FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Ürün Tipleri
 • Renk
 • Malzeme
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
STOR PERDE
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • TL
11 Ürün

Stor perde, ahşap ve alüminyum gibi farklı materyallerden üretilen rulolarla pencere girintilerinin iç ya da dış kısmına yerleştirilebilen bir perde çeşididir. Yaylı, motorlu veya zincirli mekanizmalar kullanılarak açılıp kapanabilir. Stor perde; kumaşları, kumaşlarının özellikleri ve sarılarak açılıp kapanmasını sağlayan mekanizmaları ile diğer ev tekstili ürünlerinden ayrılır.

Stor perde modelleri şık, işlevsel ve kullanışlı tasarımları ile hem evlerde hem de ofislerde sıklıkla tercih edilen perde çeşitleri arasında yer alır. Stor perdelerin temizlikleri kolaydır, cam pencere ve/veya kapılarda kullanılabilecek ebatlara sahip olmaları avantajlarını artırır. Hem dar hem de geniş camlara uygun ölçülerinin olması tercih sırasında ihtiyaçların eksiksiz olarak karşılanmasını mümkün kılar. 

Çok yönlü perde türleri arasında bulunan stor perde çeşitleri geniş bir renk, tasarım ve kumaş yelpazesi ile sunulur. Stor perdelerin sahip oldukları kumaş türleri kullanım amaçlarını değiştirebilir. Örneğin en popüler türlerinden biri olan zebra perde modelleri saydam ve opak şeritleri bir arada bulundurduğundan hem güneşlik hem fon perde olarak kullanılabilir. Zebra stor perde sahip olduğu çok yönlülükle hemen hemen tüm iç mekânlarda rahatlıkla tercih edilebilir.

Stor perde çeşitlerinin tür, ölçü, renk ve tasarımlarındaki farklılık stor perde fiyatları üzerinde etkiye sahiptir. Kalite, kumaş özelliği ve ebat doğrultusunda stor perde fiyatları değişebilir, Vivense ayrıcalıkları ile her bütçeye uygun seçeneklere ulaşılabilir. Siz de yaşam alanlarınızın dekorasyonuna şık ve fonksiyonel bir dokunuş yapmak için hazır stor perde arayışındaysanız Vivense’de beğeninize ve ihtiyaçlarınıza uygun alternatifleri hemen keşfedebilirsiniz.

Stor Perde Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stor perde çeşitleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenlere uyum sağlanması satın alınan üründen maksimum memnuniyet duyulabilmesi için önemlidir. Siz de stor perde almayı düşünüyorsanız son kararı vermeden önce şu unsurları göz önünde bulundurmalısınız:

Stor perdenin konumlandırılacağı alandaki dekorasyon tarzının göz önünde bulundurulması tavsiye edilir. Stor perde farklı renk ve desenlerde üretilebileceği gibi mutlak sadelik doğrultusunda tasarlanmış olabilir. Dekorasyon stiline uyumlu seçimlerle kesintisiz bir ambiyansa ulaşmak mümkündür. Duvar renkleri veya kullanılan duvar kağıtları stor perde seçiminde yol gösterici olacaktır.

Mutfak gibi aydınlık ve ferah olması istenen alanlarda güneşlik stor perde ve zebra perde öne çıkarken yatak odasında karatma stor perde, salon gibi farklı ışık seviyelerinin hedeflendiği alanlarda ise hem tül hem de güneşlik perdenin bir arada bulunduğu çift mekanizmalı stor perde ideal tercihler olarak değerlendirilir.

Stor perde modelleri arasından seçim yaparken perdenin mekanizmasının da ayırt edici bir nitelik hâline gelebileceği unutulmamalıdır. Motorlu ve manuel açılıp kapanabilen stor perde çeşitleri bulunduğundan hedeflenen kullanım deneyimi göz önünde bulundurulmalıdır.

Stor perde almadan önce perdenin konumlandırılacağı alanın ebatlarının ölçülmesi gerekir. Stor perde ölçüleri doğru belirlendiğinde hem şık hem de konforlu bir deneyim yaşanabilir. Bu noktada perde mekanizmasının pencere içine mi dışına mı konumlandırılacağına dikkat edilmelidir.

Evinizin Her Alanına Uygun Stor Perde Modelleri

Birbirinden şık ve işlevsel stor perde çeşitlerini evinizin tüm alanlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Perdeyi kullanacağınız alandaki karartma düzeyi ve dekoratif etki beklentisi doğrultusunda tercih yaparak uzun yıllar keyifle kullanacağınız alternatifleri belirleyebilirsiniz. 

Mutfak stor perde tercihinin sıklıkla yapıldığı alanların başında gelir. Gündüzleri mahremiyet korunarak gün ışığından maksimum ölçüde yararlanılmasını sağlayan zebra stor perde, mutfaklarda keyifle yer verilen modellerdendir. Zebra perde modelleri oldukça geniş bir çeşitlilikte sunulduğundan mutfaklarda dekoratif anlamda istenen ambiyans elde edilebilir.

Stor perdeler cam balkonlarda da fonksiyonları ile öne çıkar. Cam balkon stor perde, evlerin içinin görünmesine engel olurken aynı zamanda odalara giren ışığın kontrol edilmesini mümkün hâle getirir. Balkon stor perde seçimi sırasında camların genişliği yol gösterici olacaktır. 

Stor perdeler yalnızca mutfaklarda ya da cam balkonlarda tercih edilmez. Yatak odalarında, salonlarda, çalışma odalarında, çocuk ve genç odalarında da kullanılır. Nitekim renkli ve desenli stor perde alternatiflerinin varlığı çocuk odalarında stor perde kullanım sıklığını artırmaktadır. 

Zebra Desenli Stor Perdeler

Zebra perde modelleri en sevilen stor perde çeşitleri arasında yer alır. Ayırt edici özellikleri hem saydam hem de opak şeritleri bir arada barındırmalarıdır. Sahip oldukları açma ve kapama mekanizması kullanılarak hem tül stor perde hem de karartma stor perde olarak görev yapmaları mümkündür. Fonksiyonlarının çeşitliliği sayesinde zebra perde modelleri salonlarda, yatak odalarında, mutfaklarda ve ofislerde yaygın şekilde tercih edilir.

Zebra stor perdelerin opak kumaşları alt alta denk getirildiğinde gün ışığı başarılı bir şekilde engellenebilir. Akşamları ya da gündüzleri iç mekânların dışarıdan görülmesini engelleyen bu özelliklerine ek olarak saydam kumaşları alt alta dizildiğinde gün ışığından maksimum ölçüde yararlanmayı mümkün kılmaları avantajlarını artırır.

Zebra stor perde kullanımının bu denli yaygın olmasının nedenlerinden biri temizliklerinin konforlu bir şekilde gerçekleştirilebilmesidir. Büyük çoğunlukta polyesterden üretilen kumaşları sabun ve köpük kullanılarak nemli bezle silinebilir. Ürün özelinde temizleme talimatları değişebilir, satın alınan ürün için belirtilen temizleme yönergelerine uyum sağlanması önemlidir.

Zebra perde fiyatları geniş bir aralıkta sunulur. Perdenin ölçüleri, dokusu, tasarımı ve mekanizması doğrultusunda değişebilen zebra perde fiyatları her bütçeye uygun seçeneklere sahiptir. Fiyatların incelenmesi esnasında sunulan ürünün tek kanat mı iki kanat mı olduğuna dikkat edilmesi tavsiye edilir. Stor perdeler genellikle tek kanat olarak satıldıklarından belirtilen fiyat da tek kanat için geçerlidir. 

Güneşlik, Tül ve Karartma Stor Perde Seçenekleri

Güneşlik stor perde, tül stor perde ve karartma stor perde fonksiyonel ve şık stor perde çeşitleri arasında yer alır. 

Gün ışığından maksimum ölçüde yararlanırken iç mekânların dışarıdan görülmesini engelleyen tül stor perde ve gün ışığı ile birlikte dış ortam ışığını tamamen engelleyen karartma stor perde modelleri evlerin yatak odalarında, salonlarda, çalışma odalarında ve mutfaklarda tercih edilebilir. Aynı şekilde genellikle tek renkli opak kumaştan üretilen güneşlik stor perde de güneş ışınlarını etkili bir şekilde engelleyebilir.

Perdelerin kullanılacağı alanların dekorasyon stili, ne kadar gün ışığı aldığı, gün içerisinde nasıl bir ambiyansa sahip olması istendiği gibi unsurlar doğrultusunda ortama uygun stor perde çeşitleri arasından seçim yapıldığında uzun süre memnuniyet sağlanabilir. Örneğin konforun maksimize edildiği yatak odası dekorasyonu için karartma stor perdeler idealdir.

Bu noktada alternatif olarak çift mekanizmalı stor perdelerin de fonksiyonel olabileceği unutulmamalıdır. Çift mekanizmalı stor perde tül ve güneşlik veya tül ve karartma stor perdelerin bir arada sunulduğu modeller olarak işlevsel ve çoklu fayda sağlayan seçimler olarak değerlendirilir.

Stor Perde Renk Seçenekleri

Stor perde renk alternatiflerinin fazlalığı ile dekorasyonda dikkat çekici sonuçların alınmasını sağlıyor. Beyaz stor perde modern dekorasyonun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Temiz ve sade bir görünüme sahip olan beyaz stor perde modelleri gün ışığını engelleyen ancak ferahlatıcı etkisinin devam etmesini sağlayan yapısıyla öne çıkıyor. 

Siyah stor perde kullanımı son dönemde oldukça revaçta. Siyah renk hem karartma stor perde hem de zebra perde tasarımında yer bulabiliyor. Siyah zebra perde modern dekorasyona sahip mekânlarda göz alıcı bir şıklığın kaynağına dönüşebiliyor. 

Siyah ve beyaz kadar popüler bir diğer renk ise gri. Gri stor perde tek renk ya da desenli olarak sunulabiliyor. Çalışma odalarında, ofislerde ve oturma odası gibi alanlarda konforlu seçimlerden olan gri stor perde sadeliğin iddiasını yansıtıyor. Gri zebra perde modelleri de dekorasyona zarif dokunuşlarda bulunmayı kolaylaştırıyor. 

Fonksiyonları ve şık tasarımları ile evlerde, ofislerde ve otellerde kullanılan stor perdeler arasından seçim yapmak için siz de Vivense’yi ziyaret edebilirsiniz. Seçtiğiniz perdenin tasarımı, ölçüleri ve materyal kalitesi doğrultusunda değişmekle birlikte Vivense’de bütçenize uygun stor perde fiyatları ile avantajlı bir alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz. 

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.