FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Malzeme
 • Yatak Ölçüsü
 • Ürün Tipleri
 • Ürün Özelliği
 • Ebatlar
 • Fiyat Aralığı
 • TL
149 Ürün
+6
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+7
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+10
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+10
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+5
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+10
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+7
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+7
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+9
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+7
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+9
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+4
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+8
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+7
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+5
Yatak Ölçüsü Seçenekleri
+9
Yatak Ölçüsü Seçenekleri

Kaliteli bir uyku için kişinin ihtiyaçlarına yanıt veren ve rahatlık beklentilerini karşılayan bir yatak, olmazsa olmazlardandır. Uyku esnasında iskelet ve omurga sistemini destekleyen yatak modelleri sayesinde vücuttaki ağrıların ve kaslardaki gerginliklerin azaltılması mümkündür. Kişinin rahat etmediği bir yatakta uyuması hayat kalitesini belirgin ölçüde düşürmenin yanı sıra sırt, bel ve boyun ağrılarının oluşumunu tetikleyebilmektedir.

Vücudu desteklerken vücut ısısının dengelenmesi gibi konforu yükselten fonksiyonlara sahip tek kişilik yatak ve çift kişilik yatak seçenekleri güne enerjik uyanmaya yardımcı olabilir. Son yıllarda 1.5 kişilik yatak çeşitleri de oldukça popülerdir. Tek yaşayan yetişkinlerin favori tercihlerinden olan 1,5 kişilik yatak modelleri uyku sırasında istenen hareket özgürlüğünü ve rahatlığını sunabilir.

Yatak odası takımları dışında yatak odası tekstili ürünlerini de uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz Vivense yatak çeşitliliği ile ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt veriyor. Yeni bir yatak alacaksanız siz de Vivense yatak modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Güne “Merhaba,” demenin en konforlu yolunu keşfetmeniz için visco, hybrid, pocket yay ve bonel yay gibi farklı teknolojilerle üretilen yatakların beğeninize sunulduğu Vivense.com adresinde depolama alanınızı genişletecek, kaliteli bazalar da sizleri bekliyor.

Tek Kişilik Rahatlık: Vivense'nin Özel Yatak Modelleri

Çocuklar ve yetişkinler tarafından sıklıkla tercih edilen tek kişilik yatak modelleri bireysel konfor arayışında olanların beklentilerini karşılıyor. Tek kişilik yatak ölçüleri geniş bir yelpazede sunulduğundan seçim sırasında kişinin boyunun da baza yatak ve/veya ranza yatak uygunluğunun da değerlendirilmesi gerekiyor. Tek kişilik yatak ölçüleri gibi yatakların üretildikleri materyaller ve sahip oldukları teknoloji de son derece çeşitli. Hangi teknolojinin hangi fonksiyona sahip olduğunun bilinmesi doğru seçimin yapılmasını kolaylaştırıyor.  

Pocket yaylı tek kişilik yataklar vücut ağırlığının en konforlu şekilde dağıtılmasını sağlayarak vücudu maksimum destekle buluşturuyor. Visco yataklar farklı uyku pozisyonlarında vücuda yük bindirmiyor ve ortopedik olmaları ile öne çıkıyor. Sert yüzeye sahip yataklarda rahat uyuyanlar için ise bonel yay sistemine sahip ürünlerin tercih edilmesi tavsiye ediliyor. 

Küçük alanlarda işlevsel tercihler olarak değerlendirilen tek kişilik yataklar arasından seçim yapmak için siz de Vivense’nin online alışveriş mağazasını ziyaret edebilirsiniz. Ebeveyn yatak odası ve/veya çocuk odası dekorasyonunu eksiksiz hâle getirecek gardırop ve dolap modellerini de bulabileceğiniz Vivense’de birbirinden farklı teknolojiler kullanılarak üretilen tek kişilik yatakları inceleyebilirsiniz.

1.5 Kişilik Konfor: Yüksek Kaliteli Vivense Yatak Seçenekleri

Ölçüleri bakımından tek ve çift kişilik yatakların arasında bulunan 1,5 kişilik yataklar, bireysel konforu yükselten seçenekler olarak değerlendiriliyor. Yetişkinler için tek kişilik yatakların küçük, çift kişilik yatakların ise büyük gelmesi sonucu ortaya çıkan ihtiyaç neticesinde çeşitlenen 1,5 kişilik yatak modelleri hem üretim teknolojisi hem de tasarım bakımından farklılaşabiliyor. 

Farklı beklentiler ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak üretilen 1,5 kişilik yatak çeşitleri arasından seçim yaparken ölçülerin dikkate alınması önemli. Farklı tasarımlara sahip yatak bazaları değişen ölçülerde sunulduğundan 1,5 kişilik yataklara uygun MDF, metal ve ahşap yatak bazası modellerine erişim sağlanabiliyor. 

Çift Kişilik Rahatlık: Şıklıkla Buluşan Vivense Yatak Modelleri

Sağlıklı, dinlendiren ve güne yüksek enerjiyle başlamayı kolaylaştıran çift kişilik yatak ve çift kişilik yatak baza modelleri Vivense’de bir tık uzağınızda. Orta, sert ve yumuşak gibi farklı sertlik deresine sahip olan çift kişilik yataklar arasında seçim yaparken üretim teknolojisinin ve malzemesinin değerlendirilmesi gerekiyor. Çift kişilik yatak ölçüleri geniş bir çeşitlilikle sunulduğundan sahip olunan ya da satın alınacak bazanın ve/veya karyolanın ebatlarına uygun alternatiflerin önceliklendirilmesi ise önemini koruyor.

Çiftlerin rahatlık beklentilerinin orta noktada buluşturulmasını sağlayan çift kişilik yatak modelleri arasından yapılan seçimler uzun süreli bir konfor sunuyor. Kaliteli üretim malzemeleri yatakların kullanım ömrünü uzatırken deformasyon ihtimalini azaltıyor. Böylece yatakların üretildiği teknolojinin faydaları uzun yıllar boyunca deneyimlenebiliyor.

Çift kişilik yatak seçimi sırasında yatağın konumlandırılacağı bazanın özellikleri belirleyici olabiliyor. Yatak ve baza eş zamanlı satın alınacağında yatak odasında ihtiyaç duyulan depolama alanına uygun seçimlerin yapılması öneriliyor. Böylelikle yatak odasında hedeflenen düzenli görünüme kavuşmak kolaylaşıyor. 

Ahşabın Sıcaklığı: Doğal Görünümlü Vivense Ahşap Yataklar

Yatak odası mobilyalarının üretildiği materyaller ortam ambiyansını şekillendiren bir etkiye sahip. Son yıllarda MDF, suntalam ve metal gibi üretim materyalleri popülerleşse de ahşabın sıcaklığının kendine has bir çekimi bulunuyor.

Doğal görünümü ile dekorasyona sıcaklık katan ahşap yatak dayanıklılığı ile uzun yıllar kullanılabiliyor. Ahşaptan üretilen karyola modelleri; ölçüleri, fonksiyonları ve renkleri bakımından farklılaşıyor. Bazalı ve bazasız olarak tasarlanabilen karyolaların seçimi sırasında depolama gereksinimleri önemli bir rol oynuyor.

Bazalı ahşap karyolalar, zeminlerinde bulunan geniş boş alanlar sayesinde uyku tekstili ürünlerini saklamak için ideal bir ortam sunuyor. Bazasız karyolalar ise yenilikçi tasarımları ile dekorasyonda şık ve modern bir etki sağlıyor. Ahşabın dekorasyondaki sıcaklığını eksiksiz yaşamak isteyenler ceviz, teak ve masif karyolalara yönelebiliyor. Yatak odalarının dekorasyonu doğrultusunda ahşap ve metalin bir arada kullanıldığı karyolalar göz alıcı seçimlere dönüşebiliyor. 

Pratik Çözümler: Fonksiyonel Vivense Bazalı Yataklar

Şık tasarımları ve fonksiyonellikleri ile yatak odalarının demirbaşına dönüşen bazalı yataklar Vivense’nin ürün çeşitliliği arasında bulabileceğiniz temel mobilyalardan. Ek depolama ihtiyacını estetik şekilde karşılayan bazalı yataklar tek ya da çift kişilik olarak üretilebiliyor.

Çocuk odalarında ya da yalnız yaşayan yetişkinlerin yatak odalarında kullanılan tek kişilik yatak baza modelleri uyku tekstili ürünleri, yazlık-kışlık kıyafetler ya da sıklıkla kullanılmayan eşyaların bazanın depolama alanında saklanmasına imkân sunuyor. Odaların düzenli görünmesine katkı sunan bazaların tasarımları farklılaştığından dekorasyon beklentilerine uygun ürünlerin seçilmesi kolaylaşıyor.

Çift kişilik yatak baza modelleri de oldukça zengin bir çeşitliliğe sahip. Modellerdeki farklılaşmanın ardında tasarım, renk ve malzeme gibi unsurlar bulunuyor. Yatak bazası başlıklı ya da başlıksız olarak satışa sunulabildiği gibi ebat noktasında da beklentilere yanıt veriyor. 

Ortopedik Yatak Özellikleri

Kesintisiz ve konforlu uyku arayışında olanların yolları sıklıkla ortopedik yatak çeşitleri ile kesişiyor. Tek kişilik ya da çift kişilik olarak tasarlanan ortopedik yatakların gelişmiş özellikleri şöyle sıralanabiliyor:

 • Uyku esnasında vücut ağırlığının dengeli bir şekilde dağılmasını sağlar.
 • Vücudu destekleyerek omurga hizasının ideal açıda kalmasına yardımcı olur. 
 • Omurganın pozisyonu doğru tutulabildiğinden dolaşım sistemini rahatlatır.
 • Uyku esnasında sırt ve bel gibi lokal ağrıların sıklıkla oluştuğu vücut bölgelerinde baskı oluşmasını engeller.

Ortopedik yatakların sunduğu tüm avantajlardan eksiksiz yararlanabilmek adına ortopedik yatak satın alırken dikkatli olunması önem arz ediyor. Kişinin boyu, kilosu, en çok rahat etmesini sağlayan malzeme ve yatağın sertlik derecesi gibi önemli değişkenler doğrultusunda seçilen ortopedik yataklar konforlu bir uyku ile buluşulmasını sağlıyor.

Yatak Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yatak ölçüsü alınırken yatağın genişliğinin, uzunluğunun ve yüksekliğinin ölçümlenmesi gerekir. Yatakların sahip olduğu ölçüler üretici marka tarafından net bir şekilde belirtilir. Ancak mevcutta bir bazası ya da karyolası olan kişilerin yatak ihtiyacı ortaya çıktığında baza ve karyolanın ölçülerine uygun seçim yapılması önem kazanır.

Vivense’de birbirinden konforlu yataklar ve yatak odası dekorasyonunu güzelleştirecek bazalar sizleri bekliyor. Yuvarlak yatak, açılır kapanır yatak ve katlanabilir yatak gibi farklı gereksinimler özelinde tasarlanan ürün gruplarına da rahatlıkla ulaşabileceğiniz Vivense’de avantajlı tekliflerle buluşabilirsiniz.

Uyku kalitenizi destekleyecek yataklar dışında yastıklar, yorganlar, yatak odası tekstili ürünleri ve daha nicesi için siz de Vivense’nin fırsatlar barındıran online alışveriş sitesini hemen ziyaret ederek, konforunuza yatırım yapabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.