FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Ürün Özelliği
 • Renk
 • Malzeme
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
218 Ürün

Komodin modelleri yatak odalarında kullanılan popüler mobilyalar arasında yer alır. Uyku öncesinde ya da sabah uyandıktan sonraki ilk anlarda kolayca erişilmek istenen eşyaları saklamak için ideal bir çözüm sunan komodin modelleri hem dekorasyonda bütünlük elde etmeye yardımcı olur hem de fonksiyonel bir kullanım deneyimi sunar. 

Yatak odası takımı ile birlikte temin edilebileceği gibi tekli olarak da satılan, değişen ihtiyaçlar özelinde ayrıca satın alınabilen bu mobilya uyku rutinlerinin konforunu artırmaya yardımcı olur. Komodin seçiminde ihtiyaçların belirlenmesi ve dekorasyona uygun mobilyaları incelemek önemlidir. 

Günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan bir mobilya olması sebebiyle komodin modelleri geniş bir çeşitlilikle sunulur. Her zaman modern, kaliteli, özgün ve şık mobilyaları bir arada bulabileceğiniz Vivense’de dekorasyonunuzu tamamlarken ihtiyaçlarınızı karşılayacak komodin modelleri arasından seçim yapabilir, uygun komodin fiyatları ile alışveriş yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Klasik ve Aynalı Komodin Modelleri

Komodin modelleri yatak odalarında, genç odalarında ve ihtiyaçlara göre bebek odalarında konumlandırılan mobilyaları tamamlamak için idealdir. Küçük bir masa ya da dolap formunda sunulur. 

Klasik komodin tasarımı üç çekmecelidir. Günümüzde tek çekmeceye eşlik eden kapaklı bir dolabı bulunan ya da tek çekmeceli küçük bir sehpa görünümündeki modellerin yanı sıra sadece raflı tasarıma sahip komodin modelleri ile karşılaşmak mümkündür. Klasik tasarıma sahip olan çekmeceli komodin modelleri farklı renk ve detaylar ile sunuldukları için sadece klasik dekorasyon tarzına eşlik etmek zorunda değildir. 

Çok basit bir masa görünümünden, ayna detaylı iddialı tasarımlara kadar geniş bir tasarım çeşitliliğine sahip olan komodin modelleri arasından seçim yaparken bazı unsurlara özellikle dikkat edilmesi gerekir. Komodin seçerken çok yönlü değerlendirme yapmak en doğru seçimi yapma noktasında oldukça yol göstericidir. 

Klasik komodinler her alanda kullanıma uygun olsa da uzun vadede masa olarak kullanım gibi ihtiyaçlar gündeme geldiğinde istenilen performansı vermeyebilir ya da tam tersi dizüstü bilgisayar masasının yatakta kullanımına imkân veren bir mobilya akşam rutini için el altında bulunması istenen eşyalar için depolama alanı sunmayabilir. 

Komodin Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Yatak odası mobilyasını tamamlamak için bir komodin seçmek oldukça keyifli bir süreç olabilir. Takım olarak satın alınmayan mobilyalar söz konusu olduğu zaman daha özgür seçimler yapabilmek mümkün olsa da dekorasyonun temel şartlarını göz önünde bulundurmak gerektiği unutulmamalıdır. 

Komodin genel olarak yatak odasındaki büyük mobilyalarla eşleştirildiği zaman daha kolay odaya eklenebilen bir parça olsa da şifonyer gibi bir parça ile uyumlu ancak iddialı renkte tercih edilmesi de oldukça hoş bir görünüm elde etmeyi sağlar. Genç odası komodin modelleriyse çocuk ve genç odası mobilyalarına eşlik edecek renk ve çizgiler ile tasarlanır. Seçim esnasında oda özelinde değerlendirme yapılması doğru mobilyayı bulmaya yardımcı olacaktır. 

Yatak Ölçüsünü Doğru Belirlemek 

Komodin modelleri arasından seçim yaparken ideal ölçüyü belirlemek için yatak boyutunun mutlaka göz önünde bulundurulması gerekir. Yatak boyutlarının hesaba katılmadığı durumlarda komodin yatağa göre çok büyük ya da çok küçük kalabilir. 

Yatağın odada kapladığı alan da komodin kullanımı açısından önemli bir unsurdur. Ufak bir yatak odasına king size bir yatak alındığı zaman komodin kullanmak doğru bir tercih değildir. Geniş bir odada da benzer bir şekilde standart 140 cm genişliğe sahip bir yatak tercih edildiği zaman komodin olmadan dekorasyonu tamamlamak zor olacaktır. 

Yükseklik ve Genişlik 

Standartlara bağlı kalmak istenildiği zaman komodinin yerden yüksekliğinin yaklaşık olarak 60 - 72 cm civarında olması önerilir. Yükseklik belirlenirken komodinin yataktan çok daha yüksek ya da çok daha alçak olmamasına dikkat edilmelidir. Yoksa komodinin temel amacının aksine eşyalara kolay bir şekilde erişilemez. Bir eşya almak için yataktan uzanılması gerekir ve bu hem konforlu bir seçim değildir hem de kazaların meydana gelmesine neden olabilir. 

Komodin genişliği belirlenirken seçim yapmak daha kolaydır. Genişlik söz konusu olduğunda odadaki boş alanın değerlendirilmesi gerekir. Ayrıca odada konumlandırılan diğer parçalar da göz önünde bulundurulmalıdır.

İsteklerin Belirlenmesi 

Komodin denildiği zaman iki çekmeceli komodin ya da üç çekmeceli komodin modelleri ilk akla gelenlerdir. Ancak dekorasyonda kutunun dışına çıkmak ve farklı düşünmeyi denemek gerekir. 

Yatak başının yaslandığı duvarda çokça yer varsa bir komodin ve ona eşlik eden bir şifonyer kombini yapılabilir. Komodin yerine antika görünümlü bir makyaj masası tercih edilebilir, aynalı bir komodin ile işlevsellik ön plana çıkarılabilir. Sandık, dolap ya da masa tipi komodin modelleri arasından seçim yapmak dekorasyon ve ihtiyaçlar söz konusu olduğunda doğru seçimi yapmaya yardımcı olur. 

Tam Uyuma Gerek Yok 

Takım mobilya kullanımı yaygın bir alışkanlık olsa da tekli alınan mobilyaların doğrudan odadaki tüm parçalar ile aynı olmasına gerek yok. Mevcut mobilyalar ile asimetrik bir etki yaratacak seçimler yapılabileceği gibi tamamlayıcı olan ancak birebir uyumlu olmayan modeller de tercih edilebilir. Yatak odası mobilyalarından tamamen bağımız bir parça tercih edilecekse komodin üzerinde konumlandırılacak bir düzenleyici, abajur ya da kase dekorasyonu tamamlamak için bağlayıcı parça olarak seçilebilir. 

Rutini Göz Önünde Bulundurmak 

Günlük, uyku öncesi ya da uyanınca yapılan rutinlerin göz önünde bulundurulması doğru komodini seçmek açısından önemlidir. Komodin üzerinde bir bardak su, telefon, lamba, çerçeve gibi eşyalar için yer olması gerekebilir. Tercih edilen komodinin üst yüzeyindeki alan yetersizse aydınlatma için aplik tercih edilebilir. El altında bulunması istenilen eşyaların komodinin çekmecesine sığabilmesi ya da komodinin sunduğu depolama alanının bu eşyalar için yeterli olması kullanım rahatlığı açısından önemlidir. 

Çekmeceli, Kapaklı & Raflı Komodin Modelleri

Günümüzde klasik çekmeceli komodin modellerinin yanı sıra kapaklı ve raflı tasarımların da olması sayesinde her zevke ve kullanım alışkanlığına uygun bir komodin modeli bulmak mümkündür. Komodin tasarımında en az bir adet çekmece olması kullanışlılık açısından faydalı olabilir. Tek çekmecede şarj aleti, kumanda, el kremi, okuma gözlüğü gibi eşyalar için yer olması yeterlidir. Tasarımın geri kalan kısmındaki raf, dolap gibi depolama alanları da ihtiyaca göre düzenlenebilir. 

Depolama İhtiyacına Göre Komodin Modellerinin Kullanımı 

Mobilya seçerken depolama gereksinimlerinin göz önüne bulundurulması gerekir. Çekmece ve dolap kullanışlı depolama çözümleri olsalar da sadece el kremi, uyku gözlüğü ve şarj aleti depolamak için dolaplı bir tasarım tercih etmek gereksiz olacaktır. 

Çekmeceli Komodin 

Çekmeceli komodin modelleri tek çekmeceli olarak sunulabildiği gibi iki ya da üç çekmeceli olarak da tasarlanabilir. Komodinde bulunması gereken çekmece sayısı depolama ihtiyacına göre belirlenebilir. Kişisel bakım ürünleri, uyku ürünleri, elektronik eşyalar için ayrı birer çekmece belirlenmesi eşyalara daha konforlu ulaşmaya yardımcı olur. Bu tür bir organizasyon yapılacağı zaman çekmece sayısının depolanacak eşyaların kategori sayısı ile eş olması iyi bir tercihtir. 

Dolaplı Komodin 

Dolaplı komodin modelleri de rutinlerde kullanılan eşyalara ya da ihtiyaçlara göre tercih edilebilir. Dolaplı tasarımlar saç şekillendirme ekipmanlarının, pijamaların, terliklerin saklanması için konforlu olacaktır. Dolaplı komodinlerin iç tasarımında bir raf bulunabilir. Raf yerleşimi de yine ihtiyaçlara göre yapılmalıdır. 

Kullanım İhtiyacına Göre Komodin Modelleri 

Depolamanın yanı sıra kullanım gereksinimleri de komodin tercihinde oldukça önceliklidir. Bir komodin satın alma kararı verileceği zaman ihtiyaçların belirlenmesi önemlidir. Depolama ihtiyacı yaygın olarak çekmeceli ve dolaplı tasarımlar ile karşılansa da masa olarak da kullanılmak istenilen komodinlerin daha farklı özelliklere sahip olması gerekir. 

Masalı Komodin 

Masalı tasarımlar makyaj masası ihtiyacını gidermek için tercih edilebilir. Yatakta uzanırken kişinin önüne çekebildiği ve kendine bir çalışma alanı yaratabildiği laptop sehpasını andıran modeller de işlevsellikleri ile dikkat çeker. 

Ayaklı Komodin 

Ayaklı tasarımlar daha sade ve ferah bir görünüm isteği söz konusu olduğunda tercih edilebilir. Ayaklı tasarımların alt kısmı kolay temizlenebilir ve genişliklerine göre robot süpürgeler bu mobilyaların altına girip temizlik yapabilir. Ayaklı tasarımlar genelde tek çekmeceli komodin olarak sunulan ve alt kısmında sepet ya da düzenleyici koyulabilecek raflarla işlevsellikleri artırılabilen mobilyalardır. 

İster MDF veya Ahşap, İsterseniz Çeşitli Malzemelerden Üretilmiş Komodinler

Komodin modellerinin çeşitliliğini üretildikleri malzemelerde de görmek mümkündür. Hangi malzemeden üretilen komodin modelinin tercih edileceğine karar verirken odada hâkim olan dekorasyon tarzını ve elde edilmek istenen genel havayı değerlendirmek, bu sırada ihtiyaçları da göz önünde bulundurmak gerekir.

Modern, iddialı ve zamansız bir tasarım arayışı söz konusu olduğunda metal komodin modelleri seçilebilir. Metal komodin tasarımında genellikle metal bir çerçeve ve cam tabla kullanımı tercih edilir. Bu tasarımlar endüstriyel dekorasyon tarzını desteklemek için de uygundur. 

Rustik, bohem ya da eklektik bir görünüm elde etmek isteyenler ahşap komodin modelleri arasından seçim yapabilirler. Ahşap sunduğu doğal görünüm ve kullanıldığı alanda yarattığı sıcak etki sayesinde dikkat çeken bir malzemedir. Masif komodin modelleri de tıpkı ahşap ürünler gibi alanda dikkat çekici bir detay olarak ön plana çıkar. 

MDF endüstriyel bir materyal olarak mobilya üretiminde oldukça yaygın olarak kullanılır. Pürüzsüz bir yüzey elde etmek için idealdir. Renkli komodin tercih etmek isteyenler için MDF komodin modelleri uygun olacaktır. Bu malzeme hem dayanıklı hem de kolay renklendirilebilir olması sebebiyle modern tarzda dekorasyonlarda doğru tercihler arasında yer alır. 

Cam, mermer, taş ve döşemeli komodin modelleri de zevkler ve dekorasyon beklentileri doğrultusunda tercih edilebilir. Geleneksel, avangart ya da klasik bir dekorasyon tarzını tamamlamak için farklı malzemelerin kombinasyonlarına sahip komodin modellerinden yararlanılabilir. Ahşap ve metalin muhteşem uyumu, metal ile camın buluşmasının neden olduğu keskin ve iddialı görünüm ya da mermerin eşlik ettiği tasarımların ortama kazandırdığı zengin hava komodin modellerinde materyal seçiminin önemini vurgulayan detaylardır. 

İstediğiniz Yükseklikte Ayaklı Komodin Seçenekleri

Özellikle dar yatak odalarında başucunda ayaklı bir komodin olması zarif, şık ve işlevsel bir mobilyaya sahip olmak anlamına gelir. Ayaklı komodinler tasarımları sayesinde konumlandırıldıkları alanın çok dolu gözükmesine yol açmaz. Bu nedenle yatak odasında dar bir alanı olan ancak uyku öncesinde ve sonrasında elinin altında bulunmasını istediği az sayıda eşyayı koyabileceği bir komodin almak isteyen kişiler için ayaklı komodin modelleri uygun bir tercih olabilir. 

Basit depolama alanına sahip olmanın yanı sıra şık görünümleri ile de dikkat çeken ayaklı komodin modelleri aynı zamanda farklı yüksekliklerde tasarlanan seçeneklerle sunulur. Çok yüksek bir karyola ve yatak tercihi yapıldıysa yaygın olarak karşılaşılan 60 - 70 cm aralığındaki komodin yüksekliğinden fazlasına ihtiyaç duyulabilir. Bu noktada farklı ayak yükseklikleri ile sunulan ayaklı komodin modelleri arasından seçim yapılması önerilir. 

Ayaklı tasarımlar yaygın olarak raflı komodin modellerinde karşımıza çıksa da çekmeceli modellerde de yüksek ayaklı tasarımlar bulunur. Komodin ayaklarının yüksekliğinin artması mobilyanın daha ferah bir görünüm sunmasına ve alt kısmının kolay temizlenmesine yardımcı olur. 

Zevkinize Uygun Renkli Komodinlerden Dilediğinizi Seçin

Komodin seçiminde dekorasyonu desteklemek ve kişisel zevkleri yansıtmak için doğru renk seçimi yapılması da önemlidir. Renk ve stil uyumu doğru şekilde yapıldığı zaman elde edilecek görünüm oldukça memnun edicidir. Renkli komodinler yatak odalarında yatak örtüsü, halı ya da perde gibi eşyalar ile kombinlendikleri zaman oldukça dikkat çekici ve şık bir görünüm elde etmeye yardımcı olur.

Klasik tarzda bir seçim yapılmak istendiği zaman komodinin yatak başlığı ile eşleşmesi tercih edilebilir. Bu noktada renk seçiminde biraz daha geniş bir yelpazeye bakabilmek için MDF komodin modelleri incelenebilir. Komodinin kahverengi tonlarda olması ya da MDF üzeri yapılan kaplama ile kendinden ahşap desenli bir görünüme sahip olması tercih edilebilir. Klasik tarzda bir görünüm için komodinde kullanılan çekmece ve dolap kulplarının da bu tarzı desteklemesi önerilir. 

Modern ya da minimal bir dekorasyon anlayışında minimal mobilya tasarımları genellikle ön plana çıkar. Beyaz komodin modelleri modern tarzı yansıtmak için idealdir. Ancak yatak odasındaki tercih edilen renklere göre gri komodin ya da siyah komodin gibi alternatifler de incelenebilir. 

Rustik tarzda bir alan yaratmak için ahşap komodin modellerinden ya da doğal ahşap rengine sahip ürünlerden yararlanılabilir. Eskitilmiş ahşap görünümü rüstik tarz için idealdir, bu tarzı güçlendirmek için kulp seçenekleri arasından siyah metal parçalar tercih edilebilir. 

Renk Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göze hoş gelen, yaşam alanında geçirilen zamanın kalitesini artıran unsurlardan birisi de renk seçimidir. Bir mobilyanın rengini seçerken dikkat edilmesi gereken bazı temel unsurları göz önünde bulundurmak yaşam alanının istenilen görünüme sahip olmasına yardımcı olur. 

Komodin rengi seçerken alandaki en büyük parçanın rengine odaklanabilirsiniz. Elbette bu kesin bir kural olmamakla birlikte yol gösterici olacaktır. Desen ve renk detaylı parçaların sayısı azsa komodin tercihinde alana hareket kazandırmak için bu parçaların desenlerindeki renklerden seçim yapılabilir. 

Dekorasyonun olmazsa olmaz adımlarından birisi de renk seçiminde koyudan açığa doğru ilerlemektir. Zemin için daha koyu seçilebilen renkler tavana doğru açılır ve nihayetinde tavan alanı aydınlatmak için beyaz ya da kırık beyaz gibi bir renge sahip olur. Bu geçiş etkisini komodin renginde sürdürmek mümkündür. 

Dekorasyonda siyah kullanmak bazı durumlarda odadaki diğer eşyaların ve dekoratif detayların netleşmesine yardımcı olur. Küçük ama göz önünde bir mobilya olan komodin seçiminde bu etkiden faydalanılabilir. Siyah komodin ya da antrasit komodin ile odada kullanılan diğer renkleri netleştirmek mümkün olur. 

Renk seçiminde dikkat edilmesi gereken temel kuralları göz önünde bulundurmak doğru komodin rengi seçmeye katkıda bulunur. Bir alanda baskın renk yani duvarların rengi %60, ikincil renk olarak ifade edilen döşemelerin rengi %30 ve aksesuarların rengi de %10 oranında olmalıdır. Bu oranları destekleyecek renk seçimi yaparak komodinin kullanıldığı oda için özel olarak yapılmış gibi gözükmesini sağlamak mümkündür.

Vivense Farkıyla Uygun Fiyatlı Komodinler

Şık ve dekoratif bir yatak odasına sahip olmak için ufak dokunuşların değiştirici etkisinden yararlanabilirsiniz. Komodinler ufak ama işlevsel mobilyalar olmalarının yanı sıra doğru tercih edildiklerinde yaşamı kolaylaştıran ve dekorasyonu da destekleyen parçalardır. 

Her zaman modern, şık ve kaliteli tasarımları bir arada bulabileceğiniz Vivense’de uygun komodin fiyatları sizi bekliyor. Yaşam alanınızda değişiklik yapmak, alıştığınız ortamı değiştirerek yeni bir hava elde etmek için ihtiyacınız olan mobilya ve dekorasyon ürünlerini Vivense’de bulabilir, uygun fiyatlar ve avantajlı alışveriş seçenekleri ile satın almanın keyfini çıkarabilirsiniz

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.