FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Renk
  • Malzeme
  • Sandalye Kumaş Özelliği
  • Masa Fonksiyonu
  • Fiyat Aralığı
Vivense Collection Mutfak Masa Takımı Serisi
  • TL
37 Ürün
+2
Tasarım Seçenekleri

Yaşam alanlarının kalbinin mutfak olduğunu söylerler; yemeklerin pişirildiği, sohbetlerin edildiği ve keyifli anıların biriktirildiği mutfakların dekorasyonu evin genelinde olduğu gibi özenle yapılmalıdır. Mutfaklar işlevsel mutfak eşyalarının alınmasına ek olarak uygun bir dekorasyon tarzını da yansıttıklarında gerçek sıcaklıklarını dışa vurabilirler. 


Farklı genişlikte karşımıza çıkan mutfaklarda, sahip olunan alanın büyüklüğünden bağımsız olarak en çok ihtiyaç duyulan mobilyaların başında mutfak masa takımı çeşitleri gelir. Mutfak masası ve masa etrafında konumlandırılan mutfak sandalyesi ile atmosfer eksiksiz bir şekilde tamamlanabilir. Genel tercihlere uygun sofra ve mutfak gereçleri de seçildiğinde mutfak ambiyansı etkili bir şekilde desteklenebilir.


Mutfak dekorasyonu tamamlamalarının yanı sıra fonksiyonel anlamda vazgeçilmez olan taşıyan mutfak masa sandalye takımı çeşitleri; tasarım tarzı, ebat, fonksiyon, renk ve materyal bakımından beklentilere yanıt veren alternatiflere sahiptir. En küçük alanlardan en büyük alanlara dek kullanılabilecek şekilde tasarlanan mutfak mobilyaları uzun süre efektif şekilde kullanılabilir.


Ailecek vakit geçirmek, yepyeni tarifleri denerken anılar biriktirmek ya da yemek zamanlarında bir araya gelmek için yeni bir mutfak yemek masası ihtiyacı hissettiğimizde birçok farklı değişkenin dikkate alınması gerekir. Mutfak genişliğinden aile büyüklüğüne, mutfak masası kullanım amacından dekoratif tercihlere dek uzanan bir liste doğrultusunda değerlendirme yapılmalıdır. Böylece tercihlerin fonksiyonellikleri artırılırken estetik beklentiler de karşılanabilir.


Siz de Vivense kalitesini ve çeşitliliğini evinizin en özel alanlardan birinin dekorasyonunu tamamlamak için tercih edebilir, bütçenize uygun mutfak masası fiyatları ile alışverişinizi tamamlayarak avantajlı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Değişen oturma alanı kapasitelerine sahip, farklı materyallerden üretilen; katlanabilir, sabit ya da açılır formlara sahip olan mutfak masası takımı çeşitleri Vivense’de uygun fiyatlara sunuluyor. Değiştirilebilir takım içerikleri, revize edilebilen ölçüler ve indirimli fiyatlarla beklentilerinizi eksiksiz karşılayabilirsiniz.


Mutfak Masası & Sandalye Modelleri


Büyük ya da küçük alanlara sahip mutfaklarda tercih edilen en işlevsel mobilyaların başında mutfak masası ve sandalye takımları geliyor. Mutfak masa takımı ihtiyacı oluştuğunda ölçüler dikkate alınması gereken en önemli değişkenler arasında yer alsa da mutfak masası modelleri de mutfak sandalyesi modelleri de seçim kriterlerini çoğaltan çeşitliliği ile mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alıyor.


Mutfak masa takımları üretildikleri malzeme, sandalyelerin kaplandığı kumaş cinsi, masaların fonksiyonları ve oturma kapasitesi gibi birçok alt model doğrultusunda incelenebilirken, sayılan tüm bu alt kriterler kendi içerisinde de çeşitleniyor. 


Mutfaklarda bahar esintileri hiç azalmasın isteyenler renkli mutfak masası takımları arasından seçim yapabiliyor, sadelikten vazgeçmeyeneler ise daha klasik renklere yönelebiliyor. Mutfağın hâkim dekorasyon rengi dikkate alındığında hem uyumlu hem de ön plana çıkan renkleri ile tercih edilebilecek birçok farklı mutfak masası takımı bulunuyor.


Mutfak masası takımları arasından seçim yaparken renk farklılıkları önemli bir değişken olabilir, yine de malzeme seçiminin özenle ve dikkatle yapılması gerekiyor. Mutfak masası takımları üretiminde suntalam, plastik, MDF, metal, cam gibi farklı materyaller tercih edilebiliyor. Malzeme seçimi salt dekorasyona indirgenemeyecek denli önemli bir karar olma niteliği taşıyor. Malzemenin dayanıklılığı, çizilmeye karşı direnci ve temizlenebilir olması tercihler üzerinde etki yaratıyor.


Mutfak masa sandalye takımı seçiminde en temel kriterlerden olan ölçü de dikkatle belirlenmeli. Seçim sırasında mutfakların alanı ve ailenin genişliği göz önünde bulundurulmalı. Günümüzde alan darlığını sorun olmaktan çıkarabilen tasarımlara sahip mutfak masası modelleri son derece revaçta.


Katlanır, Açılır Fonksiyonlu Mutfak Masaları


Mutfak masası modelleri fonksiyon olarak üç temel grupta incelenebiliyor: Sabit, katlanır ve açılır fonksiyonlu. Her bir fonksiyonun öne çıktığı ortamlar ve tercihler olabiliyor. Seçim sırasında dekoratif beklentilerin karşılanması, mutfakların kullanım amaçlarının göz önünde bulundurulması ve alan değerlendirilmesinin doğru yapılması son derece önemli. Mutfaklar hareket kısıtlılığının çalışma verimini azaltacağı ve konforu düşüreceği hareketli mekânlar olma niteliği taşıyor.


Sabit Mutfak Masaları ile Düzeniniz Belli Olsun


Mutfağınızın alanı uygunsa, mutfak masanız kullanıma her zaman hazır olsun istiyorsanız, dekorasyon ile ilgili stabil beklentileriniz bulunuyorsa ve oturma alanı ihtiyacınız genellikle değişmiyorsa sabit mutfak masaları sizin için doğru tercih olabilir. Ahşap, MDF, cam, meşe ağacı gibi birçok farklı materyal kullanılarak üretilebilen mutfak masası modelleri mutfakta geçireceğiniz keyifli anların eşlikçisi hâline gelebilir. 


Sabit fonksiyonlu ürünleri hem yemek yemek hem de dekoratif objeleri konumlandırarak hâkim dekorasyonu hareketlendirmek için kullanabilirsiniz. Şık ve kolay temizlenebilen bir masa örtüsüyle evinizin bu en özel alanlarından birinin kullanılmadığında da estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.


Katlanır Mutfak Masaları ile Alandan Kazanın


Mutfağınızın genişliği yeterli değilse katlanabilir mutfak masaları sizin için en doğru ve verimli tercih olabilir. Ekstra yer işgal etmeden istenilen zamanda kullanıma hazır hâle getirilen bu masa çeşitleri oldukça kullanışlı olmaları sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Katlanır mutfak masaları da kendi içerisinde farklı modellere sahip. Bu noktada seçim yaparken ihtiyaçların ve kullanım sıklığının değerlendirilmesi gerekiyor. 


Duvara monte edilebilen katlanır mutfak masası istenildiği zaman indirilip kaldırılarak kullanılabiliyor. Gizli ayağı bulunuyor ve pratik kurulum imkânı sunuyor. Farklı ölçülerde üretilebilmeleri en dar alanlarda dahi etkili bir çözüm sunmalarına yol açıyor. Kanatlı masalar, masa gövdesi ve her iki yanına katlanan kanatlardan oluşuyor. Kapalı hâldeyken kapladıkları alan oldukça sınırlı olduğu için dar alanlarda tercih edilebilecek diğer alternatifler arasında gösteriliyor. Kullanılmadıklarında üzerlerine küçük aksesuarların konumlandırılması da mümkün oluyor. 


Katlanabilir portatif mutfak masaları hem mutfaklarda kullanılabiliyor hem de ihtiyaç halinde balkona taşınarak keyifli bir mola verilmesini sağlayabiliyor. Dikdörtgen, kare ve oval gibi şekillere sahip olmaları dekoratif beklentilerin karşılanmasını kolaylaştırıyor. 


Açılır Fonksiyonlu Mutfak Masaları ile Sürprizlere Hazır Olun


Kalabalıklaşan yemek sofraları, “yer yok” endişesine yol açabiliyor. Standart ölçüleri değiştirilebilen, basit bir mekanizma sayesinde büyütülebilen yemek masaları sürprizlere hazırlıklı olunmasını sağlıyor. Mutfaklarda misafir ağırlayan birçok kişi için kurtarıcı niteliğinde olan bu modeller yine farklı ölçülerde ve materyal özellikleri ile sunulabiliyor. 


Yemek masası takımları modelleri incelendiğinde de açılır fonksiyonlu masa çeşitlerinin sıklıkla tercih edildiğini söylemek mümkün. Yemek odalarında ya da salonlarda konumlandırılan açılabilir yemek masası ailecek keyifli sohbetlerin merkezi olarak değerlendiriliyor. Yemek masası üzerinde uygun yükseklikte asılan avize ile, akşam yemeklerinin ambiyansı bütünlenebiliyor, yemek alanı odanın odak noktası hâline gelebiliyor.


Birbirinden Şık ve Konforlu Mutfak Sandalyeleri


Mutfak masası ile mutfak sandalyesi tercihlerinin örtüşmesi elde edilecek konforu bir üst noktaya taşıyor. Bu kapsamda mutfak sandalyeleri ve tabureler arasından tercihte bulunmak güçlü bir alternatif. Ek olarak mutfak masa takımlarına dahil olan oturma gruplarının sandalye, bench veya tabure olarak tercih edilmesi mümkün olabiliyor. Sunulan bu opsiyonlar verimli tercihlerin yapılmasını sağlıyor. 


Mutfaklarda konumlandırılan sandalye ve tabureler seçilirken materyal seçiminin dikkatle yapılması gerekiyor. Mutfaklar nemin ve ısının yoğun olduğu alanlardır. Yemek pişirildiği için mobilyaların yağlanması ve kirlenmesi doğaldır. Dolayısıyla seçim yapılırken kolay temizlenebilir ve kumaşı değiştirilebilir alternatiflere yönelmek en etkili çözüm olacaktır. 


Demir mutfak sandalyesi, ahşap mutfak sandalyesi ve plastik mutfak sandalyesi en çok tercih edilen modellerin başında gelmektedir. Tüm bu malzemelerin ortak özellikleri kolay taşınabilmesi ve kolay bir şekilde temizlenebilmesidir. İskelet hâlinde gelebilen bu sandalye modellerinin üzerine oturma konforu için özel tasarlanan minderler de konulabilir. 


Sandalye seçilirken hem tasarımsal özellikler hem ölçüler değerlendirilmelidir. Son yıllarda modern ve rustik tasarım çizgilerinin popülerleşmesi mutfak bar sandalyesi modellerine belirgin bir ilgi gösterilmesine yol açmıştır. Mutfak ebatlarının küçülmesi ile açılır katlanır mutfak masası ile katlanır mutfak sandalyesi fonksiyonlarıyla öne çıkmıştır. Mutfak bar sandalyesi modelleri katlanabilme özelliğine sahip olabilir. Bu özellikleri sayesinde en dar alanlarda ve ada bulunan mutfaklarda yer bulurlar.


Geniş Mutfaklar için 6 ve 8 Kişilik Masa Takımları


4 kişilik mutfak masası gelenekselleşen bir tercih olarak yorumlanır. Ancak dekorasyonun temel amacı ihtiyaçların en verimli şekilde karşılanması ve aynı zamanda estetik beklentilerin yerine getirilmesidir. Geniş mutfaklara sahip evlerde yaşayan geniş aileler için 4 kişilik mutfak masası yeterli gelmediğinden 6 kişilik mutfak masası, 8 kişilik mutfak masası gibi alternatif ölçüler de üretilmektedir. 


Mutfak masası takımları değişen tasarımsal özellikleri ile her geçen gün daha farklı ihtiyaçları karşılar hâle geldi. Son yıllarda mutfak masası çevresinde bench kullanımı oldukça yaygınlaştı. Özellikle büyük masa takımları için sandalye kullanımının tercih edilmediği ve kişi sayısı değişimine hazırlıklı olunması istendiği durumlarda tekli ya da çiftli bench kullanımı büyük bir konfor sunabiliyor. 


Tekli bench kullanımı söz konusu olduğunda masanın diğer tarafında sandalyeler konumlandırılıyor. 2 bench kullanımı tercih edilmesi halinde de masa başlarına iki sandalye eklenmesi ile masa kapasitesi artırılabiliyor. Üstelik bu tasarımsal çeşitlilik yalnızca mutfak masa sandalye takımları için geçerli değil, yemek odalarında da kullanılabilen bench’li takımlar bulunuyor.


Mutfağınızla Uyumlu Ahşap, Metal ve Plastik Mutfak Takımları


Mutfaklarda dinamik bir ambiyans yaratırken konforlu bir deneyim de sunan mutfak takımı modelleri farklı materyallerden üretilebiliyor. Üretildikleri materyale özgü nitelikler seçim yapılırken dikkate alındığında, yapılan tercihlerden duyulan memnuniyet artabiliyor. 


Mutfak masa takımlarının konumlandırılacağı alanların açık olup olmadığı, güneş ışınlarına doğrudan maruz kalıp kalınmayacağı, kaç kişi tarafından kullanılacağı, mekanların ölçüleri gibi spesifik şartlar ham madde seçimi üzerinde etki gösterebiliyor. Dolayısıyla “Mutfak masaları hangi materyalden üretilir?” sorusuna verilebilecek yanıtlar ihtiyaçlar doğrultusunda çeşitleniyor.


Ahşap Takımlar ile Sıcak Bir Dekorasyon


Mobilyalarda ahşap kullanımı eskimeyecek trendlerin başında geliyor. Ahşabın sunduğu doğallık şık ve elegant bir görüntüyü beraberinde getiriyor. Dekorasyonda yarattığı sıcak etkinin göz ardı edilmesi mümkün değil, özellikle mutfak gibi özel zaman dilimlerinin yaşandığı alanlarda ahşap mekânın ruhunu tamamlıyor.


Yol açtığı samimi hissiyata ek olarak aşınmaya karşı dirençli olması ve darbelere dayanması ahşap mutfak takımlarının sıklıkla tercih edilmesini sağlıyor. Yalnızca mutfaklarda değil yemek odası takımlarında da bu ham madde vazgeçilmezler arasında konumlanıyor. Her ne kadar dayanıklı olsa da ahşabın korunması adına masa üzerinde bıçak ile kesme işleminden uzak durulması önemli.


Ahşap mutfak masa takımları tasarımsal bir zenginlik barındırıyor. Kare, dikdörtgen, oval ve geometrik şekilli ahşap mutfak masaları dekorasyon tercihlerinin zahmetsiz bir yansımasına dönüşebiliyor. Açılır kapanır, katlanır ve sabit formlara sahip olabildiklerinden farklı ihtiyaçlara yanıt veriyorlar.


Metal Takımlar ile Şık ve Fonksiyonel Çözümler Bir Arada


Mutfak gibi temizlik süreçlerinin sık gerçekleştirilmesi gereken alanlarda kolay temizlenebilen materyaller öne çıkıyor. Metalden üretilmiş ya da metal kısımları çoğunlukta olan mutfak takımları bu özellikleri ile sıklıkla tercih ediliyor.


Metal malzeme modern ve rustik tasarımlara çok yakıştığı için estetik odaklı tercihlerde de öne çıkıyor. Hem şık hem de kullanışlı alternatifler üzerinde yoğunlaşmak isteyenler metal mutfak takımlarından yana tercih yaptıklarında yüksek memnuniyet yaşayabiliyor.


Plastik Mutfak Takımları: Zahmetsiz Şıklık ve Fonksiyonellik Bir Arada


Plastik mutfak takımları birçok avantaj sunuyor. Kolay taşınabilmeleri, dayanıklı ve uygun fiyatlı olmaları bu avantajlardan yalnızca bazıları. Üstelik bu takımların balkon gibi alanlarda da kullanılabilmesi tek bir seçimle çoklu ihtiyacın karşılanmasını sağlayabiliyor. Plastik masalar ve sandalyeler nemden etkilenmedikleri ve kolay bir şekilde temizlenebildikleri için konforlu bir deneyimi de garantiliyor. 


Farklı materyallerden üretilen ve mutfağınızı çok daha kullanışlı hâle getiren mutfak takımı modelleri Vivense’de sizi bekliyor. Geniş bir aralıkta sunulan mutfak masası fiyatları bütçenize en uygun tercihi yapmanızı sağlarken ihtiyaçlarınızı eksiksiz karşılamanız da mümkün oluyor. 


Onlarca Renk Seçeneği ve Uygun Fiyatlar


Adım attığınızda içinizi ferahlatan rengarenk mutfak masa sandalye takımı modelleri bir tık uzağınızda. Vivense farkıyla birbirinden şık ve kaliteli mutfak takımlarına ulaşabilir, mutfağınızı güzelleştirirken konforunuzu yükseltebilirsiniz.


Renkli mutfak masası ve renkli mutfak sandalyesi muazzam bir şıklık yaratıyor. Ailede geçirdiğiniz zamanları renklendiren mutfak takımları birçok farklı renk seçeneğine sahip; ceviz, kırmızı, pembe, turuncu, hardal, sarı, mavi ve yeşil gibi canlandırıcı etkiye sahip renkli mutfak masa sandalye takımı modelleri de siyah ve beyaz gibi klasik renklerde olanlar da beğeninize sunuluyor. 


Mutfak masası fiyatları birçok değişken doğrultusunda belirleniyor. Ham maddenin türü, tasarım, ölçüler, katlanma gibi fonksiyonların varlığı, sandalye türü ve adedi gibi kriterler doğrultusunda belirlenen mutfak masası takımı fiyatları her bütçeye uygun nitelikte olabiliyor. 


Uzun yıllar kullanabileceğiniz, şık ve fonksiyonel mutfak masa takımı modellerini incelerken sunum ve servis gereçleri modellerine de göz gezdirebilirsiniz. Şık ve özenle hazırlanmış sofraların sırrı olan sunum ve servis gereçleri ince zevkinizin bir yansıması olacak çeşitliliğe sahip. 


Mutfak Masa Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Mutfak masa takımı seçimi yapılırken öncelik alana uygun ölçü belirlenmesidir. Küçük mutfaklarda büyük ölçülere sahip takımlar hareket alanını belirgin ölçüde kısıtlayarak konforu azaltır. Seçim sırasında dikkate alınması gereken bir diğer önemli unsur ise tasarımdır. Mutfak dekorasyonunu tamamlayan ve estetik beklentileri karşılayan modeller keyifli bir kullanımın anahtarı olma niteliği taşır. Malzeme seçimi de son derece önemlidir. Takımların üretildiği materyalin dayanıklılığı, kalitesi ve kolay temizlenebilir nitelik taşıması dikkatle değerlendirilmelidir.


Mutfak Masası Hangi Malzemelerden Olmalı?


Mutfak masası üretiminde masif ahşap, plastik, MDF, suntalam ve cam gibi birçok farklı materyal kullanılabiliyor. Tüm bu materyaller şık ve fonksiyonel çözümler sunabiliyor. Kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda materyal seçimi yapıldığında verimli sonuçlar alınabiliyor. Şıklığı önceliklendirenler cam masalara, ahşabın sıcaklığını isteyenler ahşap modellere, uzun yıllar çizilmeyecek ürünleri tercih edenler ise kayın ağacı gibi dayanıklı malzemelere yönelebilirler.
Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.