FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Raf Sayısı
 • Renk
 • Malzeme
 • Ürün Özelliği
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
KİTAPLIK
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
324 Ürün

Ofislerde, evlerin salonlarında, yatak odalarında, çocuk genç odalarında ve çalışma için özel olarak ayrılan alanlarda sıklıkla tercih edilen mobilya çeşitlerinin başında kitaplık modelleri geliyor. Şık ve farklı dekorasyon trendlerini yansıtan kitaplıklar Vivense’de sizleri bekliyor. Siz de kitaplık ihtiyaçlarınız için Vivense’yi ziyaret edebilir; çalışma ve yaşam alanlarınız için şık ve konforlu tercihleri uygun fiyatlarla yapabilirsiniz.

Birçok farklı materyalden üretilebilen kitaplık modelleri dekoratif beklentileri karşılayacak çeşitliliğe sahip. Metal kitaplık, ahşap kitaplık, raf kitaplık, duvara monte kitaplık gibi türleri bulunan bu dekoratif mobilya hem kitapların düzenli bir şekilde saklanmasını sağlıyor hem de ambiyansın kişiselleştirilmesini mümkün kılıyor.

Modellerdeki çeşitlilik kitaplık renklerine de yansıyor. Temiz ve sade bir görünüm elde etmek için beyaz kitaplık, sıcak bir etki için ağaç kitaplık, açık renk alanlarda zıtlığın uyumunu sergilemek için antrasit kitaplık göz alıcı bir etki yaratabiliyor. Ölçü bazlı değişebilen mobilyalar 5 raflı kitaplık, bölmeli kitaplık gibi çeşitlerle de karşımıza çıkabiliyor. Dolayısıyla kitaplık modelleri arasından seçim yaparken ihtiyaçlara ek olarak zevklerin değerlendirilmesi önem taşıyor. 

Uygun Kitaplık Fiyatları, Kullanışlı Modeller Vivense’de

Farklı dekorasyon beklentilerine yanıt verirken fonksiyon anlamında da büyük bir çeşitliliğe sahip olan kitaplık modelleri için adresiniz Vivense. Evinizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak için siz de Vivense online alışveriş sitesini ziyaret edebilir, internet sitesindeki detaylı filtreleme seçeneklerini kullanarak ürünleri renk, ölçü, malzeme ve fonksiyon özelinde inceleyebilirsiniz. 

Vivense ayrıcalıklarından yararlanarak çalışma odanız, ofisiniz ve yaşam alanlarınız için kitaplık gereksiniminizi de eksiksiz karşılayabilirsiniz. Vivense’de yüzlerce farklı kitaplık modeli arasından ölçü, materyal, renk ve ürün özelliği doğrultusunda seçimlerinizi yapabilirsiniz. Konforlu, bol seçenekli ve güvenli bir alışveriş deneyimi yaşayabileceğiniz Vivense’de uygun kitaplık fiyatları ile avantajlı bir alışveriş deneyimi de yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda koleksiyonları ve en yeni kitaplık modellerini de saniyeler içerisinde keşfedebilirsiniz.

Yüzlerce farklı modelin sunulduğu Vivense’de özel koleksiyonlara, en yeni kitaplık modellerine saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Çalışma konforunuzu artıracak çalışma masası modelleri masa lambaları, ofis sandalyeleri çeşitleri de Vivense’nin geniş ürün yelpazesinde yer buluyor.

Vivense Kitaplık & Raf Modelleri

Birbirinden farklı renklerde, özelliklerde ve tasarım çizgilerinde üretilen kitaplık modelleri sundukları işlevsellikle de dikkat çeken mobilyalar arasında yer alıyor. Birçok forma sahip olmaları nedeniyle ofislerde ve evlerin farklı bölümlerinde kendilerine yer buldukları bilinen bir gerçek. Raf sayılarının değişebilmesi ve duvara monte edilebilir özelliklerde imal edilebilmeleri raflı kitaplık modellerinin en dar ve küçük alanlarda dahi yer kaplamadan rahat bir şekilde kullanılmalarını sağlıyor.

Fonksiyonel bazda çeşitlenen kitaplık dolap kısmı da barındırdığında çok efektif bir depolama alanı haline gelebiliyor. Büyük kitaplık çeşitlerinde sıklıkla bulunan dolap fonksiyonu koleksiyonların, dergilerin, evrakların ve dosyaların saklanması için ideal bir opsiyon sunuyor. Dolaplarda rafların bulunması dekoratif objelerin sergilenmesi ve kitapların düzenlenmesi sırasında yaratıcılığın ortaya koyulmasını mümkün kılıyor.

Çekmeceli kitaplık çekmece bölümlerinde farklı eşyaların konumlandırılması için uygun alternatif sunarken, cam bölmelere sahip olan camlı kitaplık modelleri şık dekoratif objelerin zarif bir şekilde sergilenmesini mümkün kılıyor. Sahip oldukları estetik çizgiler camlı kitaplık modellerinin ofislerde ve salonlarda yer bulmasına olanak sağlıyor.

Raflı Kitaplık Modelleri ile Dekoratif Beklentiler Karşılanıyor

Çok amaçlı raflı kitaplık modelleri değişen raf tasarımları, raf sayıları ve renkleri ile son derece geniş bir alanda kullanım imkânı sağlarlar. Duvara monte edilebilen raf mekânizmaları sayesinde yüksek kısımlara asılabildikleri ve zemine koyulsalar dahi sabitlenebildikleri için çocuklu evlerde güvenli bir deneyim sunmaları tercih sıklıklarını artıran önemli etkenlerden bazılarıdır.

En sevilen kitapları estetik bir şekilde konumlandırarak kişisel kütüphane oluşturmak isteyenlerin, salonlarda okuma köşeleri yaratmayı hedefleyenlerin ya da estetik tasarımlarını dekorasyon amaçlı değerlendirmeyi planlayanların beklentilerine eş zamanlı yanıt veren raflı kitaplık modelleri boyutları doğrultusunda ek özelliklerle de donatılabiliyor. Kitaplık raf modelleri geniş bir çeşitlilikte sunulduğundan tercihler özelleştirilebiliyor.

Sadece iki rafın fonksiyonel şekilde bir araya getirilmesi ile oluşturulan raf kitaplık modelleri kadar çok raflı ürünlere rastlamak da mümkün. Beyaz, siyah, antrasit gibi farklı renklerde ahşap, masif ve demir kitaplık modellerinin dolap ve kapak gibi ek özelliklere sahip olduğu görülebilir. Böylece genişleyebilen depolama kapasiteleri ile çeşitlenen beklentilere yanıt vermeleri mümkün oluyor.

Raf kitaplık modelleri masa ya da mobilya üstlerinde de sıklıkla tercih ediliyor. Masa üstü raf kitaplık modelleri geniş çalışma alanlarında, şifonyer ve yatak odalarında komodinler üzerinde yer buluyor. Zarif ve sade tasarımları ile ahşap kullanımının yoğun olduğu raf kitaplıklar genç odalarında sıklıkla tercih edilen mobilya alternatifleri arasında yer alıyor.

Metal Kitaplıklar Modern ve Endüstriyel Dekorasyonun Yıldızı

Son yılların en çok öne çıkan kitaplık modellerinden olan demir kitaplık çeşitleri, yaşam alanlarında ve ofislerde sofistike bir ambiyans yaratmak isteyenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Demir malzemenin dayanıklılığı, kolay temizlenebilmesi ve estetik görünümü metal kitaplık tercihinin sıklaşmasının ardındaki en önemli nedenler arasında. 

Kitapları sergilemenin en şık yolları arasında yer alan metal kitaplıklar düz renk olabildikleri gibi pirinç gibi materyallerin de kullanılmasıyla çok renkli hale gelebiliyorlar. Rafları tamamen metal olabileceği gibi ahşap raflar da tasarımlarında kullanılabiliyor. Tek bölmeli ince ve uzun formları olabildiği gibi çok bölümlü geniş ve büyük bir kitaplık olarak tercih edilmelerini sağlayan tasarımlarıyla da dikkat çekiyorlar. 

Metal kitaplıklar salonlarda şık bir görünümü garantilerken raflarına koyulabilen saksılar, fotoğraf çerçeveleri, şık abajurlar ve dekoratif objelerle alanların kişiselleştirmelerini kolaylaştırıyorlar. Çocuk ve genç odalarında da tercih edilebilen metal kitaplıklar, çalışma masası tasarımı ile uygun tercih edildiğinde şık alanların yıldızına dönüşebiliyor. 

Dolaplı ve Kapaklı Kitaplıklar Düzen ve Konfor Sunuyor

Ofislerde, çocuk ve genç odalarında en çok tercih edilenlerden olan kapaklı ve dolaplı kitaplık modelleri son derece işlevsel çalışma odası mobilyaları arasında yer alıyor. Kullanılmayan kitapların, etkinlik materyallerinin, defterlerin kapalı kısımlarda saklanmasını mümkün kılan tasarımları raflar ile desteklenebiliyor. Raflarda kitaplara ek olarak gece lambaları konumlandırılabildiğinden tek bir seçimle çoklu avantajlar elde edilebiliyor.

Uzun süreli saklanması hedeflenen kitapların, evrakların ya da eşyaların gözlerden uzak bir şekilde tutulmasını sağlayan dolaplı ve kapaklı kitaplık modellerinin alt ve üst kısımları kadar yan kısımlarının tasarımlarında da farklılaşma yaşanabiliyor. Kapak ve dolap özelliği bulunan kitaplıklar aynı zamanda raf ve camlı bölme gibi detayları da barındırabiliyor. Sahip oldukları bu özellikler sayesinde genç ve çocuk odalarına ek olarak salonlarda da rahatlıkla tercih edilebiliyor.

Salon ve oturma odası gruplarıyla uyumlu kitaplık modelleri, mekânların işlevlerini artırırken orta sehpa gibi mobilyalarla bütünleyici bir etki yaratabiliyor. Beyaz kitaplık, masif kitaplık ve metal kapaklı kitaplık modelleri son derece şık bir görüntü sunuyor.

Çocuk Odaları için Montessori Kitaplıklar

Son yıllarda Montessori eğitim yaklaşımına göre dizayn edilen çocuk odaları son derece revaçta. Çocukların kendi kendilerine yetebilecekleri, güvenlikli bir özgürlük ortamında istediklerini yapabilecekleri bir ortama ihtiyaç duydukları düşüncesine dayanan Montessori eğitim yaklaşımının esasları mobilya tasarımlarında da sıklıkla yer buluyor.

Montessori karyolalar, Montessori yataklar, Montessori çalışma masaları, Montessori dolaplar ve Montessori kitaplık modelleri hem minimal tasarımları ile dikkat çekici bir etki yaratıyor hem de çocukların fiziksel ve bilişsel gelişimlerini destekleyen bir yaklaşımı temsil ediyor. Çocukların boylarına göre tasarlanan Montessori çocuk odası mobilyaları çocukların öz güvenini desteklerken kendi düzenlerini kurma disiplini kazanmalarını da kolaylaştırıyor.

Montessori kitaplıklar birçok farklı tasarımda üretilebiliyor. Çocukların rahatlıkla erişebilecekleri şekilde konumlandırıldıklarında konforlu bir deneyimi garantiliyorlar. Montessori kitaplık seçimi sırasında odada kullanılan hâkim renk, çocukların ihtiyaçları, saklama alanı gereksinimi ve ölçü gibi önemli değişkenlerin göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Vivense’de farklı kitaplık türleri geniş model seçenekleri ve uygun fiyatlarla sunuluyor. Siz de kitaplık ihtiyacınızı karşılarken genç çalışma masaları ürünlerini; oda dekorasyonunu tamamlamak ve küçük sergi alanları yaratmak için duvar rafı modelleri çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Vivense kalitesini yansıtan ürünlerle evinizin tüm ihtiyaçlarını güvenle karşılayabilirsiniz.

Her Alana Uygun Ölçülerde Seçenekler

Evlerin ve ofislerin ihtiyaçlarını karşılamak için mobilya ve aksesuar seçimi sırasında malzeme ve tasarım detayları göz önünde bulundurulmalıdır. Ancak unutulmaması gereken ölçülerin de son derece önemli olduğudur. Dar alanlarda büyük kitaplık modelleri kısıtlayıcı ve dekorasyon üzerinde boğucu bir etki yaratır. Geniş alanlarda küçük kitaplık modelleri ise istenen görünüme ulaşılmasını sağlayamaz.

Kitaplık modelleri tüm bu nedenlerle değişen taleplere yanıt verecek çeşitlilikte ölçülere sahiptir. Vivense’de çeşitli modellerle sunulan kitaplık modellerinin genişlikleri 6 metreyi, yükseklikleri 2,44 metreyi ve derinlikleri 2,20 metreyi bulabilmektedir. Vivense online alışveriş sitesinde genişlik, yükseklik ve derinlik ölçüleri filtrelenebildiği için en uygun ölçülere sahip olan kitaplık modelleri arasından seçim yapılabilir.

Duvar Kitaplık Modelleri ile Alan Sorunu Sona Eriyor

Odaların zeminlerine konumlandırılmak için değil, duvarlara monte edilmek üzere özel olarak tasarlanan kitaplık modelleri şık bir görünüm elde etmeyi garantilerken kitapları ön plana çıkaracak bir etki yaratıyor. Tercih edilen dekorasyon rengi ve stili doğrultusunda malzeme ve renk seçimi yapıldığında dekorasyonun sade ama aynı oranda iddialı unsurlarına dönüşebilen duvar kitaplık modelleri köşelere uygun olarak dizayn edilebiliyor.

Her Fonksiyona Uygun Kitaplıklar

Kitaplıklar estetik beklentilere yanıt verirken aynı zamanda fonksiyonları ile konfor sunan mobilyaların başında gelir. Konumlandırıldıkları alan ve tercih edilme nedenleri doğrultusunda farklı fonksiyonlara sahip kitaplık modellerine erişim sağlanması, kişisel kütüphanesine sahip olmak isteyenler için büyük bir avantaj sağlar. 

Günümüzde yaşam alanlarının daralması sonucu saklama ve depolama ihtiyacının artması yenilikçi tasarımlara gösterilen ilgiyi fazlalaştırmış durumda. Stüdyo ve 1+0 evlerle ofislerin yaygınlaşması zeminde yer kaplamayan işlevsel kitaplık modellerini ön plana çıkarıyor. Duvara monte edilebilen kitaplık raf modelleri zeminden yüksekte konumlandırıldığında alan sorununu ortadan kaldırırken şık objelerin sergilenmesi için uygun bir ortam da hazırlarlar. Abajur koymak için ideal özellikte olduklarından aydınlatma için odağa dönüştürülebilirler.

Kapaklı ve dolaplı kitaplık modelleri kullanılmayan eşyaların dekorasyonda yaratabileceği kaosun önüne geçmenin en etkili yollarının başında gelir. Dolaplı kısımlarında da raflarla bölümlenebilen kitaplıklar düzenli bir saklama alanı sunmaları açısından da öne çıkar. 

Demir kitaplık modellerinde de dolap ve kapak fonksiyonları bulunabilir. Demir, ahşap ve cam gibi materyallerin eş zamanlı estetik kullanımı doğrultusunda dizayn edilebilen metal kitaplık modelleri bölme sayısı olarak da farklılaşabilir. Kişisel kütüphane yaratılması için de çalışma alanlarına veya yaşam alanlarına dekoratif etki sağlayan aksesuarların sergilenmesi için de tercih edilebilirler.

Köşe Kitaplıklar ile Odaların Köşeleri Canlanıyor

Odaların köşelerine küçük bir dokunuş göz alıcı bir etki yaratabilir. Köşe kitaplıklar söz konusu olduğunda elde edilen etki son derece sofistike olarak nitelendirilebilir. Tasarımsal olarak odaların genellikle değerlendirilmeyen köşe kısımlarına uygun nitelik taşıyan köşe kitaplık modelleri metal, ahşap, cam gibi materyallerden üretilebilir. Dolap, raf ve açık raf konseptine sahip olabilir. 

Son derece geniş bir tasarım çeşitliliğine sahip olan köşe kitaplıklar zemine koyulabilir ya da birkaç bölmeden oluşuyorsa duvara monte edilerek yüksek bir alana yerleştirilebilir. Kitap sayısının az olması, kitaplıkların daha çok dekoratif etkisine başvurulmak istenmesi gibi farklı durumlarda tercih edilebilen köşe kitaplık modelleri renk bazlı da değişiklik gösterebilir. Beyaz renk köşe kitaplar için de son derece popüler bir tercih olmayı sürdürmektedir. 

Şıklığıyla Yaşam Alanınıza Uygun

Avangart, modern, klasik ve endüstriyel esintilere sahip dekorasyon tarzlarına uygun kitaplık modelleri ile yaşam alanlarınızı estetik bir görünüm ile buluşturabilirsiniz. Birbirinden farklı esintilere sahip kitaplık modelleri ile hem depolama hem saklama hem de düzenleme ihtiyaçlarınızı eş zamanlı karşılayabilirsiniz. Vintage kitaplık modelleri ile özgün tarzınızı gözler önüne serebilirsiniz.

Duvar renkleri, odadaki oturma grubu ya da çalışma odası mobilyaları renkleri ve ihtiyaçlar belirlendiğinde yapılan tercihler maksimum memnuniyeti garantileyebilir. Kitaplık seçiminin temel nedeni dekorasyona incelikli bir dokunuşta bulunmaksa ve bu mobilyalar salonlarda konumlandırılacaksa modern çizgilere sahip camlı kitaplıklar en doğru tercihler arasında yer alır. Metal iskeletlerin ahşap raflarla desteklendiği kitaplıklar malzeme çeşitlilikleri ile şık görünümü tamamlar.

Dolaplı ve kapaklı kitaplıkların sunabileceği bütünleyici etkinin de göz ardı edilmemesi gerekir. Salonlarda tercih edilen mobilya renklerine uygun renklerde seçilen kitaplıklar kusursuz bir geçiş sunarken tezat renkte tercih edilenler hareketliliği artırabilir. Aplik modellerinin ve lambaderlerin uygun pozisyonda konumlandırılması ile incelikli çizgilere sahip kitaplık modelleri yaşam alanlarının en dikkat çekici köşelerine dönüşebilir.

Kitaplık Nasıl Sabitlenir?

Dekorasyonun temel amacı konforlu ve estetik alanlar yaratılması olsa da bu noktada güvenlik tedbirlerinin alınması da eşit derecede önemlidir. Özellikle çocuklu evlerde kitaplık kullanımı tercihi ile “Kitaplık nasıl sabitlenir?” sorusunun yanıtları merak edilir. Kitaplıkların sabitlenmesi için takip edilmesi gereken adımlar ürünlerin kurulum talimatlarının da bulunduğu kılavuz da detaylandırılır. Genel bir bilgi vermek gerekirse metal ve ahşap gibi malzemeleri duvara sabitleyen aparatların kullanılması gerektiği, yerleşim için ise 40-70 cm aralıkların uygun olabileceği ifade edilebilir.

Kitaplık Neye Göre Düzenlenir?

Kitaplık düzeni oluştururken kişisel seçimler ön plana çıkar. Yazarlara göre, kitapların adlarına göre, kitapların türlerine göre, kitap boyutlarına göre ve kitap kapaklarının renk geçişlerine göre bir düzenleme yapılabilir. Tüm bunlara ek olarak kitaplık düzeninde okunan ve okunacak kitapların ayrıştırılması da mümkündür. Dikkat edilmesi gereken raflı ve kapaksız kitaplıklarda fuzuli eşyaların bulundurulmaması. Böylece görüntü temiz ve daha estetik bir hâl alabilir.

Kitaplık Ölçüleri Nasıl Olmalı?

“Kitaplık ölçüleri nasıl olmalı?” sorusuna verilebilecek tek ve kesin doğrulukta bir yanıt yok. Kitaplığın konumlandırılacağı alanın genişliği, yüksekliği ve derinliği gibi değişkenler bu anlamda belirleyici. Ek olarak yaşam alanlarında ya da çalışma odalarında yer verilecek olan kitaplığın tasarımı ile ilgili beklentilerin de değerlendirilmesi önem taşıyor. İnce ve uzun tek bir bölmeden oluşanlar da çok bölmeli geniş ve büyük kitaplıklar da son derece göz alıcı bir ambiyans oluşturulmasına katkı sağlayabiliyor.

Kitaplık Nasıl Süslenir?

Kitaplıklar dekoratif objelerin, fotoğraf çerçevelerinin, bibloların, abajur gibi aydınlatma ürünlerinin, çiçeklerin sergilendiği mobilyalardan biridir. Nasıl süsleneceği koyulacakları alan doğrultusunda değişiklik gösterebilse de genel olarak başrolde kitapların tutulması önerilir. Kitaplar düzenli bir şekilde dizildikten sonra, kitaplıktaki boş alanlar da dikkate alınarak dekoratif objelerin yerleştirilmesi ile kitaplık süsleme tamamlanabilir.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.