FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Fiyat Aralığı
Vivense Collection Tencere Serisi
12 Ürün

Yemek pişirme süreçlerinde en çok kullanılan ekipmanlar arasında tencereler de yer alır. Farklı boyutlara sahip olarak sunulan, farklı pişirme teknikleri ve ihtiyaçları için özel olarak tasarlanan tencereler arasından seçim yaparken yemek pişirme alışkanlıklarının göz önünde bulundurulması gerekir. 

Yemek odası ve mutfak dekorasyonundan yemek hazırlama ve pişirmeye, sunum ve servis araçlarından sofra ve yemek takımlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı bir arada bulabileceğiniz Vivense’de yemeklerin lezzetine lezzet katacak, pişirme sürecinin konforunu artıracak tencere setlerini de uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. 

Tencere Modelleri!

Yemek pişirme, konserve yapma gibi süreçlerde sıkça tercih edilen tencere modelleri ihtiyaca ve kullanım alanına göre farklı şekillerde sunulur. 

  • Sos Tenceresi: Yemekler ya da tatlılar için soslar hazırlamak, az miktarda çorba pişirmek için kullanılan sos tencereleri genelde yuvarlak tabanlı olur. Yüksek yan duvarları olan bu tencereler kapağa da sahip olabilir. 
  • Karnıyarık/Pilav Tenceresi: Bu tencereler geniş taban çapına ve orta yükseklikte duvarlara sahiptir. Karnıyarık ve pilav tencereleri ısıyı eşit dağıtacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tasarım, yemeklerin altının yanmadan üst kısmının da pişmesini sağlamaya yardımcı olur. 
  • Düdüklü Tencere: Yemeklerin yüksek ısı ve basınç altında hızlı ve besin değeri kaybı az olacak şekilde pişmeleri için özel olarak tasarlanan tencerelerdir. Düdüklü tencere modelleri 3, 5 ya da 7 lt gibi kapasitelere sahiptir. Özellikle kuru baklagillerin ve haşlamalık etlerin pişirilmesi için tercih edilir.
  • Makarna Tenceresi: Yüksek hacimde su kaynatarak makarna pişirmek için tasarlanan tencerelerdir. Makarna ve hamur pişirme işlemi için özel olarak tasarlandıkları için süzgeçli modelleri de bulunur. 

Çelik Tencere Setleri!

Paslanmaz çelik, yemek pişirme gereçlerinde sıkça kullanılan bir malzemedir. Çelik tencere seti uzun ömürlü bir yatırım olarak değerlendirilmelidir. Uzun yıllar boyunca kullanılabilen çelik tencereler tekli ya da set hâlinde alınabilir. Çelik tencerelerin bakımları kolaydır. Çoğunlukla bulaşık makinesinde yıkanabilirdir. 

Paslanmaz çelikten üretilmiş tencereler gıdaların rengini ya da tadını değiştirmemeleriyle öne çıkar. Yüksek ve homojen ısı iletkenliği sağladıkları için yemeklerin eşit ve hızlı bir şekilde pişmesini sağlar. Çelik tencereler çok amaçlı kullanılabilen yemek pişirme gereçleridir. Çorba, pilav, sebze yemeği, et ya da tavuk pişirmek için uygundur.

Döküm Tencere Modelleri!

Döküm tencereler dayanıklılık, ısı iletkenliği ve çok yönlü kullanıma uygun olmaları sebebiyle sıkça tercih edilen pişirme araçları arasında yer alır. 

Döküm tencere modelleri ocakta ve fırında kullanıma uygundur, hatta bu tencereleri barbeküde ya da kamp ateşinde kullanmak da mümkündür. Oldukça dayanıklı bir malzemeden üretildikleri için doğru şekilde temizlendikleri ve saklandıkları sürece uzun yıllar boyunca kullanılabilir. 

Döküm demir yüzeyde pişirilen yemekler daha iyi tat alırlar. Döküm yüzeylerin ana yemek malzemesine göre ayrılması lezzetin zamanla zenginleşmesine yardımcı olur. Döküm demirin yüzeyinde zamanla yemeklerin aroması birikir, özellikle et yemeklerinde sürekli aynı döküm tencere ya da tavanın kullanılması önerilir. Bu nedenle döküm tencere seti aldıktan sonra, setteki parçaların farklı ana malzemelere göre ayrılması tercih edilebilir.

Döküm tencere modelleri gıdaların rengini ve tadını değiştirmez. Bu tencereler ısının yavaşça dağılmasını sağlar ve ısıyı en iyi şekilde tutar. Yemeklerin yavaş ve homojen bir şekilde pişirilmesi için idealdir. Güveç gibi yavaş pişmesi önerilen yemekler için döküm tencere doğru seçimdir. 

Granit Tencere Modelleri!

Granit tencere modelleri yapışmaz bir yüzeye sahiptir. Bu nedenle mutfaklarda pişirme için sıkça tercih edilir. Bununla birlikte, pek çok kaplama yüzeyin aksine granit yüzeyler çizilmeye ve aşınmaya karşı daha dayanıklıdır. Doğru şekilde kullanıldıklarında granit tencerelerden uzun yıllar boyunca faydalanılabilir.

Granit tencereler ısının homojen bir şekilde dağılmasını sağlayan tasarımlara sahiptir. Bu özellikleri sayesinde yemekler altları yanmadan eşit şekilde pişer. Granit yüzeyler yapışmaz oldukları için yağsız ya da az yağlı yemeklerin pişirilmesi için idealdir. 

Granit yüzeyler yemeklerin tadında, kokusunda ya da aromasında değişikliğe neden olmaz. Bu da tüm tencere setinin granit olarak tercih edilebileceği anlamına gelir. Granit tencerelerde kulp kısmı tencere ile aynı malzemeden olduğu zaman fırın kullanımı da mümkündür. 

Yemek hazırlama ve pişirme süreçlerinde ihtiyacınız olabilecek tüm ekipmanlar başta olmak üzere mutfak denildiği zaman olmazsa olmaz mobilyalardan depolama ünitelerine, sofra takımlarından raflara aradığınız her şeyi Vivense’de bulabilirsiniz. Birbirinden lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirmek için ihtiyacınız olan tencere setleri arasından beklentilerinize uygun modelleri seçebilirsiniz. 

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.