FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Malzeme
  • Renk
  • Fiyat Aralığı
Vivense Collection Aydınlatma Serisi
  • TL
20 Ürün

Ev dekorasyonunu bütünleyen aydınlatma aksesuarı çeşitleri Vivense farkı ve kalitesi ile sizlere sunulmaktadır. Tavan aydınlatma modelleri dahil olmak üzere masa lambası, duvar aplikleri, sarkıt avize çeşitleri ve çok daha fazlasına uygun fiyatlarla ulaşmak için siz de Vivense online alışveriş mağazasını ziyaret edebilir, elde etmek istediğiniz etki doğrultusunda seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Yaşam alanlarında kullanılan aydınlatma aksesuarları ortam ambiyansını şekillendiren etkileri ile ön plana çıkarlar. Genel aydınlatmanın vazgeçilmezi olan avize modelleri popülerliğini korumakta, aplik gibi vurgu aydınlatma gereksinimini karşılayan aksesuarlar giderek daha çok ilgi görmektedir. Dekorasyonda aydınlatmanın etkisi hakkındaki farkındalığın artması oturma odası, salon ve yatak odası gibi alanlarda lambader, abajur ve duvar aplikleri kullanımını çoğaltmaktadır. 

Evlerin içinde, balkonunda, bahçesinde; kafe ve restoranların iç mekânlarında ve açık alanlarında sıklıkla tercih edilen aydınlatma aksesuarları kullanım amaçlarına, kullanılacakları mekân özelliklerine ve hedeflenen dekorasyon görünümüne bağlı olarak tercih edildiğinde işlevsel ve estetik anlamda memnun edici bir deneyim sunuyor. Aydınlatma ihtiyacı ile birlikte güvenliği maksimize eden aydınlatma modelleri İskandinav tarzında, Country tarzında, modern vb. tarzlarda çizgilere sahip olabiliyor. 

Siz de gerek dekorasyonu iyileştirmek, gerek aydınlatma aksesuarlarının verimlilik yükseltici etkisine başvurmak için Vivense’nin aydınlatma aksesuarlarını kapsayan geniş ürün yelpazesini inceleyebilirsiniz. İç ve dış mekânlarda kullanıma uygun nitelik taşıyan avize, LED aydınlatma ve duvar aplikleri gibi ürünler arasından ihtiyaçlarınızı seçebilir, avantajlı fiyatlardan yararlanarak kaliteli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ev & Bahçe Aydınlatma Ürünleri

Günümüzde henüz önemi ile ilgili farkındalık tam olarak yükselmese de aydınlatma dekorasyonda kullanılan en önemli unsurların başında gelir. İç ve dış mekânların atmosferini değiştirebilen, eşyaların ve objelerin fark edilmesini sağlayarak istenmeyen kazaları engelleyen, doğru kurgulandığında ambiyansı şekillendiren aydınlatmalar farklı tasarımlarda, ölçülerde ve materyallerde üretilebiliyor.

Kullanılacakları mekânların özellikleri göz önünde bulundurularak yapılan tercihler, aydınlatma etkisinin maksimum oranda hissedilebilmesini sağlıyor. Evlerin ve bahçelerin güvenli derecede aydınlatılması için tercih edilen tavan aydınlatma modelleri tek başlarına yeterli olmayabiliyor. Bu durumda vurgu aydınlatma için masa lambası, aplik modelleri ve lambader kullanımına başvurulması gerekliliğe dönüşebiliyor. Aydınlatma ile mekânlardaki görsel algının değiştirilmesi ve ambiyansın iyi hale getirilmesi mümkün olduğu için tercihler her zamanki gibi önemini koruyor.

Aydınlatma ile Güvenli, Şık ve Fonksiyonel İç ve Dış Mekânlar

Aydınlatma tasarımının doğru yapılması ile evlerin tüm odalarında konfor ve görsel beklentilerinin karşılanması mümkün olabilir. Her oda için doğru aydınlatmanın seçilmesi bu nedenle son derece önemlidir. Salon avize modelleri ile genel bir aydınlanma elde edilebilir, salon abajur modelleri ile dekorasyonun odak noktası ön plana çıkarılabilir. Köşelerde konumlandırılan ayaklı lambader katmanlı bir aydınlık sunarken salon aydınlatma tasarımı dahilinde modern tercihler için LED avize kullanılabilir. 

Günün her saatinde aydınlatma ihtiyacı olan alanlardan biri de mutfaklardır. Mutfak aydınlatma genel ve görev aydınlatmanın temelleri doğrultusunda tasarlanmalıdır. Bıçak gibi kesici aletlerin kullanımının söz konusu olduğu bu alanlarda kolay temizlenebilen avize modellerine ek olarak tezgâhta led lamba kullanımı önerilir. Aynı şekilde banyolar için de katmanlı bir ışıklandırma sunulması dekorasyona büyük bir etki sağlar.

Mutfak, banyo ve salon aydınlatmasında olduğu gibi çalışma odalarının ve yatak odalarının da dikkatle aydınlatılması önerilir. Yatak odalarında çok güçlü ışık vermeyen abajur modelleri ön plana çıkarken çalışma odalarında çalışma masası lambası ve lambader modelleri fonksiyonel çözümler sunar.

Unutulmaması gereken, iç mekânlar gibi dış mekanların da özel aydınlatma gereksinimlerinin olduğudur. Bahçelerin ya da restoran gibi işletmelerin ideal şekilde aydınlatılması güvenlik için de görsel algının güçlenmesi için de son derece önemlidir. Genel aydınlatmanın aplik modelleri ile desteklendiği, yer lambası modelleri ile adım güvenliğinin maksimize edildiği dış mekânlar, keyifli ve konforlu bir deneyim sunabilir.

Gereksinimler dikkate alınarak, beğeniler ve dekorasyon beklentileri göz önünde bulundurularak tercihi yapılan aydınlatma modelleri ile siz de yaşam alanlarınızı mükemmelleştirebiliriz. Vivense aydınlatma kategorisinde bütçenize uygun fiyatlarla sunulan avize, lambader, abajur ve masa lambası gibi ürünlere ulaşabilirsiniz.

Avize & Sarkıt Modelleri

Kaliteli, şık, fonksiyonel ve zevkinize uygun avize ve sarkıt avize modelleri Vivense’de sizleri bekliyor. Cazip fiyatlarla birbirinden şık avize sarkıt modelleri arasından seçiminizi yapabilir, avizenizi konumlandıracağınız alanın genişliği ve aydınlatma ihtiyaçlarınız doğrultusunda LED avize çeşitlerini de inceleyebilirsiniz. Rustik, avangart, vintage, klasik ve modern avize modelleri tasarımında kullanılan farklı malzemeleri değerlendirerek tekli ya da set halinde satın alımlarla ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Genel Aydınlatmanın Yıldızı: Avize Modelleri

Genel aydınlatma amacıyla en sık başvurulan aksesuarların başında avize modelleri geliyor. Sarkıt lamba, LED avize, LED sarkıt avize gibi birçok farklı modele sahip olan avizelerin üretildikleri materyaller de benzer bir çeşitliliğe sahip. Tekli lamba kullanımının bulunduğu ya da ikili, üçlü ve dörtlü lamba kullanılacak şekilde dizayn edilen avize modelleri tercih edilen dekorasyonu bütünleyici özellik taşıyabiliyor ve aydınlatmanın gücü ile ortam ambiyansını iyileştirebiliyor.

Avize modelleri içerisinde en sık tercih edilenlerden biri şüphesiz sarkıt avize çeşitleri. Sarkan aksamları bulunan bu avize türleri sahip oldukları tasarımsal çeşitlilikle dekorasyonu mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Lamba rengi seçimi doğru yapıldığında ortam ambiyansını değiştirici etki sunan sarkıt avizeler salon aydınlatma, mutfak aydınlatma, banyo aydınlatma gibi amaçlarla tercih edilebiliyor. Avizelerin evin hangi bölümünde kullanılacağı bilgisinin model seçimi sırasında değerlendirilmesi önem taşıyor. 

Modern dekorasyon tarzına göre dizayn edilen salonlar için modern LEDli avize modelleri son derece revaçta. Minimalist ve fütüristik çizgilerin uyum içerisinde bir araya getirildiği LED avize modellerinde sarı ışık, beyaz ışık gibi farklı beklentilere yanıt sunuluyor. Salonlarda geçirilen zamanın niteliği ve dinlenme sırasında hissedilen bireysel ihtiyaçlar seçimleri şekillendirici bir etki yaratıyor.

Salonlarda ve evin diğer bölümlerinde şık seçimler olarak ön plana çıkan avize çeşitleri genel ortam aydınlatmasının da vazgeçilmezleri. Yine de mükemmel bir etki yaratabilmeleri için farklı aksesuarlarla desteklenmeleri önem taşıyor. Bu gereksinim lambader modelleri abajur ve aplik gibi vurgu aydınlatma esaslarını karşılayan aksesuarların değerlendirilmesi ile karşılanabiliyor.

Lambader Modelleri

Zaman zaman yer lambası olarak da adlandırılabilen lambader modelleri; tek ayaklı, iki ayaklı veya üç ayaklı lambader gibi farklı yapılarda sunulabiliyor. Sadece lambader başlığının da temin edilebileceği Vivense lambader ürünleri arasında ahşap, metal, cam, alüminyum ve kumaş lambaderler kolaylıkla filtrelenebiliyor. Salonlarda, yatak odalarında ve genç odalarında sıklıkla yer verilen lambaderlerle katmanlı bir aydınlanma sağlanabiliyor.

Zeminde konumlandırılarak ışığı yansıtma görevine sahip olan lambaların en önemli özelliği gözü yormamalarıdır. Sahip olduğu tasarımsal çeşitlilik sayesinde dekorasyonu zenginleştirici etki yaratan bu aksesuar, tarza uygun seçildiğinde dekorasyonda belirgin bir etki yaratabilir. Seçim sırasında tek kriter tarza indirgenmemeli; kullanım amaçları doğrultusunda tasarım, materyal ve lamba türü gibi değişkenlere dikkat edilmelidir.

Ayaklı Lambader Modelleri ile Katmanlı Aydınlatma

Romantik, şık, elegant ya da konforlu bir ortam elde edilmesi amacıyla salonlarda, oturma odalarında, yatak odalarında ve çalışma odalarında sıklıkla tercih edilen vurgu aydınlatma aksesuarı olan lambaderler, aydınlatmayı katmanlı hale getiren etkileriyle göz alıcı sonuçlar alınabilmesini sağlıyor. Ahşabın doğallığı kadar metalin sunduğu modernizm etkisini yansıtmanın en pratik yollarına dönüşüyor. 

Duvar Aplikleri

Loş bir genel aydınlatma amacı elde etmek ya da genel aydınlatmayı desteklemek için tercih edilen aplik modelleri şık tasarımları ile dekorasyonun vazgeçilmezlerinden olmayı sürdürüyor. Evin içinde ve bahçe aydınlatması amacıyla tercih edilebilen aplik modelleri geniş bir kullanım amacına sahip.

Aplik modelleri salon dekorasyonunda kullanılan aynaların yan taraflarında, evin antre kısmında, yatak odasında ya da bahçe kapısının çevresinde hem estetik hem de fonksiyonel etkilerin elde edilmesini sağlayabiliyorlar. Ortamı geniş gösterebilen ve dekorasyonun odak noktasının vurgulanması amacıyla tercih edilebilen apliklerin materyalleri istenilen dekorasyon etkisinin elde edilmesini mümkün kılıyor. En gelişmiş aydınlatma olan LED lambalar ile birlikte kullanıma uygun tasarlanmaları, dekorasyonda aplik kullanımının artması ile sonuçlanıyor.

Aplik Materyali Dekorasyonu Hareketlendirir

Tarihi mekanların dış aydınlatmalarında, bahçelerde ve restoranların dekorasyonunun odak noktalarında sıklıkla gördüğümüz aplikler, iç mekanlarda sofistike bir etki yaratırken bahçelerde keyifli sohbetlerin yapılması için ideal ışık kaynaklarına dönüşüyor. Boyutsal olarak farklılaşabilmeleri duvara monte edilirken uygun yüksekliğin belirlenmesini gerektiriyor. Bölgesel aydınlatma sunan duvar aplikleri evlerin girişinde misafirleri şık bir şekilde karşılamayı garantiliyor.

Ahşap, metal, cam, akrilik gibi farklı materyallerden üretilen aplik modelleri, dekorasyonu hareketlendirmenin en etkili ve iddialı tercihlerinden. Duvara monte edilebilen aplik lambalar, çok uzun zamandır kullanılan aydınlatma aksesuarları olarak yenilenen tasarımları ile yaşam alanları kadar kafe ve restoran dekorasyonlarında da yer buluyor. 

Abajur Modelleri

Genel aydınlatmayı desteklemek için şık tasarımları ve fonksiyonellikleri ile tercih edilen aydınlatma ürünlerinden biri de abajur modelleri . İşlevselliklerinin yanı sıra sahip oldukları tarzlarla da aydınlatma tasarımlarında yer bulan abajurlar, vintage tarzı yansıttıklarında yalnızca dekoratif amaçlı olarak da tercih edilebiliyor. Lamba ışığını yumuşatan bir siperliğe sahip olan bu ürünler genel aydınlatma içerisinde yumuşak bir etki sunuyor, tek başlarına da lambaderlerle birlikte de konumlandırılabiliyor.

Zevkinize Uygun Abajur Modelleri

Abajur kullanım alanı son derece geniş olduğu için tercih sırasında beklentilerin ve tercihlerin değerlendirilmesi gerekiyor. Klasik dokunuşlar için abajur kullanımı sırasında vintage çizgilere sahip olanlar ön plana çıkarken modern bir etki elde edilmek istendiğinde metal malzemeden üretilenler yıldızlaşıyor. Salon aydınlatması için yan sehpaların, orta sehpaların ve dressuarların üzerinde konumlandırılabilen renkli siperlikli modeller ise dekorasyonun yıldızına dönüşebiliyor. Yatak odası abajur kullanımında ise yine hâkim renkler seçimler için yol gösterici oluyor.

Uygun Abajur Fiyatları Vivense’de

Salonlarda, yatak odalarında ve oturma odalarında sıklıkla dekorasyonu tamamlamak ve aydınlatma tasarımını güçlendirmek için tercih edilen abajur modelleri Vivense’de sizleri bekliyor. Avantajlı abajur fiyatları sunan Vivense geniş ürün yelpazesi ile de ihtiyaçlarınızı karşılamanızı kolaylaştırıyor. Siz de abajur modelleri arasından malzeme, boyut ve renk bazlı filtreleme yaparak dekorasyona etkili bir dokunuşta bulunabilirsiniz.

Masa Lambası

Görev aydınlatma amacıyla sık tercih edilen aksesuarlar arasında yer alan masa lambası işlevsellikleri ile çalışma alanlarında ve evlerin çalışma odalarında yer buluyor. Farklı renklerde ve çeşitli materyallerden üretilmeleri aydınlatma görevlerini estetik bir görünümle desteklenmelerini sağlarken çalışma sırasında odaklanmaya yardımcı oldukları da biliniyor. Dekoratif amaçlı üretilen masa lambası modelleri dekorasyonda dikkat çekici bir etki yaratabilirken ayarlanabilir mekanizmalara sahip olanlar günün her anında verimli çalışmayı mümkün kılıyor.

Kitap okumak, ders çalışmak, rapor hazırlamak, proje çizmek gibi yeterli ışık ve yüksek konsantrasyon gerektiren süreçlerin yürütülmesinde verimlilikle buluşulmasını sağlayan masa lambası modelleri arasında ön plana çıkanlardan biri banker masa lambası . Gold ve yeşil renklerin dikkat çekici uyumunu yansıtan banker masa lambası güçlü ışığı ve yarattığı pozitif ambiyans ile popülerliğini koruyor.

Masa Lambası ile Verimliliği Artırın

Ortam ışığının aksine genel aydınlatmadan ziyade, ışığın belirli çalışma alanlarına yönlendirilmesi amacı ile kullanılan görev aydınlatma aksesuarları hem çalışma verimliliğini yükseltiyor hem de kullanıldığı alan doğrultusunda odalarda odak noktası olması istenen mobilyaların, dekoratif objelerin ve tabloların ön plana çıkmasını kolaylaştırıyor. Bu dahilde tercih edilebilen masa lambalarının özellikle verimlilik üzerinde son derece etkili olduğu biliniyor. 

Siz de daha verimli çalışma alanları oluşturmak, dekorasyonda vurgu etkisi yaratıp odak noktaları ön plana çıkarmak için masa lambası modellerini inceleyebilir; Vivense’nin geniş ürün yelpazesi içerisinde ihtiyaçlarınıza ve zevkinize uygun olanı güvenle sipariş edebilirsiniz.

Led Aydınlatma Ürünleri

Açılımı “Light Emitting Diode” olan LED, en yeni aydınlatma teknolojilerinden biridir. Genellikle beyaz ışığın kullanıldığı LED aydınlatma ürünleri güçlü ışık kaynakları olduğu için hem genel hem vurgu hem de görev amaçlı aydınlatma tasarımlarında kendilerine yer bulabilirler. Spot, LED avize, LED sarkıt avize gibi tasarımlarda LED aydınlatma amacını yerine getiren modeller kadar dekoratif amacı gece lambalarında da tercih edildikleri bilinmektedir.

Tavan tipi LED avize modellerinden LED sarkıt avize çeşitlerine, LEDli armatürlerden LEDli duvar apliklerine dek birçok formda karşımıza çıkabilen LED aydınlatma ürünleri yeterince gün ışığı almayan alanlarda efektif sonuçların alınmasına yardımcı olur. Mutfak aydınlatma için de tercih edilebilen LED aydınlatma modelleri yemek yaparken güvenlik endişelerini azaltabilir.

Günümüzde en modern aydınlatma tercihlerinden olan LED aydınlatma ürünleri güvenlikli, tasarruflu ve estetik bir kullanım sunuyor. Evlerde, işletmelerde, restoranlarda ve ofislerde yoğun olarak tercih edilen bu aydınlatma ürünleri ile modern ve imza niteliğinde dekoratif etki elde edilebiliyor. 

Güçlü ışık sunmaları yalnızca genel aydınlatmanın gerekli olduğu alanlarda tek başlarına kullanılmalarını mümkün kılarken, katmanlı aydınlatma ihtiyacı belirdiğinde led aplik, masa lambası ve lambader kullanımı gerekliliğini koruyor.

Endüstriyel Aydınlatma Ürünleri & Daha Fazlası

Son yılların en popüler dekorasyon stillerinden olan endüstriyel dekorasyon iş yerlerinde, restoranlarda ve evlerde tercih ediliyor. Endüstriyel yapılardan esinlenilerek tasarlanan endüstriyel aydınlatma ürünleri sade tasarımlarındaki iddia ile çok beğeniliyor. Ahşap ve çıplak tuğla gibi materyaller ile eş zamanlı kullanılabilen endüstriyel aydınlatma ürünleri model ve işlev bazlı belirgin bir çeşitliliğe sahip. 

Endüstriyel aydınlatma ürünleri içerisinde avize, masa lambası, lambader, abajur gibi alternatiflere ulaşmak mümkün. Fonksiyonel bazlı bu çeşitlilik, endüstriyel tasarım doğrultusunda dizayn edilen ürünlerin evin farklı alanlarında kullanılmasını mümkün kılıyor. Minimal ve sade çizgileri modern bir etki yaratmayı sağlarken özgün tercihler yapmak isteyenler de endüstriyel aydınlatma aksesuarları arasından zevklerine uygun olanları keşfedebiliyor.

Çocuk ve Genç Odalarına Özel Aydınlatma Ürünleri Vivense’den

Genç ve çocuk odası aydınlatma ürünleri ile hem dekorasyonda beklentileri karşılayan bir etki hem de fonksiyonellik eş zamanlı elde edebiliyor. Hayal gücünü harekete geçiren tasarımları ile büyük beğeni toplayan çocuk odası aydınlatma ürünleri Vivense farkıyla sizlerle buluşturuluyor. Gece lambası, lambader, abajur ve masa lambası çeşitleri ile farklı yaş gruplarının ihtiyaçlarını karşılayan geniş ürün yelpazesi içinde endüstriyel aydınlatma ürünleri gençler tarafından büyük ilgi görüyor.

Çocuk odalarında renkli avize ve lambader modelleri dekorasyona hareket katarken genç odalarında metal malzemeden üretilenler büyük rağbet görüyor. İhtiyacınız ve tercihiniz ne olursa olsun çocuk ve genç odaları için tercih edilebilecek aksesuarlar Vivense’de sizleri bekliyor.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.