MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Müşteri hizmetlerimizden almak istediğiniz destek talebinizi aşağıdaki form üzerinden bize iletebilirsiniz. En kısa sürede talebinize dönüş yapılacaktır.

ÖDEME SÜRECİ

Siparişinizin onaylanması için ödeme işlemleriniz tamamlanmış olması gerekir. Aşağıdaki ödeme yöntemlerinden tercih ettiğiniz ile; web sitemizden ve showroomlarımızdan sipariş verebilir ve ödeme yapabilirsiniz:
Hesap numaralarımıza aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz: Alıcı kısmına yazılması gereken şirket ünvanımız: Vivense Teknoloji Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.
BANKA ADI IBAN NUMARASI
Garanti TR850006200034200006294333
Yapı Kredi TR700006701000000042993409
TEB TR020003200000000049805893
Akbank TR430004600763888000465325
İş Bankası TR470006400000110511883683

Bonus, World, Maximum, Axess, Paraf, Card Finans ve Advantage kredi kartları ile 3, 6 ve 9 taksitle ödeme yapabilirsiniz.

3D Secure hizmeti ve dünyanın önde gelen ödeme sistemleri firması Masterpass altyapısı sayesinde güvenli ödeme sistemimizle gönül rahatlığıyla alışverişini yapabilirsin.

İnternet üzerinden kredi kartı ile yapılan ödemelerde, kart sahibinin kart güvenliğini sağlamak amacıyla bankalar firmalarla birlikte ortak bir çalışma yaparak 3D Secure hizmeti sağlıyor. 3D Secure ile yapılan ödemelerde banka ve kullanıcı ekranında, banka tarafından sunulan özel bir 3D işlem ekranı açılır ve alışveriş yapılan kredi kartı sahibinin cep telefonuna SMS ile onay kodu gönderilir veya kart sahibi dışında kimsenin bilmediği özel bilgiler istenir. Bu şekilde yapılan ödeme işlemlerinde, herhangi olumsuz bir durumda banka tüm sorumluluğu üzerine alır.

Vivense olarak e-fatura mükellefi olduğumuz için faturanızı ürün teslim edildikten sonra 3 iş günü içinde,
•Siparişe kayıtlı e-posta adresine gönderdiğimiz e-posta’dan veya
•Üye olarak sipariş verdiyseniz sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte bulunan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayıp ‘Siparişlerim’ kısmından veya
•Üye olmadan sipariş verdiyseniz siparişe kayıtlı e-mail adresiniz ile yeni üyelik oluşturup üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte bulunan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayıp ‘Siparişlerim’ kısmından görüntüleyebilirsiniz.

Fatura adresi için şirket bilgilerinin girilmesi gerektiği durumlarda 'adres ekle' aşamasında adres tipinin 'Kurumsal' seçilmesi gerekiyor. Bireysel müşterilerimiz için; ad, soyad, TCKN gerekirken; kurumsal müşterilerimiz için; firma ünvanı, vergi dairesi ve vergi numarası belirtmeniz gerekmektedir.

TESLİMAT DETAYLARI

Şimdiye kadar tüm Türkiye’de 900.000’den fazla eve ulaştık! Aldığımız her siparişi en kısa sürede hazırlıyor ve güvenle evine getiriyoruz.

Siparişinizdeki ürünleri, ürün detay sayfamızda da belirttiğimiz operasyon türlerine göre teslim ediyoruz. Teslimat türü aldığınız ürüne göre değişiyor. Teslimat detaylarında ürünün nakliye mi yoksa kargoyla mı geleceğini belirtiyoruz. Ürün sayfasında nakliye ile gönderilen ürünler için ‘Nakliyeli Teslimat’, kargo ile gönderilen ürünler için ‘Kargoyla Teslimat' yazıyoruz.

Kargo ile yapılan teslimatlarda;
Nakliye ile yapılan teslimatlarda

Ürünün üretim ve teslimat sürecini sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte bulunan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayarak ‘Siparişlerim’ kısmından rahatlıkla görebilirsin.

Kargo ile yapılan teslimatlarda:
Sipariş verdiğin ürünleri kolayca takip edebilmen için; ürün yola çıktığında, sipariş verirken belirttiğin e-posta adresine ve telefonuna anlaşmalı olduğumuz kargo şirketinin ismi ve kargo takip numarası iletilir.

Nakliye ile yapılan teslimatlarda:
Sipariş verdiğin ürünler gönderime hazır olduğunda mail yoluyla önce ürünü teslim almak istediğin aralık sorulur. Daha sonra belirlenen tarih aralığına gelindiğinde ekibimiz kesin teslimat tarihini belirler, arayarak veya sms yoluyla senin onayına sunar.

Teslimatı kargo ile yapılacak ürünlerde;
500 TL ve altındaki sepetlerde teslimat ücreti 10 TL ’ dir.
500 TL'nin üzerindeki sepetlerde ise teslimat ücretsizdir.

Teslimatı Vivense Nakliyat* ile yapılacak ürünlerde;
500 TL ve altındaki sepetlerde teslimat ücreti 10 TL ’ dir.
500 TL ve 3.000 TL arasındaki sepetlerde teslimat ücreti 29 TL ’ dir.
3.000 TL ve 10.000 TL arasındaki sepetlerde teslimat ücreti 49 TL ’ dir.
10.000 TL ve üzeri sepetlerde teslimat ücretsizdir.

*Vivense Nakliyat ile teslim edilen ürünler için bazı ilçelerde Uzak Mesafe Ücreti uygulanır. Uzak Mesafe Ücreti adres seçimi sırasında hesaplanıp, sipariş özetinde bir satır olarak yer alır.

Ulaşım maliyetleri nedeniyle Vivense Nakliyat ile yapılacak teslimatlarda bazı ilçelere uzak mesafe ücreti uygulanmaktadır. Kargo ile yapılacak teslimatlardan uzak mesafe ücreti alınmamaktadır.

İl ve ilçe bilgini girerek Vivense Nakliyat ile yapılacak teslimatlarda bulunduğun adrese uzak mesafe ücreti alınıp alınmadığını öğrenebilirsin.

Yurt dışına ve adalara ürün gönderim sürecimiz henüz mevcut değildir.
Dilerseniz ürünleri Türkiye sınırları içinde sizin belirlediğiniz bir adrese teslim edebiliriz ve yurt dışına veya adalara gönderim sürecini kendiniz organize edebilirsiniz. Belirlenen adresten yurtdışına veya adalara taşıma sırasında oluşabilecek sorunlar sizin sorumluluğunuzda olup Vivense’nin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Ek olarak, ürünlerin faturada belirtilen adres dışında başka adrese taşınması durumunda garanti kapsamı geçersiz olacaktır.

KURULUM

Binlerce ürünümüzün pek çoğunu senin için ücretsiz kuruyoruz. Sadece montajı kolay, küçük ürünlerde kurulumu sana bırakıyoruz.

SATIŞ SONRASI DESTEK

Vivense’den aldığınız tüm mobilya, aydınlatma ve halıları gönül rahatlığıyla kullanmanız için 2 yıl garanti sunuyoruz. Olur da bir şeyler yolunda gitmezse, çözüm için biz hep buradayız!

Ürünün üretim ve teslimat sürecini sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte bulunan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayarak ‘Siparişlerim’ kısmından rahatlıkla görebilirsiniz

Faturanız kesilmesen önce, yeni fatura bilgilerini buradan bize iletip değişiklik talebinde bulunabilirsiniz.

Fatura kesildikten sonra;

E-fatura çıktısı alınır.

Faturanın altındaki iade kısmı doldurulur.

Ayrı bir A4 kağıdına faturanın iptal edilmesini isteyen bir dilekçe yazılır. Gönderici ödemeli şekilde merkez adresine gönderilir.

Merkez Adres: Büyükdere Cad. No:127 Astoria B-Kule -1 Podyum Katı Esentepe Şişli/İstanbul

ÖZELLEŞTİRİLMİŞ ÜRÜN: İstekleriniz doğrultusunda özel olarak üretilen ve/veya kurulum gerektiren ürünlerdir. Örneğin kumaş rengi ve türü değiştirilen koltuklar, ahşap malzeme özelliği değiştirilen mobilyalar, kurulumu ve montajı yapılan ürünler, özel ölçü üretilen ürünler, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan ürünler ÖZELLEŞTİRİLMİŞ ÜRÜN kategorisine girer.

STANDART ÜRÜN: İstekleriniz doğrultusunda özellikleri değiştirilmeyen ürünlerdir.

Siparişini verdiğiniz ürünü, size söz verdiğimiz süre içinde gönderebilmek için aynı gün ya da ertesi gün hazırlamaya başlıyoruz. Bu nedenle eğer üründen vazgeçerseniz, sipariş verdiğiniz tarihten itibaren en geç 3 iş günü içerisinde iptal işleminizi;
• Sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte bulunan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayıp ‘Siparişlerim’ kısmından veya
• İptal talebinizi buradan ileterek ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz
İptal yerine değişim talep ederseniz talebinizi buradan iletebilir ve siparişinizi ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz.

3 gün süre dolduysa ya da siparişiniz hazırlanıp sevkiyata verildiyse, artık iade süreci başlar ve 3 günün sonunda yapılan iptal talepleri şöyle değerlendirilir: Kurulumu yapılmış ya da özelleştirilmiş ürünlerde toplam tutarın %30 özelleştirme/demontaj kesintisi yapılır; eğer üründe herhangi bir özelleştirme yoksa standart bir ürün ise ücretsiz iptal yapılır.

Ödeme iadesi şu şekilde başlar:

Kredi/Banka kartı ile ödemenin iadesi:

HAVALE/EFT/Nakit ödemenin iadesi

HEDİYE ÇEKİ/İNDİRİM KUPONU kullanılan siparişin iadesi;

Fiyatlar piyasa koşullarına veya yapılabilecek kampanyalara bağlı olarak, anlık değişikliklere uğrayabilir. Vivense, dilediği zaman ve önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın, ürün fiyatlarını değiştirme ve/veya kampanya koşullarını ve bitiş tarihini haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Bu nedenle satın alınan ürün indirime girdiyse aradaki ücret farkı talep edilemez.

Mobilya, halı ve aydınlatma ürünleri evine teslim edildiği tarihten itibaren 2 yıl boyunca Vivense Garantisi kapsamına girer.

Kullanıcı hatası içermeyen her durumda Vivense Garantisi geçerlidir. Örneğin çok beğenerek aldığın mermer masanın ayaklarında ağırlığa bağlı bir eğilme fark ettin, buradan talebini iletirsen hemen incelemeye alınıp gerekli işlem yapılır. Fakat itme-çekme gibi zorlayıcı hareketlerden doğan sorunlar, kullanıcı hatası olarak değerlendirilir ve Vivense Garantisi kapsamına girmez.

Ürünle ilgili teslimattan sonra problem yaşarsanız, sorunun fotoğrafını çekerek sipariş numarasıyla birlikte buradan talep oluşturabilirsiniz. Talebiniz incelenip sonucu size yine mail yolu ile iletilecektir.

Satın alınan ürünün; fatura sahibi dışındaki birine kullanımı için verilmesi ve/veya faturada belirtilen adres dışında başka adrese taşınması (Vivense uzman ekipleri haricinde kullanılan hizmetler) durumunda garanti kapsamı geçersiz olacaktır.

Teslimat anındaki kusurlar, teslimat anında bildirilmelidir.

Ürünle ilgili teslimattan sonra problem yaşarsan, sorunun fotoğrafını çekerek sipariş numarasıyla birlikte buradan talebini iletebilirsin.

Eğer sorunun çözümü ayak, kumaş, kulp, gardırop kapağı, masa üst tablası gibi parçaların değişimiyle mümkünse, ekibimiz adresine bu parçaları hızlıca gönderir.

Teslimat türü ‘nakliyeli teslimat’ olan ürünlerdeki tamir gerektiren durumlarda ise ekibimiz evine gelerek sorunu yerinde çözer. Eğer çözüm için daha kapsamlı bir çalışma yapılması gerekiyorsa, nakliye ekibimiz ürünü evinden alır ve sorun çözüldükten sonra ürünü yeniden adresine teslim eder.

Teslimat türü ‘kargo’ olan ürünlerdeki tamir gerektiren durumlarda ürünü size belirtilen adrese kargo ile göndermeniz talep edilir. Parça gönderimi ile çözülebilecek durumlar için yine ilgili parça size kargo ile gönderilir.

Standart ürünlerde;

Teslim tarihinden itibaren cayma hakkı olan 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ürününüzü iade edebilirsiniz. Bu talebinizi süresi dolmadan buradan form doldurarak iletebilirsiniz.
Teslim tarihinden 14 günlük cayma hakkı süresi bittikten sonra standart ürünlerde keyfi iade alınamamaktadır.

Özelleştirilmiş ürünlerde;
Cayma hakkı kullanılamaz, ancak:
Cayma hakkı kullanılamayan özelleştirilmiş ürünlerde, kabul etmek tamamıyla Vivense’nin inisiyatifinde olmak üzere müşterilerimizin iade talebini geri çevirmemek adına ürünün fiyatı üzerinden özelleştirilmiş ürünlerde %30 özelleştirme/demontaj bedeli düşülerek iade alma hakkına sahiptir. Bu talep teslim tarihinden sonraki 14 gün için geçerlidir.

Ürünlerin iadesi taleplerinde, nakliyeli ürünler kendi teslimat ekibimizce iade alınacak olup, ürünlerin teslimatının kargo ile yapılması durumunda ürün iadeleri kargo ile müşterimiz tarafından yapılmalıdır. Kargo ile ürünün gönderilebilmesi için gerekiyorsa demontajı ve paketlenmesi müşterimize aittir. Teslimat türü kargo olan ürünlerin teslimi nakliye ile yapılmış olsa bile, iadesi kargo ile müşterimiz tarafından yapılmalıdır.

Outlet ve teşhir ürünlerinde iade ve değişim yapılmaz.

Yatak, yastık ve yorganlar kişiye özel ürünler olduğu için hijyenik sebeplerden dolayı değişim ve iadesi yapılmaz.

KUMAŞ DEĞİŞİMİ

‘Bu modeli çok beğendim ama keşke kumaşı farklı olsaydı’ diyorsanız Vivense Exclusive Kumaş Koleksiyonu’na göz atmalısınız! Hem zevkinize hem de evinize uygun kumaşı bulacağınızdan eminiz.

Vivense Exclusive Kumaş Koleksiyonu’nda desen, renk ve doku olarak yüzlerce seçenek sizi bekliyor. Showrooma gelmeden önce kumaş sayfamızı ziyaret ederek tüm seçenekleri inceleyebilir, dilerseniz showrooma geldiğinizde iç mimarlarımız eşliğinde en doğru kararı verebilirsiniz.

Üstelik kumaş sayfamızdan beğendiğin 6 adet kumaşı adresine ücretsiz talep edebilir, gönderdiğimiz örnek kumaşları evinde diğer eşyalarının yanında görüp uzun uzun değerlendirebilirsin. Tüm koleksiyonu incelemek ve iç mimarlarımız eşliğinde karar vermek istersen, mutlaka sana en yakın showrooma bekliyoruz. Hem kahvemizi de içersin!

Kumaş değişimi olan ürünlerimizde sepete eklemeden önce ürün detay sayfasındaki "Kumaşını Seç" butonuna tıklayarak farklı kumaş seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Bu işlemi ayrıca showroomlarımızdan yapabilir ya da talebinizi buradan da bize iletebilirsiniz.

Siparişinizi oluşturduktan sonra seçtiğiniz kumaşta değişiklik yapmak isterseniz, bunu siparişinizi verdiğin gün ya da ertesi gün web sitemiz üzerinden ya da yine showroomumuza giderek bildirmelisiniz. Çünkü siparişinizi aldıktan 1 gün sonra seçtiğiniz kumaşı kestirerek ürünü hazırlamaya başlıyoruz. Bu nedenle daha geç gelen değişim taleplerini kabul edemiyoruz.

Kumaş değişimi yaptığınız ürünleriniz özelleştirilmiş ürünler kategorisine girecektir.

Kumaş değişimi ücreti ürün ve kumaş serisine göre değişmektedir. Koleksiyonumuzdaki bazı kumaşların değişimi ücretsizken bazı kumaşlarda fiyat farkı çıkmaktadır.

Kumaş değişimi için "Kumaşını Seç" butonuna tıklayıp farklı kumaş seçeneklerini incelerken kumaş serisine göre değişen fiyat farkı bilgisini de görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca fiyat farkı bilgisi almak için buradan talep formu doldurabilirsiniz.

Köşe koltuklarda köşe yönü değişimi ya da seçili ürünlerde ayak rengi/modeli değişimi yapabilirsiniz.
Köşe yönü değişimi veya ayak rengi/modeli değişimi yaptığınız ürünlerimiz özelleştirilmiş ürünler kategorisine girecektir