FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Fiyat Aralığı
PİKE TAKIMI
0 Ürün

En yaygın kullanılan yatak odası tekstil ürünleri arasında yer alan pike takımı modelleri birbirinden farklı renkleri ve tasarımları ile dekorasyonu bütünleyici etki yaratıyor. Bahar ve yaz aylarında konforlu bir uyku deneyimi yaşamak için kullanılabilen bu örtü çeşitleri, nevresim takımları ve çarşaf setleri üzerine yatak örtüsü gibi de serilebiliyor. 

Pike takımı modelleri oldukça geniş bir çeşitlilikte tasarlandığından ve pike takımı ölçüleri değişken olduğundan seçim sırasında temel kriterlerin yerine getirilmesi önem kazanıyor. Tek kişilik pike takımı çocuk ve genç odalarında sıklıkla yer bulurken çift kişilik pike takımı ise yatak odalarında ideal seçimler olarak değerlendiriliyor.

Tüm uyku grubu ürünleri gibi cilt ile temas eden bu tekstil ürünlerinin sağlıklı dokulardan üretilmiş olmasına dikkat edilmesi önemli. Materyal bakımından da farklılık gösteren takımlar arasında pamuklu pike takımı, tay tüyü pike takımı ve elyaf dolgulu pike öne çıkanlardan yalnızca bazıları. 

Pike takımlarında kullanılan materyallerin yanı sıra pike dokularının kalınlığı da değişebiliyor. İnce pikeler bahar ve yaz aylarında, kalın pike çeşitleri ise serin havalarda konforu artırıyor.

Hem şık bir yatak örtüsü hem de uyku konforunu artıran bir tekstil ürünü arayışındaysanız pike modelleri arasından tercihte bulunarak tüm beklentilerinizi karşılayabilirsiniz. Yatak ölçüleri ve yatak odası dekorasyonu doğrultusunda yaptığınız seçimlerle konforunuzdan ödün vermeden şık bir ambiyansa ulaşabilirsiniz. 

Tek ve Çift Kişilik Pamuklu Pike Modelleri

Pike takımı çeşitleri farklı ebatlarda üretilir. Tek kişilik ve çift kişilik pike takımı alternatifleri arasından seçim yapılırken pikelerin serileceği yatakların ölçüleri kadar pikelerin kullanım amaçları da değerlendirilmelidir. Pike takımı modellerinin ayırt edici özelliklerinden biri farklı fonksiyonlarla kullanıma uygun olmalarıdır.

Sıcak günlerde uyku konforunu maksimize edecek şekilde örtünmeyi sağlayan pikeler, yatak örtüsü olarak yatakların üzerine serilmek için de ideal nitelik taşır. Bu temel kullanım yöntemlerinden farklı olarak serin akşamlarda balkonda hava alırken ya da televizyon karşısında günün yorgunluğunu atarken pikeler öne çıkar. Dolayısıyla bu tekstil ürünlerine neden ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesi ile tek kişilik pike takımı ve çift kişilik pike takımı kararı netleştirilebilir.

Tek veya iki kişilik ebatlarda tasarlanan pikeler farklı materyallerden üretilebilir. Pikelerin üretildikleri malzeme doğrultusunda etkileri değişebileceğinden pike seçerken materyallere özgü niteliklerin bilinmesi faydalı olacaktır.

Pamuk en sağlıklı dokulardan olduğundan pike üretiminde de öne çıkan malzemeler arasındadır. Pamuklu pike takımları pamuk dokunun nefes alan, teri emen ve terletmeyen özelliği sayesinde hem sıcak hem de hafif serin havalarda konfor sunar. 

Şönil pike ve elyaf dolgulu pike modelleri parlak ve dikkat çekici görünümleri ile yatak örtüsü olarak pike kullanmak isteyenlerin favori tercihleri arasındadır. Mikrofiber pike yumuşak ve hafif dokusuyla konforlu bir deneyimi mümkün kılar. Tay tüyü pike modelleri ise dayanıklı ve sökülmeye dirençli olduklarından, aynı zamanda leke tutmadıklarından sıklıkla tercih edilir. Özellikle evcil hayvanların yaşadığı evlerde tay tüyü pike kullanımı uzun süre boyunca konforla sürdürülebilir.

Dantelli ve Sade Pike Seçenekleri

Pike takımı tasarımları her zevke hitap eden çeşitliliktedir. Birbirinden farklı renklerde karşımıza çıkan tek kişilik pike takımı ve çift kişilik pike takımı modelleri son derece sade olabileceği gibi sahip olduğu detaylarla dekorasyonun yıldızına dönüşebilir. 

Dantelli pike takımı modelleri çoğunlukla yatakları korumak ve yatak odası dekorasyonunu tamamlamak için kullanılır. Şık tasarımları ile yatak odasının görünümünü değiştirebilen dantelli pike takımı çeşitleri farklı içeriklerle sunulabilir. Bazı takımlarda yalnızca yastık kılıfı ve pike bulunurken bazı takımlarda pike, yastık kılıfı ve çarşaf bir arada olabilir. 

Sade pike takımı modelleri günlük kullanım için ideal olarak kabul edilir. Dekorasyonda dikkat çeken detaylardan ziyade sadeliğe önem verenlerin tercihi olan sade pike takımı çeşitleri dekorasyona renkleri ile hareket katar. Genellikle işlemesiz ve desensiz olarak tek renkte sunulan sade pike takımı ile siz de zamansız bir şıklık yakalayabilirsiniz.

Sade Pike Takımı ile Dekorasyona Renk Katın

Sade pike takımı modelleri oturma odalarında koltukların üzerine sermek, televizyon karşısında konforlu bir deneyim yaşamak ya da yatak odası dekorasyonunu dengelemek için tercih edilebilen yatak odası tekstili ürünleri arasında yer alır. Hâkim dekorasyon rengi ile uyumlu olacak ya da zıtlık oluşturacak renklerde seçilebilen sade pikeler sadeliğin zarifliğini yaşamak isteyenlerin favori tercihleri arasında yer alır. 

Çocuk Odaları için Pike Modelleri

Pike takımları yatak odalarında da çocuk ve genç odalarında da kullanılabilir. Çocuk odalarında kullanılan pike takımı çeşitlerinin ayırt edici belli başlı özellikleri bulunur. Bu özelliklerinin başında da canlı renkleri ve desenleri gelir.

Çocuk odaları için pike seçimi yapılırken odayı kullanacak çocukların beğenilerinin önceliklendirilmesi önemlidir. Kız çocuk pike takımı çeşitleri genellikle pembe ve mor gibi canlı renklere sahip olur. Desenleri ve baskıları ile odaların dekorasyonuna canlılık katan kız çocuk pike takımı modelleri sağlıklı materyallerden üretildiklerinden güvenle kullanıma uygundur. 

Çocuk pike takımı modelleri erkek çocukların dekoratif beklentilerine yanıt verecek çeşitlilikte üretilir. Spor takımlarının renklerini ve baskılarını içeren, lisanslı pike takımları erkek çocukların öncelikli tercihleri arasında yer alır. 

Siz de çocuk odalarının dekorasyonunu tamamlayan, dekorasyonda canlılık yaratırken konforlu bir uyku deneyimi sunan pike takımı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Çocukların hassas tenine zararı bulunmayan materyallerden üretilen tekstil ürünleri ile çocukları mutlu etmenin renkli ve konforlu yöntemlerini keşfedebilirsiniz.

Pike Modellerinde Renk Seçenekleri

Yatakları gün içinde tozdan korumak ve konforlu bir uyku deneyimi yaşamak isteyenlerin öncelikli tercihleri olan pike modelleri farklı renk ve desenlerde tasarlanabilir. Renklerindeki ve desenlerindeki çeşitlilik en sade stilde dekore edilen alanları hareketlendirmek, çok renkli mekânlarda ise denge sağlamak için tercih edilmelerini mümkün hâle getirir.

Beyaz pike modern dekorasyonun sadeliğini somutlaştıran seçimlerin başındadır. Beyazın farklı renklerle uyum içerisinde kullanılabilmesi beyaz pike tercihinin sıklığını artıran nedenler arasında öne çıkar. Siyah pike, siyah rengin asilliğini dekorasyona dâhil etmek isteyenler için doğru seçimdir. Hem açık renk hem de koyu renk hâkimiyetindeki alanlarda siyah pike şık alternatiflerden biri olarak değerlendirilir. Her iki klasikten de vazgeçemeyenler siyah beyaz pike ile beklentilerini karşılayabilir.

Son yılların favori renklerinden olan gri, pike takımı için de sıklıkla tercih edilir. Gri pike takımları tek renk olarak sunulabileceği gibi gri üzerinde farklı desenlere yer verilmesi de mümkündür. Modern, klasik ve avangart stilde dekore edilen yatak odalarında yer bulan gri pike modelleri sade veya dantelli tasarımlarda sunulabilir. 

Dekorasyonda minimal seçimler yapanlar ve mekânlarda ferah bir atmosfer elde etmek isteyenler için krem rengi pike ideal seçeneklerden biridir. Hafif tonlarda pembe pike ve mavi pike dekorasyonda sade bir şıklık elde edilmesini sağlayabilir. 

Yatak odası dekorasyonunda daha iddialı tercihler yapmak isteyenlere yönelik canlı renklere sahip pike modelleri bulmak da mümkün. Kırmızı pike enerjiyi yükselten etkisiyle popülerliğini devam ettiriyor. Lacivert pike dekorasyonda derinliği artırırken ambiyansı dengeliyor. Mor pike takımı ise dekorasyonda değişimi başlatmanın hızlı ve etkili yöntemlerinden birine dönüşüyor. 

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.