FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Ürün Tipleri
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
SAKSI + VAZO
  • TL
462 Ürün

Dekorasyonda saksı ve vazo çeşitlerine yer verilmesi, yaşam alanlarını güzelleştirip ambiyansta değişim elde edilmesinin en etkili yollarından biri olarak kabul edilir. Farklı büyüklükte, renklerde ve tasarımlarda üretilen saksı ve vazo modelleri dekorasyonda göz alıcı bir etkinin kaynağına dönüşebilir. Doğanın cömertliğinin ve güzelliğinin yansıtılmasını sağlayan vazo ve saksı modelleri ile siz de yaşam alanlarınızın enerjisini yükseltebilirsiniz.

Evlerde köşe koltuk ve duvar arasında kalan kullanılmayan alanlara canlılık katmanın, dekorasyona sıcak bir dokunuşta bulunmanın ve yaşam alanlarında şık bir görünüm elde etmenin en etkili yolları arasında gösterilen saksı ve vazo kullanımı estetik beklentilere de yanıt veriyor. 

Farklı materyallerden, farklı boyutlarda üretilen bu dekoratif objeler bahçelerde, balkonlarda ve ofislerde de sıklıkla tercih ediliyor. Dekoratif saksı ve dekoratif vazo tasarımlarındaki çeşitlilik mekânlara en uygun olanların tercih edilmesini kolaylaştırıyor.

Saksılar son yıllarda öne çıkan, kaktüsgil familyasından olan sukulent dâhil olmak üzere birçok bitkinin ve çiçeğin yetiştirilmesi adına ideal bir ortam yaratan objelerdir. Fonksiyonelliklerinin yanı sıra şık tasarımlara sahip olmaları ev dekorasyonunda tercih edilmelerini sağlar. Hâlihazırda yetişmiş bitkilerin ve çiçeklerin sergilenmesi için kullanılan vazo çeşitleri de saksılar kadar popülerdir. Vazoların ev bitkileri için ideal bir sergileme ortamı sunması oturma odası dekorasyonunda yer bulması ile sonuçlanır.

Siz de yaşam alanlarınızın atmosferini çiçekler ve bitkilerle canlandırmak isterseniz veya çalışma alanlarınızda beğenilerinize uygun dekoratif objeler kullanmayı tercih ederseniz Vivense’yi ziyaret ederek birbirinden şık ve işlevsel saksılarla vazoları inceleyebilirsiniz. Beğenilerinize uygun saksı ve vazoları evinizin farklı köşelerinde konumlandırabilir, her gördüğünüzde içinizi açan bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Modern ve Şık Saksılar

Bahçelerde, balkonlarda, odalarda ve ofislerde modern ve şık bir görünüm sunan saksılar ile siz de mekânların ambiyansını daha etkileyici hâle getirebilirsiniz. Hem işlevsel hem de şık nitelik taşıyan saksılarla dekorasyondaki hâkim rengi destekleyebilir, dekorasyon stilini vurgulayabilir, odaların odak noktasını değiştirebilirsiniz.

Tekli, çiftli ve üçlü saksı modellerinin her biri farklı bir stile sahip olması ile farklı beklentilere yanıt verir. Renkleri, tasarımları ve ebatları farklı olan saksıların imal edildikleri malzemeler de son derece çeşitlidir. Toprak saksı, seramik saksı, metal saksı, beton saksı ve plastik saksı modelleri çeşitlilikleri ile hemen hemen tüm iç mekânlarda rahatlıkla tercih edilebilir.

Saksılar evlere kişisel beğenileri yansıtmanın en estetik yollarını sunan dekoratif objeler arasında yer alır. Tek başlarına, mumluklarla, vazolarla bir arada kullanılmaları mümkündür. Özellikle orta sehpa üzerinde farklı dekoratif objelerin birlikte kullanımı ile son derece şık sonuçlar elde edildiği bilinmektedir.

Klasik tarzda dekore edilen alanlarda tekli metal dövme saksılar şık görünümü korurken modern tarzda dekore edilen mekânlarda beton saksı modelleri son derece ayırt edici bir ambiyans yaratabilir. Retro tarzda dekore edilen yerlerde granit toprak saksı modelleri dikkat çekici bir etki yaratırken İskandinav dekorasyonda ahşap saksı modelleri fark edilir bir değişimi başlatabilir.

Saksıların üretildikleri materyaller kullanım amaçlarını ve dekoratif etkilerini değiştirebildiğinden seçim sırasında malzeme farklılığına dikkat edilmelidir. Malzeme, ebat ve tasarımsal detaylar saksı fiyatları üzerinde etkilidir.

Seramik Saksılar

Verandada, bahçede, balkonda ya da tasarımı doğrultusunda evlerin içinde kullanılan en popüler saksılar arasında seramik saksı modelleri de bulunur. Seramik saksı çeşitleri farklı renklerde, boyutlarda ve tasarımlarda sunulabilir. Dekoratif etkilerinin yanı sıra canlı bitkilere dekorasyonda yer vermek isteyenler için de en doğru seçeneklerin başında gelir.

Seramik saksılar topraktaki nemin absorbe edilmesine yardımcı olur. Bazılarında bitkiler sulandıktan sonra suyun drenajı için alt kısımlarında özel bir delik bulunur. Altında delik bulunan seramik saksı modelleri saksı altlığı ile satışa sunulur.

Seramik saksı modelleri canlı bitkilerin yetiştirilmesi için ideal ortamı sunmakla birlikte sukulent konumlandırmak için ya da dekoratif etkileri nedeni ile tercih edilir. Seramik saksılar birçok farklı renkte üretilebilir. Tekli, çiftli ya da üçlü hâlde satılabilen seramik saksı modelleri mermer desenli, tek renk, kiremit desenli gibi alternatiflerle beğenileri kazanır.

Toprak Saksılar

Pişmemiş kilin fırında pişirilerek sertleştirilmesi yoluyla üretilen toprak saksılar geleneksel olarak en çok tercih edilen saksı modellerinden biridir. Canlı bitkilerin yetiştirilmesi için sıklıkla kullanılmalarının yanı sıra son dönemde endüstriyel tasarım stilinin öne çıkmasıyla yaşam alanlarının odak noktalarında da konumlandırıldıkları söylenebilir. 

Bitkiler için güvenli bir ortam yaratan toprak saksılar nemi hapseder ve sıcak havalarda su kaybeden bitkilere nem sağlar. Bu özellikleri bahçelerde, verandalarda, ofislerin dinlenme alanlarında ve hatta iç mekânlarda kullanılmalarını sağlar. 

Tüm bu özelliklere ek olarak toprak saksılar oldukça şık ve otantik bir görünüme de sahiptir. Günümüzde tek renkli, çok renkli toprak saksı modelleri revaçtadır. Tasarımsal anlamda geniş bir çeşitlilikte sunulan toprak saksılar ile yaşam alanlarında beğenilerin yansıtılması mümkündür.

Plastik Saksılar

En yaygın kullanılan saksılar arasında öne çıkanlardan biri de plastik saksı modelleridir. Plastik saksılar uzun süren dayanıklılıkları ve tasarımsal çeşitlilikleri ile bilinir. Nemi iyi tuttuğundan canlı bitkilerin konumlandırılması için en doğru tercihler arasında yer alır. Bu özellikleri sayesinde bahçe ve balkon dekorasyonunda yer buldukları ifade edilebilir.

Plastik saksılar dekoratif özelliklerinden ziyade fonksiyonellikleri ve ekonomik fiyatları ile öne çıkar. İç mekânlarda kullanılabilecek tasarımsal zenginlikte sunulan plastik saksılar arasından ebat ve renk seçimi yapılması mümkündür.

Beton Saksılar

Son yılların en popüler saksı çeşitleri arasında beton saksılar gelir. Beton saksı modelleri geniş bir çeşitlilikte sunulur. Tasarımsal olarak farklılık göstermeleri ve değişen ölçülerde üretilmeleri dekorasyona değerli katkılar sunmalarını sağlar.

Evlerde, bahçelerde, verandalarda, balkonlarda, ofislerde ve çalışma masalarında sukulent saksı olarak tercih edilebilen beton saksı modelleri arasından siz de beğenilerinize uygun tercihler yapabilirsiniz. Dekorasyona özgün dokunuşlar yapabilir, keyifli olduğu kadar kişiselleştirilmiş bir mekân dekorasyonunun keyfini çıkarabilirsiniz. 

Yüzeylerinde doğal görünümlü kabarcıklar bulunan beton saksı modelleri saksılık ile birlikte ya da tek başlarına konumlandırılabilir. İç ve dış mekânlarda rahatlıkla tercih edilebilir. Beton saksıların farklı ebatlarda üretilmeleri hedeflenen dekoratif etkinin elde edilmesini kolaylaştırır. Büyük beton saksılar tek başlarına dahi dikkat çekici bir görünüme sahip olduğundan yapay çiçeklerle kullanılabilir. Küçük ebatta üretilenler sukulent için harika bir seçim olarak öne çıkar.

Modern ve Şık Vazolar

Canlı ya da yapay çiçeklerin konumlandırılabildiği, tek başlarına da dekorasyonda değişimi başlatabilen vazo modelleri ile siz de yaşam alanlarınızda dikkat çekici bir ambiyans yaratabilirsiniz. Geleneksel tercihlerin konforunu yaşatan cam vazo, zarif seçimleri yansıtan porselen vazo, iddialı beğenilerin odağındaki ahşap vazo ve klasik tarzın temsilcisi gold vazo ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Hasır vazo modelleri ile iddialı bir tarzı öne çıkarabilir, seramik vazo ile iç mekânlara özeninizi yansıtabilirsiniz.

Modern vazo tasarımları son yıllarda her beğeniye hitap edecek ölçüde çeşitlendi. Tasarımların ebat bakımından da farklılık göstermesi vazo kullanımı amaçlarını genişletti. Büyük cam vazo ve büyük seramik vazo gibi modeller yaşam alanlarının odak noktalarını şekillendirirken ayaklı vazo modelleri ofislerde dikkat çekici tercihler yapmanın konforlu bir yoluna dönüştü. Özellikle salon için büyük vazolar şık bir tercih olarak evlerin başköşesinde yerini aldı.

Dekorasyonda sıklıkla yer verilen vazo çeşitleri ile siz de keyifli bir tarza imza atmak için Vivense’yi ziyaret edebilirsiniz. Vivense’nin geniş ürün yelpazesi içerisinde siyah vazo, beyaz vazo ve kristal vazo gibi farklı beğenilere hitap eden seçenekler arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Cam Vazolar

İç mekânların yaşam enerjisini yükselten canlı çiçeklerin konumlandırılması, yapay çiçeklerle dekorasyonun desteklenmesi ya da tek başına sergilenmesi amacıyla cam vazo çeşitleri dekorasyonun vazgeçilmezleri arasında yer alır. Birbirinden şık çiçek aranjmanlarının sergilenmesi için de ideal nitelik taşıyan cam vazo çeşitleri zarif görünümleri ile ambiyansı dönüştürücü bir etki yaratabilir. 

Orta sehpalarda, yemek masalarının üstlerinde, kitaplıklarda veya zeminde konumlandırılabilecek çeşitli ölçülerde cam vazolara rastlamak mümkündür. Seçim esnasında vazonun kullanım amacı, dekorasyonda yaratılmak istenen etki ve kişisel beğeniler değerlendirilmelidir. 

Seramik Vazolar

Hafif, taşıması kolay, zarif ve dikkat çekici bir dekoratif vazo arayışındaysanız siz de seramik vazo modelleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Birbirinden şık tasarımlarla sunulan seramik vazo çeşitleri dekorasyonda elit zevklerini öne çıkarmak isteyenlerin favorilerinden biridir.

Tekli ve çiftli olarak dizayn edilen seramik vazolar sıra dışı tasarımları ile dikkat çekiyor. Beyaz, bej, mavi, siyah, krem, kiremit, antrasit ve yeşil vazo gibi renk çeşitliği ile imal edildiklerinden odaların hâkim rengiyle uyum içerisinde kullanılmaları kolaylaşıyor. Dekorasyonda işlevsel ve şık etki yaratmak için ideal seçimler olan seramik vazo çeşitleri eşsiz tasarımları ile beğenilerin odağında yer alıyor.

Kristal Vazolar

İnce işçiliğin değerini gözler önüne seren kristal vazo çeşitleri, dekorasyonda zarif bir ışıltı yaratmanın pratik yöntemlerinden birine dönüşüyor. Dekorasyona kattıkları şık etkinin yanı sıra hem canlı hem de yapay çiçek ve bitkilerin sergilenmesini mümkün kılmaları değişen beklentilere yanıt vermelerini sağlıyor. 

İddialı seçimler yapmayı tercih edenlerin favori dekoratif objeleri arasında yer alan kristal vazolar çeşitli beğenilere hitap eden tasarımları ile konumlandırıldıkları alanda odak noktası oluyor. Siz de zarif tercihlerinizle yaşam alanlarınıza imzanızı atmak isterseniz kristal vazo modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Metal Vazolar

Endüstriyel tasarımın popülerleşmesi ile birlikte metal vazo çeşitlerine gösterilen ilgi de artıyor. Dekoratif vazo sınıflandırmasında öne çıkan metal vazolar tekli veya ikili olarak tasarlanabiliyor. Farklı renklerde ve tasarım stillerinde karşımıza çıkan metal vazolar yatak odalarında, salonlarda, yemek odalarında ve ofislerde öne çıkan dekoratif objeler arasında yer alıyor.

Dekoratif Sukulent Saksı Modelleri

İyi hissettiren, doğanın renkleri ile enerjiyi yükselten sukulent için şık bir sergileme alanı sunan dekoratif sukulent saksı modelleri ile siz de yaşam alanlarınızda keyifli bir değişimi başlatabilirsiniz. Küçük boyutlara sahip bitki yetiştirmek isteyenlerin favorileri arasında yer alan sukulent çeşitleri farklı materyallerden üretilen saksı modellerinde sergilenebiliyor.

Hediyelik sukulent taleplerindeki artışla birlikte yıldızı parlayan sukulent saksı modelleri farklı renklerde üretilebiliyor. Siyah sukulent saksı, beyaz sukulent saksı, kırmızı sukulent saksı alternatifleri dekorasyonda canlandırıcı etki elde etmek isteyenlerin beğenisini kazanırken beton sukulent saksı, toprak sukulent saksı ve mermer görünümlü sukulent saksı modelleri hedeflenen dekorasyon stiline ulaşılmasını sağlayabiliyor.

Saksı Altlık ve Standları

Saksılar kimi zaman yalnızca dekoratif amaçlı sunulabiliyor. Bu durumda altlarında bir delik bulunmuyor. Canlı bitkilerin yetiştirilmesi amacıyla üretilenlerde ise saksıların altında bulunan delik saksı altlığı kullanımını gereklilik hâline getiriyor. Saksılardaki fazla suyun depolanabileceği saksı altlığı mekânlara suyun akmasını ve zeminde hasar oluşmasını engelleyebiliyor.

Saksı altlığı dekorasyonda saksılara yer vermek isteyenlerin ihtiyaç duydukları ürünlerden yalnızca biri. Birden fazla saksının konumlandırılması söz konusu olduğunda yardımcı ürünler arasında saksılık modelleri öne çıkıyor. Ayaklı saksılık, makrome saksılık ve ahşap saksılık modelleri en çok tercih edilenlerin başında geliyor. 

Farklı saksılık modelleri, dekorasyonda farklı etkilerin yaratılmasının ardındaki nedenlerden. Makrome saksılık ile ayaklı saksılık aynı dekoratif etkiye sahip olmadığından seçim sırasında beğenilerin değerlendirilmesi gerekiyor. Böylece hem evlerde hem de ofislerde dikkat çekici ve kişisel nitelik taşıyan bir ambiyansa erişilmesi mümkün oluyor.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.