FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Renk
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
  • TL
653 Ürün
+2
Tasarım Seçenekleri
+14
Desen Seçenekleri
+2
Ürün Özelliği Seçenekleri

Birbirinden şık ve fonksiyonel çocuk ve genç odası takımları Vivense’de sizleri bekliyor. Çocukların ve gençlerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan çocuk ve genç odası modelleri ile siz de onları mutlu etmenin keyifli yollarını keşfedebilirsiniz. Kendilerine ait alanlara olan aidiyet duygularını güçlendirerek kendi dünyalarının kontrolünü almalarını sağlayabilirsiniz. 

Çocukların ve gençlerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üretilen çocuk odası ve genç odası takımları sahip oldukları tasarımlar ve renkler ile dekorasyonda hedeflenen etkinin elde edilmesine yardımcı oluyor. Farklı fonksiyonlara sahip mobilyalardan oluşan çocuk ve genç odası takımı modelleri kıyafetlerin, eşyaların ve materyallerin depolanması ve/veya şık bir şekilde sergilenmesi amacıyla tercih edilebiliyor.

Çocukların ve gençlerin değişip gelişen beğenilerine hitap edecek çeşitlilikte karşımıza çıkan çocuk odası ve genç odası takımları bir bütün hâlinde sunulabiliyor. Farklı dekorasyon tarzlarını denemek isteyenlerse çocuk yatakları ve genç odası dolap modelleri gibi farklı işlevlere sahip genç ve çocuk mobilya parçalarını ayrı ayrı satın alabiliyor.

Çocuk ve Genç Odası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk ile genç odası mobilyalarındaki ve takımlarındaki çeşitlilik satın alma kararı öncesinde belirli unsurların göz önünde bulundurulmasını gerektiriyor. Orta ve uzun vadeli düşünmeyi gerektiren bu karar sırasında odaların ebatları kadar çocukların ve gençlerin tercihlerinin de dikkate alınması önem taşıyor.

Çocuk ve Genç Odası İçin Malzeme Seçimi

Çocuk ve genç odası takımı satın alınırken malzemenin kararlaştırılması önemli. Malzeme seçimi ile hem dayanıklılık beklentisinin hem de dekoratif hedeflerin karşılanması mümkün olabiliyor. 

Suntalam, metal, MDF ve ahşap gibi farklı materyallerden üretilen mobilyalar çocuk ve genç odası dekorasyon stili üzerinde de belirleyici oluyor. Metal ağırlıklı tasarımlar mekânlarda endüstriyel stilin hakimiyetini güçlendirirken ahşap zamansız bir tercih olarak tüm stillere uyum sağlıyor.

Çocuk odası için en sağlam malzemelerden üretilen mobilyaların seçilmesi ile ekonomik anlamda tasarruf edilebilmesi mümkün. Dayanıklı malzemelerden üretilen mobilyalar uzun yıllar kullanılabiliyor. Böylece ihtiyaçlar radikal ölçüde değişmediği takdirde gençlik döneminde yeni ihtiyaçların belirme ihtimali azaltılabiliyor.

Çocuk ve Genç Odası Dekorasyonu İhtiyaçlara Göre Belirlenmeli

Çocuk ve genç odaları dekore edilirken en temel unsurlardan biri ihtiyaçların göz önünde bulundurulmasıdır. İhtiyaçlar hem beğeniler hem de gereksinimler özelinde değerlendirilmelidir. Tasarımsal detaylar beğenilerin yanıt bulması adına önem kazanırken takımlardaki parçaların ebatları ve çeşitleri ihtiyaçların eksiksiz şekilde karşılanmasını sağlayacaktır. Odanın kaç kişi tarafından paylaşılacağının tercihleri belirleyen en önemli değişkenlerden biri olduğu unutulmamalıdır.

Odanın Ölçülerine Göre Çocuk Odası ve Genç Odası Takımı

Herhangi bir mobilya satın alınacağı zaman mobilyaların dekorasyon tarzından önce ölçüleri değerlendirilir. Mobilyaların konumlandırılacakları mekânların ölçüleri tercihler üzerinde kritik bir öneme sahiptir. Çok büyük parçaların küçük odalara konumlandırılması odalardaki hareket alanını daraltacak ve ambiyansta olumsuz bir etki yaratacaktır. Benzer şekilde büyük odalarda da çok küçük ebatlara sahip mobilyaların konumlandırılması dekorasyonda rahatsız edici bir boşluk oluşumuna yol açacaktır.

Tüm bunlara ek olarak çocukların ve/veya gençlerin odada geçirdikleri zamanın niteliği de hesaba katılmalıdır. Odalarında ders çalışan ya da bu alanlarını ofis olarak değerlendiren kişiler için çalışma masaları ve çalışma sandalyeleri en işlevsel parçalar olarak öne çıkacaktır. Hepsi bir arada takımlarda çalışma alanları için gerekli parçalar bulunmaması hâlinde genç odası çalışma masası gibi mobilyaların ek olarak alınması önem kazanacaktır.

Hepsi Bir Arada Genç Odası Takımları

Genç odası dolap, genç odası gardırop, genç çalışma masası, genç odası komodin ve genç odası şifonyer gibi fonksiyonel mobilya ürünlerinin bir arada bulunduğu genç odası takımları sunduğu avantajlarla sıklıkla tercih ediliyor. Odalarda renk ve stil uyumunun garantilenmesini sağlayan genç odası takımı modelleri farklı malzemelerden farklı ebatlarda ve tasarım stillerinde üretilebiliyor.

Kız ve Erkek Genç Odası Takımları Rengarenk

Erkek genç odası modellerinde gri, antrasit ve beyaz renkler hâkimken genç kız odalarında daha pastel tonlar öne çıkıyor. Erkek ve kız genç odası için özel olarak dizayn edilen genç odası takımı modellerine rastlanmakla birlikte modern tasarım detaylarına sahip genç odası takımları unisex özellik taşıyor. Genç odası takımları geniş bir renk çeşitliliğiyle sunulduğundan beğenilere uygun tercihlerin yapılması kolaylaşıyor.

Genç Odası Takımı Oluşturmak da Mümkün

Hepsi bir arada olan genç odası takımlarında uygun tarzlarda ve renklerde mobilyalar birlikte sunuluyor. Bu uyumluluk çeşitli avantajlar sunsa da odasını kendi zevkine uygun olarak oluşturmak isteyenler için mobilyalar tekli olarak da satışa sunuluyor. Böylece farklı renklerin kombinlenmesi, farklı tarzların dekorasyonda bütünleştirilmesi ile özgün bir ambiyans elde edilebiliyor.

Çocuk ve Gençler için Ranza, Karyola ve Yatak Modelleri

Genç ve çocuk odası olarak kullanılan mekânlarda olmazsa olmaz mobilyalar arasında ranza, karyola ve yatak modelleri yer alıyor. Birden çok kişinin yaşadığı odalarda ranza modelleri alanın etkili şekilde değerlendirilmesini sağladığından sıklıkla tercih ediliyor. Tek kişinin yaşadığı alanlarda ise çocuk yatakları kullanımı daha avantajlı olarak kabul ediliyor.

Çocuk ve genç odalarında tercih edilebilen ranzalar tek kişilik ya da çift kişilik olabiliyor. Tek kişilik ranza modellerinin üst kısmında yataklar konumlandırılırken alt kısmına çocuk odası çalışma masası ve sandalye gibi işlevsel mobilyalar eklenebiliyor. Bazı ranzalar merdivenli olarak tasarlanırken basamaklara eklenen çekmeceler ek depolama ihtiyacının karşılanmasını kolaylaştırıyor.

Çocuk odası yatak modelleri, tercih sırasında konforu artıran çekici bir çeşitliliğe sahip. Bazalı ve bazasız modeller de ranza modelleri de ihtiyaçlar doğrultusunda en uygun tercihi yapabilme fırsatını beraberinde getiriyor. Bu noktada depolama ihtiyacı, odanın ölçüleri ve hâkim dekorasyon tercihleri öne çıkıyor. Bazalı çocuk odası yatakları ek depolama alanına sahip olduklarından küçük evlerde hayat kolaylaştıran bir etki yaratıyor.

İki kişilik çocuk odası dekorasyonu sırasında odanın ölçüleri hesaba katıldığında hem ranzaların hem de çocuk yataklarının tercih edilmesi mümkün. Yatakların arasında konumlandırılan şifonyer ve komodin gibi çocuk mobilyası çeşitleri ile alan bölümlemesi yapılabiliyor. Ortak beğeniler doğrultusunda renk ve tasarım seçimi yapıldığında birden çok çocuğun paylaştığı odalarda da kişisel beğeniler desteklenebiliyor. 

Çocuk odası yatak alternatifleri içerisinde çocukların hayal gücünü destekleyen ve beğenilerine hitap eden modeller de mevcut. Çocuk odası erkek beğenilerine uygun dizayn edildiğinde süper kahramanlar ve hayvan figürleri öne çıkarken kız çocuk yatakları daha gösterişli tasarımları ile ilgi odağı oluyor. Kız çocuk odası dekorasyonunda pastel tonların, erkek çocuk odası için de canlı ve iddialı tonların daha sık tercih edildiği biliniyor.

Genç odası için yatak ve karyola seçenekleri de son derece geniş. Genç odası karyola ve ranza modelleri renkleri, tasarımsal stilleri ve fonksiyonellikleri ile öne çıkıyor. Hem genç kızlar hem de genç erkekler için incelikle tasarlanan karyola ve ranza modelleri aynı oda paylaşılsa dahi kişisel alanlar yaratılmasına imkân tanıyor. Tüm bu nedenlerle ranzalı genç odası dekorasyonları popülerliğini sürdürüyor.

Fonksiyonel Genç Odası Gardıropları

Genç odası gardrop modelleri genç odası aksesuarları olmanın ötesine geçiyor. Kıyafetlerin düzenli şekilde saklanması ve ortam tozundan korunması amacıyla kapaklı, çekmeceli gibi özelliklere sahip olacak şekilde dizayn edilen bu mobilyalar aynalı ya da aynasız olarak sunulabiliyor. Farklı sayıda kapaklar ile dizayn edilmeleri seçim sırasında hem odanın ebatlarının hem de ihtiyaçların değerlendirilip en doğru seçimin yapılmasını kolaylaştırıyor. 

Genç odası gardıroplarının tasarımları tek ya da daha fazla gencin paylaştığı odalarda eşyaların karışmasını önleyerek konforlu bir deneyim sunuyor. Çekmeceli genç odası gardırop modelleri eşyaların kullanım sıklığına göre organize edilebilmesine yardımcı oluyor. Renklerindeki ve üretim materyallerindeki çeşitlilik dekorasyon beklentilerine yanıt verirken iç tasarımlarındaki farklılaşma bireysel kullanım alışkanlıklarının önceliklendirilmesini sağlıyor.

Her Alana Uygun Çalışma Masası ve Sandalye Seçenekleri

Çalışma masaları ve çalışma konforunu destekleyen sandalyeler günümüzde temel ihtiyaçlara dönüşmüş durumda. Günün kayda değer bir kısmında odalarında vakit geçiren çocuklar ve gençler çalışmak için ayırdıkları süreçte çalışma masası ve sandalyelerle sağlıklı ve konforlu bir deneyim yaşayabiliyor. Çocuk odası çalışma masası ve genç odası çalışma masası modelleri incelendiğinde önceliğin ergonomiye verildiği net bir şekilde anlaşılabiliyor. 

Dar ve geniş alanlarda rahatlıkla konumlandırılabilecek ölçü alternatifleri ile sunulan çalışma masaları çalışma esnasında verimliliğin artmasına ve çalışma rutininin kazanılmasına katkı sağlıyor. Ders kitaplarının, defterlerin ya da bilgisayarın konumlandırılabileceği çalışma masalarının tasarımlarında çekmecelere, dolaplara ve kitaplıklara yer verilebiliyor. Bu noktada çalışma masasını kullanma alışkanlıklarının ve değişebilen ihtiyaçların değerlendirilmesi en doğru tercihin yapılmasını mümkün hâle getiriyor. 

Çalışma masasının seçimine ek olarak uzun saatler boyunca masa başında oturmayı konforlu kılan sandalyelerin belirlenmesi de oldukça önemli. Yüksekliği ayarlanabilen, sırt ve bel desteği bulunan çalışma sandalyesi modelleri duruş bozukluklarının oluşma riskini azaltabiliyor.

Genç Odası Komodin ve Şifonyer Modelleri

Hepsi bir arada genç odası takımı modellerinde sıklıkla yer bulan ve aynı zamanda tekli olarak satın alınabilen genç odası komodin ve genç odası şifonyer modelleri çocuk odalarının da vazgeçilmezlerinden. Genç çocuk odası dekore ederken işlevsellikleri ile öne çıkan çocuk genç odası komodinleri ve çocuk genç odası şifonyerleri şık tasarımları ve sundukları depolama alanları ile en çok tercih edilen mobilyalar arasında yer alıyor. 

Genç Odası Komodin Modelleri: Şık ve İşlevsel

Küçük ve çekmeceli mobilyalar olan komodinler kişisel eşyaların saklanması ve konumlandırılması adına işlevsel çözümler sunuyor. Kapaklı mekanizmaları eşyaların tozlanmadan muhafaza edilmesini sağlarken üst yüzeyi genç odası aksesuarları için uygun bir sergileme alanı olarak değerlendirilebiliyor. Gece lambalarından biblolara, çerçevelerden mumluklara birçok farklı aksesuar komodinlerin üzerinde konumlandırılarak dekorasyonda zenginlik elde edilebiliyor.

Genç Odası Şifonyer Çeşitleri ile Odalar Daha Düzenli

Çocuk genç odası dekorasyonunda sahip oldukları şıklık ve sundukları avantajlarla en çok tercih edilen mobilyalardan olan şifonyerler farklı zevklere hitap edecek çeşitlilikte. Çekmeceli ve/veya kapaklı formlarda üretildiklerinden seçim sırasında kullanım alışkanlıkları önceliklendirilebiliyor. 

Renk ve tasarım anlamında da çocuk genç odası şifonyer çeşitleri beğenileri topluyor. Antrasit, beyaz, krem, siyah ve pastel tonlarda üretilmeleri mevcut takımları başarılı bir şekilde tamamlamalarına olanak sağlıyor. Üretildikleri materyallerin çeşitli olması hedeflenen dekorasyon görünümüne bir adım daha yaklaşılmasını kolaylaştırıyor.

Genç Kızlara ve Genç Erkeklere Uygun Alternatif Tasarımlar

Genç kızların ve genç erkeklerin beğenilerine uygun genç odası takımı modelleri Vivense’de bir arada sunuluyor. Birbirinden canlı ve zarif renklerde üretilen genç odası mobilyaları tasarımları ile günceli yakalıyor. Materyallerdeki farklılık yakalanmak istenen dekorasyon stiline uygun tercihler yapılmasını sağladığından kişisel alanlarda beğenileri yansıtmak her zamankinden kolay oluyor. 

Siz de daha fonksiyonel ve konforlu çocuk ve genç odası mobilyaları ile buluşmak isterseniz Vivense’yi ziyaret edebilirsiniz. Şık, sade, gösterişli, klasik ya da sıra dışı; aradığınız tüm seçenekleri Vivense’de bulabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.