POPÜLER SORULAR

Kredi/banka kartı ile ödeme;
Kredi kartı ve banka kartı ile hem Vivense.com üzerinden hem de showrooma gelerek sipariş oluşturabilirsin. Dilersen 0850 480 2535 numaralı telefondan da müşteri hizmetlerimizi arayarak ödeme işlemini tamamlayabilirsin.

Havale/EFT ile ödeme;
Havale ile hem Vivense.com üzerinden hem de showrooma gelerek sipariş oluşturabilirsin. Yapılan havale en fazla 2 iş günü içinde onaylanır ve siparişin işleme alınır.

Ürünü hazırlamaya başlamak için öncelikle ödeme işlemini tamamlamana ve bilgilerini bizimle paylaşmana ihtiyacımız var. Eğer ödemeni internet bankacılığı üzerinden yapıyorsan siparişinin onaylanması için havale sırasında açıklama kısmına siparişte bulunan müşteri ismini yazmanı önemle rica ederiz. Siparişini, ödemeyi takip eden 2 iş günü içinde onaylayacak ve e-posta ile gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Eğer ATM aracılığıyla ödeme yapıyorsan; siparişinin onaylanması için, ödemeyi gerçekleştirdikten sonra siparişte bulunan müşteri ismini, havalenin yapıldığı bankanın adını ve ödeme tutarını info@vivense.com adresimize göndermeni rica ederiz.

Havale işlemini yapabileceğin hesap numaralarımızı aşağıdaki tabloda görebilirsin.

Nakit ödeme;
Nakit ödeme yapmak istersen showrooma gelerek sipariş oluşturabilirsin. Nakit ödemeler maksimum 2 iş günü içinde onaylanarak işleme alınır. Sipariş tamamlandıktan sonra ödeme işlemini gerçekleştirdiğine dair makbuz verilir.

Kapıda ödeme;
Güvenli ödeme sistemine uygun olmadığı için kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmuyor. Nakit ödeme yapmak istersen showrooma gelerek sipariş oluşturabilirsin.

Parçalı ödeme;
Alışveriş tutarının bir kısmını nakit, bir kısmını kartla yapabilirsin. Bunun için 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizi arayabilir ya da showrooma gelerek işlemi tamamlayabilirsin.

PTT’den ödeme;
PTT’den hesap numaralarımıza kolayca ödeme yapabilirsin.

Hesap numaralarımıza aşağıdaki tablodan ulaşabilirsin:
Alıcı kısmına yazılması gereken şirket ünvanımız: Vivense Teknoloji Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.


BANKA ADI IBAN NUMARASI
Garanti TR140006200034200006294544
Yapı Kredi TR700006701000000042993409
TEB TR020003200000000049805893
Akbank TR820004600167888000080718
İş Bankası TR470006400000110511883683

Almak istediğin ürünün sayfasında ‘Bu ürünün kurulumu profesyonel ekiplerimiz tarafından tamamen ücretsiz olarak yapılır’ ifadesi varsa, kurulum hizmeti uzman ekibimiz tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

Ürün sayfasında 'Ürünü demonte olarak teslim ediyoruz’ ifadesi varsa ücretsiz kurulum hizmeti sağlayamıyoruz. Kurulumunu kolayca yapabilmen için ihtiyacın olan tüm parçaları, kurulum şemasıyla birlikte gönderiyoruz. Sana sadece ürünü keyifle kurma işlemi kalıyor. Eğer ekstra kurulum hizmeti satın almak istersen kurulum hizmeti sayfamızı ziyaret edebilir veya 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizi arayabilirsin.

Senin için bir de indirimli kurulum hizmetimiz var! Eğer sepetinde 1 adet ücretsiz kurulumlu ürün bulunuyorsa, diğer ürünlerin kurulum ücreti her bir ürün için sadece 99 TL. Bu kurala uyan bir siparişin varsa sepetine otomatik eklenen kurulum hizmetini görebilir, eğer bu hizmeti satın almak istemezsen sepetinden çıkarabilirsin.

Siparişini verdiğin ürünü, sana söz verdiğimiz süre içinde gönderebilmek için aynı gün ya da ertesi gün hazırlamaya başlıyoruz. Bu nedenle eğer üründen vazgeçersen, sipariş verdiğin tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde info@vivense.com adresine e-posta göndererek siparişi ücretsiz olarak değiştirebilir ya da iptal edebilirsin.

3 gün süre dolduysa ya da siparişin hazırlanıp sevkiyata verildiyse, artık iade süreci başlar ve 3 günün sonunda yapılan iptal talebinde belirttiğimiz kurallar geçerlidir: Kurulumu yapılmış ya da özelleştirilmiş ürünlerde toplam tutarın %25'i özelleştirme/demontaj bedeli olarak alınır; eğer üründe herhangi bir özelleştirme yoksa teslimat ücreti geri ödenmez ve ürünü geri alabilmemiz için toplam tutarın %5'i hizmet bedeli olarak alınır.

Ürünün üretim ve teslimat sürecini sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte bulunan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayarak ‘Siparişlerim’ kısmından rahatlıkla görebilirsin.

Kargo ile yapılan teslimatlarda;
Sipariş verdiğin ürünleri kolayca takip edebilmen için; ürün yola çıktığında, sipariş verirken belirttiğin e-posta adresine ve telefonuna anlaşmalı olduğumuz kargo şirketinin ismi ve kargo takip numarası iletilir.

Nakliye ile yapılan teslimatlarda;
Sipariş verdiğin ürünler gönderime hazır olduğunda müşteri hizmetlerimiz seninle iletişime geçer ve sana iki farklı hafta seçeneği sunar. Sen uygun olan haftayı seçtikten sonra, ekibimiz teslimat tarihini planlar ve teslimattan 1 gün önce de seni arayarak bilgi verir.

Teslimat türü aldığın ürüne göre değişiyor. Teslimat detaylarında ürünün nakliye mi yoksa kargoyla mı geleceğini belirtiyoruz. Ürün sayfasında nakliye ile gönderilen ürünler için ‘Nakliyeli Teslimat’, kargo ile gönderilen ürünler için ‘Kargoyla Teslimat' yazıyoruz.

Nakliye ile gönderilen ürünler gönderime hazır olduğunda, müşteri hizmetlerimiz seninle iletişime geçerek teslimat için sana iki farklı hafta seçeneği sunuyor. Sen uygun olan haftayı seçtikten sonra da teslimat tarihini planlıyor. Yol durumu, hava şartları gibi nedenlerden ötürü teslimat için tam gün bilgisi veremiyoruz; ama yola çıkmadan 1 gün önce seni arayarak bilgi veriyoruz.

Nakliye ile yapılan teslimatlarda;
• Nakliye ekibi ürünü evinin odasına kadar çıkartacaktır. Aksi bir durumla karşılaşman halinde hemen 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizi arayarak ürünün evine çıkartılması konusunda destek alabilirsin. 
• Nakliye ekibi senden ekstra ücret talep edemez. Böyle bir durumla karşılaşırsan 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimize ulaşarak destek alabilirsin.
• Nakliye ekibimiz randevu alarak teslimatı gerçekleştirdiği için, kararlaştırılan günde adreste ürünü teslim alacak bir kişinin mutlaka bulunması gerekir.
• Siparişin teslim edildiği sırada ekibimizin sana verdiği ‘Teslimat Formu’nu tam ve doğru bir şekilde doldurman gerekir. Ürün kurulduktan sonra ürünle ilgili herhangi bir problem fark edilirse, teslimat ekibimiz anında çözüm kaydı oluşturur ve çözüm sürecini başlatır. Eğer ürün kurulup teslimat ekibimiz gittikten sonra bir problem olduğunu fark edersen, üründe yaşanan problemi fotoğrafıyla birlikte info@vivense.com adresine e-posta olarak gönderebilirsin.

Kargo ile yapılan teslimatlarda;
• Yasa gereği hacmi 30 desi ve üzeri olan paketler bina kapısında teslim edilir, evinin bulunduğu kata çıkartılmaz. Örneğin küçük boy bir zigon sehpa daire katına kadar çıkartılırken, büyük boy gardırop teslimatı bina önüne yapılabilir. 
• İlk teslimat aşamasında eğer kargo şirketi teslimat için seni şubeye çağırırsa, 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimize ulaşarak ya da info@vivense.com adresine e-posta atarak gönderinin bina önüne getirilmesi konusunda destek alabilirsin.
• Paketlerimiz bir kez dağıtıma çıkar. Verilen adreste kimseye ulaşılamaması durumunda siparişi teslim alabilmen için ürünün 3 gün boyunca sana en yakın kargo şubesinde bekletilir. Böyle bir durumda paketini şubeye giderek kolayca teslim alabilirsin. Siparişinin bulunduğu şubeyi sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte bulunan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayarak ‘Siparişlerim’ kısmından görebilirsin.
• Ürünü teslim almadan önce mutlaka ürün paketinin hasar kontrolünü yapmanı öneririz. Ürün paketinde veya üründe herhangi bir hasar bulunması durumunda kargo görevlisine ‘Hasar Tespit Tutanağı’ tutturarak ürünü teslim almamanı ve 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmeni rica ederiz.

Herhangi bir sebepten dolayı işler yolunda gitmedi mi? Sorun değil, biz hep buradayız. Eğer ürünle ilgili memnun olmadığın bir durum varsa, senin için çözüm süreci hemen başlatılır ve sorun hızlıca çözülür! Olur da 30 günün sonunda sorun giderilemezse, istediğin takdirde ürün ücretsiz olarak iade alınır.

Üründe hata olmadığı halde ürünü değiştirmeye veya iade etmeye karar verirsen, ürünü teslim aldığın tarihten itibaren 14 gün içinde talebin gerçekleştirilir. Fakat bazı koşullarımız var: Kurulumu yapılmış ya da özelleştirilmiş ürünlerde toplam tutarın %25'i özelleştirme/demontaj bedeli olarak alınır; eğer üründe herhangi bir özelleştirme yoksa kargo ücreti geri ödenmez ve geri alabilmemiz için toplam tutarın %5’i kadar iade hizmet bedeli alınır.

Ürünün değişim ve iadesi için; öncelikle ürünün kesinlikle kullanılmaması ve yıpranmaması, eğer küçük ev aletleri gibi elektrikli ürün grubundaysa koruma bandının açılmaması ve yatak, yastık gibi yapısı gereği kişiye özel ürünler olmaması gerek! Çünkü hijyenik sebeplerden dolayı bu ürünlerin iadesi sağlanamaz.

Belirttiğimiz şartlara uygun olan ürünü değiştirmek ya da iade etmek için; 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizi arayarak ya da info@vivense.com ’a e-posta göndererek değişim/iade talebini bildirmen gerekiyor. Geri gönderim yapabilmen için sana vereceğimiz kodla birlikte ürünü ‘7 gün içinde’ tarafımıza göndermelisin. Kargoyla geri gönderilen ürünün değişim/iade talebi ürün tarafımıza ulaştıktan sonra hemen başlatılır. 7 günü geçen durumlarda yeniden iade kargo kodu alman gerekir.

Değişim ve iade sürecinde önemli bir ricamız var: Ürünü mutlaka orijinal paketiyle, anlaşmalı olduğumuz kargo şirketine ‘7 gün içinde’ teslim etmelisin. Başka bir kargo şirketi ile geri gönderim kabul edilmez, kurulumu yapılmış ya da isteklerin doğrultusunda sana özel olarak üretilen ve belirttiğimiz süre içinde kargolanmayan ürünlerin iadesi gerçekleştirilmez.

* 14 günün sonunda gelen iade talepleri garanti süreci içinde değerlendirilir.
* Outlet ve teşhir ürünlerinde iade ve değişim yapılmaz.
* Hediye çeki ile alınan ürünlerin iadesinde aynı limitte hediye çeki yeniden oluşturulur.

Herhangi bir sebepten dolayı işler yolunda gitmedi mi? Sorun değil, biz hep buradayız. Eğer ürünle ilgili memnun olmadığın bir durum varsa, senin için çözüm süreci hemen başlatılır ve sorun hızlıca çözülür! Olur da 30 günün sonunda sorun giderilemezse, istediğin takdirde ürün ücretsiz olarak iade alınır.

Üründe hata olmadığı halde değiştirmeye veya iade etmeye karar verirsen, ürünü teslim aldığın tarihten itibaren 14 gün içinde talebin gerçekleştirilir. Fakat bazı koşullarımız var: Kurulumu yapılmış ya da özelleştirilmiş ürünlerde toplam tutarın %25'i özelleştirme/demontaj bedeli olarak alınır; eğer üründe herhangi bir özelleştirme yoksa teslimat ücreti geri ödenmez ve ürünü geri alabilmemiz için toplam tutarın %5’i kadar iade hizmet bedeli alınır.

Nakliyeli ürünleri kendi teslimat ekibimiz iade alır. Ekibimizle kararlaştırılan günde iade işlemi için teslimat planlanır. Eğer nakliye ile teslim edilen ürünlerin arasında zigon sehpa, halı, aydınlatma gibi teslimat türü ‘Kargoyla Teslimat’ olan herhangi bir ürün varsa, iade veya değişim sürecinde ürün kargoyla gönderilmelidir.

* 14 günün sonunda gelen iade talepleri garanti süreci içinde değerlendirilir.
* Outlet ve teşhir ürünlerinde iade ve değişim yapılmaz.
* Hediye çeki ile alınan ürünlerin iadesinde aynı limitte hediye çeki yeniden oluşturulur.

ÖDEME SÜRECİ

Kredi/banka kartı ile ödeme;
Kredi kartı ve banka kartı ile hem Vivense.com üzerinden hem de showrooma gelerek sipariş oluşturabilirsin. Dilersen 0850 480 2535 numaralı telefondan da müşteri hizmetlerimizi arayarak ödeme işlemini tamamlayabilirsin.

Havale/EFT ile ödeme;
Havale ile hem Vivense.com üzerinden hem de showrooma gelerek sipariş oluşturabilirsin. Yapılan havale en fazla 2 iş günü içinde onaylanır ve siparişin işleme alınır.

Ürünü hazırlamaya başlamak için öncelikle ödeme işlemini tamamlamana ve bilgilerini bizimle paylaşmana ihtiyacımız var. Eğer ödemeni internet bankacılığı üzerinden yapıyorsan siparişinin onaylanması için havale sırasında açıklama kısmına siparişte bulunan müşteri ismini yazmanı önemle rica ederiz. Siparişini, ödemeyi takip eden 2 iş günü içinde onaylayacak ve e-posta ile gerekli bilgilendirmeyi yapacağız. Eğer ATM aracılığıyla ödeme yapıyorsan; siparişinin onaylanması için, ödemeyi gerçekleştirdikten sonra siparişte bulunan müşteri ismini, havalenin yapıldığı bankanın adını ve ödeme tutarını info@vivense.com adresimize göndermeni rica ederiz.

Havale işlemini yapabileceğin hesap numaralarımızı aşağıdaki tabloda görebilirsin.

Nakit ödeme;
Nakit ödeme yapmak istersen showrooma gelerek sipariş oluşturabilirsin. Nakit ödemeler maksimum 2 iş günü içinde onaylanarak işleme alınır. Sipariş tamamlandıktan sonra ödeme işlemini gerçekleştirdiğine dair makbuz verilir.

Kapıda ödeme;
Güvenli ödeme sistemine uygun olmadığı için kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmuyor. Nakit ödeme yapmak istersen showrooma gelerek sipariş oluşturabilirsin.

Parçalı ödeme;
Alışveriş tutarının bir kısmını nakit, bir kısmını kartla yapabilirsin. Bunun için 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizi arayabilir ya da showrooma gelerek işlemi tamamlayabilirsin.

PTT’den ödeme;
PTT’den hesap numaralarımıza kolayca ödeme yapabilirsin.

Hesap numaralarımıza aşağıdaki tablodan ulaşabilirsin:
Alıcı kısmına yazılması gereken şirket ünvanımız: Vivense Teknoloji Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.


BANKA ADI IBAN NUMARASI
Garanti TR140006200034200006294544
Yapı Kredi TR700006701000000042993409
TEB TR020003200000000049805893
Akbank TR820004600167888000080718
İş Bankası TR470006400000110511883683

Bonus, World, Maximum, Axess, Paraf, Card Finans ve Advantage kredi kartları ile 3, 6, 9 ve 12 taksitle ödeme yapabilirsin.

Güvenli ödeme sistemimizin altyapısı Türkiye’nin önde gelen ödeme sistemleri firması Iyzico tarafından sağlanıyor. SSL sertifikalı sistemin altyapısında kart verileri kodlanarak otomatik olarak bankaya yönlendiriliyor. Sana ait bu bilgiler Vivense tarafından görüntülenemiyor ve saklanamıyor.

İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan ödemelerde, kart sahibinin kart güvenliğini sağlamak amacıyla bankalar firmalarla birlikte ortak bir çalışma yaparak 3D Secure hizmeti sağlıyor. 3D Secure ile yapılan ödemelerde banka ve kullanıcı ekranında, banka tarafından sunulan özel bir 3D işlem ekranı açılır ve alışveriş yapılan kredi kartı sahibinin cep telefonuna SMS ile onay kodu gönderilir veya kart sahibi dışında kimsenin bilmediği özel bilgiler istenir. Bu şekilde yapılan ödeme işlemlerinde, herhangi olumsuz bir durumda banka tüm sorumluluğu üzerine alır.

TESLİMAT DETAYLARI

Şimdiye kadar tüm Türkiye’de 250.000’den fazla eve ulaştık! Aldığımız her siparişi en kısa sürede hazırlıyor ve güvenle evine getiriyoruz.

Ürünün üretim ve teslimat sürecini sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte bulunan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayarak ‘Siparişlerim’ kısmından rahatlıkla görebilirsin.

Kargo ile yapılan teslimatlarda;
Sipariş verdiğin ürünleri kolayca takip edebilmen için; ürün yola çıktığında, sipariş verirken belirttiğin e-posta adresine ve telefonuna anlaşmalı olduğumuz kargo şirketinin ismi ve kargo takip numarası iletilir.

Nakliye ile yapılan teslimatlarda;
Sipariş verdiğin ürünler gönderime hazır olduğunda müşteri hizmetlerimiz seninle iletişime geçer ve sana iki farklı hafta seçeneği sunar. Sen uygun olan haftayı seçtikten sonra, ekibimiz teslimat tarihini planlar ve teslimattan 1 gün önce de seni arayarak bilgi verir.

200 TL altındaki sepetlerde teslimat ücreti 10 TL ’ dir.

200 TL ve 5.000 TL arasındaki sepetlerin %5’i teslimat ücreti olarak sipariş tutarına eklenir.

5.000 TL ve 10.000 TL arasındaki sepetlerde teslimat ücreti 250 TL ’ dir.

10.000 TL ve üzeri sepetlerde teslimat ücretsizdir.

Teslimat türü aldığın ürüne göre değişiyor. Teslimat detaylarında ürünün nakliye mi yoksa kargoyla mı geleceğini belirtiyoruz. Ürün sayfasında nakliye ile gönderilen ürünler için ‘Nakliyeli Teslimat’, kargo ile gönderilen ürünler için ‘Kargoyla Teslimat' yazıyoruz.

Nakliye ile gönderilen ürünler gönderime hazır olduğunda, müşteri hizmetlerimiz seninle iletişime geçerek teslimat için sana iki farklı hafta seçeneği sunuyor. Sen uygun olan haftayı seçtikten sonra da teslimat tarihini planlıyor. Yol durumu, hava şartları gibi nedenlerden ötürü teslimat için tam gün bilgisi veremiyoruz; ama yola çıkmadan 1 gün önce seni arayarak bilgi veriyoruz.

Nakliye ile yapılan teslimatlarda;
• Nakliye ekibi ürünü evinin odasına kadar çıkartacaktır. Aksi bir durumla karşılaşman halinde hemen 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizi arayarak ürünün evine çıkartılması konusunda destek alabilirsin. 
• Nakliye ekibi senden ekstra ücret talep edemez. Böyle bir durumla karşılaşırsan 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimize ulaşarak destek alabilirsin.
• Nakliye ekibimiz randevu alarak teslimatı gerçekleştirdiği için, kararlaştırılan günde adreste ürünü teslim alacak bir kişinin mutlaka bulunması gerekir.
• Siparişin teslim edildiği sırada ekibimizin sana verdiği ‘Teslimat Formu’nu tam ve doğru bir şekilde doldurman gerekir. Ürün kurulduktan sonra ürünle ilgili herhangi bir problem fark edilirse, teslimat ekibimiz anında çözüm kaydı oluşturur ve çözüm sürecini başlatır. Eğer ürün kurulup teslimat ekibimiz gittikten sonra bir problem olduğunu fark edersen, üründe yaşanan problemi fotoğrafıyla birlikte info@vivense.com adresine e-posta olarak gönderebilirsin.

Kargo ile yapılan teslimatlarda;
• Yasa gereği hacmi 30 desi ve üzeri olan paketler bina kapısında teslim edilir, evinin bulunduğu kata çıkartılmaz. Örneğin küçük boy bir zigon sehpa daire katına kadar çıkartılırken, büyük boy gardırop teslimatı bina önüne yapılabilir. 
• İlk teslimat aşamasında eğer kargo şirketi teslimat için seni şubeye çağırırsa, 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimize ulaşarak ya da info@vivense.com adresine e-posta atarak gönderinin bina önüne getirilmesi konusunda destek alabilirsin.
• Paketlerimiz bir kez dağıtıma çıkar. Verilen adreste kimseye ulaşılamaması durumunda siparişi teslim alabilmen için ürünün 3 gün boyunca sana en yakın kargo şubesinde bekletilir. Böyle bir durumda paketini şubeye giderek kolayca teslim alabilirsin. Siparişinin bulunduğu şubeyi sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte bulunan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayarak ‘Siparişlerim’ kısmından görebilirsin.
• Ürünü teslim almadan önce mutlaka ürün paketinin hasar kontrolünü yapmanı öneririz. Ürün paketinde veya üründe herhangi bir hasar bulunması durumunda kargo görevlisine ‘Hasar Tespit Tutanağı’ tutturarak ürünü teslim almamanı ve 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle iletişime geçmeni rica ederiz.

Ürünlerimiz sipariş verildikten sonra hazırlanmaya başlıyor. Sen siparişini verdiğin andan itibaren ürünle ilgili tüm süreci yakından takip ediyoruz. Fakat nadiren üretime ya da teslimata bağlı nedenlerden dolayı gecikme yaşanabilir. Son teslimat tarihinde ürün yola çıkmadıysa info@vivense.com’a e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsin. Aynı zamanda ürünün üretim ve teslimat sürecini de sitemizde üye girişi yaptıktan sonra, sağ üstte bulunan Hesabım bölümüne tıklayarak ‘Siparişlerim’ kısmından rahatlıkla görebilirsin.

* Kargoyla gönderilen ürünlerin tedariğinde bir aksaklık yaşanması durumunda, seni daha fazla bekletmemek için siparişin otomatik olarak ücretsiz iptal edilir.

Ürünlerin hepsinin toplu olarak gönderilmesi siparişindeki ürünlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak istersen, sana en yakın showrooma gelerek veya 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizle iletişime geçerek sana özel teslimat imkanlarını öğrenebilirsin.

KURULUM

Binlerce ürünümüzün pek çoğunu senin için ücretsiz kuruyoruz. Sadece montajı kolay, küçük ürünlerde kurulumu sana bırakıyoruz.

Almak istediğin ürünün sayfasında ‘Bu ürünün kurulumu profesyonel ekiplerimiz tarafından tamamen ücretsiz olarak yapılır’ ifadesi varsa, kurulum hizmeti uzman ekibimiz tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

Ürün sayfasında 'Ürünü demonte olarak teslim ediyoruz’ ifadesi varsa ücretsiz kurulum hizmeti sağlayamıyoruz. Kurulumunu kolayca yapabilmen için ihtiyacın olan tüm parçaları, kurulum şemasıyla birlikte gönderiyoruz. Sana sadece ürünü keyifle kurma işlemi kalıyor. Eğer ekstra kurulum hizmeti satın almak istersen kurulum hizmeti sayfamızı ziyaret edebilir veya 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizi arayabilirsin.

Senin için bir de indirimli kurulum hizmetimiz var! Eğer sepetinde 1 adet ücretsiz kurulumlu ürün bulunuyorsa, diğer ürünlerin kurulum ücreti her bir ürün için sadece 99 TL. Bu kurala uyan bir siparişin varsa sepetine otomatik eklenen kurulum hizmetini görebilir, eğer bu hizmeti satın almak istemezsen sepetinden çıkarabilirsin.

SATIŞ SONRASI DESTEK

Vivense’den aldığın tüm mobilya, aydınlatma ve halıları gönül rahatlığıyla kullanman için 2 yıl garanti sunuyoruz. Olur da bir şeyler yolunda gitmezse, çözüm için biz hep buradayız!

Siparişini verdiğin ürünü, sana söz verdiğimiz süre içinde gönderebilmek için aynı gün ya da ertesi gün hazırlamaya başlıyoruz. Bu nedenle eğer üründen vazgeçersen, sipariş verdiğin tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde info@vivense.com adresine e-posta göndererek siparişi ücretsiz olarak değiştirebilir ya da iptal edebilirsin.

3 gün süre dolduysa ya da siparişin hazırlanıp sevkiyata verildiyse, artık iade süreci başlar ve 3 günün sonunda yapılan iptal talebinde belirttiğimiz kurallar geçerlidir: Kurulumu yapılmış ya da özelleştirilmiş ürünlerde toplam tutarın %25'i özelleştirme/demontaj bedeli olarak alınır; eğer üründe herhangi bir özelleştirme yoksa teslimat ücreti geri ödenmez ve ürünü geri alabilmemiz için toplam tutarın %5'i hizmet bedeli olarak alınır.

İptal şartlarına uyan siparişlerde, iptal talebinde bulunduğun andan itibaren 7 iş günü içinde ücret iaden için talimat geçilir. İade edilen tutarın kartına yansıma süresi bankaya bağlı olarak değişebilir. Eğer ödemeyi nakit ya da havale ile gerçekleştirdiysen, ücret iadeni yapabilmemiz için hesap bilgilerini info@vivense.com’a göndermeni rica ederiz.

Taksitli ödemeler ekstreye “-”olarak yansımaya devam eder, fakat her ay banka tarafından “+” olarak ilgili taksit tutarı da ekstre yansıdığı için taksit ödemesini yapmamış olursun. Taksitli alışverişlerin iadesinde yalnızca işlemsel bir yansıma olur, kredi kartının limitinde veya ödemende herhangi bir değişiklik olmaz.

Eğer alışverişini herhangi bir kampanyadan faydalanarak yaptıysan, iptal durumlarında kampanya alt limiti dikkate alınır. Ürünün iptal edilmesi halinde, kalan sipariş tutarı alt limiti karşılamıyorsa geçerli kampanya devre dışı kalır ve ücret iadesi kalan tutara göre yapılır. Örneğin; sepetinde 3.000 TL ve 2.000 TL tutarlarında 2 ürün var ve kampanya ‘5.000 TL ve üzeri alışverişlerde 1.000 TL indirim’ şeklinde. Bu durumda sen de toplam 5.000 TL değerindeki siparişinde 1.000 TL indirim kampanyasından yararlanmış oldun. Eğer bu siparişteki 2.000 TL tutarındaki ürünü iptal etmek istersen; artık 1.000 TL kampanyasından çıkmış olursun. Kalan tutar için tanımlı herhangi bir kampanyamız varsa ondan yararlanabilirsin; başka bir kampanya bulunmuyorsa siparişin 3.000 TL olarak dikkate alınır ve ücret iaden bu koşullar kapsamında yapılır.

Herhangi bir sebepten dolayı işler yolunda gitmedi mi? Sorun değil, biz hep buradayız. Eğer ürünle ilgili memnun olmadığın bir durum varsa, senin için çözüm süreci hemen başlatılır ve sorun hızlıca çözülür! Olur da 30 günün sonunda sorun giderilemezse, istediğin takdirde ürün ücretsiz olarak iade alınır.

Üründe hata olmadığı halde değiştirmeye veya iade etmeye karar verirsen, ürünü teslim aldığın tarihten itibaren 14 gün içinde talebin gerçekleştirilir. Fakat bazı koşullarımız var: Kurulumu yapılmış ya da özelleştirilmiş ürünlerde toplam tutarın %25'i özelleştirme/demontaj bedeli olarak alınır; eğer üründe herhangi bir özelleştirme yoksa teslimat ücreti geri ödenmez ve ürünü geri alabilmemiz için toplam tutarın %5’i kadar iade hizmet bedeli alınır.

Nakliyeli ürünleri kendi teslimat ekibimiz iade alır. Ekibimizle kararlaştırılan günde iade işlemi için teslimat planlanır. Eğer nakliye ile teslim edilen ürünlerin arasında zigon sehpa, halı, aydınlatma gibi teslimat türü ‘Kargoyla Teslimat’ olan herhangi bir ürün varsa, iade veya değişim sürecinde ürün kargoyla gönderilmelidir.

* 14 günün sonunda gelen iade talepleri garanti süreci içinde değerlendirilir.
* Outlet ve teşhir ürünlerinde iade ve değişim yapılmaz.
* Hediye çeki ile alınan ürünlerin iadesinde aynı limitte hediye çeki yeniden oluşturulur.

Herhangi bir sebepten dolayı işler yolunda gitmedi mi? Sorun değil, biz hep buradayız. Eğer ürünle ilgili memnun olmadığın bir durum varsa, senin için çözüm süreci hemen başlatılır ve sorun hızlıca çözülür! Olur da 30 günün sonunda sorun giderilemezse, istediğin takdirde ürün ücretsiz olarak iade alınır.

Üründe hata olmadığı halde ürünü değiştirmeye veya iade etmeye karar verirsen, ürünü teslim aldığın tarihten itibaren 14 gün içinde talebin gerçekleştirilir. Fakat bazı koşullarımız var: Kurulumu yapılmış ya da özelleştirilmiş ürünlerde toplam tutarın %25'i özelleştirme/demontaj bedeli olarak alınır; eğer üründe herhangi bir özelleştirme yoksa kargo ücreti geri ödenmez ve geri alabilmemiz için toplam tutarın %5’i kadar iade hizmet bedeli alınır.

Ürünün değişim ve iadesi için; öncelikle ürünün kesinlikle kullanılmaması ve yıpranmaması, eğer küçük ev aletleri gibi elektrikli ürün grubundaysa koruma bandının açılmaması ve yatak, yastık gibi yapısı gereği kişiye özel ürünler olmaması gerek! Çünkü hijyenik sebeplerden dolayı bu ürünlerin iadesi sağlanamaz.

Belirttiğimiz şartlara uygun olan ürünü değiştirmek ya da iade etmek için; 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizi arayarak ya da info@vivense.com ’a e-posta göndererek değişim/iade talebini bildirmen gerekiyor. Geri gönderim yapabilmen için sana vereceğimiz kodla birlikte ürünü ‘7 gün içinde’ tarafımıza göndermelisin. Kargoyla geri gönderilen ürünün değişim/iade talebi ürün tarafımıza ulaştıktan sonra hemen başlatılır. 7 günü geçen durumlarda yeniden iade kargo kodu alman gerekir.

Değişim ve iade sürecinde önemli bir ricamız var: Ürünü mutlaka orijinal paketiyle, anlaşmalı olduğumuz kargo şirketine ‘7 gün içinde’ teslim etmelisin. Başka bir kargo şirketi ile geri gönderim kabul edilmez, kurulumu yapılmış ya da isteklerin doğrultusunda sana özel olarak üretilen ve belirttiğimiz süre içinde kargolanmayan ürünlerin iadesi gerçekleştirilmez.

* 14 günün sonunda gelen iade talepleri garanti süreci içinde değerlendirilir.
* Outlet ve teşhir ürünlerinde iade ve değişim yapılmaz.
* Hediye çeki ile alınan ürünlerin iadesinde aynı limitte hediye çeki yeniden oluşturulur.

Ürünle ilgili problem yaşarsan, sorunun fotoğrafını çekerek sipariş numarasıyla birlikte info@vivense.com adresine e-posta olarak göndermen yeterli. Müşteri hizmetlerimiz en geç 24 saat içinde sana dönüş yapar ve garanti kapsamındaki durumlarda satış sonrası destek talebini oluşturur. Ardından ekibimiz hemen konu üzerinde çalışmaya başlar ve 30 günlük çözüm sürecini başlatır. 

Eğer sorunun çözümü ayak, kumaş, kulp, gardırop kapağı, masa üst tablası gibi parçaların değişimiyle mümkünse, ekibimiz adresine bu parçaları hızlıca gönderir; teslimat türü ‘nakliyeli teslimat’ olan ürünlerdeki tamir gerektiren durumlarda ise ekibimiz evine gelerek sorunu yerinde çözer. Eğer çözüm için daha kapsamlı bir çalışma yapılması gerekiyorsa, nakliye ekibimiz ürünü evinden alır ve sorun çözüldükten sonra ürünü yeniden adresine teslim eder.

İade şartlarına uyan siparişlerde, iade ettiğin ürün bize ulaştığında gerekli kontroller yapılır ve 7 iş günü içinde ücret iaden için talimat geçilir. Siparişini oluştururken ödemeni hangi ödeme tipi ile gerçekleştirdiysen, ücret iadesi o şekilde yapılır.

Eğer ödemeyi nakit ya da havale ile gerçekleştirdiysen, ücret iadeni yapabilmemiz için hesap bilgilerini info@vivense.com’a göndermen gerekir. Hesap bilgilerin tarafımıza ulaştıktan sonra ücret iaden hesabına yapılır.

İade işlemin onaylandıktan sonra kredi kartıyla sipariş verdiysen, ücret iaden de kredi kartına yapılır. Kredi kartında iade ettiğimiz tutar kadar limit açılır, iade dolayısıyla kart limitin bloklanmamış olur. Ancak ekstrende taksitli iade olarak gözükmeye devam eder.

Taksitli ödemeler ekstreye “-” olarak yansımaya devam eder, fakat her ay banka tarafından “+” olarak ilgili taksit tutarı da ekstreye yansıdığı için taksit ödemesini yapmamış olursun. Taksitli alışverişlerin iadesinde yalnızca işlemsel bir yansıma olur, kredi kartının limitinde veya ödemende herhangi bir değişiklik olmaz.

* İade ücretinin hesaba ya da ekstreye yansıma süresi 3-7 iş günü olabilir fakat bankalara bağlı olarak bu süre para kartlarda 25 günü de bulabilir.

Ürünlerimiz sipariş verildikten sonra hazırlanmaya başlıyor. Sen siparişini verdiğin andan itibaren ürünle ilgili tüm süreci yakından takip ediyoruz. Fakat nadiren üretime ya da teslimata bağlı nedenlerden dolayı gecikme yaşanabilir. Son teslimat tarihinde ürün yola çıkmadıysa info@vivense.com’a e-posta göndererek detaylı bilgi alabilirsin. Aynı zamanda ürünün üretim ve teslimat sürecini de sitemizde üye girişi yaptıktan sonra, sağ üstte bulunan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayarak ‘Siparişlerim’ kısmından rahatlıkla görebilirsin.

* Kargoyla gönderilen ürünlerin tedariğinde bir aksaklık yaşanması durumunda, seni daha fazla bekletmemek için siparişin otomatik olarak ücretsiz iptal edilir.

Mobilya, halı ve aydınlatma ürünleri evine teslim edildiği tarihten itibaren 2 yıl boyunca Vivense Garantisi kapsamına girer.

Kullanıcı hatası içermeyen her durumda Vivense Garantisi geçerlidir. Örneğin çok beğenerek aldığın mermer masanın ayaklarında ağırlığa bağlı bir eğilme fark ettin, Vivense Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçersen bu aksaklık en kısa sürede telafi edilir. Fakat itme-çekme gibi zorlayıcı hareketlerden doğan sorunlar, kullanıcı hatası olarak değerlendirilir ve Vivense Garantisi kapsamına girmez.

Ürünle ilgili bir problem yaşarsan, fotoğrafını çekerek sipariş numarasıyla birlikte info@vivense.com adresine e-posta olarak göndermen yeterli. Müşteri hizmetlerimiz en geç 24 saat içinde sana dönüş yapar, büyük mobilyalar için gerekli durumda keşif ekibimiz evine gelip problemi yerinde inceler ve çözüm süreci başlar. İşte bu kadar kolay!

KUMAŞ DEĞİŞİMİ

‘Bu modeli çok beğendim ama keşke kumaşı farklı olsaydı’ diyorsan Vivense Exclusive Kumaş Koleksiyonu’na göz atmalısın! Hem zevkine hem de evine uygun kumaşı bulacağından eminiz.

Vivense Exclusive Kumaş Koleksiyonu’nda desen, renk ve doku olarak yüzlerce seçenek seni bekliyor. Showrooma gelmeden önce kumaş sayfamızı ziyaret ederek tüm seçenekleri inceleyebilir, dilersen showrooma geldiğinde iç mimarlarımız eşliğinde en doğru kararı verebilirsin.

Üstelik kumaş sayfamızdan beğendiğin 6 adet kumaşı adresine ücretsiz talep edebilir, gönderdiğimiz örnek kumaşları evinde diğer eşyalarının yanında görüp uzun uzun değerlendirebilirsin. Tüm koleksiyonu incelemek ve iç mimarlarımız eşliğinde karar vermek istersen, mutlaka sana en yakın showrooma bekliyoruz. Hem kahvemizi de içersin!

Tüm döşemeli ürünlerimizi beğendiğin kumaşla sana özel olarak üretebiliriz. Dilersen showrooma gelerek yakından görebilir ya da kumaş sayfamızı ziyaret ederek beğendiğin 6 adet kumaşı adresine ücretsiz talep edebilirsin. Böylece mobilyalarınla uyumuna ve evinin ışığına göre kararını vererek ideal kumaşı kolayca seçebilirsin. 

Siparişi oluşturduktan sonra seçtiğin kumaşta değişiklik yapmak istersen, bunu siparişini verdiğin gün ya da ertesi gün 0850 480 2535 numaralı telefondan müşteri hizmetlerimizi arayarak bildirmelisin. Çünkü siparişini aldıktan 1 gün sonra seçtiğin kumaşı kestirerek ürünü hazırlamaya başlıyoruz. Bu nedenle daha geç gelen değişim taleplerini kabul edemiyoruz.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Aklına takılan bir soru mu oldu, Vivense için bir önerin mi var yoksa alışverişinle ilgili deneyimlerini paylaşmak mı istiyorsun? Harika! Pazar günleri hariç, senin için 09.00 - 18.00 arasında telefonun diğer ucunda, e-posta kutusunun başındayız.

4 saat içinde e-postana
cevap veriyoruz

BİZİ ARA

0850 480 2535

  • - Çağrılara ortalama 1 dakika içinde cevap
  • - Cevaplanamayan çağrılara aynı gün dönüş