FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Fiyat Aralığı
AMERİKAN SERVİS
59 Ürün

Sofraların daha şık ve özenli gözükmesini sağlarken yemek sırasında masanın ve masa örtüsünün korunmasına yardımcı olan Amerikan servis modelleri, aynı zamanda yemek odalarının ve mutfakların havasına etkili bir dokunuşta bulunmak için de etkili tercihler arasında yer alıyor.

Konsept yemek davetlerinden özel günlere, aile buluşmalarından günlük yemeklere kadar kullanımlarının her zaman konforlu olduğu Amerikan servis modelleri, Vivense’nin yemek odası ve mutfak ihtiyaçlarını çok yönlü karşılayan geniş ürün yelpazesinde sizi bekliyor. 

Amerikan Servis Nedir?

Amerikan servis hem evlerde hem de restoranlarda yemek servislerinin şık ve zarif bir görünüme sahip olmasını pratik hâle getiren bir üründür. Yemek servisinde yemek ve sofra takımlarının altına yerleştirilen Amerikan servis modelleri farklı malzemelerden üretilebildikleri gibi kullanım ihtiyacına göre değişen tasarımlara da sahiptir. 

Bu ürünler servis ve dekorasyon açısından kullanışlı olmalarının yanı sıra büyük organizasyonlarda masadaki konumlandırmanın daha düzenli bir şekilde yapılmasına da yardımcı olur. Masa düzeninde cetvelle ölçülmüş gibi net bir sonuç elde edilmek isteniyorsa Amerikan servislerin ya da runner gibi mutfak tekstil ürünlerinin tercih edilmesi önerilir. 

Doğru Amerikan Servisi Nasıl Seçilir?

Doğru Amerikan servis seti seçmek için kullanım ihtiyaçlarını, beklentileri ve dekorasyonu birlikte değerlendirmek gerekir. Sofralarda esprilerin yapılmasını sağlayacak, sohbet başlatacak mesajlar içeren bir seçim yapabilir ya da en özel günlerinize ışıltısı ve asaleti ile eşlik edecek paslanmaz çelik bir supla tercih edebilirsiniz. Tercih ne olursa olsun doğru ürünü bulmak için bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. 

Boyutlarına Göre Amerikan Servis Modelleri

Amerikan servis modelleri arasından seçim yaparken ideal boyutu bulmak gerekir. Tasarımlar genellikle dikdörtgen ya da yuvarlaktır. Dikdörtgen olan modellerde 35x50 cm, 35x45 cm, 30x50 cm yaygın tercih edilen boyutlardır. Yuvarlak tasarımlarda ise çap 32 – 35 cm aralığındadır. Çok kalabalık olmayan sofralarda boyutu büyük servislerin kullanılması tercih edilebilir. Sofralar kalabalıklaştıkça servis örtüsünün kapladığı alanın azalması gerekeceğinden daha küçük boyutlara sahip tasarımlar tercih edilir. 

Masanın Malzemesine Göre Amerikan Servis Seçimi 

Sofra düzeni, servis ya da sunum için seçim yaparken bazı durumlarda masanın hangi malzemeden üretildiğine bakmak gerekir. Amerikan servis ve/veya supla seçimi söz konusu olduğunda bu gereklilik öne çıkar. Cam bir yemek masasında çelik, ahşap ya da mermer bir servis kullanmak masanın zarar görmesine neden olabilir. Kumaş, bambu ya da hasır Amerikan servis modelleri cam yüzeyler için daha güvenlidir. Servis altlığı seçerken yemek ya da mutfak masası için koruyucu olacak ürünler seçilmelidir.

Malzemelerine Göre Amerikan Servis Modelleri 

Amerikan servis pamuk, keten, ahşap, bambu, plastik ve hatta paslanmaz çelik gibi farklı malzemelerden üretilebilir. Her malzemenin dekorasyonda farklı bir etkisi olduğu gibi kullanımda da farklı avantajları vardır. 

  • Kumaş Amerikan Servisler: Keten, pamuk gibi dokulardan üretilen servisler özellikle sofralarda daha zarif ve hoş bir görünüm elde etmek isteyenlerin seçimidir. Pamuk ya da keten Amerikan servis modelleri yıkanabilir oldukları için tekrar tekrar kullanıma uygundur. Bakımları kolaydır. Kumaşın içeriğine göre bu malzemelerden üretilen servislerin kullanım öncesinde ütülenmesi gerekebilir. 
  • Bambu Amerikan Servisler: Bambu sürdürülebilir bir materyal olarak çevre dostudur. Hem görünüşü hem de bu özelliğiyle son yıllarda popülerleşen bambu, mutfak ve sofra özelinde de sıkça kullanılmaktadır. Bambu temizliği oldukça kolaydır, bu malzemenin nemli bir bezle silinmesi çoğu zaman yeterlidir. Üzerinde leke kalırsa karbonat ya da limon suyu ile lekeler temizlenebilir.
  • Hasır Amerikan Servisler: Hasır malzeme de son yıllarda hem mutfak hem de ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılmaktadır. Tıpkı bambu gibi sürdürülebilir olan hasır, Amerikan servis tasarımlarında da sıkça tercih edilmektedir. Hasır Amerikan servis modellerinin bakımı da tıpkı bambudan üretilenler gibidir. 
  • Ahşap Amerikan Servisler: Katlanabilir ya da düz tasarımlara sahip olan, ahşap malzemeden üretilen servis gereçleri kullanım şekline ve tasarımına göre farklı isimlendirilebilir. Tasarımlar dikdörtgense, katlanabilir şekilde sunuluyorsa Amerikan servis olarak adlandırılırken yemek servisinde kullanılacak tüm tabakların altında konumlandırılmak üzere geniş bir tabak şeklinde tasarlandıysa supla olarak adlandırılır. 
  • Plastik Amerikan Servisler: Temizliği çok pratik olan bu servisler özellikle günlük kullanımda tercih edilebilir. Üzerlerindeki baskıya bağlı olarak, çok sıcak yüzeyler ile temas etmemeleri kullanım sürelerinin azalmaması açısından önemlidir.
  • Paslanmaz çelik, mermer ya da mermer görünümlü malzemeler, porselen gibi sert yapıdaki malzemelerden üretilen servis altılıkları da çoğunlukla supla olarak kullanılmak için uygundur. 

Amerikan Servis Ürün Modelleri!

Amerikan servis tasarımları yaygın olarak yuvarlak ve dikdörtgen olarak yapılır. Bunun yanı sıra bardak altlığı eklenmiş, çatal bıçakların yerleştirilmesi için özel yeri bulunan, üzerinde isim yazan farklı modeller de bulunmaktadır. 

Yuvarlak tasarımlar genellikle tabağın yerini belirleme görevini üstlenirken üretildikleri malzemelere göre şık ve zarif masa dekorasyonlarını da destekleyebilir. Supla olarak bilinen, çok geniş bir servis tabağı görünümüne sahip olan ve çelik ya da porselen gibi malzemelerden üretilmiş tasarımlar yuvarlaktır. Yuvarlak servisleri kullanırken masada dekorasyonu desteklemek ya da masayı korumak için runner kullanımı da tercih edilebilir. 

Dikdörtgen olarak tasarlanan modeller ise hem masa düzeninde yer belirleyici olarak kullanılır hem de masada yaşanabilecek ufak kazalar karşısında masayı ve/veya masa örtüsünü korur. 

Hangi Amerikan Servis Modelini Kullanmalısınız?

Amerikan servis seçerken, hangi ürünün sizin ihtiyaçlarınız için uygun olduğuna karar verirken sofra düzeninizi, yemek sofrasındaki kişi sayısını ve öğünleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Kalabalık sofralarda ufak kazaların olma riski her zaman çok yüksektir; bu nedenle, kullanışlılık ve pratikliğin önem kazandığı kalabalık evlerde, silinerek kolayca temizlenen ve leke tutmayan Amerikan servis modelleri tercih edilmelidir. 

Özel yemeklerde ve davetlerde ise yemek odalarının dekorasyonuna uyum sağlayacak ya da sofranın konseptini tamamlamaya yardımcı olacak seçimler yapılabilir. 

Dönemsel olarak dekorasyonu değiştirmek isteyenler de tüm yaşam alanı yerine aksesuarlarda gerçekleştirilecek ufak değişimlerle ortam havasını farklılaştırabilir. Yeni yıl yaklaşırken kırmızı, yeşil siyah Amerikan servis modelleri tercih edilebilirken ilk baharı karşılamak isteyenler için bambu ya da hasır malzemelerden elde edilen modeller iyi bir seçim olabilir.

Amerikan Servis Modelleri Vivense'de!

Dekorasyonda farklılık sevenlerin, sofralarının her zaman özenli olmasını isteyenlerin tercih edeceği sofra ürünlerini bulabileceğiniz Vivense’de birbirinden şık ve kaliteli Amerikan servis modelleri de sizleri bekliyor. 

Kaliteyi avantajlı fiyatlarla satın almanızı sağlayan Vivense’de siz de sofralarınızın havasını değiştirmenize yardımcı olacak Amerikan servis takımlarını bulabilir, bir tıkla istediğiniz ürünleri almanın konforunu yaşayabilirsiniz. 

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.