FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Renk
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
KOLTUK ŞALI
  • TL
4 Ürün

Evlerin salonlarında ve oturma odalarında sıklıkla yer verilen koltuk örtüsü modelleri fonksiyonları kadar tasarımlarındaki estetik ile de dikkatleri üzerinde topluyor. Koltukların lekelenmesini önleyen, dekorasyona sıcaklık katan, dekorasyondaki renk vurgusunu güçlendirirken ambiyansı yumuşatan koltuk örtüsü modelleri Vivense’de sizleri bekliyor.

Salonlarda ve oturma odalarında konumlandırılan köşe koltuklar, kanepeler ve berjerlerin üzerine serildiklerinde ortamda samimi bir atmosferin hâkim olmasını sağlayan koltuk şalı modelleri Vivense’nin geniş ürün yelpazesinin öne çıkanlarından. Günün dinlenmek için ayrılan özel zaman dilimlerinde konforu maksimize ederken koltuk yüzü döşemelerine zarar gelmesini engelleyen kanepe örtüsü çeşitleri, özellikle çocuklu evler için vazgeçilmez tekstil ürünleri arasında yer alıyor.

Birbirinden canlı ve sofistike renklerde sunulan çekyat örtüsü, koltuk takımlarının konforunu artıran unsurların başında geliyor. Şeklen ve boyut olarak da farklılık gösteren koltuk kanepe örtüsü modelleri, yaşam alanlarında dekorasyonu değiştirmenin pratik ve ekonomik yolu olarak kabul edilir. Oturma alanlarının yepyeni bir koltuk örtüsü ile desteklenmesi sırasında tercih edilebilecek alternatiflerin çeşitliliği ambiyansa kişisel zevklerin yansıtılmasını da mümkün hâle getiriyor. 

Her ne kadar ihtiyaçtan ziyade bir seçim olarak değerlendirilse de koltuk örtüsü modelleri çok yönlülükleri ile dekorasyonun temellerinden biridir. Mobilyaların üstünü örtmeleri evcil hayvanların yaşadığı evlerde büyük bir kurtarıcı olarak değerlendirilmelerini sağlarken dekorasyona kattıkları derinlik dikkat çekici seviyeye yükselebilir. 

Koltuk şalı farklı malzemelerden üretilen bir ev tekstili ürünü olduğundan hem iç hem de dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kullanım alanlarının çeşitliliğinin diğer bir nedeni de ölçülerinin geniş bir aralıkta sunulmasıdır.

Estetik ve Çok Fonksiyonel: Koltuk Örtüsü Modelleri

Pencere kenarında konumlandırılan köşe koltukların, çekyatların, kanepelerin veya genel bir deyişle oturma gruplarının renklerindeki zaman içinde gerçekleşen değişimleri fark ettiniz mi? Ne yazık ki bu sorun yaygın bir şekilde yaşanıyor. Ultraviyole ışınlara maruz kalan koltuk döşemelerinde meydana gelen solma, evde özensiz bir görünüme neden olabiliyor. Bu sorunu ertelemek veya engellemek isteyenler kanepe kılıfı ve koltuk şalı kullanımının faydalarını deneyimleyebiliyor. 

Oturma grupları ve mobilyaların güneş ışınlarından, toz ve kirden, evcil hayvanların tüylerinden ve çocuklu evlerde yaşanabilecek çeşitli lekelerden korunmasına yardımcı olan koltuk örtüsü takımı, fonksiyonelliği ile hayatı kolaylaştırıyor.

Sahip oldukları çok yönlülük koltuk örtüsü kullanımının tek nedeni değil. Bu tekstil ürünleri dekorasyonda göz alıcı bir değişimin en etkili yolları olarak benimseniyor. Krem koltuk örtüsü gibi soft tercihler sade, lacivert koltuk örtüsü gibi güçlü tercihler ise iddialı dokunuşlarla dekorasyonda yer buluyor.

Koltuk örtüsü evlerde sıklıkla tercih edilen ev tekstili ürünlerinden olmakla birlikte seçimleri sırasında dikkatli olunması gerekiyor. Böylece satın alınan ürün uzun süre keyifle kullanılabiliyor.

Koltuk Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Salonlarda, bahçelerde ve oturma odalarında konumlandırılan mobilyaların üzerine serilen, sunduğu koruyuculuk ve dekorasyona sağladığı katkılarla öne çıkan koltuk örtüsü modelleri oldukça çeşitli. Renkleri, dokuları, tasarımları, ebatları ve desenleri farklılık gösterebildiğinden seçimleri sırasında birden çok unsuru değerlendirmek önemli. Koltuk örtüsü seçerken dikkat edilmesi gereken temel unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

Ölçü Doğru Belirlenmeli

Koltuk şalı, koltuk örtüsü ya da çekyat kılıfı… Mobilyalarınızı korumak ve dekorasyonda şık bir etki yaratmak isterseniz tercih edeceğiniz ev tekstili ürününün ebatlarını doğru belirlemelisiniz. Seçim sırasında dikkat edilmesi gereken ilk unsur koltuk takımları çeşitlerine dâhil olan mobilyaların genişliğidir. Üçlü koltuk takımlarına ikili koltuk örtüsü seçimi yerine üçlü koltuk örtüsü şüphesiz daha doğru olacaktır. 

Koltuk örtülerinin estetik görünümlerinin dışında işlevlerinin de göz önünde bulundurulması önemlidir. Böylece keyifli bir dinlenme anında hoş bir sıcaklık sunmaları mümkün olabilir. Çok küçük örtüler hedeflenen konforun elde edilmesinin önünde bir engel hâline gelebilir.

Renk Seçimi Uyumlu Yapılmalı

Koltuk şalı ve koltuk örtüsü seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli kriter renktir. Koltuk şalı ve koltuk örtüsü modelleri geniş bir renk skalasında üretilir. Yeşil koltuk örtüsü, kiremit rengi koltuk örtüsü, turuncu koltuk şalı gibi dikkat çekici bir etki yaratan iddialı tercihler kadar gri koltuk şalı ve beyaz koltuk örtüsü modelleri de son derece revaçtadır. 

Hâkim dekorasyonla uyumlu renk seçimi yapılarak koltuk şalı ve koltuk örtüsü modellerinin atmosferin organik bir parçası gibi görünmesi sağlanabilir. Böylece elde edilen estetik görünüm mekânların imzasına dönüşebilir.

Koltuk Şalı Malzeme Kalitesi Yüksek Olmalı

Koltuk şalı ve koltuk örtüsü çeşitleri dekorasyona hareket ve derinlik katmanın pratik yollarıdır. Her ne kadar renkleri ve tasarımları ile dikkat çeken unsurlar olarak yorumlansalar da kalitelerinin de elde edilen ambiyansta belirleyici olduğunun unutulmaması önemlidir. Yeterli kaliteye sahip olmayan malzemelerden üretilenler uzun süre dayanmamakla birlikte dekorasyonda elde edilmek istenen kaliteli dokunuşa ulaşılmasını sağlayamaz.

Temizlenebilir Koltuk Örtüsü Çeşitleri Önceliklendirilmeli

Koltuk örtüsü modellerinin temel amaçlarından biri koltuk takımlarının kirden, tozdan ve lekelerden korunmasıdır. Özellikle çocuklu evlerde bu gereksinimin karşılanması tercihten ziyade bir zorunluluk hâline gelebilir. Bazı yiyeceklerle içeceklerin lekelerinin çıkarılması mümkün olmadığından tedbirli olunması büyük masrafların önlenmesini sağlayabilir. Bu noktada kolay temizlenebilen koltuk örtüsü modelleri arasından seçim yapılması büyük bir konfora dönüşür. 

Şık & Modern Koltuk Örtüleri ve Şalları

Şık ve modern koltuk örtüleri ile dekorasyonda hızlı ve aynı oranda ekonomik bir değişim sağlamak mümkün. Modern koltuk örtüleri ile evin hemen hemen tüm alanlarında sıcak ve samimi bir etki yaratılabiliyor. Köşe koltuk örtüsü, kanepe örtüsü veya çekyat örtüsü olarak kullanılabilen tekstil ürünleri sahip oldukları tasarımlarla odaların odak noktalarını değiştirebilecek denli güçlü bir unsur hâline gelebiliyor.

Desenli Koltuk Örtüsü: Şık ve İddialı

Koltuk örtüsü modelleri arasından desenli olanlara yönelmek iddiayı dışa vurmayı sağlayabilir. Ancak dikkatli olunmasında fayda var. Dekorasyon stili ve hatta odanın alanı ile çelişki yaratabilen modeller tercih edildiğinde sonuç kaotik bir hâl alabiliyor. Desenlerin formuna ve büyüklüğüne dikkat edilmesi ahenkli bir görünümü mümkün kılarken şıklık beklentisinin karşılanmasını sağlayabiliyor.

Klasikleşen Şık Bir Tercih: Püsküllü Koltuk Örtüsü

Püsküllü koltuk örtüsü modelleri klasikleşen tercihlerin başında geliyor. Standart battaniyeler ile koltuk örtülerinin ayrışmasının somut bir kriteri olan püsküllü modeller şık bir ambiyansı destekleyebiliyor. Püsküllü koltuk örtüsü modelleri düz renkte üretilebileceği gibi desen de barındırabiliyor. Tasarımlarındaki farklılıklar kişisel beğenilere en uygun seçimlerin yapılmasını kolaylaştırıyor.

Onlarca Renk ve Desende Koltuk Şalları & Örtüleri

Koltuk şalı ve koltuk örtüsü modelleri konumlandırıldıkları alanların dekorasyonunu derinleştirebilir ve renklendirebilir. Ambiyansa hareket katabilir. Tüm bu avantajlarının deneyimlenebilmesi için ise renk seçimi son derece önemlidir. Renk seçimi yapılırken hâlihazırda tercih edilen stilin ve renk uyumunun değerlendirilmesi önceliklendirilmelidir.

Gri Koltuk Şalı ile Dekorasyonu Dengeleyin

Nötrleyici etkisi ile son yıllarda dekorasyonda en sık kullanılan renklerin başında gri geliyor. Sihirli bir etki yaratarak mekânlara şıklık, dinginlik ve denge getiren bu renk, koltuk kılıfı ve koltuk örtüsü modellerinde de yoğun bir şekilde kullanılıyor. Düz renkte, püskül detaylarıyla ve/veya desenli olarak sunulan gri koltuk şalı modelleri modern, klasik ve endüstriyel tasarım trendlerine uyum sağlayabiliyor. 

Sarı Koltuk Şalı ile Evinizin Enerjisini Yükseltin

Sarı hüznü hatırlatan bir renk olarak düşünülse de dekorasyonda enerjiyi yükselttiğini reddetmek mümkün değil. Gri, siyah, mavi, lacivert, turuncu ve yeşil gibi renklerle mükemmel bir uyum sağlayan sarı koltuk şalı modelleri desenlerle ya da püsküllerle desteklenebiliyor. Üçlü koltuk örtüsü olarak da berjer örtüsü olarak da kullanılabilen bu ev tekstili ürünleri modern dekorasyonun gözde tamamlayıcıları arasında yer alıyor. 

Yeşil Koltuk Örtüsü ile Vintage Rüzgârları Essin

Yeşil rengin dikkat çekici bir aurası bulunuyor. Farklı dekorasyon stilleri ile uyum içerisinde olması da hâkim dekorasyonla tezat oluştururken seçimleri dikkat çekici kılan bir etki yaratmasını kolaylaştırıyor. Dekorasyonda yaygın kullanılan yeşil, kolay kombine edilebilen iddialı bir renk olarak koltuk kılıfı çeşitlerinde sıklıkla tercih ediliyor. Yeşil koltuk örtüsü tercihi yüksek memnuniyet sağlayabiliyor.

Desenli Koltuk Şalı ile İddianızı Ortaya Koyun

Düz renkleri bir arada kullanmak dekorasyonda desenlere yer vermekten daha kolaydır. Desenlerin genel dekorasyon tercihleri ile uyumunu sağlamak konfor alanından çıkmak anlamına gelir. Bu nedenle desenli koltuk örtüsü seçiminin dikkatle yapılması önerilir. Küçük alanlarda büyük desenlere sahip olan koltuk kanepe örtüsü alanda görsel olarak rahatsız edici bir etki yaratabilir. Desenlerin tarzı dekorasyon stili ile uyuşmazsa atmosferde uyumsuzluğun kaynağına dönüşebilir.

Pamuklu, Yün ve Farklı Materyal Seçenekleri

Farklı dokularda sunulan koltuk örtüsü modelleri kanepe ve koltuk takımlarına hayat katıyor. Farklı dokuların yol açtığı farklı etkiler dekorasyonun havasını değiştirirken doku seçimi sırasında beklentilerin değerlendirilmesi gerekiyor. Pamuklu koltuk örtüsü nefes alan dokusuyla dört mevsim konfor sağlarken koltuk battaniyesi çeşitleri kış aylarında konforlu bir sıcaklık sunuyor.

Pamuklu Koltuk Örtüsü: Yumuşak ve Konforlu

Nefes alan dokusuyla en çok tercih edilen dokuların başında pamuklu olanlar geliyor. Pamuk doku çeşitli avantajlar sunuyor. Güneş ışığına maruz kalması hâlinde bozulmaması koltuk örtüsü kumaşı olarak öne çıkmasının temel nedenlerinden. Hafif ve gevşek dokunmuş olmaları dinlenme anlarında ihtiyaç duyulan konfor beklentilerinin yerine getirilmesine yardımcı oluyor. 

Kış Aylarının Vazgeçilmezi: Koltuk Battaniyesi

Kış aylarının vazgeçilmezlerinden olan koltuk battaniyesi sıcak ve huzurlu anların değişmez eşlikçilerinden oluyor. Yumuşak dokusu ve sıcak tutan yapısı ile televizyon izleme, kitap okuma ve dinlenme keyfini artıran koltuk battaniyesi modelleri salaş görünümleri ile estetik beklentileri de karşılıyor.

Birbirinden Güzel El Örgüsü Modeller

El örgüsü ve el örgüsü motifli koltuk örtüleri popülerliğini koruyor. Vintage dekorasyon stilinin önceliklendirildiği alanlarda dekorasyonu bir üst seviyeye taşırken yaşam alanlarının kişiselleştirilmesini mümkün kılan örgü koltuk şalı modelleri serin havalarda iç ısıtan bir etkinin kaynağına dönüşüyor.

Örgü Koltuk Şalı ile Ambiyansa Sıcaklık Katın

Dekorasyona sıcaklık katmanın pratik yollarını deneyimlemek isteyenlerin favorilerinden olan örgü koltuk şalı çeşitleri şık ve zarif bir görünümü garantiliyor. Farklı renklerde üretilmeleri konumlandırıldıkları alanlara uygun seçimler yapıldığında göz alıcı bir etki yaratıyor. Klasikleşen tercihlerin ötesine adım atmak isteyenler örgü koltuk örtüsü modellerinde aradığını buluyor.

Örgü Koltuk Şalı ile Sofistike, Şık ve Özenli Bir Görünüm Mümkün

Dekorasyonda zahmetsiz bir şıklık ve sofistike bir etki elde etmek isteyenlerin tercihi, örgü koltuk şalı modelleri. Vintage, modern ve endüstriyel stilde dekore edilen iç mekânlarda romantik ve konforlu bir atmosfer yaratılmasını destekleyen el örgüsü koltuk örtüleri renk ve model çeşitlilikleri ile dikkat çekiyor. 

Siz de yaşam alanlarınızın konforunu artırırken koltuk ve kanepelerinizin korunması için tasarımlarına uygun koltuk örtüsü çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Koltuk örtüsü fiyatları geniş bir aralıkta sunuluyor. Üretimlerinde kullanılan malzeme, markaların ücretlendirme politikaları, malzeme kalitesi ve ölçüler doğrultusunda değişebilen koltuk örtüsü fiyatları her bütçeye hitap ediyor.

Vivense’yi ziyaret ederek avantajlı koltuk örtüsü fiyatları hakkında bilgi edinebilir ve pamuklu, polyester, mikrofiber, yün ve akrilik gibi farklı dokulardan üretilen modelleri inceleyerek evinizin ihtiyaçlarını Vivense güvencesiyle karşılayabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.