FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Ayak Malzemesi
 • Oturum Yumuşaklığı
 • Fonksiyon
 • Kumaş Değişikliği
 • Köşe Yönü
 • Renk
 • Kumaş Materyali
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
 • Genişlik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
424 Ürün
+4
Köşe Yönü Seçenekleri
+2
Köşe Yönü Seçenekleri
+2
Köşe Yönü Seçenekleri
+4
Köşe Yönü Seçenekleri
+2
Köşe Yönü Seçenekleri
+4
Köşe Yönü Seçenekleri
+1
Köşe Yönü Seçenekleri
+2
Köşe Yönü Seçenekleri
+4
Köşe Yönü Seçenekleri
+4
Köşe Yönü Seçenekleri
+4
Köşe Yönü Seçenekleri

Köşe Koltuklar yaşam alanlarının estetik ve konforlu bir atmosfere sahip olmasında en önemli rolü üstlenen mobilyaların başında geliyor. Dar alanlarda da geniş alanlarda da efektif bir şekilde kullanılabilen Köşe koltuk takımı modelleri barındırdıkları çeşitlilikle farklı dekorasyon tarzlarını kusursuz bir şekilde tamamlıyor. Farklı renklerde, tasarımlarda ve ebatlarda üretilebilen köşe koltuklar Vivense’de uygun fiyatlarla sunuluyor...

Evlerde oturma odası ve salon gibi en çok zaman geçirilen alanlarda sıklıkla tercih edilen L koltuk modelleri, sundukları fonksiyonellik kadar sağladıkları rahatlıkla da vazgeçilmez oluyor. Yoğun bir günün ardından keyifli bir dinlenme deneyimi sunan mobilya çeşitleri, mekânların atmosferine bütünleyici bir etki katıyor. Her ortama dikkat çekici bir estetik katan gri köşe takımı modelleri evlerde olduğu kadar ofislerde, bekleme alanlarında ve lobilerde tercih edilebiliyor.

L koltuklar son derece geniş bir çeşitliliğe sahip. Oturum yumuşaklığından kumaş materyaline, ölçü aralığından formlarına dek çeşitli kriterler doğrultusunda özelleştirilebiliyor. Konumlandırılacakları alanların mimari özelliklerine ve ölçülerine göre tercih edilebilmeleri kişisel dekorasyon algısını güçlendiriyor.

Tek başlarına da son derece şık bir görünüm sağladıkları bilinse de kırlent ve miderler ile tamamlandıklarında alanların odak noktasına dönüşebiliyorlar. Renkleri ve özelleştirilebilen dokuları ile L koltuk takımı görünümüne sıcaklık katan kırlentler benzer bir çeşitlilikte sunuluyor.

L Koltuklar & Köşe Koltuk Takımları

Sahip oldukları tasarımsal şekil nedeniyle köşe koltuklar, L koltuk olarak adlandırılıyor. Bu özellikleri odaların köşelerine konumlandırılabilmelerinin de temel nedeni. Hareket alanını rahatlatan bir etki yaratmalarının yanı sıra modüler özelliklere sahip olmaları tercih edilme sıklıklarını artırıyor.

Birden fazla kişinin eş zamanlı olarak dinlenebileceği, sakinleyebileceği ve günün yorgunluğunu atabileceği özelliğe sahip olan geniş köşe takımları son derece popüler. Daha minimal alanlar için tasarlanmış mini köşe takımı modelleri alternatiflerinin varlığı seçim yaparken büyük bir konfor sunuyor.

Farklı Formdaki L Koltuk Modelleri, Benzersiz Bir Uyum Sunuyo

L köşe takımı modellerinin popüler tercihler arasında yer almalarının birden fazla nedeni var. Uzanmalı, tam köşe, modüler ve kavisli köşe takımı formlarında sunulmaları odaların yapılarına ve kişisel konfor algısına en uygun tercihin yapılmasını mümkün kılıyor.

Uzanmalı Köşe Koltuk Takımı ile Maksimum Konfor

Küçük odaların daha ferah bir görünüme kavuşmasını kolaylaştırırken günün yorgunluğunu uzanarak atmak isteyenlere hitap eden uzanmalı L koltuk, son derece kurtarıcı bir tercih olarak öne çıkıyor. Kimi zaman odadaki tek mobilya olarak kullanılabilen köşe koltuk takımı, estetik görünümünü fonksiyonelliği ile birleştiriyor. 

Yan sehpalarla birlikte kullanıldığında şık bir görünüm sunuyor ve konforu da maksimize ediyor. Aynı zamanda koltukların yan kısımlarında kullanılabilen laptop sehpaları sayesinde verimli bir çalışma alanı yaratılması sağlanıyor. Orta sehpa kullanımı da bu model için son derece ideal. Uzanmalı koltuk ile standart oturma alanı arasında konumlandırılan orta sehpalar eksiksiz bir dekorasyona ulaşılmasını kolaylaştırıyor.

Tam Köşe Koltuk Takımı: Dekorasyonun Yıldızı

Estetik beklentileri fazlasıyla karşılayan ve aileler ya da sıklıkla misafir ağırlayanlar için ideal tercihler arasında yer alan tam köşe koltuk takımları dekorasyonun en dikkat çekici ögesi olmaya aday. Şık bir orta sehpa modeli ile kullanıldığında ortamdan ayrışan bir yaşam alanı yaratılmasını sağlayan tam köşe koltuk, odadaki hâkim renk ile uyumlu ya da kontrast renklerdeki kumaş seçenekleri değerlendirildiğinde şık bir görünümün anahtarına dönüşüyor.

Aradığınız Konfor Modüler Köşe Takımlarında

En çok tercih edilen köşe takımı formlarından olan modüler köşe takımları hem dekorasyon stilini yaratıcı bir şekilde değiştirmeyi hem de alan şekliyle kusursuz bir uyum yakalanmasını sağlayabiliyor. Tüm parçaların birbirinden ayrılabilmesi ikili koltuk, tekli koltuk, tekli uzanma koltuğu gibi varyasyonlar şeklinde kullanılabilmelerine imkân tanıyor. 

Odanın dekorasyonu değiştirilmek istendiğinde farklı kombinasyonların denenmesini kolaylaştıran köşe takımı, renk ve kumaş seçenekleri ile de ambiyansı destekleyebiliyor. Modüler modeller aynı zamanda bazalı ve/veya sırt mekanizmalı gibi ek özelliklerle donatılabiliyor.

Kavisli Köşe Takımları ile Şık ve Özgün Bir Dokunuş

Genellikle alanı kısıtlı olmayan geniş mekânlarda, sahip oldukları şık görünüm ve sundukları yüksek konfor sayesinde tercih edilen kavisli köşe takımı modelleri keskin hatlar barındırmayan, yuvarlak geçişli alanlarda da etkin bir çözüm haline geliyor. Oturma alanını mekândaki diğer kısımlardan estetik bir şekilde ayırmayı mümkün kılması geniş bekleme alanlarında ve lobilerde varlıklarını güçlendiriyor.

L Koltuklarda Oturum Yumuşaklığı da Seçilebiliyor

Yumuşak ve oturulduğunda içine gömülebilen koltuklar rahatlıkla özdeşleşse de bu çıkarım her zaman doğruyu yansıtmayabiliyor. Bireysel rahatlık algısının değişebilmesi koltuk satın alırken oturum yumuşaklığının önemli bir değişken hâline gelmesi ile sonuçlanıyor. Alandan tasarruf ettiren, farklı tasarımları ile mekânlarla muhteşem bir uyum sağlayan ve aynı zamanda isteğe bağlı seçilebilen oturum yumuşaklığı ile konforu maksimize eden L koltuk modelleri “iyi ki” dedirten seçimlere dönüşebiliyor.

Oturum yumuşaklığı temel olarak iki ayrı kategoride incelenebiliyor. Yumuşak ve orta sertlikteki süngerler farklı konfor beklentilerine yanıt verebiliyor. Tercih sırasında bireysel konfor beklentisinin yanı sıra oturma gruplarına hangi amaçla ihtiyaç duyulduğunun da dikkate alınmasını gerektiriyor. 

Uygun Fiyatlı Köşe Takımları

Köşe takımı fiyatları son derece geniş bir aralıkta sunuluyor. Her bütçeye uygun alternatiflerin varlığı konfora ve şık bir dekorasyona ulaşmaya yardımcı oluyor. L koltuk fiyatları belirlenirken birçok değişken etki edebiliyor. Ucuz köşe takımları genellikle mini köşe takımı sınıflandırmasında yer alan modellerle bağdaştırılsa da fiyat aralığını değiştiren tek etkinin ölçü olduğu düşüncesi tam olarak doğruyu yansıtmıyor.

L takım ölçüleri, döşeme için tercih edilen kumaşın kalitesi, takımın modüler olup olmadığı ve elbette tasarım detayları fiyat aralığının değişmesine yol açabiliyor. Bu noktada dikkat edilmesi gereken, ihtiyaçların doğru belirlenmesi ve mobilyanın konumlandırılacağı alanın ölçülerinin doğru şekilde değerlendirilmesi. Böylelikle uyumlu tercihler yapmak mümkün olabiliyor. 

Vivense’de bütçenize, ihtiyaçlarınıza ve dekorasyon tercihlerinize hitap eden birçok köşe koltuk takımını bulabilirsiniz. Uygun fiyatlarla geniş ürün yelpazesini sizlerle buluşturan Vivense’de L koltuklarla birlikte evinizin diğer ihtiyaçlarını en avantajlı tekliflerden yararlanarak karşılayabilirsiniz. TV üniteleri, orta sehpalar, koltuk şalları, aydınlatma aksesuarları ve çok daha fazlası için sizin de adresiniz Vivense.

Her Ölçüde Oda İçin Geniş & Küçük L Koltuklar

L koltuk takımları farklı ölçüler ile üretilebiliyor. Tasarımsal avantajlarına ek olarak boyutsal ve form çeşitliliğine sahip olmaları kullanım alanlarını genişleten önemli etkenler arasında yer alıyor. Ölçüler yaklaşık 5 metre genişliğe ve 4 metre genişliğe varabiliyor. Hâliyle en dar alanlar için küçük köşe takımı temin edilebilirken, en geniş alanlarda da rahatlıkla beklentilere yanıt veren bir seçeneğe erişim sağlanabiliyor.

Büyük köşe takımları çok geniş mekanlarda farklı alanlar yaratmanın en şık yollarından birine dönüşüyor. Geniş ofislerde, salonlarda, lobilerde ve bekleme alanlarında estetik tasarımları ve fonksiyonellikleri ile dikkat çeken mobilyalar berjerler ile muhteşem bir uyum yakalıyor. Çoklu oturma alanının yanında konumlandırılabilen berjer modelleri sayesinde hem dekorasyonda samimi bir çizgi yakalamak hem de ek bir oturma alanı alternatifi yaratmak mümkün oluyor. 

Geniş ölçülere sahip L koltuk modelleri de kişisel beklentilere yanıt verecek çeşitliliğe sahip. Kullanım alanları ve beklentiler doğrultusunda kumaşı değişebilen veya değişemeyen modeller bulunuyor. Köşe yönü seçiminin de mümkün olabilmesi mekân mimarisine ve elde edilmek istenen dekorasyon stiline göre seçim yapmaya destek oluyor. 

Küçük köşe takımları ise günümüzde dar alanlara sahip evlerde fonksiyonellikleri ve şıklıkları ile ön plana çıkıyor. Odanın köşe bölümlerinin verimli şekilde kullanılmasını sağlayan küçük L koltuk çeşitleri klasik ikili ve üçlü koltuk modellerine kıyasla çok daha doğru tercihler olarak öne çıkıyor. 

Küçük odalarda minimal tasarımlara sahip TV ünitesi ile konumlandırıldıklarında işlevsel bir dekorasyon yaratılmasını sağlayan renkli köşe takımları ortam ambiyansının hareketlenmesini ve sıcak bir atmosfer yaratılmasını sağlıyor. Odanın ferah bir görünüme kavuşmasını desteklerken görsel bir yanılsama da yaratarak dar alanların olduğundan daha geniş görünmesine yardımcı olabiliyor.  

Yataklı, Bazalı ve Sırt Mekanizmalı Modeller

Son yıllarda giderek farklılaşan ve çeşitli beklentilere eş zamanlı yanıt veren tasarımları ile ön plana çıkan köşe koltuklar depolama alanına sahip olabiliyor, yatağa dönüştürülebiliyor ve üstelik sırt kısımları da hedeflenen konfor beklentileri doğrultusunda hareket ettirilebiliyor. Bazı modellerde tek bir özellik ön plana çıkarken bazılarında bu fonksiyonellikler eş zamanlı sunulabiliyor. 

Yataklı L Koltuklar ile Misafir Derdi Son Buluyor

Stüdyo dairelerde yaşayanlar ya da misafir ağırlamak için yeterli alana sahip olmayanlar için fonksiyonel mobilyalar büyük bir konfor anlamına geliyor. Bu noktada en etkili seçim yataklı L koltuk olarak öne çıkıyor. Alandan tasarruf ettiren, birden fazla kişinin oturmasına uygun tasarlanan ve aynı zamanda yatağa dönüştürülebilen modeller hayatı kolaylaştırıyor. Farklı renk ve kumaşlar kullanılarak üretilen yataklı köşe koltuk çeşitleri bazalı da olabiliyor.

Bazalı Köşe Takımları Geniş Depolama Alanı Sunuyor

Evlerde yeterince depolama alanının bulunmaması evin ideal şekilde düzenlenmesini engelleyebiliyor. İyi organize edilmeyen bir evde arananların zor bulunması zaman kaybına yol açarken genel konforu da azaltıyor. Bazalı köşe takım çeşitleri sundukları geniş depolama alanları ile evin organize edilmesine yardımcı olurken fazla eşyalarını atmak istemeyenlerin beklentilerini karşılıyor.

Maksimum Konfor için Sırt Mekanizmalı Modeller

L koltuk takımları sırt mekanizmasına sahip olduğunda dinlenme vakitlerinin keyfini bir kat daha artırabiliyor. Sırt mekanizmalı köşe koltukların sırt bölümleri farklı açılarda ayarlanabiliyor, bu özellikleri günün farklı zaman dilimlerinde değişebilen konfor beklentisinin eksiksiz karşılanmasını mümkün kılıyor. Şık tasarımları ile dar ya da geniş alanlarda dekorasyona etkili bir dokunuşta bulunulmasını sağlayan mobilyalar klasikten avangarda, rustikten moderne değişebilen çizgilere sahip olabiliyor.

İstediğiniz Renk ve Malzemeden

Dekorasyonu benzersiz kılan en önemli etkenlerden biri uyumdur. Uyum söz konusu olduğunda duvar renginden perde kumaşlarına dek birçok detayın göz önünde bulundurulması gerekir. Köşe koltuklar dekorasyonun olmazsa olmazları arasında yer alan parçaların başında gelir ve sahip oldukları tasarımsal özellikler fonksiyonları üzerinde de etki eder.

Renk Seçenekleri Hayal Gücünüzle Sınırlı

Beyazın, somon renginin ya da şampanya renginin hâkim renk olarak tercih edildiği bir mekânda L koltuk renginin seçimi rahatlıkla yapılabilir. Soft renklerle kontrast yaratan renklere sahip modeller göz alıcı bir etki yaratabilir. Gri L koltuk tercihlerinin bu denli sık yapılması rastlantıdan ibaret değil, rengin kombinlenebilme potansiyelinin yüksek olması gri L koltuk modellerinin son derece revaçta olması sonucunu doğuruyor.

Her ne kadar Gri köşe takımının popülerliği devam etse de renk seçenekleri gri ile sınırlı değil. Birçok renk alternatifine sahip olan farklı tür kumaşlarla döşenen köşe koltuklar ambiyansı destekleyen, hareketlendiren ve özgünleştiren bir etki yaratabiliyor. Renk ve kumaş tercihi arasındaki uyum son derece önemli, yine de renk seçimi sırasında göz önünde bulundurulması gereken bazı unsurlar bulunuyor.

Koltuk rengi seçimi sırasında dekorasyonda kullanılan hâkim renk kadar odanın genişliği, ne kadar gün ışığı aldığı, kullanım sıklığı, evde çocukların olup olmadığı ve evcil hayvan yaşayıp yaşamadığı gibi değişkenlerin dikkate alınması önerilebilir.

Renk seçimi sırasında kısıtlayıcı birçok unsur öne çıkabilir, ancak süreç bu denli zor olmak zorunda değil. Farklı dokuya ve renklere sahip koltuk şalı modelleri hem dekorasyona naif bir dokunuş yapılmasını sağlıyor hem de açık renkteki modelleri tercih edenlerin çekincelerini azaltan koruyucu bir önlem hâline geliyor. Böylece seçimlerin yarattığı monotonluğun üstesinden gelmek de kumaşların zarar görmesini engellemek de mümkün oluyor.

Doğru Malzeme Seçimi ile Uzun Yıllar Konforlu Kalın

Köşe koltuk döşemesinde birçok farklı koltuk kumaşı materyali tercih edilebiliyor. Keten, kadife, nubuk, buklet ve polyester en çok tercih edilenler arasında yer alır. Doğru malzeme seçimi yapıldığında L koltuk takımları uzun yıllar boyunca konforlu bir şekilde kullanılabilir. Bu noktada değişebilen kumaş seçeneklerinin de bulunduğunun bilinmesi önemlidir.

Kumaş seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken önemli unsurların başında kumaşın temizlenebilir özellikte olup olmadığı gelir. Aynı zamanda koltukların kullanım sıklığı ve evcil hayvanların varlığı gibi belirleyici değişkenlerin de dikkate alınması gerekir. Tüy tutmayan, tırmalanamayan, kolay aşınmayan ve hatta güneş ışınlarına maruz kalma sonucu rengi atmayan alternatifler arasından seçim yapılması ile uzun yıllar konforlu bir kullanım mümkün olabilir.

Köşe Koltuk Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

L koltuk alırken öncelikli olarak mobilyanın ölçülerinin değerlendirilmesi gerekir. Konumlandırılacağı alanın ölçüleri doğrultusunda karar verilmesiyle alanı daraltma ihtimalleri ortadan kaldırılabilir. Bir diğer önemli unsur da koltukların sahip olduğu ek özelliklere odaklanılmasıdır. Depolama alanına sahip olup olmadıkları, yatak olarak kullanıp kullanılmadıkları gibi değişkenler seçim sonrası memnuniyeti etkileyebilir. Renk, kumaş ve tasarım özellikleri de son derece önemlidir. Böylece genel dekorasyonu tamamlayan ve bütüncül etki yaratabilen alternatifler arasından tercih yapılabilir.

Köşe Koltuk Ayrı Kullanılabilir mi?

Köşe koltuklar farklı formlara sahip olabilirler. Modüler L koltuk takımları farklı şekilde kullanılma özellikleri ile sıklıkla tercih edilirler. Tekli koltuk, ikili koltuk, uzanma koltuğu, üçlü koltuk ve köşe koltuk gibi bölümlere ayrılabilen modüler köşe takımları dekorasyonu belli aralıklarla değiştirmek isteyen kişilere önemli bir konfor sağlar. Bu nedenle satın alırken köşe koltukların modüler olup olmadığının değerlendirilmesi önemli bir gereklilik hâline gelir.

Köşe Koltuk Ölçüsü Nasıl Alınır?

Köşe koltuk ölçüsü doğru alındığında, mekânların alanına en uygun tercih rahatlıkla yapılabilir. Koltuk ölçüsü alınırken dikkate alınması gereken iki temel değişkenden bahsedilebilir. Genişlik ve derinlik, ölçü parametrelerinin en doğru şekilde değerlendirilmesini sağlar. Küçük ve dar alanlarda, oda yapısına da bağlı olarak doğru derinlik ve genişlik tercihi hareket alanının maksimize edilmesi adına son derece önemlidir.

Köşe Koltuk Takımlarının Avantajları Nelerdir?

“L koltuk avantajları nelerdir?” sorusuna verilebilecek birçok yanıt var. Bu yanıtlardan en sık verileni dar alanları dahi verimli bir şekilde kullanmayı mümkün kılabilmesi. Alan tasarrufu sağlanmasını kolaylaştıran L koltuklar aynı zamanda birden çok kişinin oturmasını da mümkün kılıyor. Aileler için ideal olmaları, geniş bir fiyat aralığında sunulmaları, konfor beklentilerini karşılamaları, gündelik kullanıma uygun olmaları gibi birçok avantaj da tercih sıklıklarını artırabiliyor. 


Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.