonunda sıcak ve ilgi çekici bir etki yarattığı bilinir. Nitekim ahşaptan duvar rafı kitaplık işleviyle salonlarda sıklıkla yer bulur.

Duvar raf modelleri son derece zengindir, duvar rafı seçeneklerine ek olarak askılı raf ve ayaklı raf modellerinin de geniş bir çeşitlilikte sunulması rafların evlerin ve ofislerin hemen hemen tüm alanlarında yer bulmasını sağlar. 

Evinizin Her Alanında Kullanılabilir Raflar

Raflar ahşap, plastik, metal ve MDF gibi farklı özelliklere sahip materyallerden üretilebilir. Materyalleri, tasarımlarını ve kullanım alanlarını çeşitlendirir. Duvarların köşelerinde, tezgahlarda, zeminde ve asılı olarak kullanılabilmeleri raf kullanım alanlarının bu denli geniş olmasının nedenleri arasındadır.

Mutfak Rafı ile Alandan Tasarruf Edin

Mutfak dolapları eksik olduğunda ya da yenilerinin konumlandırılması için uygun alan bulunmadığında depolama ve saklama ihtiyacının karşılanması için mutfak rafı kullanımı gündeme gelebiliyor. Birbirinden fonksiyonel mutfak rafı modelleri ile mutfak ortamının daha düzenli hâle getirilmesi ve daha şık bir dekorasyona sahip olması mümkün. 

Mutfak rafı arayışında olanlar malzeme, tasarım ve kullanım çeşitliliği sunan farklı modellerle karşılaşabiliyorlar. Seçim sırasında ihtiyaçlar kadar mutfakların mimari yapısının değerlendirilmesi ve dekorasyon beklentilerinin göz önünde bulundurulması ile en doğru alternatiflerle buluşmak mümkün oluyor.

Mutfak duvar rafı modelleri en sık tercih edilenlerden biri. Mutfaktaki hâkim dekorasyon rengi ile uyum içerisinde olan duvar raf modelleri, alanı kısıtlamadan fonksiyonel çözümler elde edilmesini sağlıyor. Mutfak rafı fonksiyonel olduğu kadar dekoratif özellik de taşıyabiliyor.

Mutfaklarda yaygın olarak kullanılan modellerden biri tezgah üstü raf çeşitleri. Özellikle baharatlıkların şık bir şekilde depolanıp sergilenmesi amacıyla tercih edilen tezgah üstü raf modelleri dekorasyonda özenli bir etki elde edilmesine yardımcı oluyor. Tezgahlarda sınırlı alanda yer kaplamaları ve şık objeleri sergilemeye müsait tasarımları tercih sıklıklarını artırıyor.

Mutfaklarda farklı tasarımları ile dikkat çeken ayaklı raf modellerine de yer verilmesi mümkün. Özellikle geniş mutfaklarda şık bir ambiyans yaratılmasını sağlayan ayaklı raf modelleri başarılı bir organizer görevi görebiliyor. 2, 3 veya daha çok raf bölmesi barındıranlar şarap rafı olarak kullanılabiliyor.

Mutfak rafı seçimi sırasında ihtiyaçların ve alan kapasitesinin önceliklendirilmesi önemli. Ek olarak mutfaklarda kullanılan diğer mobilya ve dekoratif unsurlar gibi rafların da kolay temizlenebilen materyallerden üretilmiş olmasına dikkat edilmesi gerek. Böylece hijyen gereksiniminin yüksek olduğu alanlarda sağlıklı bir deneyim yaşanabiliyor.

Banyo Rafı ile Banyolar Daha Düzenli

Banyo dekorasyonu planlanırken fonksiyonellikle şıklığın buluşturulması gerekir. Kişisel bakım ürünlerinin, havluların ve dekoratif objelerin yer verildiği banyoların dekorasyonunun tamamlanması için banyo rafı modelleri işlevsel seçimler olarak öne çıkar. Kişisel ürünlerin karışmasının engellenmesinde, oda kokularının şık bir şekilde konumlandırılmasında, havluların ve/veya temizlik malzemelerinin düzenli olarak saklanmasında banyo rafı kullanımı pratik çözümler sunar. 

Banyo raf modelleri duvar rafı, köşe duvar rafı ve tezgah üstü raf tasarımlarında sunulabilir. Raf seçimi yaparken tezgah genişliği, banyo alanı ve raf kullanım amacı eş zamanlı değerlendirilmelidir. Banyolarda çok amaçlı banyo dolapları ve raf kullanımı ile hedeflenen etkinin alınması mümkün olabilir. 

Banyo rafı modelleri incelendiğinde genel olarak bu alanlarda metal raf kullanımının yaygın olduğu bilinir. Metal duvar rafı veya plastik raf modelleri neme karşı dayanıklı olduklarından küvet ve duşakabin alanlarında da tercih edilebilir. Paslanmaz özellikte olanlar uzun yıllar verimli bir şekilde kullanılabilir.

Duvara Monte & Ayaklı Raf Seçenekleri

Raf seçiminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri rafların modelleridir. Bazı raflar duvara monte edilerek kullanılabilirken bazıları sahip olduğu ayak tasarımları ile zeminde konumlandırılabilir. Tercih sırasında rafların zemine konulması için ideal ölçüde boş alanın olup olmadığına dikkat edilmesi gerekir. Depolama, saklama veya sergileme amacıyla raf kullanımı ile hareket alanı kısıtlanmamalıdır. Aksi durumda ne fonksiyonel ne de estetik hedeflere ulaşılması mümkün olur.

Ayaklı raf sistemleri mutfaklarda, banyolarda, yatak odalarında ve salonlarda sıklıkla tercih edilir. Salonlarda saksıların konumlandırılması için tercih edilen dekoratif raf çeşitleri arasında yer alan ayaklı raflar şık tasarımları ile dikkat çeker. Dekoratif ayaklı ahşap raf modelleri ambiyansa sıcak bir hava katar, ayaklı metal raflar ise zarif bir şıklığın kaynağına dönüşür. 

Duvara monte raf modelleri de oldukça çeşitli. Uçan raf modelleri ile dekorasyonda kesintisiz bir şıklık elde edilebilir. Dekoratif objeler için harika birer sergileme alanı olarak öne çıkan uçan raf modelleri, en çok beğenilen ahşap raf modelleri arasında gösterilir. Duvar rafı modelleri arasında öne çıkanlardan bir diğeri köşe raflar. Köşe raf modelleri dar alana sahip oturma odası ve salon gibi yaşam alanlarında dekorasyona şık ve kişisel bir dokunuş sunmanın pratik bir yoluna dönüşür.

Her Zevke Uygun Plastik, Ahşap ve Metal Raflar 

Rafların tarzını ve kullanım alanlarını belirleyen unsurlardan biri de üretildikleri malzemeler. Ahşap, plastik, metal, MDF gibi farklı malzemelerden üretilen raf modelleri, ürünlerden beklenen fonksiyonların eksiksiz yerine getirilmesi bakımından önem taşıyor. Bu nedenle raf satın almadan önce malzeme seçimini dikkatli yapmak gerekiyor. 

Plastik Raflar Dayanıklıdır

Plastik raf modellerinin öne çıkan özelliklerinin başında dayanıklılıkları gelir. Farklı hava koşullarından etkilenmemeleri dış mekân dekorasyonunda rahatlıkla kendilerine yer bulmalarını sağlar. Çiçeklerin ve saksıların konumlandırılması amacıyla kullanılabildikleri gibi banyolarda banyo malzemelerinin düzenli bir şekilde tutulması için de tercih edilebilirler. Plastik raf çeşitleri kolay temizlenebilmeleri ile de konforu artırır.

Ahşap Raf Modelleri Estetik ve Fonksiyoneldir

Duvar rafı modellerinde en sık karşımıza çıkanlardan biri de ahşap raf çeşitleridir. Ahşap raf modelleri hem duvara monte edilecek tasarımda üretilebilir hem de ayaklı raf formuna sahip olabilir. Ahşap raf sistemleri dekorasyona kattıkları sıcaklık sayesinde oturma odalarında, salonlarda, yatak odalarında ve mutfaklarda rahatlıkla tercih edilebilir.

Ahşap duvar rafı ölçü aralıkları son derece geniştir. Bu çeşitlilik dekoratif beklentilerle birlikte ihtiyaçların da eş zamanlı karşılanması anlamına gelir. Sadece ahşaptan ya da metal detaylı olarak sunulan raf modelleri ile siz de yaşam alanlarınızın dekorasyonunu daha estetik hâle getirebilirsiniz.

Metal Raf Modelleri ile Şıklık Beklentisi Karşılanır

Dekoratif raf modelleri incelendiğinde metal rafların çoğunlukta olduğu fark edilebilir. Metal malzemenin şık duruşu ve dayanıklılığı raf sistemlerinin dizaynında metallerin kullanımını yaygınlaştırır. Son yıllarda ferforje raf modelleri oldukça revaçtadır. Zarif tasarımları ile oturma odalarında da salonlarda da yer bulan ferforje raflar duvara monte raf ya da ayaklı raf formuna sahip olabilir.

Metal raf modelleri saksılık olarak verimli çözümler sunar. Kitaplıklı raf modellerinde de metal malzemenin avantajlarından yararlanılır.

Vivense Raf Modellerinde Renk Seçenekleri

Vivense’de birbirinden şık ve fonksiyonel raf modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Konumlandırılacağı alanda dekorasyonu zenginleştiren bir etki yaratmak için duvar rafı modelleri arasından seçim yapabilir, geniş alanlarda ayaklı raf çeşitleri ile şıklığı maksimize edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılarken rafların materyalleri, ebatları ve tasarımları belirleyici değişkenler olacaktır. Bu esnada renge de odaklanmalısınız.

Eviniz için eşya satın alırken renk önemli bir kriter olacaktır. Alanda ferahlık elde edilmesini sağlayan, dekorasyonu destekleyen ve alanlardaki hâkim renklerle uyum içerisinde duracak renk çeşitliliği raflarda da görülmektedir. 

Beyaz raf modelleri modern dekorasyonun vazgeçilmezlerindendir. Temiz ve sade bir tarzı temsil eder. Uçan raflarda, ayaklı raflarda ve duvar raflarında beyaz renk en sık kullanılanlar arasındadır. Beyazın farklı renkleri öne çıkaran ve atmosferi nötrleyen etkisini fonksiyonellikle buluşturan beyaz duvar rafı modelleri metal, MDF ve plastik gibi materyallerden üretilebilir. 

Son yıllarda dekorasyonda koyu renklerin baskın bir popülerliği bulunur. Rustik, modern ve endüstriyel dekorasyon tarzında ambiyansı değiştiren siyah raf modelleri, dekoratif duvar rafı çeşitlerinin önemli bir kısmını oluşturur. Koyu renkli duvarlarda siyah uçan raflar iddialı bir şıklık sunar, açık renk dekorasyona sahip mutfaklarda ise siyah ayaklı raflar ortama özgünlük katar. Banyolarda siyah tezgah üstü raflar göz alıcı, estetik bir dekorasyonun kaynağı hâline gelir.  

Evinizin tüm ihtiyaçlarını güvenle karşıladığınız Vivense’de birbirinden fonksiyonel ve şık raf modelleri sizleri bekliyor. Yaşam alanlarınızı düzenlemek, dekoratif objeleri sergilemek ya da yalnızca ek saklama alanı yaratmak… Amacınız ne olursa olsun Vivense’de kalbinizi fethedecek raf sistemlerini keşfedebilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.