FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Renk
 • Malzeme
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
BLACKOUT PERDE
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • TL
21 Ürün
+5
Ölçü Seçenekleri
+5
Ölçü Seçenekleri

Şık görünümleri ve karartma özellikleri ile hem evlerde hem ofislerde hem de otellerde sıklıkla kullanılan blackout perde modelleri, ışık geçirmez perde olarak da adlandırılır. Güneş ışığının iç mêkanlara girişini engelleyen karartma perde çeşitleri yaz aylarında mekânları serin, kış aylarında ise sıcak tutma özellikleri ile giderek popüler hâle gelmiştir. 

Farklı renk seçenekleri ile sunulduğundan konumlandırılacağı alandaki hâkim dekorasyona başarılı bir şekilde uyum sağlar, şık ve zarif bir görünümü beraberinde getirir. İç mekânların dış mekânlardan soyutlanmasını mümkün kılan blackout perde kumaşı kullanılarak üretildiğinden harika bir uyku deneyimi sunar.

Siz de daha konforlu bir uyku deneyimi yaşamak, iç mekânlarda dilediğiniz zaman maksimum karanlıkla buluşmak ve mahremiyetinizi bir üst noktaya taşımak için ışık geçirmeyen perde çeşitlerine şans verebilirsiniz. Odayı karanlık yapan perde ihtiyacınızı karşılamak için tek yapmanız gereken Vivense’yi ziyaret etmek. 

Vivense’de karartma perde fiyatları geniş bir aralıkta sunuluyor. Her bütçeye hitap eden fiyatlarla sunulan ışık geçirmeyen perde modelleri, karartma fon perde ve blackout stor perde tasarımlarına sahip olabiliyor.

Blackout Perde Nedir?

Belirli bir alana ışığın girmesini engellemek üzere tercih edilen perde türü blackout perde, karartma perde ve ışık geçirmez perde gibi farklı şekillerde adlandırılır. Gün içerisinde güneş ışığının yoğun olduğu zamanlarda iç mekânlarda karanlık bir ortam yaratmak amacıyla tercih edilir. İç mekânların dışarıdan görünmesini tamamen engelleyebildiği için oldukça popülerdir. 

Ev içlerinde gün ortasında karanlık bir ortam yaratarak ideal bir dinlenme alanı oluşturulmasını sağlamaları, çalışma verimliliğini artırmaları ve aynı zamanda ses ile ısı izolasyonu bakımından da etki gösteren karanlık perde modelleri şıklıklarını zengin fonksiyonları ile destekliyor. 

Karartma Perde Ne İşe Yarar?

Blackout perde kullanımı ile birçok fayda deneyimlenebiliyor. Karartma perdelerin öne çıkan ilk avantajı ışığı kesmesidir. Sokak lambaları, araçların farları ve genel ışık kirliliği dinlenmek için gereken ideal karanlık ortamın oluşturulmasına engel olabiliyor. Bu gibi bir durumda ışık geçirmeyen perde kullanımı ile iç ortamlarda gözleri ve ruhu dinlendiren bir karanlık elde edilebiliyor. Mevsimlerden bağımsız olarak yıl boyu uyku düzeninin korunmasını sağlayan uyku perdesi modelleri konforu yükseltiyor.

Karartma perde kumaşı evlerin ısı yalıtımına katkı sunuyor. Pencerelerden gelen soğuğu yakalayabilen bu kumaşlar ısınma giderlerinin azalmasına yardımcı olabiliyor. Benzer şekilde yaz aylarında da ortam serinliğinin korunmasını sağlayabiliyor. Özellikle karartma stor perde tercihi yalıtım konusundaki etkisi ile beğeni kazanıyor.

Tüm bu avantajlara ek olarak blackout perde modelleri ile hedeflenen yüksek mahremiyet elde edilebiliyor ve farklı tasarımlarda sunulmaları sayesinde dekorasyon mükemmel bir şekilde tamamlanabiliyor. 

Siz de Vivense’yi ziyaret ederek evinizin tüm odaları için şık ve fonksiyonel blackout perde ve karartma stor perde modellerini inceleyebilir, fonksiyonelliği şıklıkla birleştiren blackout zebra perde çeşitlerine göz gezdirebilirsiniz.

Birbirinden Şık Blackout Perde Modelleri

Işık geçirmeyen perde olarak fonksiyonları ön planda olsa da blackout perde modellerinin dekorasyondaki etkisini göz ardı etmek mümkün değil. Fon perdeler gibi tül perdeler ile birlikte kullanılabilmeleri ve stor perde formunda üretildiklerinde tek başlarına dahi tercih edilebildikleri gerçeği popülerliklerini artıran önemli nedenlerden.

Blackout perde modellerinin ayırt edici özelliklerini belirleyen temel unsurlardan biri perdelerin formu. Karartma perdeler, fon perde ya da stor perde tasarımına sahip olabiliyor. Pencerelerin yapısı ve dekorasyon tercihleri değerlendirildiğinde en uygun modeli seçmek mümkün hâle geliyor.

Karartma perde modellerinde çeşitlilik yaratan bir diğer unsur perdelerin üretildiği malzemeler. karartma perdeler; polyester blackout perde, dokuma blackout perde ve keten blackout perde olarak sınıflandırılabiliyor. 

Farklı dekorasyon tarzlarına başarı ile entegre edilebilen blackout perdeler farklı renk seçenekleri ile odaların odak noktasını değiştirebilecek etkiye sahip. Sunduğu faydalara ek olarak estetik tasarımlarıyla da hem evlerde hem otellerde hem de ofislerde daimi bir yer edinmeleri mümkün oluyor.

Işık Geçirmeyen Perdelerle Derin Bir Uyku Çekin

Güneşi geçirmeyen perde ihtiyacı duyanların beklentilerini karşılamak üzere özel blackout perde kumaşı kullanılarak tasarlanan karartma perdelerle günün her saati konforlu bir uyku deneyimi yaşanabiliyor. Gün ışığını başarılı bir şekilde kesme özelliğine sahip olan bu perde çeşitleri hem gece ışık kirliliğine çözüm üretiyor hem de gün arası dinlenmek isteyen veya vardiyalı çalışan kişilere konfor sunuyor.

Işıkla birlikte hormon seviyelerinde meydana gelen düşüşe bağlı olarak uykuya dalmanın zorlaştığı gerçeği göz önünde bulundurulduğunda uyku kalitesi için karanlık bir ortamın önemi net bir şekilde anlaşılabilir. 

Siz de evinizin olmazsa olmazları arasında yer alan tül perde modelleri ile birlikte karartma perdeleri kullanarak uyku için ideal bir ortam yaratabilir, yatak odası dekorasyonuna uygun seçimler yaparak dinlenme anlarınızdaki konforunuzu artırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Vivense’yi ziyaret etmek. 

Vivense’nin geniş ürün yelpazesi içerisinde farklı modellerde karartma perdelere erişebilir, ürünü konumlandıracağınız alanın dekorasyonu doğrultusunda zevkinize en çok hitap edeni sipariş verebilirsiniz. Mutfak ve çalışma odası gibi alanlar için en çok tercih edilen stor perde modelleri arasında karartma özelliğine sahip olanlara da göz gezdirebilirsiniz.

Kaliteli Bir Uyku Mümkün: Uyku Perdesi ile Güne Enerjik Başlayın

Güne enerjik bir başlangıç yapmak için ideal sıcaklığa ve karanlık düzeyine sahip bir ortamda uyumak gerekiyor. Aksi durumda uykunun bölünmesi, uyku ritminin bozulması ve güne başlarken dahi yorgunluk hissedilmesi ile karşı karşıya kalınabiliyor. Karartma perde ve blackout zebra perde modelleri sayesinde kaliteli uykunun temel gereksinimlerinden olan ideal karanlığa erişmek kolaylaşıyor.

Bu söylemlerin ardında araştırmaların sonuçları bulunuyor. Tıbbi çalışmalara göre gece uykusu sırasında orta düzeyde ortam ışığına maruz kalınması dahi kardiyovasküler sistemin işleyişini etkileyebiliyor ve insülin direncinin artması ile sonuçlanıyor. Gün içinde dahi yüksek ışığa maruz kalmanın kalp atışlarını hızlandırdığı biliniyor. Bu nedenle karartma perde kullanmanın avantajları ısı, ışık ve gürültü yalıtımından daha fazlası anlamına geliyor.

Işık Geçirmeyen Perde ile Bebeğinizin Uykusu Bölünmesin

Karanlık bir ortamda uyumak yetişkinler için önemli. Söz konusu bebekler olduğunda ise ışık nedeniyle uyku bölünmesi daha ciddi bir sorun hâline geliyor. Bebek gelişiminde temel gerekliliklerden biri olan kaliteli uyku ihtiyacını karşılamak, blackout perde kullanımı ile kolaylaşıyor. Siz de bebeğinizin uyku kalitesine uyuduğu odanın penceresinde blackout perde tercih ederek katkıda bulunabilirsiniz.

Karartma Perdelerde Onlarca Renk ve Desen Seçeneği

Karartma perdeler faydaları ile öne çıkan tekstil ürünlerinden. Işığı engellemeleri, sesi azaltmaları ve ısı yalıtımına katkıda bulunmaları tercih edilme sıklıklarını artırıyor. Öne çıkan bir diğer avantajları da dekorasyona sundukları tamamlayıcı etki. Koyu renk perde, renkli karartma perde ve desenli blackout perde gibi farklı alternatiflerle sunulmaları sayesinde dekorasyona hoş bir dokunuş yapılması mümkün oluyor. 

Bu noktada önemli olan blackout perde seçimi sırasında hâkim dekorasyon stilinin ve rengin değerlendirilmesi. Klasik stilin yansımalarının bulunduğu bir ortamda odayı karanlık yapan perde ihtiyacının karartma stor perde ile karşılanması uyumsuz bir tercih olabilir. Benzer şekilde odanın genel rengiyle bağdaşmayan seçimler de ambiyansın bütünlüğüne zarar verebilir.

Siyah Karartma Perde ile Mutlak Karanlık ile Tanışın

Siyah karartma perdeler, en popüler blackout perdeler arasında yer alır. Karartma perde kumaşının özelliklerini ve siyah rengin etkisini bir arada sunmaları sıklıkla tercih edilmelerinin temel nedenlerindendir. Siyah karartma perdeler ortam ambiyansına şık ve zarif bir etki katmaları ile dikkat çeker, aynı zamanda ortam ısınının korunmasına da yardımcı olur.

Siyah blackout perde modelleri ile ilgili temel yanılsama ortam sıcaklığını artırdığıdır. Siyah renkli karartma perde ortam sıcaklığını artırmaktan ziyade ortamdaki ısıyı koruma özelliğine sahiptir. Ortam ambiyansını radikal ölçüde değiştirmeleri ve huzurlu bir ortam sağlamaları önemli avantajları arasında gösterilebilir. 

Siyah renk, birçok farklı renkle kombine edilebilir. Beyaz, gri, sarı, lacivert ve mavi olmak üzere dekorasyonda yaygın olarak kullanılan çeşitli renklerle mükemmel bir uyum yakalanmasını kolaylaştırır. Kiri çok fazla göstermemesi de önemli bir artı olarak öne çıkar.

Hem Şık Hem Etkili: Gri Karartma Perde

Uzun zamandır iç dekorasyonda en sık kullanılan ve farklı stillere sağladığı uyum ile favori renkler arasında yer alan gri, karartma perdelerde de çokça karşımıza çıkıyor. Çalışma odalarında, yatak odalarında, ofislerde ve salonlarda tercih edilebilen gri karartma perdeler düz renk ya da desenli tasarımlarda yıldızlaşıyor.

Odada tercih edilen hâkim renkler ile muazzam bir uyum yakalanmasını sağlayan nötrleyici etkisi farklı zevklere sahip kişilerin ortak seçimlerinden olmasının nedenlerinden. Yumuşak bir etkisi olması da grinin popülerliğini sürdürüyor. Karartma fon perde ve karartma stor perde modellerinde şık duruşuyla öne çıkan renk, rustik dekorasyondan endüstriyel tarza dek yoğun bir şekilde yer buluyor.

Uygun Blackout Perde Fiyatları İçin Adresiniz Vivense

Evinizin tüm ihtiyaçları için güvenerek ziyaret ettiğiniz Vivense’de birbirinden şık ve kaliteli karartma perde modelleri sizi bekliyor. Siz de Vivense’yi ziyaret ederek karartma perde fiyatları özelinde filtreleme yapabilir, ihtiyaçlarınızı avantajlı fiyatlarla karşılarken dekorasyonunuza şıklığı ve konforu birleştiren bir dokunuş yapabilirsiniz.

Blackout perde fiyatları ürünlerin tipine, kumaş türüne, markaların fiyat politikasına ve ebatlarına göre değişebilir. Vivense’de satışa sunulan blackout perdelerin polyester, dokuma, keten kumaşlarından üretilen çeşitleri vardır ve genişlikleri 300 cm, yükseklikleri 300 cm ölçülerine çıkabilir. Blackout perde fiyatları incelenirken Vivense’de yer alan filtreleme seçeneklerinden yararlanarak ürünlerin bütçe doğrultusunda listelenmesini sağlamak mümkündür.

Vivense karartma perde satın almadan önce ürünler hakkında detaylı bilgi edinmek için ürün açıklamasına göz gezdirebilir, ürünleri uzun süre maksimum verimlilikle kullanmak için ilgili talimatları inceleyebilirsiniz.

Blackout Perde Nasıl Yıkanır?

“Blackout perdeler nasıl temizlenir?” sorusuna verilecek yanıtlar ürünlere göre değişebilir. Genel öneri bu ürünlerin yıkanması değil silinmesidir. Silme işleminin efektif şekilde yapılabilmesi için perdeleri öncelikle boş bir alana yayın. Daha sonra uygun bir temizleyiciyi köpürtün ve köpüğü hafif nemlendirilmiş bir bezin üzerine alarak perdeleri dikkatlice silin ve durulayın. Kornişe takılı olarak sunulan karartma perdelerin yıkama talimatları üreticilerden alınmalıdır.

Blackout perde kumaşı özel bir kumaştır. Ev ortamında yıkanması kumaşın yapısına zarar verebilir ve yıkanmanın tekrarlanması durumunda kumaşların ışık geçirmez özelliği ortadan kalkabilir. Nitekim bu nedenle çamaşır makinesinde yıkanmamaları gerekir. Karartma fon perdeler ve karartma stor perdeler için aynı temizleme kuralları geçerliliğini korur. 

Blackout Perde Nasıl Ütülenir?

Perdelerin dekorasyondaki işlevini tamamlamalarında ütülü bir görünüme sahip olmalarının önemli bir rolü vardır. Bazı perdelerin ütülenmesi gerekmemekle birlikte keten gibi kolay kırışabilen kumaşlardan üretilenlerin görünümünün şık durması için ütülenmeye ihtiyacı olabilir. Karartma perdeler özel kumaşlara sahip olduğu için standart perdeler gibi yıkama ve ütüleme prosedürlerine maruz bırakılmamalıdır. Bu kapsamda üretici firma ile görüşülüp talimatlar doğrultusunda hareket edilmesi en doğrusu olacaktır. 

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.