FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Renk
 • Malzeme
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
BEŞİK
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
19 Ürün

Bebeklerin sınırları belirlenmiş bir alanda güvenle yatabilmeleri adına özel olarak tasarlanan bebek odası mobilyaları arasında bebek beşikleri de bulunur. Bebek beşikleri, doğumdan hemen sonraki süreçten itibaren kullanılabilen ve bebeklerin konforlu olduğu kadar güvenli bir uyku deneyimi yaşamasını sağlayan ürünlerdir.

Beşikler farklı özelliklere sahip olabilir. Sallanan beşik uykuya dalmayı kolaylaştırma özelliği ile geleneksel olarak tercih edilen, günümüzde de popülerliğini koruyan beşik modelleri arasında olmayı sürdürür.

Beşiklerin tasarımlarındaki temel öncelik bebeklerin güvenliğinin sağlanmasıdır. Bebeklerin fiziksel olarak güvende tutulmasını mümkün kılan bebek beşikleri, uygun ölçü ve formlarda bebek yatakları ile birlikte kullanılır.

Bebek beşikleri renk ve model çeşitlilikleri ile farklı beklentilere ve beğenilere hitap eden bebek odası mobilyaları arasında yer alır. Bebeklerin farklı dönemlerinde kullanılmak üzere tasarlanan beşik modelleri sayesinde ihtiyaçların eksiksiz şekilde karşılanması mümkün olur. Örneğin yenidoğan döneminde portatif beşik veya sepet beşikler hem sabit hem de sallanabilir yapıda olabilir, bebeğin gün içerisinde her an gözlem altında kalmasını sağlayabilir.

Bebeğin daha uzun süre boyunca kullanabileceği bebek beşikleri de bulunmaktadır. Sunduğu konfor ve ebeveynlere sağladığı güvenle anne yanı beşik, anne yanı bebek yatağı ve asansörlü beşik gibi beşik modelleri her zaman popülerliğini korumaktadır.

Siz de bebeğinizin gelişimi için son derece önemli olan erken dönemde hem uyku kalitesini desteklemek hem de uyku sırasında konforlu ve güvenli olmasını sağlamak için ihtiyaçlarınıza en uygun beşik modellerini incelemek için Vivense’yi ziyaret edebilirsiniz. Vivense’nin geniş ürün çeşitliliği içinde bebek karyolası, büyüyen beşik, demir beşik ve ahşap beşik gibi birbirinden şık alternatifleri görüntüleyebilirsiniz.

Bebeğinizin Güvenliği için Korumalı Beşik Modelleri

Bebek beşikleri seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken temel unsurlardan biri bebekler için güvenli olup olmadığıdır. Birçok beşik modeli incelendiğinde en önemli ortak noktanın beşiklerde bulunan koruma olduğu fark edilebilir. Bebeklerin konforlu ve güvenli bir uyku uyuması adına korumalı beşik modelleri bebek odalarının olmazsa olmazlarıdır. 

Korumalı bebek beşikleri belirli yükseklikte parmaklıklar ile desteklenir. Bebeklerin yattığı alanın 360 derece çevrelenmesini sağlayan tasarımları uyku esnasında ani hareketlerin istenmeyen kazalarla sonuçlanmasını engeller. Bu noktada beşiklerin tasarımları önemli olsa da bebeklerin güvenliğinin artması adına ek tedbirlerin de alınabileceği unutulmamalıdır. 

Beşik örgü koruma gibi sıklıkla tercih edilen bebek odası tekstili ürünleri bebeklerin sert beşik dokusuna temasının engellenmesi adına işlevsel çözümler sunar. Farklı renk ve tasarımlarda sunulan koruyucular odaların dekorasyonuna uygun olarak da seçilebildiğinden şık, konforlu ve güvenli bir ortama ulaşılmasını sağlar. 

Siz de bebeğinizin daha güvende ve konforlu kalmasını isterseniz korumalı beşik modelleri arasından tercihte bulunabilir, beşik içerisine ek koruyucular ekleyerek bebeklerin konforlarını maksimize edebilecek önemli tedbirleri devreye sokabilirsiniz. Vivense’de birbirinden korunaklı bebek beşikleri ve bebek beşiği koruma ürünleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. 

MDF, Ahşap ve Doğal Ağaç Malzemelerden Beşik Modelleri

Bebek beşikleri renk, tasarım ve üretim malzemeleri bakımından farklılık gösteren bebek odası mobilyalarındandır. Beşiklerin imalatları sırasında en sık kullanılan materyallere örnek olarak MDF, ahşap ve doğal ağaç gösterilebilir. Her materyalin kendine has avantajları ve dezavantajları bulunduğu için bebek beşikleri alırken materyallere özgü niteliklerin değerlendirilmesi önerilir. 

MDF Bebek Beşikleri Uzun Süre Kullanılabilir

Lif hâline getirilen ağaç kalıntılarının özel yöntemlerle preslenmesi yoluyla elde edilen MDF, mobilya üretiminde en sık tercih edilen malzemelerden biridir. Pürüzsüzleştirilen levhalar mobilyaların tasarımlarının öne çıkmasını sağlar. Sık liflerden oluşan MDF son derece dayanıklı bir madde olarak ve darbelere karşı yüksek mukavemet göstererek üretiminde kullanıldığı mobilyaların uzun yıllar boyunca kullanılabilmelerini mümkün hâle getirir.

Doğal Ağaç ve Ahşap Beşik Modelleri Her Zaman Revaçta

Ahşap ve doğal ağaç; dayanıklılığı, doğallığı ve ambiyansa sıcaklık katması gibi özellikleri ile öne çıkan mobilya ham maddelerindendir. Toz çekmeyen, ortamdaki nemin düzenlenmesine katkı sunan ve sağlıklı olması ile güvenle tercih edilebilen ahşap beşik modelleri ebeveynlerin de favorilerindendir. Dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar boyunca kullanılabilen ahşap, darbelere karşı da dirençlidir. Kolay temizlenebilir olması ahşap malzemelerin avantajları arasında gösterilebilir.

Çekmeceli, Büyüyen ve Asansörlü Beşik Seçenekleri

Bebek beşikleri tasarımsal olarak farklı ihtiyaçlara yanıt verecek çeşitliliğe sahiptir. Çekmeceli beşik, büyüyen beşik ve asansörlü beşik modelleri sundukları avantajlarla en çok tercih edilen beşik çeşitlerindendir. Sabit ya da sallanan beşik özelliğinde üretilebilen beşik modelleri bebekler için güvenli ve konforlu bir yatma alanı sunmalarının yanı sıra ek özellikleri ile de beğenilerin odak noktasındadır.

Çekmeceli Beşik Modelleri ile Ek Depolama alanına Sahip Olunabilir

Bebek odalarında yeterince alan olmadığı takdirde bebeklerin eşyalarının düzenli bir şekilde saklanması için gerekli mobilyaların odalara konumlandırılması mümkün olmayabiliyor. Bu durumda tercih edilen mobilyaların ek depolama alanlarına sahip olarak sunulması eşyaların daha derli toplu ve temiz saklanmasını sağlıyor. 

Çekmeceli beşik modellerinde farklı ebatlarda çekmece bölmeleri bulunuyor. Bu bölmelerde bebeklerin eşyaları rahatlıkla saklanıp depolanabiliyor. Çekmeceli beşikler sabit ya da sallanan beşik, sabit büyüklükte ya da büyüyen beşik özelliklerine sahip olabildiğinden tercih sırasında beklentilerin ve ihtiyaçların değerlendirilmesi her zamanki gibi önemini koruyor.

Uzayan ve Büyüyen Beşik Modelleri ile Uzun Süreli Kullanım

Bebeklik dönemi, bebeklerin hızla büyüdüğü ve geliştiği bir dönemdir. Boylarının uzadığı, kilolarının arttığı ve bir süre sonra hareket yetilerinin fazlalaştığı gerçeği göz önünde bulundurulduğunda büyüyen beşik modelleri tasarruflu tercihler olarak öne çıkar. Güvenli olduğu kadar konforlu bir uyku deneyimi yaşanmasını da sağlayan büyüyen beşik modellerinin en temel özelliği bebeklerin uzayan boylarına uygun olacak şekilde uzatılabilmeleridir.

Büyüyen beşik ve büyüyen bebek karyolası modelleri farklı tasarımlarda ve özelliklerde olabilir. Anne yanı yatak, anne yanı bebek yatağı gibi farklı isimlerle adlandırılan ürünlerde de büyüme özelliği bulunabilir. Çeşitli yüksekliklerde korumalara sahip olabilmeleri seçim sırasında beklentilerin değerlendirilmesini gerektirir.

Asansörlü Beşik Modelleri ile Hem Bebekler Hem Ebeveynler Rahat

Bebeklerin beşiklerine daha rahat konulabilmeleri ve konforlu bir şekilde yatırılabilmeleri gereksinimine yanıt veren asansörlü beşik modelleri güvenli tercihler olarak öne çıkar. Beşiğin yan kısmında bulunan korkuluğun indirilip kaldırılma özelliğine sahip olması ebeveynlerin konforunu artıran bir unsur olarak öne çıkar.

Asansörlü beşik modelleri sallanan beşik, çekmeceli beşik, büyüyen beşik gibi özellikleri de bir arada bulundurabilir. Dolayısıyla asansörlü beşik modelleri arasından en doğru seçimin yapılabilmesi için ihtiyaçların belirlenmesi önemlidir.

Montessori Beşik Modelleri

Montessori bebek odası modelleri son yıllarda büyük ilgi görüyor. Bebeklerle çocukların güvenliğini maksimize ederken konforlu ve öğretici bir deneyim yaşamalarını sağlamak üzere tasarlanan Montessori bebek ve çocuk odası mobilyaları arasında Montessori beşik, bebek karyolası, Montessori masa ve sandalye gibi ürünler bulunuyor.

Montessori beşik modelleri bebeklerin hareketlenmeye başladıkları dönemde yataktan düşmeleri ihtimalini minimize eden, kendi başlarına yatağa çıkıp inebilecekleri tasarımı ile güvenli bir deneyim sunan ürünlerdir. Bebeklerin ve çocukların motor becerilerinin desteklenmesini hedefleyen tasarımları ile ebeveynlerin de gözdeleri arasında yer alan Montessori yatak çeşitleri küçük yaşlardan itibaren güvenli bir özgürlük ortamı ile buluşulmasına aracılık eder.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.