FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Renk
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
HAZIR MUTFAK DOLABI
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
497 Ürün

Mutfaklar gün içerisinde evin en çok zaman geçirilen alanlarından biri olduğu için özen gösterilmesini fazlasıyla hak eder. Mutfak dekorasyonu salt estetik beklentilerin karşılanması için değil, mutfaklarda geçirilen zaman boyunca deneyimlenecek konfor bakımından da önemlidir. 

Mutfaklar yemeklerin hazırlandığı, ailecek buluşmaların gerçekleştiği alanlar olarak evlerin kalbinin attığı yerlerdir. Bu nedenle hem son derece şık hem de fonksiyonel bir dekorasyona sahip olmaları hedeflenir. Mutfak dekorasyonunu iyileştiren farklı mutfak mobilyaları bulunur. Bu mobilyaların başında mutfak masa takımı çeşitleri gelse de farklı mobilya ihtiyaçlarının bulunduğu da göz ardı edilmemelidir.

Mutfak masaları ile mutfakta geçirilen zamanın konforu maksimize edilebilir, mutfak sandalyeleri ve tabureleri ise fonksiyonları kadar şık görünümleri ile mutfakların vazgeçilmezlerindendir. Genellikle gözden kaçırılsa da mutfaklardaki depolama alanlarının da mutfak ambiyansı üzerinde son derece büyük bir öneme sahip olduğu söylenebilir.

Mutfakların giderek küçülmesi, pratiklik sağlayan mutfak gereçlerinin artması ve mutfaklara kiler işlevi yüklenmesi ile hazır mutfak dolabı çeşitleri son yıllarda giderek daha çok talep görmeye başlamıştır. Mutfaktaki tüm boş alanların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan, aynı zamanda tasarımları doğrultusunda hem beyaz eşyaların korunmasını mümkün kılan hem de ek depolama alanları sunan hazır mutfak dolabı modelleri dekorasyonda hızlı bir değişim yapılmasını kolaylaştırır.

Hazır mutfak dolabı modelleri içerisinde öne çıkanlardan biri ankastre dolabı olarak da adlandırılan, ankastre mutfak beyaz eşyalarının konumlandırılması için özel olarak tasarlananlardır. Ankastre dolabı modellerinin arasındaki temel fark ise uygun olarak üretildikleri beyaz eşyaların türleridir. 

Ankastre mutfak dolabı çeşitlerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir: Ankastre fırın dolabı, ankastre ocak dolabı, ankastre mikrodalga dolabı, ankastre bulaşık makinesi dolabı… Mutfaklarda kullanılan beyaz eşyaların yenilenmesi sonrasında mutfak dekorasyonunun komple değiştirilmesi yerine pratik bir çözüm olarak değerlendirilen ankastre dolabı çeşitleri ile estetik ve fonksiyonel beklentilerin birlikte karşılanması mümkün olabilir. 

Hazır Mutfak Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hazır mutfak dolapları kullanımı mutfakların dekorasyonunu iyileştirmenin ve mutfakları daha konforlu alanlara dönüştürmenin en pratik yöntemlerinin başında yer alıyor. Ancak seçimleri sırasında dikkatle düşünülmesi elde edilecek memnuniyet bakımından son derece önemli. Hazır mutfak dolapları seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

Mutfak Ölçüleri Değerlendirilmeli

Hazır mutfak dolabı ve çok amaçlı dolap ölçüleri değişiklik gösteriyor. Dolayısıyla seçim sırasında ilk olarak mutfakta konumlandırılacakları alanların ölçülerinin değerlendirilmesi önem taşıyor. Fazla büyük seçimler yerleşimi imkânsız kılarken idealden küçük seçimler dekoratif anlamda hoş olmayan bir görünüme neden olabiliyor. Tek ya da daha fazla bölümden oluşan hazır mutfak dolapları Vivense’de ölçülerine göre filtrelenebiliyor.

Hazır Mutfak Dolabı Modelleri: Renk Alternatifleri Arasından En Uygun Olanı Bulunmalı

Dekorasyonda renk uyumu hem nesnel hem de öznel nitelik taşır. Genel eğilim hazır mutfak dolabı seçimi sırasında mutfaklardaki hâkim renklerle birebir aynı renkte olanların önceliklendirilmesi olsa da tam tersi yaklaşımlar da devreye sokulabilir.

Beyaz renkli küçük hazır mutfak modelleri arasından seçim yapmış olanlar hazır mutfak dolabı seçimi sırasında beyaz renkli alternatifleri de siyah ve gri olanları da değerlendirebilirler. Bu esnada mutfak gereçlerinin ve beyaz eşyalarının rengi hazır dolap rengi belirlenmesinde yol gösterici olabilir. 

Bazı temel renkleri birbirleri ile eşleştirmek oldukça kolaydır. Mutfaklarında özgün bir esinti elde etmek isteyenlerin ise daha dikkatli olması gerekir. Hazır mutfak dolabı modelleri siyah, ceviz, krem, gri, beyaz, meşe ve birden fazla renk barındıran tasarımlarla sunulduğundan hedeflenen ambiyansın önceden belirlenmesi faydalı olacaktır. 

Hazır Mutfak Dolabı, Mutfağın Dekorasyon Tarzı Önemli Bir Belirleyici

Hazır mutfak dolabı ve ankastre dolabı seçiminde mevcut dolaplara ek seçimler yapılacağında stil doğrultusunda karar vermek de önemli bir gereklilik hâlini alır. Bu kapsamda renk, materyal gibi değişkenler bir arada değerlendirilmelidir. Mutfaktaki genel tarza uygun olmayan modellere yönelmek uyumsuz bir görünüme yol açabilir.

Kolay Temizlenebilen Ürünler Mutfakta Konfor Yaratır

Mutfak dekorasyonu için seçilen tüm mobilyaların kolay temizlenebilir olması gerekir. Mutfaklar yemek pişirilen ve bu nedenle nem oranının yüksek olduğu alanlardır. Temizlemesi kolay olmayan mutfak mobilyaları hijyen beklentilerini karşılayamadığı gibi zaman içerisinde renk değiştirebildiğinden memnuniyeti azaltabilir.

Birbirinden Kullanışlı Ocak & Fırın Dolapları

Pratik kurulumlarının yanı sıra kullanışlı olmaları ile sıklıkla tercih edilen ocak ve fırın dolapları, mutfak dekorasyonunu işlevsel ve düzenli hâle getirmeye yardımcı oluyor. Farklı ölçülerde üretildiğinden çeşitli ihtiyaçlara eksiksiz yanıt veren hazır mutfak dolapları arasında yer alan ankastre ocak dolabı, ankastre fırın dolabı ve ankastre modül dolap ürünleri beyaz eşyaların korunmasına da katkıda bulunuyor.

Ankastre Fırın Dolapları: Şık ve Fonksiyonel

Ankastre fırınların konumlandırılması sırasında verimli ve şık bir çözüm olan ankastre fırın için dolap modelleri, hazır mutfak dolabı çeşitleri arasında yer alır. Mutfakların alanlarını maksimum verimlilikle kullanmak için özel olarak tasarlanır. Yalnızca fırınların yerleştirilmesi için özel olarak tasarlanan ürünlere de mutfak dolabı ve kiler olarak kullanılabilen modellere de rastlamak mümkündür. Hazır mutfaklara sonradan rahatlıkla eklenebilen bu hazır dolap çeşitleri farklı materyallerden üretilebilir. 

Çok amaçlı fırın dolapları ek depolama alanı barındıracak şekilde sunulabilir. Fırının alt ve üst tarafında raflar bulunabilir, raflı dolaplar kapaklı ya da kapaksız olarak dizayn edilebilir. Ankastre fırın dolabı ölçüleri değişebildiğinden en doğru seçimlerin yapılabilmesi için tercih sırasında mutfağın genel dekorasyonu ve ihtiyaçları değerlendirilmelidir.

Hazır mutfak dolabı çeşitleri arasında ankastre fırın dolabı öne çıksa da mini fırın dolabı, mikrodalga fırın dolabı gibi alternatifler de bulunur. Sahip olunan beyaz eşyanın türü hazır mutfak dolabı seçiminde de yol gösterici olacaktır. 

Ankastre Ocak Dolabı: Ekstra Depolama Alanı Sunabilir

Giderek küçülen mutfaklarda hem beyaz eşyaları hem de ek eşyaları barındırmak zorlaşıyor. Ankastre ocak dolabı modelleri yalnızca set üstü ocak dolabı formunda da ankastre ocak fırın dolabı formunda da tasarlanabiliyor. Üstten çekmeceli fırın dolabı, alttan çekmeceli ocak dolabı gibi özelliklere göre de sınıflandırılabilen ankastre ocak dolabı modelleri mutfaklarda şıklığı garantiliyor. Yemek pişirme süreçlerinde konfor sunmaları da kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

Çok amaçlı fırın dolapları da hazır mutfak dolapları kategorisinin favorileri arasında yer alıyor. Siz de Vivense’yi ziyaret ederek hazır mutfak tezgahı dâhil olmak üzere mutfağınızın konforunu arttıracak hazır mutfak dolabı modellerini saniyeler içerisinde keşfedebilirsiniz. Hazır mutfak dolabı modelleri içerisinden mutfak dekorasyonunuza en uygun olanları seçerek size özel alanlarda kişisel zevkinizin hâkim olmasını sağlayabilirsiniz. 

Hazır mutfak dolabı kategorisinin yıldızlarından olan ankastre ocak ve fırın dolapları seçiminde bütçenizi yormayan Vivense’de, ekonomik ankastre dolap fiyatları avantajlarından yararlanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, Vivense’yi ziyaret etmek.

Mikrodalga & Mini Fırın Dolaplarıyla Alan Tasarrufu

Yemek pişirme ve ısıtma süreçlerinde sundukları konfor ile mutfakların vazgeçilmezleri arasında yer alan mini ve mikrodalga fırınlar, mutfak dekorasyonuna entegre edilmesi her zaman kolay olmayan beyaz eşyalar arasında yer alıyor. Hazır mutfak modülleri bu beyaz eşyalar için özel bir alan barındırmadığında ve mutfak alanları kısıtlı olduğunda özel fonksiyonlara sahip hazır mutfak dolabı modellerine yönelmek gereklilik hâline gelebiliyor. 

Mikrodalga fırın, mini fırın, kahve makinesi ya da tost makinesi gibi fonksiyonel ancak sürekli kullanılmayan cihazların mutfak tezgahında yer kaplamadan saklanması için özel olarak tasarlanan çok amaçlı hazır mutfak dolapları çeşitli tasarımlarla sunulabiliyor. 

Fırın bölmeli dolap, hazır mutfak dolabı üst modül ve hazır mutfak alt modül gibi parçalar hem mikrodalga hem de mini fırınların saklanması için estetik alanlar yaratıyor. Hazır ankastre mutfak dolabı ve hazır mutfak alt tezgahı da tercih edilebilecek alternatifler arasında yer alıyor. 

İhtiyacınıza Göre Alt & Üst Modüller 

Mutfaklardaki depolama alanlarının ihtiyaçlara yanıt sunmaması mutfaklarda düzensiz bir görünüme neden olabiliyor. Düzeni oluşturulamayan ve kişisel kullanım doğrultusunda organize edilemeyen mutfaklarda zaman geçirmek ne konforlu ne de keyifli bir hâl alıyor. Mutfakların hâlihazırdaki dekorasyonuna başarıyla dâhil edilebilen hazır mutfak dolabı alt modül ve hazır mutfak dolabı üst modül çeşitleri ekonomik ve pratik bir dönüşüm imkânı sunuyor. 

Hazır Mutfak Dolabı Alt Modül ile Saklama Alanınızı Artırın

Ocak altı dolap ihtiyacı duyulduğunda amaca uygun dolap modelleri arasından seçim yapabilmek mümkün. Ancak sonradan beliren bir ihtiyaç gündeme geldiğinde hazır mutfak dolabı alt modül satın alımı daha doğru bir tercih hâline gelebiliyor.

Hazır mutfak dolabı alt modülleri farklı ebatlarda, tasarımlarda ve fonksiyonlarda sunulabiliyor. Çeşitlenen ihtiyaçların maksimum verimlilikle karşılanması amacıyla üretilen bu hazır mutfak modülleri renk ve üretildikleri materyal bakımından da farklılık gösterebiliyor. 

Mutfak dekorasyonunu yenilemek ya da mutfak dekorasyonunu küçük dokunuşlarla iyileştirmek isteyenler için farklı ölçülerde sunulabildiklerinden ebatlarının doğru seçilmesi son derece önemli. Bazı ürünler raflı, bazıları raflı ve kapaklı, bazıları ise çekmeceli olduğundan kullanım alışkanlıklarının da değerlendirilmesi gerekiyor. Hem kapaklı ve raflı hem de çekmeceli çok amaçlı mutfak dolabı çeşitleri ihtiyaçların karşılanmasını garantileyebiliyor.

Hazır mutfak dolabı alt modül modelleri renk bakımında da oldukça geniş bir çeşitlilikle sunuluyor. Ahşap renginde olabildikleri gibi siyah, beyaz, antrasit gibi mutfaklarda yaygın olarak kullanılan renklerde de karşımıza çıkabiliyor. Tekli, çiftli ya da daha çok parçadan oluşabilmeleri avantajlarını artırıyor.

Hazır Mutfak Dolabı Üst Modül ile Mutfağınızın Alanını Verimli Şekilde Kullanın

Mutfakların zeminlerinden mutfak tezgahlarına kadar olan alanda alt modüller tercih edilse de mutfak tezgahlarından tavana dek uzanan alan da depolama için ideal özellik taşıyor. Hazır mutfak dolabı üst modül çok sık kullanılmayan elektrikli el aletleri ve mutfak gereçleri için mükemmel bir saklama alanına dönüşebiliyor. 

Mutfak dolabı üst modül modelleri incelendiğinde kategoride geniş bir çeşitliliğin hâkim olduğu net bir şekilde gözlemlenebilir. Ölçüler son derece değişkendir, iki bölmeli üst modüller de dört beş bölmeli olanlar da hazır mutfak dolabı kategorisinde yer alır.

Hazır mutfak dolabı üst modül çeşitleri raflı, raflı ve kapaklı olarak sunulabilir. Saklama alanlarının tasarım farklılıkları bulunduğundan seçim sırasında kullanım amaçları değerlendirilmelidir. Örneğin raf aralığı ideal olduğu takdirde ek bir mikrodalga fırın dolabı ya da hazır ankastre mutfak dolabı temin edilmesi gerekliliği ortadan kalkabilir.

Çok Kullanışlı Bulaşık Makinesi Dolapları

Bulaşık makineleri, günümüzde hemen hemen her evde yer bulan beyaz eşyalardan biri. Yemek yaparken ya da yemek yendikten sonra kirlenen mutfak gereçlerinin temizlenmesi ve konforlu bir şekilde yıkanırken su tasarrufunun yapılmasını sağlayan bulaşık makineleri şüphesiz hayatı kolaylaştırıyor. 

Bulaşık makinelerinin üst kısmında konumlandırılan eşyaların makinelere zarar vermesinin engellenmesi ve makinelerin genel mutfak dekorasyonuna başarılı bir şekilde entegre edilmesi amacıyla üretilen bulaşık makinesi dolabı modülleri renk, materyal ve ölçü aralığı bakımından farklılık gösterebiliyor. 

Mutfaklarda modern bir etki elde edilmek istendiğinde öne çıkan beyaz ve gri renklerde sunulan hazır mutfak dolabı modelleri, kolay temizlenebilen ve dayanıklı materyallerden üretiliyor.

Ekonomik Hazır Mutfak Dolabı Fiyatları Vivense’de

Bütçe dostu hazır mutfak dolabı fiyatları Vivense’de sizleri bekliyor. Siz de mutfağınızın dekorasyonunu yenilemek ve mutfağınızı daha işlevsel hâle getirirken şıklık beklentilerinizi karşılamak isterseniz Vivense’yi ziyaret ederek farklı ölçülerde, renklerde ve işlevlerde hazır mutfak dolabı ve ankastre dolabı modellerini inceleyebilirsiniz. Ankastre dolabı fiyatları ürünün büyüklüğüne, materyal kalitesine ve üretici fiyatlandırmasına göre farklılık gösterebilir. 

Hazır mutfak dolabı, fırın bölmeli dolap, büyük fırın dolabı ve daha birçok işlevsel mutfak mobilyası için siz de Vivense’yi ziyaret edebilir, evinizin ihtiyaçlarını karşılarken keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.