FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Renk
 • Kanat Sayısı
 • Malzeme
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
FON PERDE
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • TL
656 Ürün

Havalandırılma gereksinimin karşılanması ve gün ışığının etkilerinden yararlanılması için mimaride yer verilen pencereler iç mekânların dışarıdan görülmesi sorununu beraberinde getirir. Bu nedenle pencerelerin faydaları deneyimlenirken gerekli durumlarda evlerin içinin görünmesini engellemek adına hemen hemen her evde perde kullanılır. 

Perdeler, yaşam alanlarının dekorasyonunu tamamlarken fonksiyonları ile öne çıkan tekstil ürünleridir. Dolayısıyla seçimleri sırasında hem ihtiyaçların hem de estetik beklentilerin değerlendirilmesi gerekir. Evlerin farklı odalarında farklı işlevlere sahip perde çeşitleri kullanılabilir. Tercih edilecek perde türü ve tasarımı belirlenirken odaların kullanım amaçları, dekorasyon stilleri ve odalardaki nem oranları gibi değişkenler göz önünde bulundurulmalıdır.

Hemen hemen evin tüm odalarında ihtiyaç duyulan perde çeşitlerinden biri de fon perde modelleridir. Fon perde modelleri sahip oldukları geniş renk ve desen alternatifleri ile tül perde çeşitleri ile birlikte kullanılır. Seçimleri sırasında kullanıldıkları odaların dekorasyonu göz önünde bulundurulduğunda fon perde ambiyansın etkisini güçlendirebilir.

Fon Perde Kullanım Alanları

Fon perdeler sahip oldukları doku, renk, tasarım ve desen çeşitlilikleri sayesinde evlerin farklı alanlarında rahatlıkla tercih edilebilir. 

Mutfak

Mutfak fon perde kullanma ihtiyacı hissedilen alanlardan biridir. Mutfak penceresinin ebatlarına göre tek kanat fon perde ya da çift kanat fon perde tercih edilebilir. Mutfak için fon perde seçimi yapılırken kumaşın kolay temizlenebilir ve leke tutmaz özellikte olmasına dikkat edilmelidir. Mutfaklarda fon perdesi dışında stor perde modelleri de kullanılabilir.

Tercih sırasında mutfak dekorasyonu tarzı da göz önünde bulundurulmalıdır. Pencerenin ebatları, mutfaktaki hâkim dekorasyon stili ve elbette kişisel beğeniler mutfak fon perde seçiminde değerlendirilmelidir.

Salon

Salon fon perde kullanımının en yaygın olduğu alanların başında gelir. Tül perde ile birlikte kullanılabilen birçok stilde fon perde modeli bulunduğundan dekorasyona kişisel beğenilerin imzası atılabilir. 

Vivense’de birbirinden şık ve kaliteli salon fon perde modelleri sizi bekliyor. Renkli bir dekorasyon hedefleyenler çift renk fon perde, özgün beğenileri olanlar rustik fon perde ve gösterişli bir ambiyans elde etmek isteyenler tül fon perde modelleri özelinde karşılaştırma yapabilirler. Zevklerinize en uygun olanları, avantajlı fiyatlarla saniyeler içerisinde sipariş edebilirsiniz.

Yatak Odaları

Yatak odaları fon perde ihtiyacının maksimum düzeyde olduğu alanlardır. Mahremiyeti sağlama gereksinimi fazla olduğundan hem ebeveyn yatak odalarında hem de çocuk ve genç odalarında genel dekorasyonla uyumlu fon perde çeşitlerine gereksinim duyulur. Yatak odası için perde arayışında temel yol gösterici yatak odasındaki pencerelerin büyüklüğü ve odanın dekorasyon stilidir. 

Çocuk ve genç odalarında desenli fon perde çeşitleri son derece revaçtayken yetişkin yatak odalarında genellikle düz fon perde türleri öne çıkar. Kahverengi fon perde, mürdüm fon perde ve lacivert fon perde klasikleşen alternatiflere örnek olarak gösterilebilir.

Yemek Odası

Fon perdeler yemek odası dekorasyonu için önemli tamamlayıcılardan biridir. Yemek odası mobilyalarının tarzına uyumlu, renk harmonisini destekleyen fon perdeler ailecek zaman geçirilen ve keyifli akşam yemeklerine ev sahipliği yapan bu alanlarda fonksiyonları ve estetik görünümleri ile kendilerine yer bulur. 

Birbirinden Şık Fon Perde Modelleri

Fon perdeler son derece geniş bir çeşitlilikte sunulur. Fon perde modelleri; ürünün imalatında kullanılan kumaşın türüne, desenli olup olmamasına ve uyum sağladığı dekorasyon stiline göre değişiklik gösterebilir. En nihayetinde fon perdeler iç ve dış mekânı ayıran tekstil ürünleridir. Evin iç kısmı ile dış kısmı arasında set görevi gören bu ürünlerin model seçenekleri beğenilere hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. 

Siz de evinizin dekorasyonunu destekleyecek, gün içinde rahatsız edebilen ışığı kesmek ve mahremiyetinizle güvenliğinizi sağlamak için fon perde almayı düşünüyorsanız, Vivense’nin geniş ürün yelpazesi içerisinde beğenilerinize ve ihtiyaçlarınıza en çok hitap eden perdeyi bulabilirsiniz. 

Fon perde fiyatları kumaş türü, ebat, kanat sayısı ve perdelerin takılma mekanizması gibi unsurlar özelinde değişebilmekle birlikte Vivense’de bütçenize uygun alternatifler bulabilirsiniz. Malzeme, renk, kanat sayısı ve ölçü aralığı gibi filtreleme seçeneklerinden yararlanarak evinizin tüm ihtiyaçlarını tek bir adresten karşılamanın konforunu yaşayabilirsiniz.

Fon Perdelerde Onlarca Renk Seçeneği

Fon perdeler; kullanım alanları, kullanıcıların beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda farklı renklerde sunulur. Pastel tonda olanlar dekorasyonda yumuşak bir geçiş sağlarken koyu tonlar iddialı seçimler olarak öne çıkar. Fon perde rengi belirlenirken odanın gün içerisinde kullanılma sıklığı kadar ne kadar gün ışığı aldığına da dikkat edilmelidir. Bu değişkenler kişisel beğeniler doğrultusunda değerlendirilirse yapılan tercihlerden maksimum ölçüde memnuniyet hissedilebilir.

Gri Fon Perde ile Dengeli Bir Dekorasyon

Salon ve oturma odası başta olmak üzere yatak odası ve mutfak gibi alanlarda rahatlıkla tercih edilebilen gri fon perde modelleri, konumlandırıldıkları alanların dekorasyonunda tamamlayıcı görevi görür. Gri tonları dengeleyici bir etki yaratabilirken aynı zamanda cesur tercihlere de imza atılmasını kolaylaştırır. Dekorasyonda derinlik ve sıcaklık katan gri fon perdeler farklı malzemelerden üretilebilir. Üretildikleri malzemeler ambiyanstaki etkilerini değiştirebilir.

Gri fon perdelerin bu denli sıklıkla tercih edilmesinin ardında sahip oldukları şık görünümden daha fazlası vardır. Evlerde sakin ve huzurlu bir ortam yaratmayı sağlayan gri nötr bir renk olduğundan evdeki diğer mobilyalar ve dekoratif objelerle dikkat çekici bir ahenk yaratır. Pembe, fuşya, mavi, turkuaz, mürdüm gibi iddialı renklerle uyum içerisinde olması dekorasyonda özgün tercihler yapılmasını sağlar.

Siyah Fon Perde: Şık ve Fonksiyonel

Yaşam alanlarındaki atmosferi dönüştürmek ve ambiyansa zarif bir etki katmak isteyenlerin tercihi: Siyah fon perde. Gün ışığını etkili bir şekilde kesebilen, ortamda loşluk sağlayan siyah fon perde sade bir dekorasyonu öne çıkarmak, iddialı tercihleri dengelemek için ideal özelliktedir. 

Siyah fon perdeler düz renkte, desensiz sunulabileceği gibi floral ve geometrik desenlere sahip kumaşlardan da üretilebilir. Polyesterden kadifeye, pamuktan ketene çeşitli malzemelerden imal edilebilen hazır fon perde çeşitlerinden olan bu perde türü, dekorasyonun odak noktasını değiştirebilir. 

Yeşil Fon Perde ile Evinizde Bahar Etkisi

Baharın enerjisini yaşam alanlarına taşımak isteyenlerin favori renklerinden biri olan yeşil, fon perdelerde zarif bir şıklık yaratıyor. Krem tonlarında tül perdeler ile birlikte kullanıldığında dekorasyonda estetiği maksimize eden yeşil fon perde salonlarda, yatak odalarında ve yemek odalarında rahatlıkla tercih edilebiliyor. 

Vintage dekorasyon stilinin benimsendiği alanlarda dinginleştiren etkisi ile öne çıkan yeşil fon perde, özellikle berjer ile oluşturulan dinlenme köşelerinde kişisel beğenilerin yansımasına dönüşüyor.

İster Salonda İster Mutfakta Kullanın

Farklı modellerde, kumaşlarda ve desenlerde sunulan fon perde çeşitleri salonlarda da mutfaklarda da tercih edilebiliyor. Önemli olan kullanılacakları alan doğrultusunda kumaş türü tercihi yapmak. Kadife fon perde mutfaklarda abartılı bir ambiyansa neden olurken salonlarda şıklığın simgesine dönüşebilir. Klasik tarzda dekore edilen bir salonda keten fon perde uyumsuz durabilir.

Bu nedenle fon perde tercihi sırasında kişisel beğenilerin yanı sıra kullanım alanına özgü dekorasyon beklentilerinin de hesaba katılması son derece önemli bir gereklilik hâline gelir. Kumaş, ebat, renk ve desen seçimi doğru yapıldığında hedeflenen görünüme kavuşmak mümkün olur.

Kadife, Keten & Farklı Kumaşlardan Fon Perdeler

Farklı kumaşlardan fon perdeler dekorasyonun eksik yanını tamamlayabilir. Dekorasyon tarzı, mobilyaların tasarımı ve kişisel zevkler birlikte değerlendirilerek fon perdeler için en uygun kumaş türü belirlenebilir.

Kadife Fon Perde ile Lüks Bir Görünüm 

Yumuşak ve parlak bir dokuya sahip olan kadife, lüks ile birlikte anılan bir kumaş türüdür. Dökümlü durması ve sahip olduğu şıklık fon perdelerin üretiminde oldukça sık kullanılmasının nedenlerindendir. Çeşitli renklerde üretilen kadife fon perde modelleri konforun ve estetik beklentinin yüksek olduğu yatak odası ve salon gibi alanlarda rahatlıkla konumlandırılabilir.

Keten Fon Perde: İddialı ve Şık

Ev dekorasyonuna katmanlı bir şıklık katmanın pratik yollarından biri keten fon perde kullanımı olarak kabul edilir. Dayanıklı bir kumaş türü olan keten zarif bir parlaklığa sahiptir. Bakımlarının kolay olması evlerde birçok odada tercih edilmelerini sağlar. Kırışmaya yatkın olan keten fon perde modelleri yıkandıktan sonra ütülendiklerinde özenli bir görünüme ulaşmak kolaylaşır.

İskandinav, rustik ve modern stil doğrultusunda dekore edilen yaşam alanlarına mükemmel bir şekilde uyum sağlayan keten doku, iç ve dış mekânı birbirinden ayırmanın keyifli bir yolunu sunar.

Saten Fon Perde: Klasik Dekorasyonun Yıldızı

Pürüzsüz, parlak, narin ve yumuşak dokusuyla öne çeken saten, fon perdelerin üretiminde tercih edilen kumaş türlerinden biridir. Odaların dekorasyonunda zarif ve şık bir etki yaratır, salonlarda ve yatak odalarında romantik ambiyansı destekler. Saten kumaş söz konusu olduğunda “Saten fon perde nasıl yıkanır?” sıklıkla sorulan bir sorudur. Özel bir talimat bulunmuyorsa perde yıkama programında, 30 derecede ve 400 devirde yıkandığında harikulade sonuçlar alınabileceği ifade edilebilir.

Desenli & Sade Fon Perde Modelleri

İç dekorasyonda ayırt edici ve özgün bir etki elde etmek isteyenlerin değerlendirebileceği çeşitli yöntemler bulunur. Desenli ve sade fon perde modelleri arasından beğenilere ve hedeflenen stile uygun seçimlerin yapılması da bu yöntemlerden biridir. 

Çiçekli fon perde, heykel desenli fon perde, batik desenli fon perde ve geometrik desenli fon perde modelleri ile dekorasyona hareket katmak mümkün olurken açık gri fon perde, gül kurusu fon perde, beyaz fon perde ve mavi fon perde gibi alternatifler sadeliğin önceliklendirildiği durumlarda en doğru alternatifler olarak öne çıkar. 

Siz de Vivense’yi ziyaret ederek evinizin dekorasyonunu tam olarak zevkinize uygun şekilde tamamlayacak tül fon perde başta olmak üzere en popüler fon perde modellerini inceleyebilir, en sevdiğiniz desenler arasında seçim yaparak yaşam alanlarına beğenilerinizi yansıtabilirsiniz.

İster Tek Kanatlı İster Çift Kanatlı Olarak Alın

Fon perde kullanımının sıklıkla tercih edilmesinin ardında şık ve özelleştirilebilir görünümleri, dekorasyonu tamamlamadaki etkileri ve fonksiyonları vardır. Tek kanatlı ve çift kanatlı olarak sunulmaları da fon perdelerin önemli avantajları arasında yer alır. 

Dar pencerelerde tek kanat fon perde kullanımı ışığı etkili bir şekilde keserek mahremiyet beklentisini karşılarken geniş pencerelerde çift kanat fon perde doğru seçim olacaktır. Özel genişliğe sahip alanlarda birden çok hazır fon perde kanadı kullanılması mümkündür. Üstelik farklı genişlik ve yükseklik ölçülerine sahip kanat çeşitleriyle sunulan modeller sayesinde kusursuz seçimler yapılması kolaylaşır.

Avantajlı Fon Perde Fiyatları Vivense’de Sizleri Bekliyor

Fon perde fiyatları birçok faktör doğrultusunda değişiklik gösterebilir. İç mekânların dekorasyonunu iyileştirmek ve kişisel beğenileri dekorasyona yansıtmak için ideal ürünlerden biri olan fon perde çeşitlerinin fiyatlarını üretildiği kumaşın türü ve kalitesi, ürünün ebatları ve üretici markanın fiyat politikası belirleyebilir. 

Evinizin tüm ihtiyaçlarını güvenle ve avantajlı kampanyalardan yararlanarak karşılayabileceğiniz Vivense’de renk renk, çeşit çeşit fon perde modelleri arasından beklentilerinize uygun kriterler doğrultusunda filtreleme yapabilirsiniz. 

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.