FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Kumaş Materyali
 • Renk
 • Kumaş Değişikliği
 • Ayak Malzemesi
 • Oturum Yumuşaklığı
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
 • Genişlik
  cm
 • TL
664 Ürün
+2
Kumaş Değişikliği Seçenekleri
+2
Kumaş Değişikliği Seçenekleri
+2
Kumaş Değişikliği Seçenekleri
+2
Kumaş Değişikliği Seçenekleri
+2
Kumaş Değişikliği Seçenekleri

Estetik görünümü ve sağladığı konfor ile dekorasyonun vazgeçilmez ögelerinden olan berjer, tekli koltuk çeşitlerinden biridir. Kolçakları ve oturma alanı döşemeyle kaplı olabilen bu tek kişilik koltuk, oturma gruplarını tamamlamak isteyenlerin ve ev içerisinde kendine ait bir alan yaratmayı hedefleyenlerin ilk tercihi olarak karşımıza çıkıyor. Berjer modelleri son derece geniş bir çeşitliliğe sahiptir ve farklı dekorasyon tarzlarını yansıtabilirler. 

Geçmişi 15. yüzyıla dek uzanan ve ilk olarak Fransa’da ortaya çıkan berjer koltuk, geniş oturma yüzeyi ve sırt alanıyla güçlü bir duruşa sahiptir. Sırt bölümleri yüksek ya da alçak olabilir. Berjerlerin tasarımları da belirgin farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle berjer modelleri arasından seçim yaparken berjerlerin kullanım amaçlarının göz önünde bulundurulması gerekir. 

Tekli koltuk modelleri incelendiğinde tarz, materyal ve tasarım anlamında sayısız seçenek bulunduğu görülmektedir. Aynı çeşitlilik berjer modelleri için de geçerliliğini korur. Son yıllarda modern berjer modelleri şıklığı estetik anlamda desteklemek isteyenlerin tercihi olurken, vintage berjer eklektik dekorasyon tarzından yana seçim yapanların gözdesidir. Metal berjer daha sofistike bir ambiyans, ahşap berjer ise sadeliğin iddiasını yansıtmak isteyenlerin favorisidir. 

Her zevke, ihtiyaca ve kullanım amacına hitap eden berjer modelleri Vivense’de sizlerle buluşuyor. Vivense.com adresine girerek beğeninize en uygun alternatifleri filtreleyebilir, yaşam alanlarınızın ambiyansını tamamlayacak o eşsiz berjeri keşfedebilir, ekonomik berjer fiyatları ile avantajlı bir alışveriş yapabilirsiniz.

Berjerler & Tekli Koltuk Modelleri

Berjerler tekli koltuk türlerinden biri olsalar da tekli koltukların hepsinin berjer olarak tanımlanamayacağının bilinmesi gerekir. Tekli koltuklar genellikle kanepe ve koltuk takımlarının birer parçası olarak değerlendirilir Bu nedenle tekli koltukların tasarımı kanepe ve koltuk tasarımı ile benzerlik taşır. 

Berjerler ise oturma gruplarından bağımsız tasarımlara sahiptir. Bu özellikleri onların kullanım amaçlarını da modellerini de çeşitlendirmektedir. Berjerler bu nitelikleri ile dekorasyonda sıra dışı bir etki yaratabilmenin en efektif yollarından biri olarak değerlendirilir. 

Konforu Maksimize Eden, Şık ve Fonksiyonel Tasarımlar

Berjer koltuklar dekorasyonu estetik ve konfor beklentisini yükseltecek şekilde tamamlama özelliğine sahiptir. Berjer ile aynı renk kırlentler ile konforu artırılan oturma alanlarında elde edilen bütüncül görünüm, tüm yaşam alanının atmosferini değiştirebilir. Kırlent modellerinin sağladığı dönüştürücü etkiyi tamamlamanın farklı yöntemleri bulunur. 

Berjerlerin çevresinde konumlandırılan sehpalar alanların konforlu bir şekilde bölünmesi ve bireylerin ihtiyaç duyduğu soyutlanma etkisinin yaratılması bakımından son derece önemlidir. Orta sehpa oturma grupları ve berjer arasında kullanıldığında şık ve fonksiyonel bir değişimi mümkün kılarken yan sehpa kullanımı berjerlerin kişiye özel bir işlev kazanmasına yardımcı olabilir. 

Kumaş Alternatifleri Farklı Tarzların Temsilcisi Oluyor

Berjer koltuklar özelleştirilebilir tasarımlara sahip. Bu sayede kol yapılarından ayak yapılarına dek birçok değişken farklı beklentilere yanıt vermelerini sağlayabiliyor. Berjer tarzını şekillendiren en önemli değişkenler arasında kumaş alternatifleri de bulunuyor. 

Kadife berjer modelleri dekorasyonda lüks ihtiyacını karşılamanın en etkili yollarından biri olarak ön plana çıkıyor. Yumuşak ve pürüzsüz dokusu sayesinde temas edildiği ilk anda huzur sunan kadife kumaş kaplı berjer modelleri klasik tarzda dekore edilen alanlara benzersiz bir hareket katıyor. Özellikle açık alanda kullanılan tekli koltuk modellerinde tercih edilen keten kumaş, İskandinav berjerler için en uygun tercihler arasında yer alıyor. 

Nubuk deri döşemeye sahip modeller ofis berjer ihtiyaçlarında gündeme geliyor. Nubuk derinin sahip olduğu prestijli görünüm ofisler için mobilya ihtiyacının ortaya çıkması hâlinde kurtarıcıya dönüşebiliyor. Nubuk deri kaplı berjerler özellikle bekleme alanlarında ve yönetici odalarında tercih ediliyor.

Tamamen tek bir materyal kullanılarak tasarlanan berjer modelleri son derede sofistike bir görünüme imza atıyor. Deri berjerler şıklıkları ile ortamlara damga vurmayı başarıyor. Deri materyalinin kalitesi ve farklı tarzlara hitap eden yapısı tekli koltuk ihtiyacı için deri berjer modellerine başvurulmasının temel nedenlerinden birine dönüşüyor.

Her Zevke Uygun Ahşap, Hasır, Metal Berjerler

Restoranlarda, kafelerde ve evlerde en çok tercih edilen mobilyalar arasında yer alan berjer modellerinin üretiminde farklı materyaller kullanılabiliyor. Üretimde kullanılan materyallerin farklılaşması berjerin dekoratif niteliğini ve dekorasyonda kullanımını değiştirebiliyor. Oturum yumuşaklığının ayarlanabilmesi kadar ölçülerinin de değişebilmesi berjer kullanımı sıklığını artıran önemli etkenlerden biri oluyor. Farklı zevklere hitap eden berjer modelleri sayesinde günün yorgunluğunu atmak ve anın farkındalığını yaşamak büyük bir keyfe dönüşüyor.

Ahşap Berjerler ile Dekorasyona Kusursuz Bir Dokunuş

İster avangart ister klasik ister modern bir dekorasyon tarzı benimsenmiş olsun, ahşap berjerler ile ambiyansa kusursuz bir dokunuş yapılması mümkün oluyor. Ahşabın doğallığının ve doğallıktan gelen sıcaklığın hâkim olduğu berjer modelleri oturma odalarında, okuma alanlarında ve salonlarda sıklıkla yer buluyor.

Ahşap kolçaklı ve ahşap ayaklı berjer modelleri renk alternatifleri ile istenen etkiyi yaratabiliyor. Hâkim rengin açık tonlarda olduğu alanlarda iddialı tercihler yapılması böylelikle mümkün oluyor. Aynı zamanda birden çok dekorasyon tarzının kombine edildiği eklektik dekorasyon tarzında da ahşap berjer modelleri göz alıcı bir tamamlayıcıya dönüşüyor.

Hasır Berjerler ile Zahmetsiz Bir Şıklık

Son yıllarda giderek artan bir sıklıkla tercih edilen hasır berjer modelleri, zahmetsiz bir şıklık arayışında olanların dekorasyon beklentilerine yanıt veriyor. Kimi zaman iskeletin tamamında kullanılan hasır malzeme kimi zaman yalnızca sırtlık bölümünde ön plana çıkıyor.

Kumaş ile hasır malzemelerin bir araya getirilebildiği hasır berjerler evlerin oturma alanlarıyla bahçelerinde, açık alanı bulunan restoranlarla kafelerde rahatlıkla konumlandırılabiliyor. Bulundukları alana doğal bir estetik sunan hasır berjer modelleri tamamen hasırdan tasarlandıklarında ek minder kullanımı gerekli oluyor. Minder kullanımı gerekli hâle geldiğinde farklı renk seçenekleri ile görünümlerinin zenginleştirilmesi kolaylaşıyor.

Metal Berjerler ile İddialı Bir Sadelik Başrolde

Dekorasyonda metal kullanımı modern bir atmosfer elde etme beklentisine yanıt veriyor. İskeleti, kolçakları ya da sadece ayakları metal kullanılarak üretilen berjer modelleri prestijli bir görünümü garantiliyor. Evlerin çalışma odalarında olduğu kadar ofislerde de yer bulan metal berjer modelleri sağladıkları konfora ek olarak sergiledikleri şık görüntüyle dikkatleri üzerine çekiyor. 

Metal parıltılar dekorasyona hareket katıyor, konforlu oturma alanı dinlenme deneyimini mükemmelleştiriyor. Metalin sağladığı sağlamlık uzun süreli bir kullanımı garantilerken berjerlerin yanında konumlandırılan vurgu aydınlatma aksesuarları berjerleri mekanların odak noktası hâline getiriyor.

Berjer modellerinin sahip olduğu çeşitlilik dekorasyonun yıldızını seçmeyi gerektiriyor. Dekorasyonda etkilerinin yüksek olması seçim sırasında ince eleyip sık dokumayı gerekli hâle getiriyor. İskandinav tarzını yansıtan berjerler sadelik vurgusunu güçlendirirken istiridye berjer modelleri gösterişli bir tarz benimseyenlerin vazgeçilmezi oluyor. Döner berjer modelleri şıklığı konforla destelemek isteyenlere hitap ediyor. 

Sadeliğin İddiası Yaşamak İsteyenlere: İskandinav Tarzı Berjer Modelleri

Nötr renk tonları, doğal ahşap, detayların tasarımsal sadelik ile öne çıktığı İskandinav tarzı son yılların en popüler dekorasyon tarzları arasında ilk sıralarda yer alıyor. İddialı bir sadeliğin ön plana çıktığı bu tarz benimsendiğinde kullanılan her bir parça işlevselliği ve çizgileri ile belirginlik kazanıyor. Sade çizgiler doğru kullanıldığında etkili sonuçlar alınmasını sağlıyor ve aynı zamanda huzurlu bir atmosferin kaynağına dönüşüyor.

İskandinav berjer koltuk modelleri hem gösterişten uzak hem de aynı oranda iddialı görünümleri ile ortama damga vuruyor. Keyifli zaman geçirilmek istenen pencere kenarında ya da kitap okumak için ayrılan sessiz bir köşede ambiyansı tamamlamaları dikkat çekici bir bütünlük oluşturuyor. Sallanan koltuk formuna da sahip olabilmeleri, tercihlerde önceliklendirilmeleri ile sonuçlanıyor.

Şık ve Gösterişli Seçimler için: İstiridye Berjer Modelleri

İstiridyeyi anımsatan tasarımları ile şık yaşam alanlarının sıklıkla tercih edilen tekli koltuk modelleri arasında yer alan istiridye berjer modelleri, farklı kumaş materyalleri ile döşenebiliyor ve farklı renklere sahip olabiliyor. Konforlu bir deneyimi garantileyecek bir iskelet yapısına sahip olmaları keyifli anları da garantilemeyi mümkün kılıyor.

Suni deri, polyester, süet, kadife, nubuk ve keten gibi çeşitli kumaş materyalleri kullanılarak döşenebilmeleri gösterişli çizgilerinin dengelenebilmesini ve farklı dekorasyon tarzlarının benimsendiği alanlarda uyumlu bir şekilde konumlandırılabilmelerini sağlıyor. Dayanıklı iskelet yapıları sayesinde özellikle salon ve yatak odası gibi konfor beklentisinin yüksek olduğu alanlarda fonksiyonellikleri ile ön plana çıkıyorlar.

Konforu Şıklıkla Birleştiren Döner Berjerler

Keyifli bir okuma alanında ya da televizyon izlemek için özel bir köşe yaratılmak istendiğinde tekli koltuk ihtiyacı ortaya çıkabilir. Konforun ön planda tutulduğu ihtiyaçlar söz konusu olduğunda döner berjer modelleri son derece başarılı tercihler hâline gelir. Genellikle kumaş kaplı koltuğun metal ayaklara oturtulması prensibiyle tasarlanan döner berjerler rahatlık beklentisini eksiksiz karşılarlar.

Evdeki hâkim dekorasyonla uyumlu ya da genel seçimlere tezat oluşturabilecek özellikte seçilebilen döner berjer modelleri renk, tasarım ve kumaş tercihi gibi noktalarda farklılaşabilir. Yuvarlak berjer modellerinin genellikle döner özellikte olduğu ifade edilebilir.

Modası Eskimeyen Trend: Vintage Berjerler

Vintage berjer modelleri giderek artan bir sıklıkta yaşam alanlarında yer buluyor. Eklektik dekorasyon tarzının ön plana çıkmasının etkisiyle geçmişten günümüze modası azalmayan bu modelin daha çok tercih edildiği görülüyor. 

Vintage berjer dendiğinde akla ilk olarak iddialı renklerle döşenen tekli koltuk modelleri gelse de akımın tek özelliği iddialı renklerle sınırlı değil. Vintage dekorasyon belirli bir dönemi yansıtmaktadır. 1920’li ve 1950’li yıllar arasında zirvesini yaşayan bu akım ilk bakışta uyumsuz görünen parçaların sağladığı ahenkle ilişkilendirilebilir. Özellikle geniş salonlarda ve oturma odalarında tercih edilen vintage Berger modelleri alanın geri kalanından soyutlanmak istenen bölümlerde etkisini hissettirir.

Değiştirilebilir Kumaşlı Seçenekler

Yaşam alanlarının dekorasyonunu tamamlamak ve özel alanlar yaratmak için sıklıkla tercih edilebilen berjer modelleri farklı özelliklerle sunulabiliyor. Bazılarının kumaş değişimi opsiyonu bulunmazken bazı modellerde değiştirilebilir kumaş seçenekleri son derece yüksek bir konfor sunabiliyor. Özellikle çocuklu aileler için en büyük tedirginliği ortadan kaldıran bu opsiyon berjer kullanım ömrünü uzatmanın efektif bir yoluna dönüşüyor.

Yalnızca çocuklu ailelerin evlerinde değil, evcil hayvanların da yaşadığı evlerde bu opsiyon son derece önemli. Tüm bunlara ek olarak kafelerde ve ofis ortamı gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu alanlarda kumaş değişimli berjer modelleri sıklıkla tercih ediliyor. Kumaşların yıpranması ve eskimesi hâlinde iskelet sağlam kaldığından kumaşın yenilenmesi ve mobilyanın ilk günkü gibi yeni görünmesi mümkün olabiliyor.

Değişimli kumaş alternatifi barındıran berjer modellerinde farklı seçenekler bulunuyor. Berjer koltuk örtüsü ve berjer koltuk kılıfı beklentileri karşılamayı sağlayan güçlü seçenekler arasında yer alıyor. Koltuk kumaşlarının kirlenme riskini minimize edebilen bu alternatifler aynı zamanda dekorasyonda yenilik sağlamayı kolaylaştırıyor. Kontrast renklerde tercih edilen berjer koltuk örtüleri ortamı hareketlendirmenin şık yollarından biri olarak yoğun olarak değerlendiriliyor.

Bu noktada farklı bir alternatif daha mevcut: Koltuk şalı. Berjerlerin kumaşlarının zarar görmesini engellemek ve dekorasyonu hareketlendirmek için tercih edilebilen koltuk örtüleri ile tekli koltukların kullanım ömrü uzatılabiliyor. Özellikle terlemenin yoğun olduğu yaz aylarında ve sıcaklık ihtiyacının fazlalaştığı kış aylarında koltuk şalı modelleri işlevsellikleri ile hayat kurtarıyor. 

Ahşap Kollu Modeller

Geleneksel berjer tasarımlarının en dikkat çekici unsurlarından biri ahşap kollardır. Ahşabın sıcaklığını doğrudan yansıtan berjer modelleri farklı dekorasyon tarzlarını birleştiren bir etki oluşturur. İskandinav tarzı berjer modellerinin spesifik özellikleri arasında yer alan ahşap kollar, modern berjer modellerinde de kullanılabilir. Ahşabın farklı dekorasyon tarzlarına uyum sağlayan yapısı sayesinde ahşap kollu berjer modellerinin tek bir tarza indirgenmesi mümkün değildir.

Günümüzde berjer tasarımları giderek çeşitlenmekte ve berjerlerin kolsuz modelleri çoğalmaktadır. Tek bir parça hâlinde tasarlanan kolsuz berjer modelleri modern tarzı destekler. Çoğunlukla yuvarlak hatlara sahip olan kolsuz berjer modelleri puflarla birlikte kullanılabilir. Konforu maksimize eden tasarımları genellikle dinlenme amaçlı tercih edilmelerine yol açar.

Yatak Odalarında Kolsuz Modeller Tercih Ediliyor

Berjer kullanımı herkesin görebileceği alanlarda estetik algısını güçlendirme amacı taşırken yatak odasında kullanıldıklarında bireysel beğeniler ve konfor algısı ön plana çıkıyor. Yekpare tasarımların modern etkisini sunan kolsuz berjer modelleri birçok farklı kumaş alternatifine ve çizgiye sahip olabiliyor. 

Yatak odalarında kolsuz berjerlerle birlikte en çok tercih edilen mobilya modellerinin başında sallanan sandalyeler geliyor. Okuma alanlarında da sundukları konforla aranan sallanan sandalyeler yumuşak ve orta sert oturum yumuşaklığında tercih edilebiliyor. Böylelikle fonksiyonel beklentiler kusursuz şekilde karşılanabiliyor. 

Uzanmalı Tekli Koltuklar

Yorgun bir günün ardından, hafta sonu enerji toplanmak ya da sadece keyifli anlar biriktirilmek istendiğinde uzanmalı tekli koltukların rahatlatıcı etkisine başvurulabilir. Farklı renklerde ve nitelikte kumaşlarla kaplanan uzanmalı tekli koltuklar yaşam alanlarında tercih edilen oturma grupları ile aynı tasarıma sahip olabilecekleri gibi dekorasyonu zenginleştirmek amacıyla farklı bir tarzda da seçilebilirler.

Dekorasyon tercihinde benzer tonlara sahip olan renklerin eş zamanlı kullanılması genel bir ahenk yakalanmasını mümkün kılar. Daha iddialı bir sonuç elde edilmek istendiğinde hâkim renklerle tezat olanların tercih edilmesi etkili bir yöntemdir. Renk tonları arasındaki uyum gözetilerek yapılan tercihler dekorasyonda ahenk ve bütünlük sağlanmasının en pratik yolları arasında gösterilir.

Uzanmalı tekli koltuk kullanımı kadar talep gören bir diğer alternatif de açılabilir tekli koltuk kullanımıdır. Alan kısıtlılığı belirgin olan mekanlarda büyük bir konfor sunan açılabilir tekli koltuk modelleri efektif bir çözüm anlamına gelebilir. Çeşitli kumaş alternatifleri ile satışa sunulan açılabilir tekli koltuk modelleri arasında dekorasyonu destekleyen tercihler yapılabilir. 

Günümüzden yaklaşık 600 yıl önce piyasaya sürülen berjer modellerin, modern tasarımlar ile çeşitlendirilmesi tercih edildikleri alanları çoğaltıyor. Modern tasarımsal çizgileri farklı renk seçenekleri ile harmanlayan berjerler yaşam alanlarında konforlu bölümler yaratılmasını da sağlayabiliyor. 

Berjerlerin son derece kullanışlı olması berjer fiyatları özelinde merakı artırıyor. Berjer fiyatları birçok unsurdan etkilenebiliyor; tasarımından döşemesinde kullanılan kumaşın kalitesine, sahip olduğu ek fonksiyonlardan üretildiği malzemeye kadar birçok farklı unsur berjer fiyatlarında değişikliğe neden olabiliyor.

Siz de yaşam alanlarınızın dekorasyonunu tamamlayacak berjer modellerini detaylı olarak incelemek için Vivense.com adresini ziyaret edebilir, farklı filtreleme seçeneklerini kullanarak ihtiyacınız olan alternatife ulaşabilirsiniz. Vivense’de berjer fiyatları geniş bir aralıkta sizlere sunulmaktadır. Güvenli alışveriş deneyimi yaşayabileceğiniz online mağazamızdaki çoklu ürün alternatiflerini 7 gün 24 saat inceleyebilir, saniyeler içerisinde siparişinizi verebilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.