FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Fiyat Aralığı
0 Ürün
Evinizin en temel parçalarından yemek odası takımının kuşkusuz tek tamamlayıcı parçası yemek takımları ve servis gereçleri. Vivense Living kategorisindeki sofra düzenleme eşyaları arasında zengin model seçeneğiyle göz kamaştıran ve farklı birçok stildeki seçenekleriyle ev alışverişinizi daha da keyifli hale getirebilirsiniz.
Vivense Living yemek takımı modelleri, piyasadaki Karaca yemek takımı, Bernardo yemek takımı, Pierre Cardin yemek takımı gibi ünlü markaların fiyatlarıyla kıyaslandığında son derece ulaşılabilir olması en çok tercih edilme sebeplerinden. Özelliklerinden bahsetmek gerekirse; kolay temizlenebilir, ısıya dayanıklı ve en son kalite malzemeden üretilmiştir. Yemeklerin sıcaklığını koruması ise bir diğer dikkat çeken özelliklerinden. Porselen, seramik ve cam olmak üzere size birçok farklı tipte seçenek sunan Vivense Living yemek takımları, üstün kalitesi ve yemek odası takımınızı tamamlayan özellikleriyle misafirlerinizin gözlerini kamaştıracak.
Modern, retro ve klasik tarzlarıyla her evin dekorasyonuyla uyum içinde olabilen yemek takımları sadece misafirlerini değil sizi de düşünerek tasarlandı ve günlük yemek takımları, kahvaltılıklar, pasta takımları gibi birden fazla alternatif sunarak evdeki yaşamınızı daha keyifli hale getiriyor. Yemek takımı alırken seçeceğiniz takımın ihtiyacınızı en iyi şekilde karşıladığından emin olmanız, doğru bir tercih yapmanız ve takımınızı uzun yıllar sıkılmadan kullanmanız açısından oldukça önemlidir. 6 kişilik yemek takımları ve 12 kişilik yemek takımları kaç parçadan oluşur diye merak ediyorsanız; 6 kişilik yemek takımları 24 ile 30 parçadan oluşurken, 12 kişilik yemek takımları da 85 ile 90 parça arasında üretilmektedir.
İhtiyacınıza bağlı olarak size uygun olabilecek parça sayısına karar verdikten sonra sıra, yemek takımının şekline karar vermeye gelir. Tasarımların her geçen gün daha fazla çeşitlendiği Vivense'de yuvarlak ve geleneksel takımların dışında, oval ve köşeli başta olmak üzere çok sayıda model ve ürün çeşitliliğine gidilmiştir. Bu aşamada, masanızın ve yemek odanızın hakim olduğu şekilleri göz önünde bulundurarak, en doğru yemek takımı seçimini yapabilirsiniz. Ortama göre yemek takımı seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken detaylar; yuvarlak hatlı aksesuar ve mobilyaların ağırlıklı olduğu bir ortamda oval ve dairesel takımlar daha uygun görünürken, keskin hatlı aksesuar ve mobilyaların olduğu ortamda köşeli bir yemek takımı çok daha uygun görünmekte ve yakışmaktadır.
Yemek takımının deseni ve rengi, yemek salonunun dekoruna ve rengine uygun olacak şekilde seçilmelidir. Peçeteler ve masa örtüsünde kullanılan renkler de sofranızın uyumlu bir görünüme sahip olmasını önemli ölçüde etkiler. Bu sebeple açık renkli takımların yanına koyu renkli takımlar daha ağır ve asil bir etki yaratırken, açık renkli desenler ise daha temiz bir etki yaratmaktadır. Avangart salonlarda köşeli ve koyu renk motifli takımlar daha uygun olurken, modern salonlarda ise daha yumuşak motif ve tonlardan oluşan, oval yemek takımları tercih edilmelidir. Özel bir yemekte ağırlanacak olan misafirler için ise, asil ve modern çizgilerden oluşan bir yemek takımının tercih edilmesi, sofraya daha şık bir görünüm katmaktadır.
Yemek takımları, 6 ve 12 kişilik olmak üzere 2 çeşitten oluşmaktadır. Çeyiz için tercih edilen yemek takımları ise genellikle 12 kişilik olan takımlardır. Takımların parça sayısı seçeceğiniz modele bağlı olarak farklılık gösterebilir. 82 ve 84 parça olan yemek takımları daha fazla tercih edilmektedir. Parça sayısında meydana gelen değişiklik ise modele göre bazı takımlarda salata kasesinin veya çay fincanı tabaklarının olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple porselen yemek takımı alırken parça sayısı hakkında detaylı bilgi almak daha doğru bir seçim yapabilmek adına faydalı olacaktır. Son yıllarda çeyiz için alınan eşyalar arasında ön plana çıkan bir diğer takım da kahvaltı setleridir. Kahvaltı sofralarını adeta görsel bir şölene çeviren kahvaltı seti modelleri çeyiz hazırlıklarında da oldukça önemli bir yere sahiptir. Uzun yıllar kulanacağınız bir yemek takımının renginin beyaz ile kırık beyaz tonları arasında olması sizin için elverişli olacaktır. Garanti belgesi olan yemek takımlarını tercih etmek ise çok daha avantajlı ve önemlidir. Ayrıca garanti belgesinin yanında alacağınız yemek takımının kırık parça temininin olup olmadığı, eğer varsa kaç yıl geçerli olduğu da mutlaka öğrenilmeli. Satın almak için tercih edilen yemek takımının sağlık teminatının olması ve bu teminatın sözde değil yazılı olarak garanti belgesinde yer alması önem arz ettiğinden bu konu da hassas olunmalı.
Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL