FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Çekmece sayısı
 • Renk
 • Malzeme
 • Ürün Özelliği
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
320 Ürün
+2
Çekmece sayısı Seçenekleri
+2
Çekmece sayısı Seçenekleri

Şifonyer yatak odalarında en çok tercih edilen mobilyalardan birisidir. Çok uzun yıllardır yatak odalarının dekorasyonunda hem ihtiyaçları karşılamak hem de dekorasyonda bütünlük elde etmek için tercih edilen şifonyer modelleri, asılmadan saklanması gereken kıyafetler için ideal bir depolama alanı sunarken aynı zamanda kişisel bakım ürünleri, makyaj malzemeleri ve evden çıkma hazırlığında ihtiyaç duyulan aksesuarlar için de konforlu bir depolama alanı sunabiliyor. 

Yatak odası dekorasyonunda şifonyer seçimi söz konusu olduğunda belirli noktalara dikkat edilmesi, ihtiyaçlara cevap verebilecek bir tasarım tercih edilmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra renk, tasarım detayları, malzeme ve bağlantı parçaları gibi unsurların da genel dekorasyona uygun olması da doğru seçim yapmak açısından büyük öneme sahip. 

Şık ve Kullanışlı Şifonyer Modelleri

Şifonyer tasarımı hayal edildiğinde ilk akla gelen tasarım genellikle yan yana iki çekmecenin yer aldığı, 4 ya da 6 kattan oluşan bir mobilyadır. Ancak günümüzde hem farklı ihtiyaçlara cevap verebilmek hem de farklı zevklere uygun seçenekler sunabilmek için değişik tasarımlara sahip şifonyer modelleri bulmak mümkün. 

Şifonyer Modelleri Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şifonyer seçimi yaparken çekmeceli, dolaplı ya da aynalı modeller arasından tercihte bulunmak mümkündür. Ayrıca şifonyerler yatak odalarında TV sehpası ve makyaj masası gibi farklı işlevlerde de kullanılabilir. Bu kadar fazla alternatife ve işleve sahip şifonyer tasarımları incelenirken özellikle mobilya yüksekliği gibi bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekir.

Dayanıklılık: Bir şifonyer satın alırken sadece görüntüsünü ve işlevini değil aynı zamanda dayanıklılığını da göz önünde bulundurmak gerekir. Çekmecelerin altları, rafların taşıma kapasitesi ya da arka kısımda kullanılan destek materyalinin yapısı önemlidir. 

Güvenilir Malzeme: İnsan sağlığı için zararlı olmayan malzemelerden üretilmiş, boya işlemlerinde de yine aynı özenin gösterildiği ürünler tercih edilmelidir. Bu noktada güvenilirlik oldukça önemlidir. 

İşlevsellik: Özellikle dar yaşam alanlarında bir mobilyanın tek bir işlevinin olması tercih edilmez. Farklı amaçlarla kullanılması gerekebileceği için şifonyerlerin de çok amaçlı şifonyer modelleri arasından seçilmesi gerekebilir. Ayrıca konumlandırılacağı alan ne kadar darsa tercih edilen mobilyanın aynı oranda kompakt olması gerektiği de dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur.

Her şifonyer modelinin öne çıkan özelliklerinin farklı olduğu da seçim aşamasında göz önünde bulundurulmalıdır. Aynalı modeller makyaj masası olarak değerlendirilebilirken çekmeceli modeller, dolaplı modellere kıyasla daha kısa olabildikleri için TV sehpası olarak tercih edilebilirler. 

Bebek odasında konumlandırılan bir şifonyer modeli aynı zamanda alt değiştirme alanı olarak da kullanılabilir. Bebek odası şifonyeri alırken bebek bakımında duyulan ihtiyaçları göz önünde bulundurmak, genç odası şifonyeri seçerken ise odayı kullanan bireyin hobilerini, alışkanlıklarını ve yaşam tarzını ön planda tutmak gerekir. 

Boyut: Küçük alanlarda daha yüksek modeller tercih edilerek daha fazla depolama alanına sahip olunabilir. Alan sorunun olmadığı durumlarda ise ferah bir depolama alanı için geniş şifonyer modelleri uygun olacaktır. 

Tarz: Bir alan için şifonyer seçimi yaparken renk, stil ve görünüm odaklı seçimler yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Yatak odası mobilyaları takım hâlinde alınabileceği gibi parça parça da alınabilir. Değişen ihtiyaçlara göre yatak odası takımına sonradan ekleme yapılması gerekebilir. Bu tür durumlar söz konusu olduğunda mobilyaları eşleştirebilmek için farklı tarzlara sahip seçenekler arasından doğru rengi ve tasarımı bulmak önemlidir. 

Yatak Odaları için İdeal Aynalı Şifonyerler

Yatak odaları ya da giyinme odaları kıyafet değişimi ve hazırlanma için gerekli konforu sunması gereken alanlardır. Her iki alanda da kıyafetlerin düzgün şekilde saklanmasını sağlayacak mobilyaların olması, alanı kullanan kişilerin hazırlanmak için ihtiyacı olan unsurların karşılanması önemlidir.

Aynalı şifonyer modelleri hem hazırlanma esnasında sundukları konfor hem de dekorasyondaki olumlu etkileri ile yatak odalarında sıkça tercih edilir. Aynalı şifonyerler özellikle boy aynası ihtiyacını işlevsel bir şekilde karşılama ihtiyacı olduğunda yatak odaları için uygun tercih olacaktır. Boy aynalı şifonyer modellerinin yanı sıra yarım boy aynalı modeller de vardır.

Aynalı Şifonyer Almanın Avantajları 

Aynalı bir mobilya sadece kıyafet kontrol etmeyi sağlamaktan ya da makyaj yapmaya yardımcı olmaktan çok daha fazlasını sunar. Dekoratif açıdan oldukça önemli olan aynalar yaşam alanlarında etkili bir dönüşüm elde etmeye katkıda bulunabilir. 

Aydınlatıcı Etki Yaratır: Aynalı şifonyer modelleri doğal ya da yapay ışığı yansıtarak konumlandırıldıkları odanın daha aydınlık olmasını sağlar. Özellikle az ışık alan ve karanlıkta kalan odalarda aynalı şifonyer kullanmak doğru tercihtir. 

Alanı Geniş Gösterir: Aynanın yansıtıcı özelliği bulunduğu alanın daha büyük gözükmesine yardımcı olur. Aynanın yarattığı fazla alan yanılsaması da küçük odaların gerçekte olduğundan daha büyük ve ferah hissettirmesini sağlayacağı için dekorasyonda oldukça etkilidir. 

Dekorasyona Uyum Sağlar: Aynalı mobilyalar farklı dekorasyon tarzlarına uygun olarak sunulabilir. Modern, minimalist, endüstriyel, bohem ya da avangart gibi çok farklı tarzlara sahip mobilyalarda dekorasyonu tamamlayacak şekilde ayna kullanımı mümkündür. Metal ya da ahşap çerçeveli modellerin yanı sıra çerçevesiz, daha minimalist tasarımlarda aynalı şifonyer modelleri de bulunabilir. 

İşlevsellik Sunar: Aynalı şifonyer modelleri sadece şık bir görünüme sahip değildir, aynı zamanda son derece işlevseldir. Çekmeceli, dolaplı ya da kapaklı tasarımları bulunan aynalı şifonyerler iyi bir depolama alanı olmanın yanı sıra makyaj ya da kişisel bakım uygulamalarını yapmak, kombin kararı vermek için duyulan ayna ihtiyacını da karşılar.

Alanı Sakinleştirir: Dekorasyonda ayna kullanmanın bir diğer etkisi de kullanıldığı alanın görünümünü yumuşatmasıdır. Mobilyaların keskin hatlarının dekorasyondaki sert etkisini azaltmak için ayna kullanılabilir. 

4, 6 ve 8 Çekmeceli Seçenekler

Şifonyerler dolaplı, çekmeceli, aynalı, gizli bölmeli ya da makyaj için uygun alanlı olarak tasarlanabilir. Ayrıca çekmeceli şifonyer modelleri de yatay, ikili, dolaplı ya da aynalı olmak üzere farklı tasarımlarla sunulabilir.

Klasik şifonyer tasarımının en yaygın model olduğu söylenebilir. Tek çekmeceli olması ile dikkat çeken bu modellerde çekmecelerin eni oldukça geniş olabilir. Yüksekliği daha fazla olan modellerdeyse çekmecelerin sayısı artarken eni daralabilir.

Dört çekmeceli şifonyer ve daha fazla çekmece sayısına sahip dikey şifonyer modelleri de oldukça yaygındır. Daha dar odalarda ise eni dar ancak çekmece sayısı fazla olan altı çekmeceli şifonyer ya da sekiz çekmeceli şifonyer modelleri tercih edilebilir. 

Çekmeceli şifonyer modellerinde ikili çekmece tasarımı da tercih edilebilir. Eni geniş ancak yüksekliği çok fazla olmayan bir model tercih edilmek istendiği zaman yan yana iki çekmecenin bulunduğu modellere yönelmek mümkündür. Bu modeller en üstte tek çekmece ve altta iki sıra çekmecenin yer aldığı beş çekmeceli şifonyer tasarımının yanı sıra her katta çift çekmece olacak şekilde sekiz çekmeceli veya altı çekmeceli şifonyer tasarımlarıyla da sunulabilir. 

Kombine şifonyer modelleri ise hem çekmece hem de dolap depolama alanına sahiptir. Bu tasarımları seçerken depolama alanı ihtiyacının belirlenmesi önemlidir. Üç çekmeceli şifonyer tasarımları genellikle bir dolaplı bölüme de sahip olarak sunulur. Kapaklı şifonyer modelleri elektrikli kişisel bakım ürünlerini saklamak gibi işlevleri için tercih edilebilir.

Tüm İhtiyaçlarınıza Uygun Dolaplı Şifonyer Modelleri

Şifonyer denildiği zaman akla yaygın olarak çekmeceli tasarımlar gelse de günümüzde farklı kullanım ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmış dolaplı şifonyer modelleri de sıklıkla tercih edilir. Sadece dolaplı ya da çekmece ve dolap kombinasyonlu tasarımlar arasından kullanım ihtiyaçlarına uygun tercihlerde bulunulabilir. 

Dolaplı tasarımlar sadece iki kapaklı bir dolap formunda olabileceği gibi en üstte tek, geniş bir çekmece ve altta dolap ya da bir yanda çekmece bölümü bir yanda dolap gibi farklı yerleşim şekilleri ile de sunulabilir. Dolaplı şifonyer modellerinde dolap kapaklarının boyutu mobilya seçiminde etkilidir. 

Dolaplı tasarımlar makyaj masası olarak kullanım için tercih edilebilir. Bu tasarımlarda bir puf ya da sandalye konumlandırılacak ideal masa boşluğunun olması da işlevsellik açısından önemlidir. 

Zevkinize Göre Ahşap, MDF, Masif ve Çeşitli Materyallerden Üretilmiş Şifonyerler

Mobilya seçiminde dekorasyon için en ideal olan seçeneği bulma noktasında doğru malzeme seçimi de oldukça önemlidir. Masif ahşabın doğal güzelliği, MDF’nin dayanıklılığı ya da suntanın kolay taşınabilirliği gibi farklı avantajların da göz önünde bulundurulması, doğru mobilya seçimi yapmaya yardımcı olur. 

Ahşap: Ahşap çok uzun yıllardır mobilya üretiminde tercih edilen bir malzemedir. Dünyanın en çok tercih edilen mobilya materyali olduğu söylenebilir. İç mekân mobilyalarında sıkça tercih edilen, yeniden kullanılabilir ve geri dönüştürülebilir bir malzeme olan ahşap, aynı zamanda özgün bir malzeme olarak da dikkat çeker. Ahşap şifonyer modelleri beyaz, krem rengi, bej ya da siyah gibi farklı mobilya renkleri ile kombinlenebilir.

MDF: Sunta ile benzerlik gösteren ancak daha yoğun ve güçlü bir yapıya sahip olması ile dikkat çeken ahşap kompozittir. Küçük ağaç liflerinin preslenmesi ile elde edildiği için damarlı ahşap görünümü yoktur. Pürüzsüz bir yüzey isteyenler için idealdir. Sağlam, ekonomik ve pürüzsüzlüğü sayesinde kolay boyanabilir bir materyal olması MDF’nin tercih edilme nedenleri arasında yer alır. MDF şifonyer modelleri oldukça yaygındır, geniş renk seçenekleri ile sunulur.

Suntalam: MDF ile kıyaslandığı zaman daha ekonomik bir çözüm olması sebebiyle dikkat çeken suntalam, lamine kaplama ile birlikte mobilya üretiminde yoğun olarak kullanılan bir malzemedir. Bu malzeme iyi bir vida tutucudur ve bu özelliği sayesinde özellikle demonte mobilyalarda çok sık tercih edilir. Nemden kolay zarar görebildiği için ıslak yüzeyli alanlarda pek tercih edilmese de yatak odası, bebek odası ya da genç odası mobilyalarında kullanımı yaygındır. 

Masif Ahşap: Doğrudan ağaçtan üretilen bir tür kerestedir. Tamamen büyümüş ve olgunlaşmış ağaçlardan elde edilir. Maliyeti elde edildiği ağaca göre farklılık gösterir. Büyümesi uzun zaman alan ağaçlardan elde edilen masif ahşap daha maliyetlidir. Neme dayanıklılığı düşük olduğu için banyo ve mutfak gibi alanlarda çok tercih edilmese de yatak odası mobilyaları için şık bir tercihtir. Masif şifonyer modelleri minimalist ve natüralist dekorasyon için iyi bir seçimdir. 

Onlarca Renkte Şifonyerden İstediğinizi Seçin

Renkler insanların duygularını etkiler. Bu yüzden dekorasyonda renk seçimi yaparken dikkatli hareket etmek gerekir. Sarı renk daha olumlu ve umutlu, mavi renkse daha sakin ve huzurlu hissetmeye yardımcı olur. Bu tür ufak gözüken ancak yaşam üzerinde önemli etkileri bulunan detayları mobilya seçiminde de göz önünde bulundurmak gerekir. Mobilya rengi seçerken kişisel zevkleri ve beklentileri harmanlamak önerilir. 

Mobilyanın rengi seçilirken kullanılacağı alandaki diğer mobilyaların renkleri, duvar rengi, tekstil ürünlerindeki renkler göz önünde bulundurulmalıdır. Sıfırdan bir dekorasyon yapılıyorsa vurgulanmak istenen unsurlar düşünülerek karar verilmelidir. Dekorasyonda renk patlamalarını ufak mobilyalar ya da tekstil ürünleri ile yapmak uzun vadede değişimin kolaylaşmasını sağlar. Büyük mobilyaları ya da duvar rengini değiştirmek zorken kırlent, perde ya da yatak örtüsü gibi ürünleri değiştirmek daha pratiktir. 

Beyaz mobilya rengi son yıllarda oldukça popüler. Minimalist, modern, marin ya da bohem dekorasyon stillerinde kullanılabilen bu renk şifonyer modellerinde de sıkça tercih ediliyor. Beyaz şifonyer modelleri ahşap yatak odası mobilyaları ile hoş bir uyum yakalarken gri ve antrasit renkli mobilyaların arasında hoş bir aydınlatıcı etki ile yer alıyor. 

Ahşap ağırlıklı bir dekorasyonda endüstriyel, eklektik ya da country bir tarz elde etmek isteyenler için antrasit şifonyer modelleri dikkat çekici bir seçenek. Özellikle endüstriyel dekorasyon çizgileri söz konusu oluğunda ise daha iddialı bir renk olan siyaha yönelmek mümkün. 

Siyah şifonyer modelleri koyu renkli mobilyaların yanı sıra ahşap ya da metal malzeme kullanılan mobilyalara da başarılı bir şekilde uyum sağlıyor. Metal şifonyer modelleri de siyah gibi koyu renkleri sevenler için uygun bir tercih.

Enerjisi yüksek, maximinimalist bir dekorasyon için renkli şifonyer modelleri tercih edilebilir. Yaşam alanına farklı bir dokunuş eklemek, tek renk mobilyaların arasında bir yıldız kullanmak isteyenler için renkli şifonyer modelleri doğru seçim olacaktır. 

Şifonyer modelinin rengini belirlerken kullanılan diğer küçük mobilyalar ile uyumlu olması da tercih edilebilir. Komodin, makyaj masası ve şifonyer uyumlu renklere sahip olduğu zaman dekorasyonda farklı bir bütünlük elde etmek mümkün olur. 

Her Alana Uygun Ölçülerde

Şifonyer modelleri arasından seçim yaparken kullanım alanının boyutlarını göz önünde bulundurmak önemlidir. Yatak odası, genç odası ya da bebek odası fark etmeksizin söz konusu her alanda mobilyaların hareket alanını kısıtlamaması gerekir. Küçük bir alanda çift kişilik yatak ve gardırop yeterince yer kaplayacağından bu tür bir durumda uzun modellerin tercih edilmesi önerilir. Küçük şifonyer seçimi yapılması gerektiği zaman iç hacmin nasıl kullanılacağı da dikkate alınmalıdır.

Şifonyer Ölçüsü Belirlerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Uygun ölçüyü belirlemek için şifonyerin konumlandırılacağı alanda detaylı ölçüm yapılması gerekir. Mobilyanın sırt kısmının geleceği duvardan açık çekmecenin en uç kısmına kadar derinlik ölçüsü alınması önemlidir. Bu mobilyanın sorunsuz bir şekilde kullanılacağından emin olmak için yapılması gereken bir işlemdir. Şifonyer tasarımında dolap varsa, dolap kapağının da açık hâli ile ölçü alınması gerektiği unutulmamalıdır. 

Yükseklik 

Şifonyerler farklı ölçü seçenekleri ile sunulur. Genel dekorasyon kurallarına bakıldığı zaman bir şifonyerin 85 cm’den daha alçak ya da 160 cm’den daha yüksek olmaması önerilir. Elbette bu ölçüler kullanım ihtiyacı, tavan yüksekliği ve uygun alan miktarı gibi faktörlere göre farklılaşabilir ancak genel standartlar belirlidir. 

En yaygın şifonyer yüksekliği ise 120 cm’dir. Dekoratif eşyalar yerleştirmek ya da yatak karşısında TV konumlandırmak gibi gereksinimler için 120 cm ideal kabul edilir. Ancak bu noktada özellikle TV konumlandırma sürecinde yatağın yerden yüksekliği, yatak başlığının konumu ve yataktaki oturma şekli de belirleyicidir.  

Genişlik 

Şifonyer iki mobilyanın arasında konumlandırılacaksa genişlik ölçüsüne mutlaka dikkat edilmelidir. Eğer boş bir duvarda konumlandırılacaksa da genişliğin odadaki hareket alanını azaltmadığından emin olmak gerekir. Küçük ve orta büyüklükteki yatak odalarında yaygın olarak tercih edilen genişlik aralığı 90 - 130 cm’dir. Çok geniş yatak odalarında ya da giyinme odalarında ise 200 cm ve üzeri genişliğe sahip olan modeller vitrin görünümü elde etmek için kullanılabilir. 

Derinlik 

Şifonyer modellerinde derinlik genellikle standart çekmece derinliği ile aynı olarak tercih edilir. Optimum derinlik ölçüsü 50 - 60 cm aralığında belirlenmiştir. Daha derin çekmeceleri kullanmak mobilyanın hantallaşması ve çok yer kaplaması anlamına geleceğinden çoğu zaman tercih edilmez. 

Daha düşük genişlikte çekmece derinliğine sahip modeller dar alanlar için uygun olabilir. 30 cm derinliğe sahip, minimal bir makyaj masası olarak kullanılabilecek ya da az miktarda depolama ihtiyacını karşılarken aynı zamanda alana şıklık kazandıracak şifonyer modelleri de kısıtlı alanlarda konumlandırılabilir.

Oldukça geniş ürün yelpazesi ile dikkat çeken Vivense’de her zevke ve bütçeye uygun şifonyer modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Uygun şifonyer fiyatları ve Vivense özel kampanyalar ile ev dekorasyonunda ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.