FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Ürün Tipleri
  • Marka
  • Fiyat Aralığı
  • TL
52 Ürün

Sağlıklı ve zinde bir yaşam geçirmek için sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizin ne kadar önemli olduğu tartışmasız kabul edilmesi gereken konuların başında gelir. Günlük hayatın yoğun temposu nedeniyle pek çok kişi spor salonlarına gitmek için zaman ayıramıyor olsa da evde doğru spor malzemeleri kullanılarak düzenli bir şekilde spor yapılması mümkündür.

Daha dirençli ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için spor aletleri ile evde dilediğiniz zaman spor yapabilirsiniz. Düzenli bir program uyguladığınız takdirde hem zayıflayabilir ya da kilonuzu koruyabilir hem de kondisyonunuzu artırabilirsiniz.

Evde spor yapmak için ihtiyacınız olan ekipmanları ister tek parça ister set hâlinde Vivense’de bulabilirsiniz. Son derece geniş bir yelpazeye sahip olan spor malzemeleri arasından ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun modelleri seçmek, daha sağlıklı bir yaşama giden yolda önemli bir adım atmak için tek yapmanız gereken Vivense’yi ziyaret etmek.

Evde Spor İçin Tüm İhtiyaçlarınız

Evde spor aletlerinin pek çok farklı türü vardır ve bunlar farklı sporlar yapılırken kullanılır. Bu yüzden spor ekipmanları yapılacak spor türüne uygun olarak seçilmelidir. Ayrıca seçim sırasında ilgili spordaki uzmanlık seviyesi ve bireysel özellikler de dikkate alınmalıdır.

Dambıl seti ev ortamında spor yapmak isteyen kişilerin en çok faydalandığı aletlerden biridir. Fiziksel bir gelişim sağlamak isteyen kişiler dambıl setlerini kullanarak düzenli olarak ağırlık kaldırma hareketleri yapabilirler. Farklı tasarımlara sahip dambıl seti modelleri olması nedeniyle yapılacak hareketlere göre seçim yapılmalıdır. Kilo vermek ve daha fit bir görünüm elde etmek isteyenlerin kullanacağı dambıl seti ile vücut geliştiricilerin kullanacağı dambıl seti aynı olmayacaktır.

Ayarlanabilir dambıl seti modelleri döküm ya da plastik malzemeden üretilen ağırlık plakaları ile birlikte kullanılır. Ağırlık plakaları 5 ila 50 kg arasında olabilir. Dambıl fiyatları ürünün hangi materyalden ve ağırlıkta imal edildiğine göre değişiklik gösterebilir. Set şeklinde satın alım yapıldığı durumlarda, set içerisinde yer alan parça sayısı dambıl seti fiyatlarını etkileyen faktörler arasında yer alır.

Kum torbası çoğunlukla dövüş sporlarında yararlanılan bir spor ekipmanı olsa da ev ortamında aktif bir şekilde kullanılabilir. Ayaklı kum torbası sabit kalabilen yapısıyla sert vuruşlara karşı yüksek direnç gösteren bir modeldir. Ağır kum torbaları daha sert ve güçlü yumruklar isteyen sporcular için idealdir. Kum torbası modelleri arasından seçim yapılacağı zaman kullanım ihtiyaçları değerlendirilmelidir. Bu sayede uygun boy seçimi yapmak ve kullanım konforu sağlamak mümkündür. 

Dayanıklı Fitness Malzemeleri

Evde spor yaparken kullanılan ağırlık seti modelleri sayesinde farklı antrenman programları uygulanarak vücuttaki pek çok kas grubu çalıştırılabilir. Evde fitness aletleri arasında en sık tercih edilenler plastik, metal ve demir dambıl setleridir. Dambıl setlerinin hangi malzemelerden üretildiği, ürünlerin kullanım ömrünü etkileyen faktörlerdendir. Evlerde genellikle parkelere ya da ıslak zeminlere zarar vermemesi nedeniyle vinil ya da kauçuk kaplama dambıl modellerinin kullanımı tercih edilir.

Bench sehpası, diğer bir deyişle ağırlık sehpası vücut geliştirme sporu ile ilgilenenlerin en çok kullandığı spor aletlerinin başında gelir. Farklı yapılara ve özelliklere sahip olan ağırlık sehpaları spor salonlarında ve evlerde kullanılabilir. Başlangıç, orta ve ileri düzeydeki sporcuların optimum fayda sağlayacağı model çeşitliliğine sahip olan bench sehpaları, vücut yapısına uygun olarak tasarlandığı için konforlu ve güvenli kullanım imkânı sunar.

Bench sehpalarının kişinin boyuna göre ayarlanabilen bar destekleri vücudun farklı bölgelerinin çalıştırılmasına yardımcı olur. Bench sehpaları dengeli bir yapıya sahip olduğundan üzerinde ağırlık çalışılması sırasında denge kaybı ve devrilme gibi sorunlar yaşanmaz. Sehpaları zemine sabitlemek, kaymayı önleyen bir güvenlik unsuru olarak öne çıkar. Ancak bench sehpaları satın alınırken maksimum ağırlık dikkate alınmalı, yani kullanıcının ağırlığı ile birlikte çalışacağı ağırlıklar da hesap edilmelidir.

Halter barı evde spor yapmak için kullanılabilecek spor aletlerindendir. İki ucuna ağırlık eklenerek kullanılabilen spor ekipmanları olan halter barları sayesinde kullanıcılar, kendi yaşam alanlarında vücut geliştirme çalışmalarını yapabilirler. Halter barlarına eklenecek ağırlık plakaları isteğe göre belirlenebilir. Ağırlık plakalarının standart çap ve uzunluklarda olan ya da küçük ve büyük boyutlu modelleri kullanılabilir. Yapılan spora göre ağırlık düzeyini artırabilmek kişi özelinde gelişim sürecine uygun aktivitelerde bulunulmasını sağlar.

Halter seti modelleri spor aktivitelerinin gerçekleştirilmesi için önemli ekipmanları kapsar. Bu sayede farklı boyut ve ağırlıklardaki plakalar ile barlara aynı anda sahip olmak mümkündür. Spor aktiviteleri sırasında ihtiyaç duyulan ağırlık miktarı yükseldikçe kullanıcı, farklı boyut ve ağırlıklardaki plakalara kademeli olarak geçiş yapabilir. Halterle ayakta, oturarak ya da yatarak yapılan spor hareketleri sırasında gerekli güvenlik önlemlerinin alındığından emin olmak önemlidir.

Yoga & Pilates Ekipmanları

Pilates ve yoga pek çok kişi için yalnızca bir spor değil, aynı zamanda bedenin yanı sıra ruhun da dengesini bulması sürecini destekleyen bir yaşam biçimidir. Başlangıç seviyesinden profesyonel seviyeye kadar çok çeşitli aşamaları bulunan yoga ve pilates, her yaş grubundan kullanıcıya hitap eder. 

Çok fazla ekipman kullanımını gerektirmemeleri ve her ortamda uygulanabilir olmaları ile öne çıkan yoga ve pilates sırasında konfor artırmak için faydalanılması gereken belli başlı fitness aletleri vardır.

Antrenmanlar sırasında farklı kas bölgelerini çalıştırmak için kullanılan pilates topu, kullanım kolaylığı ile dikkat çeker. Özellikle esneme hareketlerinde konfor sağlayan pilates topunu güç egzersizleri sırasında kullanmak da mümkündür. Pilates toplarının dış düzeyi düz yapıda olan modellerinin yanı sıra kullanım sırasında bedene masaj uygulayan dikenli ya da çıkıntılı yüzeyli türleri de vardır.

Farklı çaplara sahip pilates topları arasından seçim yapılırken kullanıcının boyu göz önünde bulundurulmalıdır. Doğru çapta bir pilates topu kullanıldığında bedenin doğru şekilde konumlandırılması ve hareketten optimum fayda sağlanması mümkündür.

Direnç lastiği vücudun farklı bölgelerinin çalıştırılması amacıyla kullanılabilir. Yalnızca formda kalmak için değil, kilo verme amacıyla da direnç lastiği ile yapılan egzersizler spor programlarına dâhil edilebilir. Gerek spor salonlarında gerek evlerde konforlu ve etkili bir egzersiz sürecini destekleyen direnç lastikleri sertliklerine, kullanım alanlarına ve şekillerine göre farklılık gösterir. 

Pilates topu, matı ve direnç lastiği gibi ürünler tek tek satın alınabileceği gibi pilates seti tercih ederek tüm ekipmanlara aynı anda sahip olmak da bir alternatif olarak değerlendirilebilir.

Yoga hareketlerinin yapılması sırasında zemin olarak kullanılan yoga matı özel materyallerden kaymaz bir yapıya sahip olacak şekilde tasarlanır. Doğru bir yoga matı seçmek, yoga sırasında hareketleri doğru bir şekilde yapmayı desteklediği gibi olası bir kaza riskini de azaltır.

Çocuk Spor Malzemeleri & Daha Fazlası

Spor yapmak aslında çocuklukta kazanılması gereken bir yaşam tarzı alışkanlığıdır. Bunun için çocukların eğlenceli aktiviteler yoluyla sporla iç içe olmalarını sağlamak gerekir. Bu sayede hem gelişim süreçlerinin desteklenmesi hem de yaşamlarının ilerleyen yıllarında sağlıklı bir vücuda sahip olmaları yönünde teşvik edilmeleri mümkün olur.

Çocuk paten modelleri çocukların en severek yaptığı sporlardan biri için en önemli ekipmanlardandır. Paten çocuklara denge ve güç kazandırdığı gibi engellerin üstesinden gelme ve hızlı karar verme konusunda da fayda sağlar. Küçük yaşlarda paten sürmeyi öğrenmek için yaş grubuna ve ihtiyaçlara uygun paten modellerinin yanı sıra sürüş güvenliğini sağlayacak yardımcı ekipmanlar kullanılmalıdır.

Çocuk trambolin modelleri her ne kadar akla ilk olarak eğlenceyi getirse de aslında trambolin etkili bir spor aletidir. Trambolinde yapılan hareketlere bağlı olarak yalnızca bacak ve kol bölgesinin değil, aynı zamanda farklı kas gruplarının da çalıştırılması mümkündür.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.