FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Yatak Ölçüsü
 • Malzeme
 • Renk
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
RANZA
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
109 Ürün
+5
Takım İçeriği Seçenekleri
+3
Takım İçeriği Seçenekleri
+2
Tasarım Seçenekleri
+5
Takım İçeriği Seçenekleri
+2
Takım İçeriği Seçenekleri
+2
Takım İçeriği Seçenekleri
+4
Takım İçeriği Seçenekleri

Kaliteli hizmet anlayışı ile evinizin ihtiyaçlarını güvenle karşılayabileceğiniz Vivense’de uygun fiyatlı genç ve çocuk ranza modelleri arasından beğeninize ve beklentilerinize en uygun olanı tercih edebilir, saniyeler içerisinde siparişinizi tamamlayarak benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Fonksiyonel tasarımları ile dar mekanlarda çoklu yatak konumlandırmayı mümkün kılan ranza modelleri evler dahil olmak üzere hosteller, yurtlar ve kışlalar gibi çok kişinin uyumasının gerektiği sınırlı alanlarda sıklıkla tercih edilen mobilya çeşitlerinin başında geliyor. 

Birden fazla çocuğun veya gencin yaşadığı, oda sayısı sınırlı evlerin vazgeçilmez ihtiyaçlarının başında yer alan ranza modelleri sahip oldukları çeşitlilik ile hem konforu artırıyor hem de dekorasyon beklentilerine yanıt veriyor. Mekânların alanını kısıtlamayan tasarımsal özellikleri bireylerin yaşam kalitesini ve uyku konforunu artırıyor. 

En temelinde model doğrultusunda birbirinden bağımsız iki ya da üç ayrı yatak barındıran ranza, farklı materyaller kullanılarak üretilebiliyor. Üretildiği malzemeye göre MDF ranza, demir ranza gibi sınıflandırmaya tabi tutulan ranza yatak imal edildiği malzeme doğrultusunda farklı dekorasyon tarzlarına uyum sağlayabiliyor. 

Demir ranza rustik dekorasyon vurgusunu güçlendirirken ahşap ranza tercihleri tamamlayan, ambiyansa sıcaklık katan zamansız bir seçim olarak ön plana çıkıyor. MDF ranza materyal gereği farklı renklendirmelere müsait bir yapıda olduğu için özellikle çocuk odalarında dekorasyonu bütünleyen bir etki yaratabiliyor. 

Sunduğu fonksiyonellik ve sahip olduğu estetik çizgiler nedeniyle giderek popüler hâle gelen çocuk ranza modelleri, birden fazla kardeşin bir arada yaşadığı odalarda fark yaratan bir tercih olmayı sürdürüyor. 

Sunduğu ürün çeşitliliği ve kaliteli hizmet anlayışı ile evinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz Vivense’de <strong>dar odalar için ranza modelleri ve fiyatları</strong> geniş seçeneklerle sunuluyor. Siz de maksimum işlevsellikteki ranza modelleri arasından seçim yaparak seçtiğiniz modelin avantajlarını deneyimleyebilirsiniz. Tercih ettiğiniz ranza modelini fonksiyonel anlamda tamamlayan çocuk odası komodinleri ve bebek ve çocuk odası depolama alanları arasından seçim yaparak eksiksiz yaşam alanları dizayn edebilirsiniz.

Dizayn ettiğiniz odanın dekorasyonunu tamamlamak için çocuk odası perdesi modellerini de inceleyebilirsiniz. Birbirinden keyifli renklerde filli, yıldız desenli, kedi veya Unicorn baskılı çocuk odası perdeleri arasından zevkiniz doğrultusunda seçim yaparak keyifli bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Ranza Modelleri

Temel tasarım prensipleri ile fonksiyonelliği ve estetik beklentileri birlikte karşılayan ranza modelleri, sahip oldukları ek model özellikleri ile tercih edilme sıklıklarını artırıyor. Model doğrultusunda fonksiyonları da genişleyebildiği için ranza seçimi sırasında ihtiyaçların doğru şekilde analiz edilmesi gerekiyor. Konforlu bir deneyimi yalnızca uyku sırasında sunmayan, farklı materyaller ile üretilerek kullanım amacı desteklenen ranza modelleri çok yönlü faydaları ile popülerliklerini koruyor.

Merdivenli ranza modelleri çocuklar ve gençler için güvenli iniş çıkışı mümkün kılarken, iki katlı ranza modellerine entegre edilebilen bazalar depolama gereksiniminin karşılanmasını sağlıyor. Dekorasyon beklentileri doğrultusunda farklı tasarımlara sahip olan bu mobilya türleri şık tasarımları ile Vivense’de sizleri bekliyor.

 Aynı Anda Üç Kişi için Yavrulu Ranzalar

Çocuk ve genç odalarında baza ve karyola kullanımı çok yaygın ve işlevsel tercihlerdir. Ancak her zaman tek kişilik ya da yavrulu baza ve karyola kullanımı söz konusu olamıyor. Alan kısıtlı olduğunda ya da odada yaşayan kişi sayısı arttığında ranzalar en işlevsel tercihlere dönüşebiliyor.

Aynı anda üç çocuğun ya da gencin yaşadığı odalarda en avantajlı tercih olarak öne çıkan yavrulu ranza modelleri, üç ayrı karyolanın konumlandırılmasından daha cazip bir alternatif olarak değerlendiriliyor. Standart ranzaların alt kısmında sürgülü bir şekilde bulunan ek bir yataktan oluşarak üç kişinin aynı anda konforlu bir uyku deneyimi yaşamasını sağlayan yavrulu ranzalar, üçüzler için de ideal şekilde oda dizayn etmeyi kolaylaştırıyor. 

Yavrulu ranzanın en alt kısmında sürgülü mekanizma ile istenildiği zaman itilip çekilebilen yatak bulunuyor. Bu özellik odaların alanlarından belirgin ölçüde tasarruf edilmesini sağlıyor. Koruyucu kısımların tasarımlarının da farklılaşabildiği yavrulu ranza modelleri çok çeşitli renklerde ve malzemelerde üretilebiliyor. Yavrulu ranza fiyatları , ürünlerin sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösteriyor.

Ranza fiyatları ürünlerin üretildiği materyale, işçiliğin detaylarına, tasarımlarına ve ebatlarına göre değişiklik gösterebiliyor. Vivense ürün çeşitliliğinin yanı sıra ekonomik yavrulu ranza fiyatları ile de en avantajlı alışveriş deneyimini yaşamanıza destek oluyor. Siz de yavrulu ve iki katlı ranza modelleri arasından seçim yapabilir, Vivense online mağazasındaki filtreleme seçeneklerini kullanarak ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun ürünleri keşfedebilirsiniz.

Çalışma Masalı ve Dolaplı Ranzalarla Alan Tasarrufu

Ranzalı çalışma masası modellerine gösterilen ilginin artması çalışma masalı ve dolaplı ranza çeşitliliğinin zenginleşmesiyle sonuçlanıyor. Genellikle yekpare bir tasarıma sahip olan çalışma masalı ve dolaplı ranzalar alan tasarrufunu bir üst noktaya taşırken odalarda işlevselliği maksimize ediyor. 

Kıyafetlerin konumlandırıldığı işlevsel kapaklı ve raflı dolaplar, iki katlı yavrulu da olabilen ranzalar ile çalışma masası birlikteliğinin sağladığı konfor farklı ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde çeşitlenebiliyor. Elbette tek seçenek kompakt ranza tasarımları değil. Genç odalarının vazgeçilmezleri genç çalışma masaları ve genç odası gardıropları ayrı ayrı da sipariş edilerek özgün dekorasyona sahip işlevsel yaşam alanlarının oluşturulması mümkün.

Üst Katı Yatak Alt Katı Çalışma Alanı: Ranzalı Çalışma Masası

Çalışma masalı ranza modelleri incelendiğinde tüm modellerin birden fazla kişinin yatmasına uygun olmadığı fark edilebilir. Tek kişinin kullanımına özel tasarlanabilen çalışma masalı ranzaların üst kısmında yatak konumlandırılıyor ve ranza iskeletinin alt kısmında kişiye özel bir çalışma alanı yaratılıyor. Böylece uyku konforu maksimize edilirken kişinin rahat bir şekilde çalışabileceği bir alana sahip olması da sağlanabiliyor.

Yatağın ve çalışma masasının ayrı ayrı konumlandırılmasına müsait olmayan genişlikteki alanlarda değerlendirilebilecek başarılı bir tasarım olan çalışma masalı ranza ölçüleri, renkleri ve üretim materyalleri farklılık gösterebiliyor. Alan genişliği kadar dekoratif beklentiler de göz önünde bulundurularak seçim yapıldığında duyulan memnuniyet artıyor.

Bu noktada bilinmesi gereken çalışma masalı ranza modellerinin yalnızca tek kişinin kullanımı için tasarlanmaması; iki katlı ranza formunda da olabilmesi. Çalışma masasının konumlandırıldığı ve iki kişinin uyuyabileceği alanlara sahip çalışma masalı ranza modellerinde alt kattaki yatağın konumlandırılması, çalışma masasına alan açmak için değiştirilebiliyor. 

Dolap, Çalışma Masası ve Yatak Bir Arada

Tek kişinin ihtiyacını karşılamak için dizayn edilen çalışma masalı ranza modellerinde dolap entegrasyonunun da bulunması mümkün. Böylece tek kişilik bir oda takımı olarak işlevselliği maksimum ölçüde sunan dolap çalışma masası takımı, yaklaşık tek bir ranzanın kapladığı alanda bir odada bulundurulması gereken tüm mobilyaları barındırıyor.

Dar Odalar için Ranza Modelleri ve Fiyat Avantajları Sizi Bekliyor

Dar odalar için ranza modelleri ve fiyatları son derece yüksek bir çeşitlilik barındırıyor. Çalışma masalı, dolaplı veya çalışma masalı ve dolaplı ranza modelleri arasından seçiminizi Vivense.com’u ziyaret ederek rahatlıkla yapabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile her bütçeye uygun ranza fiyatlarını sizlerle buluşturan Vivense’de kaliteli, estetik ve dayanıklı ürünleri güvenle satın alabilirsiniz. 

Metal, Ahşap, MDF ve Çeşitli Materyal Seçenekleri

Ranza modelleri büyük bir zenginlik barındırdığından seçim yaparken tasarımsal ve materyal özelinde karar vermek de zorlaşıyor. Ölçü uygunluğu ve tasarımsal gereksinimler belirdiğinde bir diğer aşama materyale karar vermek oluyor. İki katlı ranza, üçlü ranza, ranzalı çalışma masası gibi modellerin hepsi farklı materyallerden üretilebildiği için materyal özelinde seçim yapılması önem taşıyor. 

Minimalist bir etki, dayanıklılık ve tasarımın gücü metal ranza modellerinde bir arada sunuluyor. Beyaz, siyah, gri ve füme gibi renklerde satışa sunulan demir ranza modelleri modern çizgileri ile hem modern hem rustik dekorasyon doğrultusunda dizayn edilen odalara dahil edilebiliyor. 

Metal ranzaların kurulumu son derece basit. Kolay monte edilebilir özellikteki metal aksamlardan oluşan bu fonksiyonel eşyalar iki katkı ranza, yavrulu ranza, ranzalı çalışma masası gibi modellerde üretilebiliyor. Sağlam korkuluklara sahip olması uyku sırasında yaşanması muhtemel kazaları önlediğinden huzurlu ve güvenli bir uyku deneyimi yaşatıyor. 

Her ne kadar gri, beyaz, füme ve siyah metal rengi ağırlıklı olsa da metal ranza modellerinde korkulukların ve merdivenlerin renkleri değişiklik gösterebiliyor. Merdiven yapısında da farklılık olabiliyor. Bazı merdivenler sabitken bazıları takılıp çıkarılabilme özelliğine sahip oluyor. 

Demir ranzalarla ilgili bilinmesi gereken bir diğer özellik ayrılabilen ranza olarak da üretilebilmeleri. Böylece istenirse iki katlı metal ranzalar aynı oda içerisinde ayrı ayrı konumlandırılabiliyor. Dekorasyon değiştirilmek istendiğinde ya da ayrı odalarda ihtiyaç olduğunda ranza formu değiştirilebiliyor. Bu avantaj maliyet avantajını beraberinde getiriyor.

Ahşap Ranzalar Her Zaman Revaçta

Doğal ahşap dekorasyonda en çok tercih edilen, dayanıklılığı ve dekorasyon üzerindeki sıcaklık etkisiyle popülerliğini her zaman koruyan materyallerin başında geliyor. Sağlıklı bir materyal olduğundan çocuk odalarındaki mobilyalarda en yaygın olarak kullanılan üretim malzemesi olarak öne çıkıyor.

Ahşap ranza üretimi için de en çok tercih edilen üretim malzemelerinin başında geliyor. Sahip olduğu doğal renk tonları sayesinde farklı hâkim renge sahip mekanlarda dahi estetik bir uyum yakalanmasını kolaylaştırıyor. Çizilmeye karşı dayanıklı olduğu bilinen doğal ahşap, farklı ranza modellerine dönüşebiliyor.

İki katlı ranza, dolaplı ranza, üçlü ranza gibi en çok talep gören ranza modellerinin ana malzemelerinden olan ahşap, farklı dekorasyon tarzlarıyla uyum yakalıyor. Klasik, modern, İskandinav dekorasyon tarzlarına kolay bir şekilde uyum sağlayabilmesi en büyük avantajları arasında gösteriliyor.

Dayanıklı MDF Ranzalar ile Uzun Süreli Kullanım

MDF son derece dayanıklı ve uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilen materyallerden biridir. Sahip olduğu özellikler MDF ranza modellerini zenginleştirmektedir. Dayanıklı ve yapı olarak yoğun olan MDF toz formundaki ağaç parçalarının yüksek kuvvetle preslenmesi ile elde edilmektedir. Üretiminde kullanılan bu teknik MDF malzemesini boşluksuz bir yapıya kavuşturmaktadır. 

Neme karşı yüksek dayanıklılık gösteren MDF ranza modellerinde sıklıkla kullanılan materyaller arasında yer alır. İki katlı ranza, yavrulu ranza, merdivenli ranza ve çekmeceli ranza gibi modeller MDF malzemesinden üretilebilir. MDF kolay şekillendirilebilen, dayanıklı ve estetik görünüme sahip bir malzeme olduğundan çocuk odalarında da genç odalarında da yaygın bir şekilde kullanılır.

MDF kullanım alanı yalnızca ranza imalatı ile sınırlı değildir; gençler için çalışma alanlarının olmazsa olmaz mobilya alanları incelendiğinde MDF kullanımının yaygın olduğu gözlemlenebilir. Dayanıklılığı ile ön plana çıkan materyal ev dekorasyonunda da sık bir şekilde kullanılmaktadır.

Tercihe Göre Ayrılabilen Ranza Modelleri

Ranza modellerinin sahip olduğu çeşitlilik seçim yapılmasını ve ihtiyaçların eksiksiz şekilde karşılanmasını kolaylaştıran bir etki yaratıyor. Uzun yıllar boyunca kullanıma uygun şekilde dayanıklı malzemelerden üretilebilen ranza modelleri; dolaplı ranza, çalışma masalı ranza gibi alternatiflere ek olarak ayrılabilir opsiyonlu olarak sunulabiliyor. 

Tek kişilik çocuk ve genç odaları için özel olarak üretilebilen ranza modelleri kadar ayrılabilen iki katlı ranza modelleri de yoğun ilgi görüyor. Ayrılabilir ranzalar odaların dekorasyonu değiştirilmek istendiğinde, ranza yataklarından birine ihtiyaç kalmadığında ya da farklı bir odaya taşınmak istendiğinde büyük bir konfor sunuyor. Yeniden bir yatak ve karyola alma gereksinimini ortadan kaldıran ayrılabilir ranza modelleri orta ve uzun vadede en faydalı seçimler olarak değerlendiriliyor.

Merdivenli Ranza Modelleri ile Güvenli İniş Çıkış

Ranza modellerinde kullanılan ve farklı tasarımlara sahip merdivenler sayesinde güvenli bir şekilde inip çıkılması mümkün oluyor. Genç odaları için ranza modelleri değerlendirildiğinde basamaksız merdivenlerin kullanımı öne çıkarken çocuk odası ranza modellerinde basamaklı merdiven modelleri daha güvenli seçenekler olduğundan tercih ediliyor. Merdiven basamaklarının çekmeceli ve kapaklı yapısı olabildiğinden aynı zamanda depolama gereksinimi karşılanabiliyor. 

Depolama gereksinimi ve odanın alan genişliği değerlendirildiğinde model seçimleri en doğru şekilde yapılabilir. Basamaklı merdivenlere sahip ranza modelleri baza fonksiyonuna da sahip olabilir. Merdiven basamaklarında depolama alanı sunan bu ranza modelleri kıyafetlerin, oyuncakların ve aktivite materyallerinin saklanması için ideal tercihler olarak öne çıkar.

Bazalı Ranza ile Maksimum Depolama Alanı

Daralan oda alanları, depolama alanı gereksiniminin her zamankinden önemli hâle gelmesinin temel nedeni. Odalara ek olarak dolap konumlandırmanın mümkün olmadığı durumlarda, odaların demirbaşları olarak nitelendirilen mobilyaların bazalı olması büyük bir konfor anlamına geliyor.

Bazalı ranza modelleri, sundukları geniş depolama alanları sayesinde en popüler tercihler arasında yer alıyor. Farklı renk, tasarım ve malzemelerden üretilen bazalı ranza modelleri odaların hem daha düzenli hem de daha işlevsel hâle gelmesine yardımcı oluyor.

Farklı Ranza Tasarımları ile Estetik Bir Dekorasyon

Farklı materyalleri, renkleri ve tasarımları ile çocuk ve genç odalarının dizaynının yıldızına dönüşen ranza tasarımları geniş bir çeşitlilikte sunuluyor. Böylece zevklere uygun tercihler yapılması mümkün oluyor. Ranza tasarımları fonksiyonel farklılık sunduğundan ranza seçimi sırasında birden çok unsurun göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Odaların alanlarına göre ölçülerin belirlenmesi, baza fonksiyonu ihtiyacının göz önünde bulundurulması, merdiven tipinin belirlenmesi, materyallerin seçilmesi ve renk ile tasarım uyumunun beklentileri karşıladığından emin olunması gerekiyor. Böylece en doğru tercihler yapılabiliyor. 

Ranza Nasıl Ayrılır?

“Ranza nasıl ayrılır?” sorusunun yanıtı sahip olunan ranza modeli doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Ayrılabilir özellikteki ranzaların ayırma işlemi sırasında ürün kutusu içerisinden çıkan talimatların takip edilmesi gerekir. Genel olarak monte edilen parçaların uygun el aletleri kullanılarak kolaylıkla sökülmesi ranza ayırma için yeterli olacaktır. 

Ranza Kaç Kilo Taşır?

Ranzalar yalnızca çocuk ve genç odalarında değil, birden fazla yetişkinin kaldığı mekanlarda da uyku alanı olarak tercih edilebilir. Ranzaların üst katlarının taşıma kapasiteleri üretildikleri materyal doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Her ne kadar “Ranza kaç kilo taşır?” sorusuna spesifik bir yanıt verilemez. Ancak uyku alanlarının taşıma kapasitelerinin 130 kilograma ulaşabileceği ifade edilebilir. Ranza modeli özelinde yanıt ürün kılavuzlarından bulunabilir.

Ranza Kaç Yaşa Kadar Kullanılır?

Ranzaların üst katında yatacak çocukların 6 yaşından büyük olması güvenli bir deneyim için gerekli olmakla birlikte ranzaların kullanımı için bir yaş sınırından bahsedilmez. Ranza ölçüleri geniş bir çeşitlilikte sunulur. 80 x 160 ölçülerinde olabilecekleri gibi 100 x 200 ölçülerinde de üretilebilir. Dolayısıyla ebatsal olarak uygun olduğu ve kişinin ağırlığı taşıma kapasitesini geçmediği sürece ranza kullanımına devam edilebileceği ifade edilebilir.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.