FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Çekmece sayısı
 • Malzeme
 • Kapak Adedi
 • Kapak Fonksiyon
 • Renk
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
1276 Ürün
+4
Kapak Adedi Seçenekleri
+4
Kapak Adedi Seçenekleri
+3
Kapak Adedi Seçenekleri
+4
Kapak Adedi Seçenekleri

Vivense Gardırop & Elbise Dolabı Modelleri

Yatak odalarının, çocuk ve genç odalarının olmazsa olmaz tamamlayıcıları arasında yer alan gardırop modelleri sahip oldukları fonksiyonlarla hayatı kolaylaştırıyor. Odaların düzenlenmesinde olduğu kadar eşyaların ve giysilerin korunaklı bir şekilde saklanmasında da görev yapan elbise dolabı modelleri farklı ölçülerde, renklerde, tasarımlarda ve fonksiyonlarda üretiliyor.

Sundukları işlevsellikle her evde yer bulan gardıroplar arasından seçim yapılırken odaların ölçülerinin değerlendirilmesi son derece önemli. Konforlu ve şık bir dekorasyon yaratılması adına hareket alanının kısıtlanmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. 3 kapaklı gardırop, 4 kapaklı gardırop ve 6 kapılı gardırop modellerinin varlığı ideal ölçülere sahip olan ürün çeşitlerinin temin edilmesini kolaylaştırıyor. 

Gardıroplar farklı kapak fonksiyonlarına sahip olacak şekilde üretiliyor. Kapak fonksiyonlarının çeşitliliği elbise dolabı modelleri üzerinde değiştirici bir etki yaratıyor. Kapaksız dolap, sürgülü gardırop, menteşe kapaklı elbise dolabı modelleri arasından seçim yapmak beğenilerin dikkate alınmasını ve aynı zamanda oda alanının değerlendirilmesini gerektiriyor. Kapak fonksiyonları değişebilen giysi dolabı modelleri; aynalı veya aynasız, camlı veya düz kapak formuna sahip oluyor. 

Yatak odalarının eksiksiz şekilde organize edilmesini sağlayan ve verimli depolama alanları sunan elbise dolabı modelleri birçok farklı renkte karşımıza çıkıyor. Modern ve yalın bir görünümü mümkün kılan beyaz, bej ve ekru elbise dolapları ile yatak odalarında ferah bir atmosfer yaratılabiliyor. Rustik tasarımın ön planda olduğu alanlarda eskitme giysi dolapları dekorasyonda dikkat çekici bir etkiye yol açıyor. Gri ve siyah renkli giysi dolabı modelleri seçimi ise modern ve iddialı tercihleri ortaya koymanın pratik bir yoluna dönüşüyor.

Siz de ihtiyacınız olanı, Vivense’nin geniş elbise dolabı modelleri arasından bulabilirsiniz. Yatak odalarınızın dekorasyonunu tamamlayacak tercihler yaparak kullanışlı ve kaliteli sürgülü gardırop modelleri ile konforlu bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Yatak odası takımları içerisinde sunulduğu gibi ayrı ayrı da satılan elbise dolabı çeşitlerini Vivense farkıyla keşfedebilirsiniz. Yatak odanız için birbirinden şık komodin ve şifonyer modellerini de inceleyerek düzenli bir uyku alanı yaratabilirsiniz.

Yatak Odasına Düzen Getiren Giysi Dolabı Modelleri

Kıyafetlerin düzgün bir şekilde saklanabileceği, sahip olduğu saklama alanı hacmi doğrultusunda yatak odası tekstili ürünlerinin de konulabileceği gardırop modelleri giysilerin kategorize edilmesinden yatak odasının düzeninin sağlanmasına dek birçok işleve sahip.

Ayna ve çekmece detaylarına sahip giysi dolapları son derece revaçta. Alanı kısıtlı olan yatak odalarında şifonyer konumlandırılamıyorsa çekmeceli ve aynalı gardırop modelleri büyük bir avantaj sağlıyor. Tasarımında ayna kullanılan giysi dolapları yatak odalarını aynı zamanda bir giyinme alanına dönüştürüyor. Aynanın dekorasyonda şık ve fonksiyonel etkileri de bulunuyor. Işığı yansıtan aynalar küçük alanların daha geniş görünmesine ve mekânlarda derinlik algısının oluşturulmasına yardımcı oluyor.

Elbise dolaplarının iç tasarımları geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Raf, askılık ve çekmece barındırabilen dolap içleri farklı ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde tasarlanmıştır. Raf düzenleri katlanan kıyafetlerin ve dolap içi organizerlerin rahatlıkla konumlandırılmasını sağlar. Askılık alanları geniş olanlar ise kıyafetlerini askılarda tutanların öncelikli tercihidir. Dikkat edilmesi gerekenlerden biri askılıkların konumlandırıldığı alandır. Uzun ve kırışmaması gereken kıyafetleri çoğunlukta olanların askılık bölümü yüksek olan modellere yönelmesi tavsiye edilir.

Giysi dolabı modellerinde çok fazla seçeneğin bulunması “giysi dolabı seçerken nelere dikkat edilmeli?” sorusunu gündeme getirir.

Elbise Dolabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Giysi dolaplarının konumlandırıldığı yatak odaları aynı zamanda konforlu bir uyku deneyimi sunmaları beklenen alanlardır. Uyunan ortamın düzensiz olması dinlenme zamanının kalitesini azaltır. Uykudan uyanıldığı anda kaotik bir ortamın fark edilmesi güne düşük enerjili başlamaya neden olur. Yatak odası alanının mobilyalarla kısıtlanması da benzer bir etkiye yol açar. Tüm bu unsurlar gözetildiğinde elbise dolabı seçiminin doğru yapılmasının önemi anlaşılır.

Elbise dolabı seçerken ne tür bir depolama alanına ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesi gerekir. Giysiler için asma alanı, özel davetlerde kullanılan ayakkabılar için ayakkabılık bölümü, tek parça giysiler için raflar, iç çamaşırları için küçük çekmeceler, kozmetik malzemelerin bulunduğu organizerler için özelleşmiş kısımlar barındıran dolap modelleri bulunur. Önemli olan ihtiyaçlara en doğru yanıtı veren modeli bulabilmektir. 

Gardırop seçerken ölçülerin doğru belirlenmesi önemlidir. Dolabın odada konumlandırılacağı duvarın genişliği ve en yakın mobilyanın derinliği ölçü belirlenirken dikkate alınmalıdır. Büyük giysi dolapları verimli bir saklama alanı sunsa da küçük yatak odalarında hareket alanını kısıtladığı için rahatsız edici bir etkiye yol açabilir. Büyük odalar için gardırop seçimi sırasında önerilen mümkün olduğunca büyük ve fonksiyonel ürünlerin seçilmesidir. Böylece ihtiyaç duyulan depolama alanına da kavuşmak mümkün olur.

Yatak odasındaki en büyük mobilyalardan biri olduğu için elbise dolabı rengi ve materyal seçimi de dikkatle yapılmalıdır. Dekorasyonda zamansız bir etki elde edebilmek için ahşap gardırop modelleri; modern dekorasyonu tamamlamak için farklı renk ve tasarım detaylarına sahip olan MDF gardırop modelleri incelenebilir. Seçim sırasında odanın hâkim dekorasyonuna uygun modellerin önceliklendirilmesi uyumlu bir atmosfer yaratılması adına önemlidir.

Hem Şık Hem Dayanıklı

Kaliteli elbise dolabı modelleri uzun süre kullanılabilir, dayanıklılıkları ile yıllar boyu işlevlerini sürdürebilir. Hem şık hem dayanıklı gardırop modelleri arasından seçim yapmak için malzeme özelliklerinin bilinmesi önemlidir.

Ahşap Gardıroplar ile Uzun Süreli Kullanım

Ahşap oldukça dayanıklı, şık ve aynı zamanda dekoratif bir malzeme olma niteliği taşır. Ahşaptan üretilen gardırop modelleri yatak odalarında en dikkat çekici unsurlardan birine dönüşür. Dekorasyonda sıcaklık etkisi yaratan ve sağlık için hiçbir zararı bulunmayan ahşap gardırop, tasarım ve işlev çeşitlilikleri sayesinde en çok tercih edilen elbise dolabı modelleri arasında yer alır.

Ahşap malzemesinin ayırt edici bazı özellikleri bulunur. Ahşabın temizliği ve bakım süreçleri kolay bir şekilde tamamlanır. Ahşap gardıropların temizliği sırasında ahşap dokusuna zarar vermeyecek bir temizleme bezi ve ahşaplara özel solüsyonların kullanılması ile etkili sonuçlar alınabilir. 

Ahşap gardrop modelleri bulundukları alanların dekorasyonunu bütünler. Zamansız bir tercih olarak ön plana çıkmalarının ardında sahip oldukları şık görüntü vardır. Çevre dostu olmaları, geri dönüştürülebilmeleri ahşap malzemenin öne çıkan özeliklerindendir.

Ahşap gardıroplar kapaklı, kapaksız ve sürgülü modellerde üretilir. Kapaklı ve sürgülü ahşap gardıroplar klasikleşen ve hâliyle en sık tercih edilenlerin başında gelir. Son yıllarda minimalimizin popülerleşmesi kapaksız ve iskelet formunda ahşap elbise dolaplarının tercih sıklığını artırmaktadır. Sadelik vurgusunun ön plana çıkarıldığı alanlarda kapaksız giysi dolabı modelleri en etkileyici tercihlerden biri olarak kabul edilir.

Ahşap ve cam, ahşap ve ayna birlikteliği ile dekorasyonda son derece şık bir etki yaratılır. Dolapların içleri düzenli olduğunda cam kullanımı sofistike bir etkiyi getirir. Ayna ise gün ışığını yansıtarak ahşabın sunduğu doğallık etkisini güçlendirir.

Şık Tasarımları ile Suntalam ve MDF Elbise Dolapları

Mobilya üretiminde sık tercih edilen suntalam ve MDF malzemeleri yüksek dayanıklılıkları ile dikkat çekiyor. Mobilya üretiminde endüstrileşme ile masif ahşaba etkili alternatifler olarak kullanılmaya başlanan sunta ve MDF gardırop üretiminden karyola üretimine çeşitli amaçlarla tercih edilebiliyor.

MDF son derece yoğun bir yapıya sahiptir ve bu yoğunluk dayanıklılığı beraberinde getirir. Toz haline getirilen ağaçların güçlü bir şekilde preslenmesi sonucu elde edilen MDF suya ve neme dayanıklı özelliktedir. Bu özellikleri nemli bezle temizlenmeleri imkânını sunar. MDF’nin mobilya üretiminde sıklıkla tercih edilmesinin bir diğer nedeni şekillendirilmeye ve boyanmaya müsait olmasıdır. Akrilik boya ile boyanabilmesi hasar aldığında pratik bir şekilde onarılmasını sağlar.

Mobilya ve dolap üretiminde en çok tercih edilen bir diğer malzeme ise suntalamdır. Şık tasarımların ardında suntalam malzemesine rastlanması şaşırtıcı değildir. İç mekân mobilyalarının üretiminde sunduğu estetik görüntü ve fiyat avantajları öne çıkar. Hafif bir yapıya sahip oldukları için dekorasyonda istenilen değişikliklerin yapılmasını kolaylaştırırlar.

Günümüzde şifonyer, komodin, elbise dolabı ve yatak bazası gibi mobilyaların üretiminde MDF ve suntalam birlikte kullanılabilmektedir. Bu iki malzeme uzun yıllar memnuniyetle kullanılan mobilyaların ham maddesi olarak tercih edildiğinde ekonomik fiyat avantajını sunabilirler.

Çok Fonksiyonel

Elbise dolabı modellerindeki çeşitlilik fonksiyonlara da yansıyor. Kapak mekanizmalarındaki farklılıklar hem tasarımı hem de fonksiyonları çeşitlendiriyor. Menteşeli gardıroplar kolay açılabilen kapak yapıları ile öne çıkıyor ve tek kişilik elbise dolabı ya da çift kişilik elbise dolabı olarak rahatlıkla tercih edilebiliyor. 

Sürgülü elbise dolabı çift kişi tarafından paylaşılan yatak odalarında en sık tercih edilen modellerden. Kıyafet ve eşya ayrımının yapılabilmesini sağlayan sürgülü giysi dolabı modelleri kişisel düzenin kurulmasına da katkıda bulunuyor. Aynalı sürgülü gardırop modelleri en popüler seçimlerden biri olmayı sürdürüyor. 

Son dönemde öne çıkan kapaksız elbise dolapları minimal ve sürdürülebilir bir dekorasyon tercih edenlerin gözdesi. Daha yalın tasarımlarda üretilen bu modeller depolama alanına sahip değiller ancak şık organizerlerin konumlandırılması için uygun nitelikteler.

Mobilyaların kapaklarının kolaylıkla açılıp kapanabilmesi konforu artıran unsurlardandır. Bu nedenle giysi dolaplarında menteşe kullanımı oldukça yaygındır. Menteşeli giysi dolabı yapısal olarak bir iskeletten, iskelette kullanılan raf ve askılıklardan, açılıp kapanan kapaklardan oluşur. Tek kişilik dizayn edilebilecekleri gibi çift kişinin kullanımı için etkili özelliklerle donatılabilirler.

Menteşeli dolapların kapaklarında ayna ve cam kullanılabilir. Cam kullanımı daha çok dekorasyona şıklık katma beklentilerine yanıt verirken ayna kullanımı ile tasarımda şık bir etkinin yanı sıra fonksiyonelliğin artırılması hedeflenir. Tamamen ayna kaplı olabilen kapaklar dekorasyonda derinlik algısını destekler ve aynı zamanda yatak odalarını giyinme odalarına dönüştürür. Aynalı gardrop modelleri sundukları avantajlarla öne çıkar.

Sürgülü ve Aynalı Elbise dolabı Modelleri Konforu Maksimize ediyor

Yatak odası takımlarına dahil edilen ya da tekli olarak satışa sunulan sürgülü elbise dolapları hem son derece fonksiyonel hem de aynı oranda konforlu. Tek elle rahat bir şekilde açılabilen ergonomik tasarımı sürgülü elbise dolaplarının avantajlarını artırmaktadır. Bir diğer önemli artı da dolap kapaklarının açılımı sırasında ek alana ihtiyaç duyulmamasıdır. 

Menteşeli gardıropların kapakları açılırken minimum kapak derinliği kadar ek alana ihtiyaç duyulur. Sürgülü dolaplar sahip oldukları sürgü mekanizması sayesinde en dar alanlarda dahi rahatlıkla tercih edilebilir. 

Aynalı sürgülü gardırop çeşitleri birden çok faydayı birlikte sunar. Genellikle iki büyük kapağın bir tanesi komple ayna kaplı olduğundan gün ışığının odadaki etkinin artırılması, derinlik algısının güçlendirilmesi ve aynı zamanda güne hazırlanırken detaylı bir kontrol sağlanması mümkün olur. 

Minimalizmin etkisi hayatımızın her alanında artan şekilde hissediliyor. Kapaksız elbise dolapları sade, aynı oranda iddialı tasarımlarla odaların odak noktasına dönüşüyor. Yanlarında konumlandırılan lambader ve komodin üzerindeki masa lambası ile aydınlatıldıklarında şık ve zarif bir görünüm sunan kapaksız giysi dolabı modelleri farklı renklerde üretilebiliyor.

Doğal ahşap, MDF ve suntalam gibi malzemelerle üretilen; modelleri de geniş bir çeşitlilikte sunulan kapaksız elbise dolapları kişisel ihtiyaçlara göre özelleştirilebiliyor. Askılıklar, raflar ve çekmeceler ile fonksiyonları artırılan yatak odası mobilyaları bebek, çocuk ve genç odalarında yer bulabiliyor. Bölme sayıları farklılaşabildiği için birden çok kişinin ortak kullandığı alanlarda fonksiyonel çözümler sunan kapaksız giysi dolapları düzen oluşturmak isteyenlerin tercihlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Elbise Dolabınız Kaç Kapaklı Olsun?

Gerek tasarıma gerekse ihtiyaçların doğru şekilde karşılanmasına etki eden kapak sayısı, gardırop seçiminde dikkat edilmesi gereken temel unsurlar arasında yer alıyor. Gardıropların kaç kişi tarafından kullanıldığı, kıyafetlere ek olarak farklı eşyaların depolanması için kullanılıp kullanılmayacakları ve dolapların konumlandırılacakların alanların genişliği ideal kapak sayısını değiştirebiliyor.

Dar alanlar için Tek Kapaklı Gardırop Modelleri 

Dar alanlarda kullanılmak üzere tek kapaklı giysi dolapları tercih edilebilir. Özellikle tek kişinin kullanımı için bir elbise dolabı aranıyorsa tek kapaklı modeller işlevsel çözümler sunar. Üstelik son derece şık tasarımları ile dekorasyonu bütünleyici etki yarattıkları bilinir. Tek kapak cam bölmelerden ya da aynadan oluşabilir. Dekoratif ve işlevsel beklentiler, tercihleri şekillendirir.

Tek kapaklı giysi dolapları yalnızca dar alanlardaki saklama ihtiyacı için tercih edilmez. Hâlihazırdaki elbise dolabının depolama ihtiyacına yanıt vermediği durumlarda tek kapaklı dolaplar ek depolama alanı sunar.  

4 Kapaklı Elbise Dolapları: İşlevsellik ve Şıklık Birleşiyor

4 kapaklı gardırop modelleri nispeten geniş alanlarda en çok tercih edilenlerdendir. Birden fazla kişinin rahatlıkla kullanabileceği bu giysi dolabı gerek sahip olduğu raf düzeni, gerek askı mekanizması ile kıyafetleri düzenli bir şekilde tutmayı mümkün hâle getirir. 4 kapaklı çekmeceli gardırop modelleri ise öne çıkan tercihlerden olmayı sürdürür.

Genellikle iki kapak altında konumlandırılan çekmeceler kemer, kravat, iç çamaşırı ve çorap gibi eşyaların depolanması için kullanılabilir. Farklı malzemelerden üretilen kulpları dolap tasarımının hareketlendirilmesini sağlar ve çekmecelerin konforlu bir şekilde açılıp kapanmasını kolaylaştırır. 

4 kapaklı elbise dolabı modelleri giysilerin düzenli bir şekilde tutulması amacıyla tasarlanan mobilyalar arasında yer alır. Yatak odası takımlarına dahil olarak ya da ayrı olarak satışa sunulur. Yatak odası takımlarına dahil olarak sunulduklarında dekorasyonu bütünleyici etkiye olurlar ayrı satın alındıklarında dekorasyon tercihlerini yansıtmak için fırsat sunarlar. Yeterli alan bulunduğu takdirde 5 kapaklı gardırop alternatifi değerlendirilebilir.

Yatak odalarında ya da giyinme odalarında yeterli alan olduğu takdirde 6 kapaklı gardırop modelleri en doğru tercihler olarak öne çıkar. Çoklu bölmelerden oluşan geniş giysi dolapları yazlık ve kışlık kıyafetlerin birlikte tutulabilmesine imkân vermelerinin yanı sıra yastık, yorgan, nevresim takımı gibi yatak odası tekstili ürünleri için ideal bir saklama alanına dönüşür. 

6 ve daha fazlı kapaklı giysi dolaplarının ölçüleri; 1640 cm genişlik, 2173 cm yükseklik ve 958 cm derinlik arasında değişiklik gösterebilir. En geniş alanlarda maksimum depolama alanı sunmak üzere tasarlanan 6 kapılı gardırop modellerinde çekmece, raf ve ayna gibi özellikler bulunur. Raf düzenleri depolama gereksinimlerini karşılayacak şekilde farklılaşabildiği için seçim sırasında iç tasarımlarının göz önünde bulundurulması önem taşıyor.

Avantajlı Elbise Dolabı Fiyatları Vivense’de 

Avantajlı elbise dolabı fiyatları için doğru adrestesiniz. Farklı kapak sayılarına sahip, kaliteli, dayanıklı ve şık elbise dolabı modelleri Vivense’de sizleri bekliyor. Geniş ürün yelpazesinde yüzlerce elbise dolabını kapak sayısı, malzeme, kapak fonksiyonu, ölçü ve fiyat gibi kriterler doğrultusunda filtreleyebilir; ihtiyaçlarınıza en doğru yanıtı veren ürünü keşfedebilirsiniz.

Vivense’de ekonomik elbise dolabı fiyatları avantajlarından yararlanarak evinizin dekorasyonunu iyileştirebilir, depolama alanı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz yatak odası mobilyalarına erişmek için tek yapmanız gereken Vivense’yi ziyaret etmek ve hayatınızı kolaylaştıracak “o” ürünü keşfetmek.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.