FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Ürün Tipleri
  • Fiyat Aralığı
  • TL
5351 Ürün

Ev Dekorasyonu

Kişisel yaşam alanları olan evlerde tercih edilen dekorasyon unsurları, bireylerin beğenilerini ve zevklerini ifade etmelerinin en estetik yollarındandır. Evin hemen hemen tüm odalarında yer bulan ev aksesuarları ortam ambiyansının ve dekorasyonun kilit aktörleri arasında yer alır. 

Duvarlara hayat katan dekoratif duvar panosu çeşitleri, koltukların konforunu desteklerken görünümünü iyileştiren koltuk şalı modelleri, doğanın renklerinin yaşam alanlarındaki temsilcisi ev bitkileri ve daha sıralayabileceğimiz diğer birçok ev dekorasyon bileşeni ile siz de evinizin size özel hâle gelmesini sağlayabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz dekorasyon stili doğrultusunda saksı modellerinden dekoratif duvar saati modellerine, dekoratif vazo çeşitlerinden duvar saati alternatiflerine dek ev dekorasyonunuzu mükemmelleştirecek tüm ev dekorasyon ürünleri Vivense’de sizleri bekliyor. Siz de evinizin ambiyansını tamamlayacak dekoratif duvar saatleri, duvar panoları, biblolar ve dekoratif aynalar arasından ihtiyaçlarınıza uygun seçimleri yapmak için Vivense’yi ziyaret edebilir, dekorasyon zevklerinizi ortaya koyabilirsiniz.

Vivense’nin zengin çeşitlilikte sunulan ev dekorasyon aksesuar modelleri arasından seçim yaparken istediğiniz dekorasyon stilini oluşturmaya öncelik vermelisiniz. Böylece dekorasyonun kalbinde yer alacak ve odak noktasına dönüşecek ürünleri keşfederek muhteşem sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Aksesuar Kullanımının Önemi

Dinlenmeyi sağlayan koltuklar ve kanepeler ile şık tasarımları ve kullanışlı çizgileriyle öne çıkan sehpalar, berjerler ve TV üniteleri ev dekorasyonu dendiğinde akla ilk gelenlerdir. İç mekân dekorasyonunun temellerini oluşturan bu mobilyaların yarattığı etkiyi bir üst noktaya çıkarmak için aksesuar kullanımı önerilir. Aksesuarlar ev dekorasyonunda fark yaratan unsurlardır ve dekorasyonu parlatan son rötuşlar olarak düşünülmeleri rastlantıdan ibaret değildir.

Birbirinden şık duvar saati modelleri, dekoratif tablolar, saksı modelleri ve dekoratif aynalar iç mekânların önemli parçalarıdır. Kişilerin seçimlerini, ilgi alanlarını ve hatta kişiliklerini yansıtmalarını mümkün kılan ev aksesuarları, evlerin kendilerine ait hikâyelerini anlatır. İç mekânda tercih edilen diğer ögelerle uyumlu bir görünüm elde edilmesini sağlayan, farklı tasarımları ile odaların odak noktasını oluşturan ev dekorasyon ürünleri ile siz de benzersiz yaşam alanları tasarlayabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz ev dekorasyonu ürünleri ile dekorasyonda etkileyici bir görünüm elde edebilir, odalardaki görsel algıyı farklılaştırabilir ve hatta ayna gibi fonksiyonel aksesuarlarla odaların olduğundan geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.

Her Evin Olmazsa Olmazı Duvar Saatleri

Salon duvar dekorasyonu ve duvar saati kullanımı arasında organik bir bağ vardır. Geçmişten günümüze zamanın takip edilmesi için iç mekânlarda kullanılan duvar saatleri, gelişen teknoloji ile birlikte işlevlerine daha az ihtiyaç duyulan objeler hâline gelseler de dekorasyonda sundukları etkiden vazgeçilmesi mümkün değil. 

Duvarlara hareket katan ve sahip oldukları tasarımlarla kişisel tercihleri başarıyla yansıtan dekoratif duvar saati çeşitleri ile siz de yaşam alanlarınızın ambiyansını dikkat çekici hâle getirebilirsiniz.

Konumlandırıldıkları odaların duvarlarını, dekorasyonun odağına dönüştürecek kadar iddialı duvar saati modelleri olduğu gibi minimal çizgileri ile daha sade bir görünüme sahip olanlar da bulunuyor. Farklı ebatlarda, renklerde ve tasarımsal özelliklerde sunulan duvar saatlerinin stili, konumlandırılacakları duvarda tercih edilen duvar kağıtları ile eşleştiğinde yaşam alanlarında göz alıcı bir etki yaratılabiliyor.

Duvar Saati Modelleri Çok Çeşitli

Duvar saatlerinin ev dekorasyonunda bu denli önemli olmasının ardındaki nedenlerinden biri, modellerindeki çeşitlilik. Duvar saatleri birçok farklı materyal kullanılarak üretilebiliyor. Duvar saatlerinde tercih edilen materyallerdeki farklılık tarz üzerinde de etki yaratıyor. Tasarım çizgileri de son derece çeşitli. Modern duvar saatleri, antika görünümlü duvar saatleri, endüstriyel duvar saatleri ve daha birçok farklı model ile duvarlara kişisel bir dokunuş yapılması kolaylaşıyor.

Ahşap Duvar Saatleri ile Dekorasyona Sıcak Bir Dokunuş

Salon dekorasyon tercihlerinde doğallıktan ve sıcak bir etkiden vazgeçemeyenlerin favorilerinin başında ahşap duvar saati modelleri geliyor. Doğal ahşabın dekorasyon üzerinde yarattığı sıcak etkinin kaynağı hâline gelebilen duvar saatleri tek başlarına kişisel beğenileri yansıtabiliyor. Tasarımında ahşabın ağırlıkta tutulduğu saksı ve vazo modelleri ile birlikte kullanıldığında iç mekân dekorasyonunun kalbinde konumlanan ahşap duvar saatleri hem klasik hem Retro hem de modern stilleri destekleyebiliyor.

Metal Duvar Saatleri ile Modern ve Şık Bir Etki

Modern ve endüstriyel stillerin popülerleşmesi ile metal malzemelerin dekorasyonda kullanımı göz ardı edilemeyecek ölçüde arttı. Evlerin hemen hemen tüm alanlarında yer bulan metal ev aksesuarları sahip oldukları şık tasarımlarla dikkat çekmeye devam ediyor. 

Metal, duvar saati modellerinde dinamik bir dönüşüm yaratmayı başardı. Modern duvar saatleri ve endüstriyel duvar saati modelleri incelendiğinde metal malzeme kullanımının belirgin bir üstünlüğü olduğu fark edilebiliyor. Siyah, gümüş, sarı ve beyaz gibi farklı renklerde karşımıza çıkan metal duvar saatleri yalnızca evlerde değil, kafelerde ve ofislerde de son derece revaçta.

Yaşam alanlarınızın duvar dekorasyonunu iyileştirmek ve kişisel beğenilerinizi yansıtırken etkileyici sonuçlar almak istiyorsanız dekoratif duvar saati modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Cam, metal, ahşap ve aynalı duvar saatleri kullanımı dekorasyonu tamamlamanın ve dikkat çekici hâle getirmenin en pratik yollarından biridir. Dekoratif saatler yalnızca duvarda tercih edilmek zorunda değil. Dekoratif masa saatleri, ayaklı saat ve askılı saat modelleri dekorasyonda farklı etkiler elde etmek isteyenlere hitap eden çeşitlilikte sunuluyor.

Evlerde saat kullanımını eğlenceli hâle getiren duvar saati modelleri arasında sallanır sarkaçlı ve guguklu saatler öne çıkıyor. Geleneksel tasarımların modern versiyonlarının yaşam alanlarında yarattığı özgün etkiyi sevenlere hitap eden duvar saati modelleri dikkat çekiyor.

Ev dekorasyonunda saksı ve vazo kullanımı eskimeyen trendler arasında. Canlı bitkilerle evinin atmosferini değiştirmek isteyenlerin öncelikli tercihlerinden olan saksı ve vazo kullanımı sofistike bir etki yaratmayı da mümkün kılıyor. Birbirinden etkileyici ev bitkileri ile dekorasyonu canlandırmak kolaylaşırken, saksı ve vazo modelleri dikkat çekici tasarımları ile evlerde yemyeşil köşeler oluşturulmasını kolaylaştırıyor.  

Farklı Malzemeler Farklı Etkiler

Saksı ve vazo modelleri incelendiğinde materyal bazlı geniş bir çeşitlilikle karşılaşılıyor. Seramik kullanımı yaygın olmakla birlikte son yıllarda toprak ve beton saksı ve vazolar çeşitlilikleri ile öne çıkıyor. Ev dekorasyonunu aksesuarlar ile hareketlendirmek ve son dokunuşu etkili şekilde yapmak isteyenler, toprak saksılarla dekorasyonda yeni ile gelenekseli birleştiriyor. Beton saksı ve vazolar şık bir görünüm sağlarken soyut tasarımlarla desteklendiğinde dekorasyonda sanatsal bir etki yakalanmasını mümkün kılıyor.

Vazo ve saksı modelleri polyester, ahşap, hasır ve bakır gibi farklı malzemelerden üretilebiliyor. Seçim sırasında genel dekorasyon tercihlerine, ürünlerin kullanım amacına ve kişisel beğenilere dikkate edilmesi memnuniyet sunan sonuçların alınmasını sağlıyor.

Modern Vazo Modelleri: Dekorasyonun Yıldızları

Çiçekleri ve çeşitli bitkileri sergilemek için iç mekânlarda sıklıkla tercih edilen vazolar birçok farklı materyalden, birçok farklı tasarımsal özelliğe sahip olacak şekilde üretilebiliyor. Malzeme ve tasarım olarak geniş bir çeşitliliğe sahip olmaları vazoların evin hemen hemen her alanında, değişen etkilere yol açacak şekilde konumlandırılmasını mümkün kılıyor.

Beton, metal, cam, mermer ve toprak gibi farklı materyallerden üretilen, tekli ya da set olarak sunulan vazo modelleri şıklıkları ile tek başlarına dekorasyonda yer bulabiliyor. Temel fonksiyonlarından bağımsız olarak kullanılmalarını sağlayan dikkat çekici tasarımları, vazoları iç mekânların değişmez aksesuarları arasına sokuyor. Vazoların boyutları da kullanım alanları kadar çeşitli. Sehpa üzerinde ya da yerde konumlandırılmalarını sağlayan boyutları ile vazolar ortam ambiyansının çıpaları arasında yer buluyor.

Her Zevke Uygun Saksı Modelleri

Çiçeklerin ve bitkilerin canlılıklarını korumaları adına toprakları ile birlikte koyulabilecekleri saksı modelleri geniş çeşitlilikleri ile iç mekânlarda sıklıkla tercih ediliyor. Canlı bitkileri sergilemenin en estetik yöntemlerinden olmalarının yanı sıra, farklılaşan tasarımları saksıları tek başlarına dahi dekoratif bir objeye dönüştürüyor.

Saksıların renkleri, üretildikleri malzemeler, tasarımları ve ebatları geniş bir çeşitlilikte sunuluyor. Saksı modelleri bu denli geniş bir çeşitlilikte olduğundan seçim sırasında dekorasyonda yaratılmak istenen etkinin göz önünde bulundurulması önemli. Materyal ve renk dekoratif sonuçların alınması için kritik olsa da bitkileri sergilemekten ziyade yetiştirmek isteyenler aradıklarını daha fonksiyonel ürünlerde buluyor.

Ayaklı saksılar odanın zemininde ya da mobilyaların üzerinde konumlandırıldıklarında şık bir görüntü sunarken beton saksılar dekoratif etkileri ile dikkat çekiyor. Büyük ev bitkilerinin yetiştirilmesi ve sergilenmesi için tercih edilen renkli ve tabaklı saksı modelleri dekorasyonda doğallığın öne çıkmasını kolaylaştırıyor. 

Tablo ve Panolarla Duvarlarınızı Canlandırın

Yaşam alanlarının duvarlarını süslemenin ve tüm dekorasyonu etkileyen şık sonuçlar almanın çeşitli yolları var. Duvar saati kullanmak boş duvarları hareketlendirmek için en doğru seçim olsa da tablo ve panoların dönüştürücü etkisinin göz ardı edilmemesi gerekiyor. Farklı tasarımlarla sunulan tablo ve panolar yaşam alanlarını kişiselleştirmeyi sağlıyor ve ambiyansı dikkat çekici bir seviyeye taşıyabiliyor.

Tablo ve pano modelleri arasından seçim yaparken konumlandırılacakları duvarın genişliği, dekorasyonda kullanılan hâkim renk, tercih edilen dekorasyon stili, mobilyaların özellikleri ve başka ev aksesuarları bulunup bulunmadığı gibi değişkenlerin değerlendirilmesi önerilir. Böylece kişisel beklentilerin ışığında en doğru ve dikkat çekici tercihler yapılabilir. Siz de yaşam alanlarınızın duvarlarına özgün ve sizi yansıtan bir dokunuş yapmak isterseniz Vivense’nin geniş ürün yelpazesini inceleyebilirsiniz.

LED Işıklı Duvar Dekorları Arasından Tercihinizi Yapın

Evler artık sadece yaşam alanları değil, kişisel beğenilerin ve özgün tarzın yansıtılmasını sağlayan mekânlar. Mekânların kişiselleştirilmesini ve dekorasyonda dikkat çekici bir etki yaratılmasını sağlayan ojelerden biri de duvar dekorları. Son dönemde tercih edilme sıklığı artan duvar dekorları birçok farklı çeşitte sunuluyor ve içlerinden LED ışıklı duvar dekorları iddialı görünümleri ile öne çıkıyor. 

LED ışıklı tablo modelleri farklı tasarımları ile odaların odak noktasında yer alıyor. LED ışıkların tabloyu öne çıkaran etkisi odalarda dikkatleri üzerine çekiyor. Tasarımsal çeşitlilikleri ve LED ışığın sunduğu iddialı etki LED ışıklı duvar dekorlarını popüler ev aksesuarları arasında konumlandırıyor. 

Kanvas Tablolar ile Evinizin Enerjisini Yükseltin

Tek parçalı ve çok parçalı modelleri ile evlerin enerjilerini yükselten kanvas tablolar, popülerliğini sürdürüyor. En sade tasarım detaylarının hâkim olduğu odaların dahi ambiyansını hareketlendiren çizgilere ve renklere sahip olan bu duvar dekorları farklı beğenilere hitap ediyor. Kanvas tablo seçimi sırasında dikkat edilmesi gerekenlere uyulduğunda, hedeflenen etkiye ulaşmak mümkün oluyor.

Salon duvar dekorasyonu için kanvas tablo seçimi yapılacağı zaman öncelikle tablonun asılacağı duvarın belirlenmesi öneriliyor. Duvar belirlendikten sonra duvarın ölçüleri alınmalı ve kanvas tablo için minimum ve maksimum boyutlar belirlenmeli. Kanvas tablonun ölçü aralığı belli olduktan sonra bir diğer önemli aşamaya geçilir ve kanvas tablonun tarzına karar verilir. 

Pop art, minimal, klasik ve soyut çizgilere sahip olan kanvas tablolar arasından seçim yapılırken odanın genel stiliyle uyumlu olanlara yönelmek, güvenli bir tercih olarak değerlendirilir. Bu noktada renk seçimi de önemli bir karardır. Hâkim renge uygun seçimler yapılması ve bu şekilde renkler arasında dikkat çekici bir uyum yakalanması mümkündür. Hâkim renkle tezat oluşturan renklerdeki tablolar ise iddialı seçimler olarak öne çıkar.

Klasik ve aynı zamanda zamansız dekoratif tercihler yapmak isteyenlerin vazgeçilmezi yağlı boya tablolar dekorasyonu desteklemekle kalmıyor, dekorasyonun yıldızına dönüşüyor. Farklı renklerde, farklı sanat anlayışlarına hitap eden yağlı boya tablolar ortamda sofistike ve şık bir görünüm oluşturulmasını sağlıyor. 

Evrensel estetik algısına hitap eden yağlı boya tabloların asıllarına sahip olmak ekonomik olarak zorlayıcı bir deneyim, yine de kopyaları ile duvarlarda sanatsal izler bırakmak mümkün. Evde yağlı boya tablolara yer verilmesi kişisel sanat anlayışının yansıtılması ve beğenilerin sergilenmesi adına bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Dünyaca ünlü tabloların benzerlerinin konumlandırıldığı duvarlar, ev sahiplerinin sanata değer veren kimliklerini öne çıkarıyor.

Modern Tasarımlı Biblolarla Detayları Belirleyin

Evlerde en sık kullanılan dekoratif objeler arasında yer alan biblolar geniş tasarımsal çeşitlilikleri ile detayların kusursuz bir şekilde belirlenmesini sağlıyor. Evlerin odak noktalarında da kendilerine yer verilebilmesi, biblo çeşitliliğinin giderek artmasının etkisi ile birleştiğinde biblolar yaşam alanlarının vazgeçilmezlerine dönüşüyor.

Masalarda, sehpalarda, TV ünitesi raflarında konumlandırılan biblolar çeşitli materyallerde ve şekillerde üretilebiliyor. Sahip oldukları çeşitlilik sayesinde evlerin farklı odalarında kullanılabilen biblo çeşitleri dekorasyonu zarif seçimlerle tamamlamayı mümkün kılıyor. Tek parçalı veya çok parçalı olabilmeleri kişisel zevkler doğrultusunda seçim yapılabilmesini kolaylaştırıyor. 

Son yıllarda heykel biblolar en popülerlerden biri. İnsan ya da hayvan tasvirlerinin başrolde olduğu heykel biblo tasarımları şık ve özgün bir ambiyans yaratılmasını kolaylaştırıyor. Büst biblolar antik bir etkinin yaşam alanlarına yayılmasını sağlarken, sadeliğin iddiasını ortaya koyuyor. Tasarım biblolar soyut sanat anlayışını destekleyerek modern stilde dekore edilen alanlarda dikkat çekici bir etki yaratıyor. 

Siz de yaşam alanlarınızın dekorasyon detaylarında fark yaratmak isterseniz birbirinden farklı tarzlarda biblo modellerini keşfetmek için Vivense’yi ziyaret edebilirsiniz. Tasarımları doğrultusunda farklı mesajlar ileten biblo modelleri arasından seçim yaparak kişiliğinizi evinizin ambiyansına yansıtabilirsiniz.

Evinizi Sanatla Süsleyin

Farklı boyutlarda, farklı malzemelerden üretilen biblolar sanatsal izler taşıyan ev aksesuarları arasında yer alır. Verdikleri mesaj, zarif çizgileri, üretildikleri materyal... Tüm bu değişkenler bibloların sanatsal bir etki yaratmasını sağlayabilir. 

Apliklerle ya da lambaderlerle aydınlatılan odaların köşelerinde yer verildiklerinde öne çıkan biblolar estetik görünümün kaynağına dönüşebiliyor. Küçük veya büyük ebatlarda üretilebilmeleri dekorasyon için en uygun seçeneklerin değerlendirilmesini sağlıyor. Odaların boyutuna ve üzerinde konumlandırılmak istedikleri eşyaların ebatlarına uygun seçildiklerinde yarattıkları etki daha dikkat çekici bir hâle gelebiliyor. 

Renk ve Tasarım Çeşitliliği ile Biblolar Vazgeçilmeziniz Olacak

En sık tercih edilen ev aksesuarları arasında yer alan biblolar renkleri ve tasarım çeşitlilikleri ile hemen hemen her stilde kendilerine yer bulabiliyor. En modern yaşam alanlarından retro tarzın benimsendiği mekânlara, endüstriyel tasarımın iddiasını yansıtan işletmelerden klasik dekorasyonun öne çıktığı ofislere dek çeşitli kullanım alanları bulunan bu dekoratif objeler yaşam alanlarınıza hareket katıyor.

Çeşitli malzemelerden üretilen biblolar çeşitli renklerle sunuluyor. Materyallerin doğal renkleri ya da özel boyamalarla sunulan biblolar çocuk odalarında, yatak odalarında ve salon dekorasyonunda bütünleyici bir dekorasyon algısının yaratılmasını sağlıyor. 

Kişisel beğenileri yansıtmanın estetik ve dikkat çekici bir yöntemi olan biblo kullanımı ile siz de yaşam alanlarınıza imzanızı atabilir, çalışma alanlarınızı kişiselleştirebilir, size ait bir alan algısı yaratmak istediğiniz tüm mekânlarda bibloların fonksiyonelliğine başvurabilirsiniz.


Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.