FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Ürün Özelliği
 • Renk
 • Malzeme
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
580 Ürün

Banyo dekorasyonu hem fonksiyonel hem de estetik beklentilerin harmanlanmasını gerektirir. Kişisel bakım süreçlerinin, güne enerjik bir başlangıç sunan ya da günün yorgunluğunu atan duş rutinlerinin gerçekleştiği banyoların dekorasyonu son derece önemlidir. Banyolarda saklanan havluların, hijyen malzemelerinin ve kişisel bakım ürünlerinin düzenli bir şekilde depolanması alanın konforlu ve şık bir görünüme kavuşmasının temel şartlarındandır. 

Banyo dekorasyonunun işlevselliğini artırırken hijyen gereksinimini karşılayan banyo dolabı modelleri her evde yer verilen dekorasyon ögelerindendir. Fonksiyonelliklerinin şıklıkla desteklenmesi banyo dolabı modellerinde geniş bir çeşitlilik meydana getirir. Konumlandırılacakları banyodaki dekorasyonun odak noktasını oluşturduklarından seçimleri sırasında özenli davranılması ile beklentiler karşılanabilir.

Siz de şık ve fonksiyonel banyo dolabı modelleri arasında seçim yaparak banyonuza düzen getirebilirsiniz. Lavabolu banyo dolabı ile dar alanları efektif şekilde değerlendirebilir, kirli sepetli banyo dolabı ile olası dağınıklıkları önleyebilir, aynalı banyo dolabı ile mekânın atmosferini ferahlatabilirsiniz. Tercihiniz ne olursa olsun, Vivense’de avantajlı banyo dolabı fiyatları arasından bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz.

Birbirinden Kullanışlı Çok Amaçlı Banyo Dolapları

Çok amaçlı banyo dolabı çeşitleri ile daha düzenli ve estetik görünüme sahip banyolara sahip olmak mümkün. Banyo aksesuarı kullanımı ile şık bir ambiyans elde edilmesinde ve havlu, bornoz gibi tekstil ürünlerinin düzenli bir şekilde saklanmasında fonksiyonları ile öne çıkan banyo dolabı modelleri arasından ihtiyaçları eksiksiz şekilde karşılayanların belirlenmesi için Vivense’nin online alışveriş mağazasını ziyaret etmek yeterli.

Vivense’de çok amaçlı banyo dolabı çeşitleri her zevke ve ihtiyaca çözüm sunacak zenginliktedir. Farklı fonksiyonlarda, farklı malzemelerden üretilen, farklı renk seçenekleri ve ölçülere sahip banyo dolabı modelleri arasından karar verilirken birçok unsurun eş zamanlı değerlendirilmesi gerekiyor. Böylelikle mekânlarda hareket alanı kısıtlanmadan en işlevsel sonuçlara ulaşılabiliyor. 

Banyo Dolabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo dolabı seçimi sırasında dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

Öncelik, banyonun ölçülerinin değerlendirilmesidir. Küçük banyolara büyük banyo dolabı, geniş alanlara ise küçük banyo dolabı konumlandırılması ne estetik ne de fonksiyonel açıdan beklentilerin karşılanmasını sağlar. Banyo dolabı ölçüleri değişken olduğundan farklı alanlara uygun alternatiflerin bulunması mümkündür. Son yıllarda küçük banyo dolabı ve mini banyo dolabı en çok tercih edilenler arasındadır.

Banyo dolabı seçimi sırasında ihtiyaçların göz önünde bulundurulması gerekir. Bazı banyo dolapları yalnızca depolama ihtiyacını karşılarken bazıları spesifik beklentilerin karşılanmasına yönelik tasarımlara sahip olabilir. Çamaşır sepetli banyo dolabı, çamaşır makineli banyo dolabı, aynalı banyo üst dolabı gibi farklı modeller bulunduğundan tercih yapmak oldukça konforlu olacaktır. 

Banyo dolabı seçiminde göz önünde bulundurulması gereken bir diğer unsur renk seçimidir. Banyo dolapları farklı renklerde olabilir ve renk çeşitliliği farklı dekorasyon stillerine en uygun tercihlerin yapılmasını sağlayabilir. Beyaz banyo dolabı, siyah banyo dolabı ve gri banyo dolabı en popüler tercihler arasında yer alır. 

Banyo dolapları farklı materyallerden üretilebilir. Seçim sırasında malzeme farklılıklarının değerlendirilmesi gerekir. Banyo dolaplarında yaygın olarak kullanılan suntalam, MDF ve ahşap malzemeler farklı dekorasyon stillerine ulaşmayı sağlar. Her biri dayanıklı olduğundan ürünlerin kullanım süreleri de uzun olur. Alternatif olarak plastik banyo dolabı ve PVC banyo dolabı çeşitlerinin de tercih edilmesi mümkündür. Beklentiler, seçim sırasında yol gösterici olacaktır.

Lavabolu, Çamaşır Sepetli & Aynalı Banyo Dolapları

Banyo dolapları sahip oldukları tasarımlarla banyoların dekorasyonuna şıklık ve işlevsellik katar. Banyo dekorasyonunu değiştirmek ya da yenilemek isteyen kişilerin ihtiyaçlarını değerlendirmeleri hâlinde konforlarını karşılayan banyo dolabı çeşitleri arasından seçim yapmaları mümkündür. 

Lavabolu banyo dolabı genellikle banyo dolap takımı olarak sunulur. Lavabo, ayna ve dolaplarla birlikte sunulan takım, banyo dekorasyonunun temelini oluşturur. Farklı renk, ölçü ve özelliklerde sunulabilen lavabolu banyo dolabı modelleri banyo dekorasyonunda uyumlu bir ambiyans yaratılmasını sağlamaları ile öne çıkar. 

Banyo dolabı modelleri arasında çamaşır sepetli modeller oldukça popülerdir. Kirli sepetli banyo dolabı modelleri banyoların derli toplu durmasını sağlamak amacıyla olası dağınıklıkların saklanması için ideal bir alan yaratır. Aynanın ve lavabonun bulunduğu alandan farklı bir yerde konumlandırılmaları yaygındır. Bu nedenle kirli sepetli banyo dolabı alacak olanların ölçülere dikkat etmesi elzemdir.

Aynalı banyo dolabı modelleri zamansız tercihler olarak öne çıkar. Banyolar güne hazırlanılan, kişisel bakım süreçlerinin gerçekleştiği ve çoğunlukla makyaj ve/veya tıraş rutinlerine ev sahipliği yapan alanlardır. İyi ışıklandırılmalarına ek olarak ayna bulundurulması da banyoların konforlu bir işlevsellikle buluşması anlamına gelir. Bu nedenle aynalı banyo dolabı en sık tercih edilen modellerin başında yer alır. Aynalı banyo boy dolabı, uygun genişliğe sahip olunması hâlinde dekorasyona hareket katar. 

Banyo dolabı modelleri bu sayılanlardan daha geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Çamaşır makineli banyo dolabı çeşitleri banyoda kesintisiz bir görünüm elde edilmesini isteyenlerin favori tercihleri arasındadır. 

PVC, MDF veya Diğer Materyallerde Banyo Dolabı Modelleri

Banyo dolabı modellerinin üretiminde kullanılan malzemelerin çeşitlenmesi hem banyo dolabı fiyatları hem de tasarım stili üzerinde değişiklik meydana getirebiliyor. En popüler banyo dolabı modelleri incelendiğinde dayanıklılığı ve şıklığı ile öne çıkan materyaller kolaylıkla keşfedilebiliyor. Her bir malzemenin kendine has özellikleri olduğundan, avantajları ve dezavantajları bulunabildiğinden seçim sırasında malzeme özelinde bilgi sahibi olunması öneriliyor.

Son derece dayanıklı ve şık MDF banyo dolabı yaygın tercihler arasında yer alıyor. Hafif çarpmalara karşı dayanıklı olmaları kullanım sürelerini uzatan önemli etkenlerden. Malzemenin duruşu da dekoratif beklentilerin karşılanmasını mümkün kılıyor.

Plastik banyo dolabı modelleri makyaj malzemelerinin, el havlularının ve kişisel bakım ürünlerinin depolanması sırasında fonksiyonellikleri ile dikkat çekiyor. Kolay temizlenebilir olmaları banyo temizliği süreçlerine konfor katıyor. PVC banyo dolabı modelleri aynalı, çekmeceli, kapaklı tasarımlara sahip olabildiğinden ihtiyaçların eksiksiz karşılanması kolaylaşıyor.

Ahşap banyo dolapları zamansız seçimlerden olmaya devam ediyor. Ahşabın dayanıklılığı, dekorasyona kattığı sıcak etki ile birleştiğinde ahşap banyo dolaplarının tercih sıklığı artıyor. Uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilen ahşap banyo dolapları, fiyat performans bakımından avantaj sunuyor.

Çekmeceli ve Kapaklı Banyo Dolabı Seçenekleri

Banyo dolaplarının kullanım amaçları ve kullanıcıların alışkanlıkları farklılık gösterdiğinden tasarımsal özellikleri de değişiyor. Kapaklı banyo dolabı ve çekmeceli banyo dolabı en popüler seçimler arasında yer alıyor. Dolapların içerisine konan eşyaların dışarıdan görülmesini engelleyen ve arananlara hızlı bir şekilde ulaşılmasını sağlayan banyo dolapları değişen sayıda çekmece ve kapak ile sunulabiliyor. 

Kapaklı Banyo Dolapları ile Kusursuz Bir Düzen Yaratın

Kapaklı banyo dolapları ile banyolarda muazzam bir düzen yaratılabilir. Dolapların iç kısmının her zaman düzenli tutulamaması durumunda kapakların örtücü özellikleri temiz bir görünüm için fırsat sunar. Tek kapaklı banyo dolabı küçük alanlar için idealken daha geniş mekânlarda iki kapaklı banyo dolabı tercih edilmesi ile daha hoş bir ambiyansa ulaşılabilir. Mini banyo dolabı tasarımlarında da iki kapak kullanımı söz konusu olabilir.

Şık görünümü ve fonksiyonelliği ile öne çıkan kapaklı banyo dolabı, banyo dolap takımının parçası olarak da çok amaçlı banyo dolabı olduğundan tekli olarak da sunulabilir. Dolap içi ölçüleri ihtiyaçların karşılanması adına belirleyici olduğundan seçim sırasında dolap içlerinin ölçülerinin ve raf düzeninin değerlendirilmesi önerilir. 

Çekmeceli Çok Amaçlı Banyo Dolabı ile Konforlu Bir Deneyim

Çekmeceli banyo dolabı modelleri birden çok kişinin kullandığı banyolarda en işlevsel seçimlerden biri olarak öne çıkar. Eşyaların ve bakım malzemelerinin ayrıştırılmasını sağlayan tasarımları sayesinde sıklıkla tercih edilen çekmeceli çok amaçlı banyo dolabı modelleri tek, iki ya da tasarıma bağlı olarak daha fazla sayıda çekmeceye sahip olabilir.

Çekmeceli banyo dolaplarının tasarımlarında kapak kullanımına da rastlanır. Yatay çekmecelerle dikey dolapların bir arada kullanıldığı banyo dolap takımları aynalı veya aynalı ve lavabolu da olabilir. 

Açık Raflı Banyo Dolabı Modelleri ile Dekorasyonu İyileştirin

Açık raflı banyo dolabı modelleri banyolarını düzenli tutmak isteyen ve banyolarında temiz bir dekorasyonu hedefleyenlerin öncelikli tercihlerindendir. Açık raflar kendi düzenini oluşturmak isteyenlere pratik bir çözüm sunarken dekoratif banyo aksesuarı sergilemek için de ideal bir alan yaratır. Dolabın üretildiği malzemeden ya da cam ve PVC gibi materyallerden imal edilen rafların sayıları değişen ihtiyaçlara yanıt verecek çeşitliliktedir. 

Çok Amaçlı Banyo Dolaplarında Renk Seçenekleri

Çok amaçlı banyo dolabı modellerinin işlevsellikleri şık tasarımları ile birleştiğinde tercih edilme sıklıkları da artıyor. Dekorasyona kişisel bir dokunuş sunan ve hedeflenen stilin yakalanmasını sağlayan banyo dolabı renkleri, geniş bir çeşitlilikte sunuluyor. Renk seçimi dekorasyonun hâkim rengine uyumlu yapıldığında banyoda şık ve estetik bir görünüm elde edilebiliyor. 

Beyaz Banyo Dolabı ile Zamansız Şıklık

Dekorasyonda en sık tercih edilen renklerden biri olan beyaz, sunduğu temiz ve ferah etkiyle banyolarda da yerini alıyor. Beyaz banyo dolabı modern etkisi ile banyoların dekorasyonunu güçlendiriyor. Açık renkli fayanslarla da koyu temalı tasarımlarda da tercih edilebilmesi beyaz banyo dolabı modellerinin öne çıkan avantajlarından yalnızca biri.

Küçük alana sahip banyoların dekorasyonunda tercih edildiğinde mekânı olduğundan daha geniş gösterdiği bilinen beyaz banyo dolabı modelleri genellikle ayna barındırıyor. Beyazın ferahlatıcı etkisi ve aynaların yansıtıcılığı banyoda geçirilen zamanı daha konforu hâle getiriyor.

Siyah Banyo Dolabı ile İddialı Tarzınızı Ortaya Koyun

Son dönemde siyah banyo dolabı modelleri oldukça revaçta. Asil ve lüks bir görünüme sahip olan siyah renk banyoların atmosferine iddialı bir dokunuş sunmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor. Siyah banyo dolabı modelleri kapaklı ya da çekmeceli olarak tasarlanabiliyor. Salt siyah renkte olabilecekleri gibi farklı renklerin de dizaynda yer bulması dekorasyonun hareketlendirilmesini mümkün kılıyor.

İddialı zevkini ortaya koymak isteyenler gri ve antrasit fayans seçimi ile siyah banyo dolabı tercihini eşleştirebiliyor. Kapaklarda ve çekmecelerde kullanılan farklı kulplar ile oldukça şık görünen siyah banyo dolapları banyoların odak noktası hâline gelebiliyor.

Gri Banyo Dolabı: Modern ve Şık

Modern, klasik, rustik ya da endüstriyel stilde dekore edilen banyolarda rahatlıkla tercih edilebilen renklerden biri de gridir. Gri son yıllarda tüm iç mekânların dekorasyonunda yer almaya başlamıştır. Nötrleyici etkisi, farklı renklerle başarıyla kombine edilebilmesi grinin dekorasyondaki ağırlığını artırmaktadır. 

Gri banyo dolabı modelleri de grinin popülerliğinin artması ile çeşitlenmiştir. Aynalı, lavabolu, kapaklı ve çekmeceli gri banyo dolapları şıklığı garantiler. Antrasit banyo dolabı modelleri de oldukça revaçtadır. 

Siz de banyo dekorasyonunuzu tamamlamak, banyonuzda şık ve işlevsel depolama alanlarına kavuşmak için Vivense’yi ziyaret edebilirsiniz. Uygun banyo dolabı fiyatları doğrultusunda tercihlerinizi gerçekleştirebilir, banyo dekorasyonunuzu tamamlayacak aksesuarları da inceleyebilirsiniz. Banyo dekorasyonunuzu yenilerken konforlu ve sağlıklı dokulara sahip banyo tekstili ürünleri ihtiyacınızı karşılayabilir, alışverişinizin her anında Vivense farkını yaşayabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.