FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Ürün Özelliği
 • Ölçü
 • İplik Cinsi
 • Renk
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
 • Genişlik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
4041 Ürün

Çocukların sağlıklı ve güvenli gelişimleri için çocuk odası dekorasyonunda yer verilen her bir unsur son derece önemlidir. Bebeklik ve çocukluk döneminde kendilerine ait bir alanlarının olması ve bu alanda konforlu bir deneyim yaşamaları çocukların ilerleyen yıllarda kendilerini daha iyi ifade edebilen, daha özgür düşünen bireyler hâline gelmesine yardımcı olur.

Günümüzde bebek ve çocuk odası dekorasyonu için kullanılan birçok farklı mobilya çeşidi sayesinde odalar çocuklar için güvenli ve sağlıklı yaşam alanlarına çevrilebiliyor. Birbirinden şık çocuk odası perdeleri, oda aydınlatmasını destekleyen çocuk odası avizeleri ve lambaları, çocukların güvenli bir uyku deneyimi yaşamalarını sağlayan çocuk yatakları, aktivite keyfini artıran çalışma masaları gibi çeşitli çocuk odası mobilyaları ve aksesuarları geniş bir yelpazede sunuluyor.

Çocuk odası dekorasyonunu tamamlayan ve odaların konforunu maksimize eden eşyalardan biri de halılardır. Oyun alanları olarak kullanılan çocuk odası zeminlerine örtülen çocuk odası halıları birçok farklı modelde, renkte ve tasarımda olabilir. Çocuk odasında kullanılan mobilyalara, perdelere uyum sağlayacak ve çocukların beğenilerine hitap edecek çeşitlilikte sunulan çocuk odası halılarının boyutları, üretiminde kullanılan iplik türleri ve taban özellikleri farklılık gösterebilir.

Çocuk odası halısı farklı özelliklere sahip alternatifler arasından seçilebilir. Kaymaz taban halı, antibakteriyel halı, oyun halısı, antibakteriyel yıkanabilir halı, antialerjik çocuk halısı gibi ürünlere ulaşılabilmesi, çocuk odası halıları seçerken çeşitli ihtiyaçların birlikte karşılanmasını mümkün kılar.

Siz de Vivense’yi ziyaret ederek birbirinden şık ve renkli erkek çocuk odası halıları ve kız çocuk halısı gibi çocuk odası halı modelleri arasından ihtiyaçlarınıza en uygun olanı özel filtreleme seçenekleri sayesinde kolayca bulabilirsiniz. Çocuğunuzun yaşına ve ihtiyaçlarına uygun özelliklerdeki halı çeşitleri ile odaların zeminlerinin büyük oyun alanlarına dönüştürülmesini sağlayabilir, konforlu ve güvenli bir deneyim yaşamasına katkı sunabilirsiniz.

Çocuk Odası Halısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuk odaları için halı seçimi yaparken incelikle düşünülmesi fonksiyonel ve estetik beklentilerin karşılanması, çocukların sağlığının desteklenmesi adına önemli bir gereklilik olarak öne çıkar. Birçok farklı modeli bulunan çocuk odası halısı çeşitlerinden bazıları eğitici halı, oyun halısı ve antibakteriyel yıkanabilir halı gibi farklı özelliklere sahip olabilir. Bu nedenle çocuk odası halısı seçimi sırasında birçok faktörün değerlendirilmesi önerilir.

Antibakteriyel mi?

Son yıllarda çocuk ve bebek odası halısı modelleri arasında antibakteriyel halı çeşitleri giderek popüler hâle gelmiştir. Antibakteriyel halıların üretiminde kullanılan teknik sayesinde mikroorganizmaların oluşumu engellenebilir, toz tutulumu azaltılabilir. Günlük olarak süpürüldüğünde ortam havasını olumsuz yönde etkilememesi çocuk odası için antibakteriyel halıların güvenli bir tercih olmasını sağlar.

Antialerjik mi?

Çocuk odaları için halı seçimi yapılırken ürünlerin antialerjik özellik taşıyıp taşımadığı kontrol edilmelidir. Antialerjik halılar, alerjenleri barındırmayan yapılarıyla özellikle solunum sorunları yaşayan çocukların rahat bir uyku deneyimi yaşamasını mümkün kılıyor. 

Dekorasyona Uygun mu?

Çocuk odası halılarının sağlık için destekleyici niteliklere sahip olması oldukça önemlidir. Aynı zamanda çocuk odası dekorasyonu ile de uyum içerisinde olması estetik bir görünüm sunmasının anahtarı olarak kabul ediliyor. Çocuk odası mobilyaları, çocuk odası perdeleri ve çocuk odası aksesuarları ile uyumlu renk ve desenlere sahip olan çocuk odası halıları dekorasyonun yıldızına dönüşebiliyor.

Odanın Ölçüleri ile Uyumlu mu?

Çocuk ve genç odası mobilyaları seçilirken olduğu gibi çocuk ve genç odaları halısı alınacağında da odanın ölçüleri göz önünde bulundurulmalıdır. Odanın alanına oranla çok küçük ya da büyük halı seçimleri dekorasyonla uyumsuz bir görüntü oluşmasına neden olur. Halı ölçüleri belirlenirken odanın ebatlarının doğru bir şekilde ölçülmesi ve halının duvarlardan 30 – 45 cm uzaklıkta konumlandırılabilecek boyutlara sahip olmasına dikkat edilmelidir. 

Çocukların Beğenilerine ve İhtiyaçlarına Yanıt Veriyor mu?

Zeminde oyun oynayan, aktivite sırasında yerde oturmayı tercih eden çocuklar için halılarının renk, desen ve şekil olarak beğenilerine hitap etmesi keyifli bir deneyim yaşamalarını sağlayabilir. Aynı şekilde yumuşak halılar tercih edilerek çocukların konforları artırılabilir. Tüm bunlara ek olarak oyun halısı ve eğitici halı modelleri çocukların kendi başlarına gerçekleştirecekleri eğitici aktivitelerle kaliteli zaman geçirmelerini sağlayabilir.

Çocuk ve Genç Odası Halı Modelleri

Bebek odası takımları ve bebek odası halıları tercih edilirken bebeklerin cinsiyetleri ve ailelerinin zevkleri öne çıkarken çocuk ve genç odası için yapılan seçimlerde çocukların ve gençlerin beğenileri önceliklendirilir. Halıların tasarımlarındaki, renk ve desenlerindeki bu çeşitlilik çocukların ve gençlerin beğenilerini yansıtacak zenginliktedir. Kendi beğenilerini ve tarzlarını yansıtacak halı seçimleri çocukların ve gençlerin kendi alanlarında çok daha keyifli ve mutlu zaman geçirmesini sağlar.

Hayal Gücünü Destekleyen Çocuk Odası Halıları

Çocuk odası halıları birçok farklı renk ve desen barındırmakla birlikte bazı halı modelleri sundukları çoklu işlevsellikle öne çıkar. Çocukların kendi başlarına keyifli zaman geçirmelerini sağlayan oyun halısı ve sek sek halı modelleri canlı renkleri ve dikkat çekici tasarımları ile oldukça revaçtadır. Farklı renklere sahip olan bu halılar çocukların bilişsel ve fiziksel gelişimlerinde çok önemli bir yerde bulunan oyun oynamayı kolaylaştıran etkiye sahiptir. 

Çocuklar için oyun halısı farklı tasarımlarda üretilir. Yaş aralığına göre değişen tasarımlarında sayılar, alfabeler, oyuncak arabaların ilerletilmesini sağlayan yol resimleri, çeşitli hayvan figürleri, iş makineleri ve gezegenler bulunabilir. Oyun halıları tasarımlarındaki bu çeşitlilik eğitici halı olarak da tercih edilmesi sonucunu doğurur. 

Gün içerisinde odalarında zaman geçirirken keyifli bir öğrenme deneyimi yaşamalarını destekleyen çocuk halıları aynı zamanda taban yapılarıyla da çocukların güvenliğini artırıcı özellik taşır. Kaymaz taban halı modelleri maksimum enerjiye sahip çocukların koşması durumunda zeminden kaymadığı için istenmeyen kazaların önüne geçilmesine yardımcı olur.

Şık ve Dekoratif Genç Odası Halıları

Çocukluk döneminden sonra yeni beğeniler ve yeni bir tarz oluşturan gençlerin odaları için kendilerine özgü seçimler yapmaları önemlidir. Evdeyken vakit geçirdikleri odalarının kendi zevklerine uygun bir şekilde dekore edilmesini tercih eden gençler kendilerine ait bu mekânda yer alan tüm parçaları kendileri seçmeyi tercih ederler. Çocukluk döneminde en sevdikleri renkler, desenler artık yerini yenilerine bıraktığından genç odası halıları tasarımsal olarak çeşitli farklılıklarla sunulur.

Modern tasarıma sahip genç odası halıları farklı desenleri ile gençlerin beğenisine hitap edecek çeşitliliktedir. Zeminle konforlu bir temas deneyimi sunan yumuşaklığa sahip olan genç odası halıları tek renkli ya da çok renkli olarak sunulabilir. Tercih sırasında odadaki hâkim dekorasyon renginin ve gençlerin beğenilerinin dikkate alınması memnuniyet sunan seçimler anlamına gelebilir. Tercih edilen halı modeli ile aynı dekorasyon stiline sahip perdelerin ve çalışma alanlarının oluşturulması sayesinde odalarda dikkat çekici bir ambiyans yaratılabilir.

Eğitici Oyun Halısı Modelleri

Çocuk odalarında en çok tercih edilen halı modelleri arasında eğitici halı çeşitleri yer alıyor. Canlı renkleri ile çocukların dikkatini çekmek üzere tasarlanan eğitici halı modelleri eğlenirken öğrenme deneyimi yaşanmasını ve aynı zamanda çocukların hayal güçlerinin desteklenmesini sağlıyor. Antibakteriyel yıkanabilir halı özelliği taşımaları sayesinde çocukların ihtiyaç duyduğu hijyen standartlarının karşılanması mümkün oluyor.

Hem eğitici hem de oyun halısı işlevine sahip olan modeller çocukların farklı yaş gruplarındaki ihtiyaçlarını karşılayacak çeşitlilikte üretilir. Sayıların, harflerin, trafik kurallarının, hayvanların ve diğer kavramların öğrenilmesini sağlayan eğitici halı modelleri oyun ile öğrenme deneyiminin keyifli bir sentezini sunar.

Eğlenceli Bir Öğrenme Deneyimi Sunan Eğitici Halı Modelleri

Çocuk odalarında yer verilen eğitici halı modelleri canlı renkleri ve çocukların dikkatini çekecek desenleri ile eğlenceli bir öğrenme deneyimi sunuyor. Çocukların gelişim sürecinde farklı nesneleri, kavramları ve canlıları tanımalarını kolaylaştıran eğitici halılar oyun ile öğrenme deneyimini birleştirerek bilgilerin içselleştirilmesine yardımcı oluyor.

Gün içerisinde çocuklar için güvenli bir oyun alanı hâline gelen eğitici çocuk odası halıları arasından seçim yaparken kaymaz taban halı modelleri üzerinde yoğunlaşılması güvenlik endişelerini azaltabiliyor. Yıkanabilir ve antibakteriyel halı seçenekleri arasından tercihte bulunulması ile çocuklar birden fazla avantajla buluşturulabiliyor.

Çocuğunuzun Emniyeti için Kaymaz Tabanlı Halılar

Kaymaz tabanlı halı modelleri yalnızca çocuk odalarında değil evin genelinde tercih ediliyor. Yolluk halı, banyo halısı ve mutfak halısı tercihlerinde öne çıkan kaymaz tabanlı halı modelleri evde meydana gelebilecek istenmeyen kazaların meydana gelme riskinin azaltılması bakımından son derece işlevsel ürünler. Kaymaz tabana sahip birçok farklı halı modelinin varlığı dekorasyon tarzından ödün vermeden güvenli alternatiflere yönelmeyi mümkün kılıyor.

En Hareketli Günlerde Dahi Güvenlik Endişeleri Ortadan Kalkıyor

Çocuklar emekleme çağlarından itibaren baş döndüren enerjileri ile ev içerisinde türlü risklerle karşılaşabilirler. Ayaklanmaları ile koşmaya başlamaları arasındaki hızlı değişimde kaymaları, düşmeleri muhtemeldir. Kaymaz tabanlı çocuk odası halıları hareketliliğin yoğun olduğu zamanlarda dahi özel taban yapıları sayesinde yerlerinden oynamaz. Bu özellikleri çocukların güvenliklerini maksimize ederken ebeveynlerin de içlerinin rahat etmesini sağlar.

Kaymaz taban halı modelleri ile ilgili öne çıkan avantajlardan biri bu halıların büyük çoğunlukla çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun olmasıdır. Çamaşır makinesinin yıkama kapasitesi uygun olduğu takdirde pratik bir şekilde temizlenmeleri ve istenen hijyen standartlarını korumaları mümkündür.

Antialerjik ve Antibakteriyel Çocuk Halısı Modelleri

Çocuk odaları için halı seçimi sırasında hijyen beklentilerinin karşılanması yerine getirilmesi gereken en temel gerekliliklerin başında yer alır. Çocukların rahat bir uyku deneyimi yaşamaları, gün içerisinde zeminde geçirdikleri vakitlerde sağlıklarının korunması ve halıların havları arasına yerleşebilecek mikroorganizmalara maruz kalmamaları adına çocuk halılarında belli özelliklerin bulunması gerekir.

Antibakteriyel Halı ile Sağlıklı Ortamlar, Mutlu Çocuklar

Antibakteriyel halılar, halılarda çoğalarak sağlığı tehdit edebilen mikroorganizmaların barınmasını engelleyen ürünlerdir. Bebek odası halısı olarak en çok tercih edilenlerden biri olan antibakteriyel halı modelleri çocukların uzun süre temas ettikleri zemine serilerek mikroorganizmalardan uzak tutulmalarını kolaylaştırabilir. Antibakteriyel yıkanabilir halı modelleri birçok farklı tasarımda, eğitici halı ve oyun halısı özelliklerine sahip şekilde üretilebilir.

Hassas Çocuklar İçin Antialerjik Çocuk Halısı 

Halılar, evin içi ortamın hava kalitesini etkileyen en önemli eşyaların başında gelir. Düzenli olarak süpürüldüklerinde dahi alerjik reaksiyonları tetikleyebilmeleri hassas bünyeli çocuklar için halı seçiminin önemini artırır. Antialerjik çocuk halısı modelleri tasarımsal çeşitlilikleri ile estetik beklentileri karşılarken alerjenleri hapsetmemesi nedeniyle konforlu bir uyku deneyimini mümkün kılar.

Yıkanabilir Çocuk Odası Halıları ile Hijyen Endişeleri Azalıyor

Çocukların uzun süre geçirdiği ortamlarda yaptıkları aktiviteler kirlenme sorununu beraberinde getiriyor. Çocuk halıları en çok kirlenen ev eşyalarından biri olarak öne çıkıyor. Yalnızca profesyonel yıkamaya uygun olan halılardan ziyade çamaşır makinesinde yıkanabilenler düzenli olarak temizlenebildiğinden hijyen beklentilerinin karşılanması mümkün oluyor.

Hem Kız Hem Erkek Çocuklar için Onlarca Seçenek

Çocuk odası halısı seçiminde erkek ve kız çocuklarına özel tasarlanan alternatiflerin değerlendirilmesi ile göz alıcı bir dekorasyon yaratılabilir. En sevilen çizgi film karakterlerini, birbirinden canlı renkleri ve sevimli çizimleri barındıran halılar çocukların odalarını keyifle kullanmalarının ve mutlu olmalarının sırrına dönüşebilir.

Erkek Çocuklarının Favorisi: Arabalı Halı Modelleri

Erkek çocuklarının gelişimlerinin erken döneminden itibaren farklı tasarımlara sahip arabalara karşı ilgili olduğu bilinir. Nitekim bu ilgileri çocuk odası mobilyası ve çocuk odası aksesuarları modellerinin tasarımlarını da şekillendirir. Son yıllarda yoğun ilgi gösterilen arabalı yatak ve arabalı halı modelleri ile dekorasyonda bütüncül bir etki yakalanması mümkündür.

Erkek çocuk odası halıları içerisinde dikkat çekici bir çoğunlukta sunulan arabalı halı çeşitleri farklı tasarımları ile dikkat çekiyor. Arabalı ve yol desenli, iş arabalı, şehir temalı gibi eğlenceli konseptler de barındıran arabalı halı modelleri erkek çocukların hem oyun oynamasını hem de keyifli bir öğrenim deneyimi yaşamasını kolaylaştırıyor.Kız çocuk ve kız bebek odası halısı çeşitleri incelendiğinde birbirinden tatlı renklerin ve sevimli desenlerin ağırlıkta olduğu söylenebilir. Kız çocuklarının beğenilerine hitap eden tasarımlara sahip halılar aynı zamanda oyun halısı olarak da tasarlanabiliyor. Kız çocuklarının dikkatini çeken sek sek halı modelleri birçok renk ve tasarımda karşımıza çıkıyor.

Kız çocuklarının gün içerisinde eğlenceli vakit geçirmesini destekleyen çocuk odası mobilyalarının tamamlayıcısı olan renkli çocuk halısı modelleri arasından seçim yapılırken çocukların fikirlerinin alınması aidiyet hislerinin desteklenmesi adına önem taşıyor.

Çeşitli Renk ve Malzemelerden Çocuk Odası Halıları

Çocuk odası halıları, çocukların geniş hayal gücüne hitap edecek denli çeşitli. Doğadaki tüm renklerin canlı ve pastel tonlarının bir arada kullanıldığı çocuk halıları dekorasyonu hareketlendiriyor. Çocuk odası mobilyaları ve çocuk odası aksesuarları ile birlikte şık ve dikkat çekici bir görünüm elde edilmesini sağlayan halı çeşitleri, perdelerle uyum yakaladığında benzersiz bir ambiyansın merkezine dönüşebiliyor.

Çocuk odası için halı modelleri şık ve renkli tasarımları ile olduğu kadar kaymaz taban, antibakteriyel, antialerjik ve yıkanabilir özelliklerde üretilmeleri ile de beğeni topluyor. Gün boyu toza ve kire maruz kalan, içeceklerin ve yiyeceklerin dökülebildiği halıların pratik bir şekilde temizlenebiliyor olması ebeveynler için konfor anlamına geliyor.

Dekorasyonu Tamamlayan Renklerle Keyifli Bir Ambiyans

Duvar, mobilya ve perde renkleri ile uyum sağlayan ya da odadaki hâkim renklerle kontrast yaratan çocuk odası halıları ile çocukların kendi alanlarını özgürce dekore etmeleri mümkün. Yumuşak dokuları ve dikkat çekici renkleri ile keyifli bir ambiyans yaratılmasını sağlayan halılar sahip oldukları özelliklerle güvenli bir deneyim sunuyor. Yıkanabilir, antibakteriyel ve antialerjik çocuk halıları hem gün içerisinde hem de uyku sırasında sağlığa ve konfora katkı sunuyor.

Farklı Malzemeden Halılar ile Konforlu Bir Deneyim Mümkün

Çocuk odalarının en ilgi çekici tamamlayıcıları arasında yer alan halılar farklı iplik türleri kullanılarak üretilebilir. Çocuk halıları üretiminde mikropolyester, polyamid, polyester, kadife, polipropilen, pamuk, akrilik ve mikrofiber gibi farklı iplik cinsleri kullanılabilir. Tercih edilen iplik cinsleri halıların özelliklerini, yıkama talimatlarını ve kullanım ömürlerini etkileyebileceğinden seçim sırasında dikkate alınması gereken bir kriter olarak öne çıkar.

Her Odaya Uygun Ölçülerde

Çocuk odası halılarının ölçüleri geniş bir aralıkta sunuluyor. Serilecekleri odanın zemin alanına göre seçim yapılmasını sağlayacak çeşitlilikteki ölçülere sahip olan halılar en küçük ve en dar alanlarda da en geniş odalarda da ferah bir dekoratif etki yaratılmasını sağlıyor. 

Siz de çocuk ve genç odaları için şık ve kaliteli halı modelleri arasından seçim yaparken Vivense’nin geniş ürün çeşitliliğinin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Vivense online alışveriş sitesindeki filtreleme seçeneklerinden yararlanarak halıların rengini, ölçülerini, iplik cinslerini belirleyerek beklentilerinizi karşılayacak çocuk odası halılarını bir arada görebilirsiniz.

Dekoratif beklentilerinizi karşılayan modeller arasından kaymaz taban, antibakteriyel, antialerjik, jüt taban ve yıkanabilir özellikte olanları görüntüleyerek yapacağınız tercihlerden duyacağınız memnuniyeti artırabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL