FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Fiyat Aralığı
Vivense Luna Bedding Vivense
Luna Bedding Yorgan Serisi
7 Ürün

Uyku, bedenin ve zihnin şarj olmasını sağlayan biyolojik bir süreçtir. Vücudun sağlıklı kalmasında ve bağışıklık sisteminin desteklenmesinde önemli bir role sahiptir. Tüm faydalarının deneyimlenebilmesi için günde ortalama 7 – 9 saat uykuda kalınması ve uyku kalitesinin yüksek olması gerekir. 

Günün yorgunluğunu atmayı sağlayan uyku sürecinin verimliliği birçok faktörden etkilenebilir. Akşamları ağır yemeklerin tercih edilmesi, yatak odasının yeterince karartılamaması, mevsim koşullarının etkisi ve stres uyku kalitesini düşürebilir. Uyku kalitesini etkileyen temel unsurlardan biri de tercih edilen uyku grubu ürünlerinin niteliğidir.

Tekstil ürünlerinin seçimi düşünüldüğünden de önemlidir. Tekstillerin uyku verimliliğini artırabildiği bilinmektedir. Uyku sırasında içinde bulunulan termal ortamdaki nem ve sıcaklık gibi değerlerin optimize edilmesini sağlayan tekstil ürünleri ile uyumak her zamankinden konforlu bir süreç hâline gelebilir.

Günümüzde uyku kalitesinin artırılması ve bireylerin konforunun yükseltilmesi için özel olarak tasarlanan yastık, yatak alezi, uyku pedi, yatak pedi ve yorgan gibi uyku grubu ürünleri sayesinde sabahları daha enerjik uyanmak mümkündür.

Yorgan, yastık, alez, yatak pedi gibi uyku grubu ürünleri arasından doğru tercih yapıldığında kaliteli ve kesintisiz bir uyku deneyimi yaşanabilir. Siz de uyku kalitenizi destekleyecek ve uyku sırasında maksimum konforla buluşmanızı sağlayacak uyku grubu ürünlerini Vivense’de bulabilirsiniz. Birbirinden şık nevresim takımları, uyku sırasında omurgayı destekleyen yataklar ve yatak odası dekorasyonunuzu bir üst noktaya taşıyacak tekstil ürünleri için Vivense’yi ziyaret edebilirsiniz.

Tek ve Çift Kişilik Yorganlar

Yorganlar, yatak odalarında sıcak ve konforlu kalmanın harika yollarındandır. Tek kişilik yorgan ve çift kişilik yorgan olarak sunulan bu uyku grubu ürünleri soğuk havalarda sağladıkları yalıtım ile sıcak bir uyku deneyimi yaşanmasına katkı sunar. Çeşitli renk ve malzemeden üretilmeleri kişiselleştirilmiş seçimler yapılmasını kolaylaştırır. 

Temel amaçları soğuk havalarda vücut ısısının korunmasını sağlamak olan yorganlar dekoratif özellikleri ile de öne çıkar. Yorganların yatakların üzerine serildiklerinde dekoratif beklentilerin karşılanmasını sağlayan modelleri bulunur. Farklı tasarımlarda ve desenlerde modellerinin bulunması mekânlara beğenilerin imzasının atılmasına yardımcı olur. 

Tek ve çift kişilik yorganlar farklı malzemelerden üretilebilir. Her malzemenin sunduğu spesifik faydalar bulunduğundan yorgan seçimi sırasında beklentilerin değerlendirilmesi önemlidir.

Yorgan Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yorganların farklı materyallerden, farklı ebatlarda ve tasarımlarda üretilmesi yorgan seçerken dikkat edilmesini gerektiriyor. Yorgan seçimi sırasında ölçüler önemli bir değişken olarak öne çıkıyor. Yorganların yatak boyutu ve aynı zamanda kişi kapasitesi ile uyumlu ölçülere sahip olması gerekiyor.

Yorganların ebatları dışında üretildikleri materyallerin de elde edilecek verimlilik açısından farklılık yaratabileceğinin unutulmaması önemli. Günümüzde birçok farklı materyal yorgan üretiminde kullanılabiliyor. Tercih sırasında hafif, nefes alan dokuya sahip, ortam ısısını muhafaza ederken nemi emen alternatiflere yönelmek doğru bir yöntem olarak değerlendiriliyor.

Bambu Yorganlar

Sürdürülebilir tercihler yapmak isteyenlerin favorileri arasında yer alan bambu yorgan modelleri son yıllarda oldukça revaçta. Hafif dokusu ve sunduğu ferahlık hissi ile öne çıkan bambu yorgan nemi mükemmel derecede absorbe ediyor. Hava geçirgenliği özelliği ile ısının eşit şekilde yayılmasına yardımcı olması ve terletmemesi bambu yorganların kullanım sıklığını artırıyor.

Çevre dostu bir malzeme olan bambu liflerinden üretilen bambu yorgan, rahat ve konforlu bir gece uykusunu garantiliyor. Hipoalerjenik olması solunum yolu sorunları ve alerjileri olan kişiler için avantaj sunuyor. Gece boyunca sıcak ve rahat kalmaya katkıda bulunması hem tek kişilik hem de çift kişilik yorgan olarak tercih edilmesini sağlıyor.

Pamuk Yorganlar

En sağlıklı ve doğal dolgulardan olan pamuk, geleneksel olarak yorganlarda en sık kullanan malzeme olma özelliği taşıyor. Pamuk yorgan en soğuk kış günlerinde dahi sıcak ve konforlu bir uyku deneyimi yaşanmasına yardımcı oluyor. Pamuk doku nemi absorbe etme özelliğine sahip olduğundan terletmiyor ve hava alması sayesinde ferah bir his bırakıyor.

Pamuk doku tenle temas ettiğinde rahatsız etmiyor, yumuşak bir hisle uyku kalitesini destekliyor. Ürün özelinde değişebilen yıkama talimatlarına uygun şekilde temizlenmeleri pamuk yorganların uzun süre, hijyen endişesi hissedilmeden kullanılmasına yardımcı oluyor. Toz ve çeşitli alerjenlerin hapsolmasını önleyen sıkı dokumasıyla uyku kalitesinin artmasına katkı sunan pamuk yorgan modelleri tek kişilik ve çift kişilik ebatlarda üretiliyor. İstenildiği takdirde pamuk yorganlar pamuk yastık modelleri ile de kombinlenebiliyor.

Silikon Yorganlar

Yumuşak ve hafif dokusu ile en sık tercih edilen uyku grubu ürünlerinden olan silikon yorgan çeşitleri en hassas ciltlere sahip kişiler için dahi uygun nitelik taşıyor. Ağır olmadığından uyku sırasında hareketleri kısıtlamıyor ve sıcak tutması ile öne çıkıyor. Silikon yorgan çeşitleri geleneksel olarak beyaz renkte üretilebileceği gibi farklı renklerde de sunulabiliyor.

Düz beyaz renkte olan silikon yorganlar genellikle nevresimlerin içerisine koyularak kullanıldığından uzun süre temizliğini koruyabiliyor. İhtiyaç duyulduğunda yıkanabilen silikon yorganların temizlenmesi sırasında üretici tarafından belirlenen talimatlara uyulması daha uzun süre kullanılmalarını mümkün kılıyor.

Silikon yorganlar sahip oldukları özelliklerle çocuk odalarında, yatak odalarında ve misafir odalarında tercih edilebiliyor. Seçim sırasında ebatların değerlendirilmesi önemli. Özellikle misafir kullanımına ayrılan yorganlar alınacaksa gereksinimlerin göz önünde bulundurulması ile en doğru seçim yapılabiliyor. Tek kişilik silikon yorgan ve çift kişilik silikon yorgan modellerinin varlığı tercihlerin doğruluğunu artırıyor.

Kaz Tüyü Yorganlar

Yumuşak dolgusu ve sağlıklı materyali ile en sık tercih edilen yorgan çeşitlerinden biri de kaz tüyü yorganlar. Kaz tüyü hem doğal bir malzeme olması hem de hafifliği ile uyku sırasında konforu yükselten bir etki yaratıyor. Nemi başarıyla absorbe etmesi geceleri terlemenin ve terlemeye bağlı olarak uyku bölünmesinin önüne geçiyor.

Dokusu son derece hafif olmakla birlikte sıcaklığı çok iyi muhafaza etmesi, kaz tüyü yorganların en soğuk günlerde bile tercih edilmesini sağlıyor. Uyku ortamını optimize etmek üzere tasarlanan kaz tüyü yorganlar yaz aylarında dahi tercih edilebiliyor. Nefes alan yapısı ile de öne çıkan kaz tüyü yorganların talimatlarına uygun bir şekilde temizlenmesine dikkat edilmesi gerekiyor.

Sıvı Geçirmez Yatak Koruyucu Alezler

Alezler, yatakların kullanım ömrünü uzatan ve hijyen beklentilerinin karşılanmasını sağlayan uyku grubu ürünlerindendir. Zaman içerisinde yatakların üst yüzeyinde biriken tozlar, toz akarları ve cilt hücreleri gibi partiküller hem uyku konforunu azaltabilir hem de alerji semptomlarını tetikleyebilir. Alez çeşitleri çarşaf ile yatak arasında koruyucu bir katman görevi görür ve kolaylıkla yıkanabildiğinden pratik bir çözüm olarak öne çıkar.

Alezler farklı ebatlarda ve özelliklerde üretilebilir. Sıvı geçirmez alez modelleri özellikle çocuk yataklarında veya yaşlı bireylerin yataklarında sıklıkla tercih edilir. Sıvı geçirmez yatak koruyucu alez modelleri ile ilgili bilinmesi gereken önemli unsurlardan biri de bu ürünlerin vücut terine karşı da koruyucu olmalarıdır. Dolayısıyla her yaş grubu için en fonksiyonel uyku grubu ürünleri arasında olduklarını söylemek mümkündür.

Alezler yatakların temiz tutulması, zaman içerisinde yataklarda ter izinin ve koku oluşumunun engellenmesi gibi önemli avantajlar sunar. Farklı dokulardan, farklı özelliklerde üretilebildiklerinden seçim sırasında ihtiyaçların doğru analiz edilmesi gerekir.

Alez Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatak koruyucu alez seçimi sırasında birçok faktörün birlikte değerlendirilmesi önerilir. En doğru seçimi yapmak, tercih edilen alezin hem daha uzun süre hem de daha verimli şekilde kullanılması anlamına gelir. Alez seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

Tek kişilik yataklar için tek kişilik alez modelleri arasından tercih yapılmalıdır. Yatakla uygun boyutlarda olmayan ürünler çarşafların gergin bir şekilde durmasını engelleyebilir ve uyku konforunu azaltabilir.

Çift kişilik yataklar için çift kişilik alez modelleri idealdir. Bu noktada özel ölçülere sahip olan ürünlerin bulunduğu unutulmamalıdır. Yatak ölçüsü alındıktan sonra uygun ölçüde alez belirlenmesi ile en doğru seçimler yapılabilir. 

Su geçirmez alez ve yatak koruyucu alez çeşitleri son derece popülerdir. Yatakların lekelenmesini, sıvıyı hapsetmesini ve zaman içerisinde kötü kokmasını engellemeye yardımcı olan bu alez çeşitleri uzun süreli konforlu bir kullanım deneyimini beraberinde getirir.

Ekstra Konfor için Yatak Pedleri

Yatak üzerine serilerek kullanılmak üzere tasarlanan çift ve tek kişilik yatak pedi çeşitleri, uyku esnasında konforu maksimize eder. Uyku kalitesini artırmaya yönelik dokulardan üretilen yatak pedi çeşitleri farklı oranda dolgu miktarına sahip olabilir. Yatak pedi fiyatları ürünlerin ebatları, üretildikleri malzemeler ve kalite doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Ortopedik yatak pedi ve visco yatak pedi en popüler çeşitler arasında yer alır. Visco yatak pedi çeşitleri vücudun şeklini aldığından bel ve sırt ağrıları yaşayan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Visco ortopedik yatak pedi ile yataklar daha konforlu hâle getirilebilir ve sabah daha enerjik bir şekilde uyanmak mümkün olabilir.

Yatak pedi çeşitlerinin sunduğu en önemli avantajlardan biri yatakların kullanım ömrünü uzatmalarıdır. Yatak pedi yatakların üzerinde kalın bir koruyucu katman olarak yer aldığından yatağın fonksiyonelliğinin korunmasına katkı sunar. Yatağın zeminini yumuşatabilmesi ile hem uykuya geçişi hem de derin uykuda kalmayı kolaylaştırır.

Birbirinden Rahat Uyku Pedleri

Uyku kalitesini artırmak, uyku sırasında maksimum konforla buluşmak isteyenlerin tercih ettiği uyku pedi tek kişilik ve çift kişilik olarak sunulabiliyor. Farklı dolgu malzemeleri kullanılarak üretilen uyku pedi çeşitleri bulunduğundan uyku esnasında yaşanmak istenen deneyim doğrultusunda seçim yapılması mümkün oluyor. 

Yatakların sağladığı konfordan memnun olmayan, yatak değişimine kıyasla ekonomik tercihler yapmak isteyenlerin favori uyku grubu ürünlerinden olan uyku pedleri farklı kumaşlardan üretilebiliyor. Dolgu malzemelerinin de farklılık göstermesi nedeniyle satın alma öncesi detaylı bir değerlendirme yapılması önem taşıyor.

Ortopedik uyku pedi çeşitleri uyku kalitesinden taviz vermek istemeyenlerin favorilerinden. Deneyimin iyileştirilmesi adına ortopedik uyku pedlerinin visco ortopedik yastık ile kullanılması tavsiye ediliyor. Kaliteli yastık ve yastık kılıfı alternatiflerinin değerlendirilmesi gece uykusunu mükemmel bir dinlenme fırsatına dönüştürüyor.

Ortopedik Yastık Modelleri

Yastık, uyku sırasında baş ve boyun bölgesinin desteklenmesini sağlayan bir üründür. Yastığın konforlu olmaması uyku kalitesinin düşmesine, solunum sorunlarına, baş ve kas ağrılarına neden olabilir. Uykunun kalitesi üzerinde önemli bir etkiye sahip olan ortopedik yastık çeşitleri ile boyun ağrısı ve boyun fıtığı gibi sorunların ortaya çıkma riski azaltılabilir.

Ortopedik yastık çeşitleri temel olarak kişinin yatış pozisyonuna uygun olarak şekil alır. Bu sayede baş, boyun ve sırt omurları aynı hizada olabilir. Uyku sırasında farkındalık düşük olduğu için ideal pozisyonda kalabilmek zor olduğundan ortopedik yastık çeşitlerinin spinal hizalamayı desteklemesi önemli bir özellik olarak öne çıkar.

Ortopedik yastık çeşitlerinin uygun yatış pozisyonunda kalınmasına sundukları katkı sayesinde uyku boyunca kan dolaşımı iyileşebilir. Kaslardaki gerginlik azalabilir ve aynı zamanda daha etkili nefes alınıp verildiğinden eksiksiz bir dinlenme deneyimi yaşanabilir. 

Visco yastık en popüler ortopedik yastık çeşitleri arasında yer alır. Visco ortopedik yastık modelleri genellikle basınca karşı duyarlılık gösterir. Baş ve boynun şeklini aldıklarından konforlu ve kesintisiz bir uyku ile buluşmak kolaylaşır. Boyun boşluğunun dolmasını sağlayan tasarımları visco yastık kullanımı ile boyun ağrısının engellenmesine yardımcı olabilir. 

Siz de kesintisiz ve kaliteli bir uyku deneyiminin sunduğu tüm faydaları deneyimlemek isterseniz Vivense’nin uyku grubu ürünlerini inceleyebilirsiniz. Dört mevsim konforunuzu garantileyen yorganlar, visco yastık ve ortopedik yastıklar, uyku ve yatak pedleri arasından seçim yaparak her yeni güne yüksek enerjiyle başlayabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.