FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Renk
 • Malzeme
 • Şekil
 • Parça Sayısı
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
Vivense Collection Sehpa Serisi
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
119 Ürün

Vivense Sehpa Modelleri Evinizin Havasını Değiştirsin

Sehpalar, ev dekorasyonun olmazsa olmaz unsurlarından biridir. Geçmişten günümüze kendine her devirde kullanım alanı bulan sehpalar zaman içinde hem tasarım hem şekil hem de fonksiyon bakımından değişime uğradı. Bu değişimin doğal bir sonucu olarak da günümüzde sehpa modelleri hayli zengin bir ürün yelpazesinde tüketiciyle buluşuyor. 

Sehpa denildiğinde akla ilk olarak fonksiyonelliği geliyor. Elimizin altında olmasını istediğimiz eşyaların durduğu, dekoratif amaçlı ürünlerin yerleştirildiği veya çayımızı kahvemizi koyduğumuz sehpalar başta evlerimiz olmak üzere iş yerleri ve sosyal yaşam alanlarında kendine yer buluyor. Sehpalar farklı modellerde sunulsa da işlevsel açıdan ortak özellikler taşıyabiliyor. Örneğin; her sehpa duruma göre servis sehpası olarak da kullanılabiliyor.

En kullanışlı mobilya parçalarından biri olan sehpalar çok çeşitli şekil ve modelleriyle klasikten moderne kadar her tarzdan beğeniye hitap ediyor. Farklı iç dekorasyon stilleri ile birlikte kullanılacak şekilde tasarlanan sehpalar estetik görünümü zenginleştirmeye de yardımcı oluyor. Sehpa modelleri dresuar modelleri ile de birlikte kullanılarak mekanlarda tasarım gücünü artırıcı bir etki yaratıyor. 

Sehpalar sadece şekillerine göre değil üretildikleri malzemeye, renklerine, ölçülerine ve kullanım alanlarına göre de çeşitleniyor. Camdan mermere, ahşaptan metale kadar farklı malzemelerin kullanıldığı sehpalar işlevselliği ve estetiği bir arada buluşturuyor. Yaşam alanlarının güzelliğine güzellik katacak her bütçeye uygun zigon sehpa, orta sehpa ve yan sehpa modelleri Vivense’de beğeniye sunuluyor. 

Misafirleriniz için En Şık Zigon Sehpalar

İç içe geçen farklı boyutlardaki sehpa grupları zigon sehpa olarak adlandırılıyor. Pratik kullanımı, fonksiyonelliği ve zarif görünümü ile kullanıcıların en tercih ettiği modeller arasında yer alan zigon sehpa modelleri sadece evlerin değil işyerlerinin de gözde ürünlerinden biri. 

Zigon sehpanın en çok kullanıldığı yerler evlerin salonları. Bunun en temel nedeni zigon sehpaların estetik görünümünün yanı sıra iç içe geçmeli dizaynı sayesinde yer tasarrufu sunması. Zigon sehpa modelleri genellikle kullanıcıların ihtiyacına ve beğenisine uygun şekilde 2’li, 3’lü ve 4’lü parçalar halinde tasarlanıyor. Normalde tek bir sehpa kadar yer kaplayan zigon sehpalar özellikle misafirler geldiğinde adeta kurtarıcı görevini üstleniyor. 

Az yer kaplayan ama ihtiyaç duyulduğunda birden çok sehpaya ulaşabilmeyi sağlayan zigon sehpa modelleri çok farklı materyallerden imal edilebiliyor. Zigon sehpalarda en çok tercih edilen materyalleri ise ahşap, metal, cam ve mermer oluşturuyor. Tamamen tek materyalden üretilen ya da bir veya iki materyalin bir arada kullanıldığı modeller de çarpıcı ve şık görünümleri ile beğeni topluyor. 

Zigon modeller mekânda farklı noktalarda konumlandırılabiliyor. Tamamen kişisel zevke ve ihtiyaca uygun olarak zigon orta sehpa veya yan sehpa şeklinde kullanılabiliyor. Sadece salonlarda değil teraslarda, balkonlarda, bahçelerde de kullanıma uygun zigon sehpa modelleri bulunuyor.  

Zigon sehpalar farklı tasarımsal çizgilere sahip olabilir. Kullanılacağı alandaki diğer mobilyalar ve tasarım anlayışını destekleyen kare, dikdörtgen veya yuvarlak sehpa modelleri tercih edilebilir. Zigon sehpalar tek bir berjer koltuğun yanında kullanılabileceği gibi özel boyutlarıyla evlerde hoş bir dinleme alanı yaratan çay seti koltuk takımları ile veya salon takımlarıyla da harika bir uyum sağlar. 

Zigon Sehpa Avantajları ile Öne Çıkıyor

Sehpa modelleri arasında zigon sehpayı öne çıkartan birden fazla nedenden söz edilebilir. Fonksiyonelliklerine ve estetik çizgilerine ek olarak zigon sehpa avantajları şu şekilde sıralanabilir:

Yer tasarrufu sağlar

Zigon sehpaları diğerlerinden farklı kılan en büyük özelliği yerden tasarruf sağlamasıdır. Zigon sehpa grupları iç içe geçecek şekilde tasarlanır. En üstte en yüksek ayaklı zigon sehpa bulunur ve ondan daha alçak ve dar sehpalar yüksekliklerine göre altta sıra halinde dizilir. Böylece birden çok zigon sehpa kullanılması gerekmediğinde ortada durmaz; yer kalabalığı yapmaz. 

Zigon sehpalar bu özelliği sayesinde en küçük boyutlu salonlarda ve oturma odalarında dahi rahatlıkla tercih edilebilir. Geniş mekânların da vazgeçilmezi olan zigon sehpalar farklı boyutları ile her ihtiyaca cevap verebilmektedir. 

Tek dokunuşla değişim

Farklı materyallerden üretilen şık zigon sehpalar tek başına bile bir mekânın tarzını belirleyebiliyor ve ona karakter kazandırabiliyor. Ahşap ve metal zigon sehpalar günümüzde en çok tercih edilen modeller arasında yer alırken; daha çarpıcı ve farklı bir dokunuş isteyenler için mermer veya cam kullanılan ürünler de üretiliyor. Tek dokunuşla yaşam alanlarında fark edilir bir değişiklik yapmak isteyenler bu nedenle zigon sehpalara yöneliyor. 

Servis sehpası olarak da kullanılabilen zigon sehpalar tasarımsal detayları ile dikkat çekiyor. Farklı iç dekorasyon tarzlarında üretilen zigon sehpalar evini veya ofisini dekore etmek isteyenlere kolaylık sunuyor. Klasik stildeki zigon sehpalar sofistike tasarımlarıyla göz dolduruyor. Minimal stildeki modeller ise sade dizaynları ile ferah ortamlar yaratmaya yardımcı oluyor. Çağdaş modellerde işlevsellik ön plana çıkarken malzemelerin yenilikçi bir bakış açısıyla kullanılması ise estetik beklentileri karşılıyor.

Zigon sehpalar talep gören ürünler oldukları için çeşit ve seçenek anlamında geniş bir kitleye hitap eder. Sehpa modellerindeki çeşitlilik sehpa fiyatları üzerinde de etki gösterir. Zigon sehpa fiyatları, sehpanın yapımında kullanılan malzemeye ve malzemenin kalitesine, tasarımın ince işçilik gerektirip gerektirmediğine, ürünün adet ve boyutlarına göre değişmektedir.  

Günlük İhtiyaçlarınız için Fonksiyonel Sehpalar 

Zigon sehpanın yanı sıra çok sevilen ve tercih edilen diğer sehpa modelleri ise orta sehpa ve yan sehpa olarak sıralanıyor. Orta ve yan sehpalar adında da anlaşılacağı üzere mekânlarda belli kullanım amaçlarına hitap ediyor. Geniş salonlarda oturma gruplarının tam merkezinde konumlanan orta sehpalar çok amaçlı kullanımıyla ve estetik duruşuyla evlerde, ofis alanlarında ve kafelerde kendine yer buluyor. Yan sehpalar ise daha çok koltuk yanında değerlendiriliyor.

Orta sehpa yaşam alanında samimi, konforlu bir ortam yaratmak isteyenlerin bir numaralı tercihidir. Özellikle televizyon izlerken veya misafir ağırlarken orta sehpalar büyük kolaylık sağlar. İçeceklerimizi, atıştırmalıklarımızı ve cep telefonu gibi el altında olmasını istediğimiz tüm eşyaları koyabildiğimiz orta sehpalar bazen ayak pufu görevini de üstelenir. Konforu önceliğine alanlar genellikle düz ve ahşap orta sehpa modellerine eğilim gösterir.

Orta sehpa sadece kullanışlı olmakla kalmaz, üretildiği materyaller ve dizaynları ile mekanların daha estetik bir görünüme kavuşturulmasını da sağlar. 

Ahşap orta sehpa modelleri mekanlara rustik bir dokunuş sunarken modern veya endüstriyel tasarım modelleriyle de güzel bir tezatlık yaratır. Cam orta sehpa modelleri ise büyüklükleri ve şekilleri ile hemen her tasarım tarzı ile eşleştirilebilir. Klasik tarzı yüceltmek ve mekanlara hoş, şık ve lüks bir hava katmak için mermer orta sehpa modelleri tercih edilebilir. Metal ayaklı orta sehpalar da minimal tarzın trend parçaları arasında yer alır. 

Yan sehpa modelleri okuma ve kahve köşelerinin baş tacıdır. Tekli sehpa şeklinde tasarlanan yan sehpalar koltukların yanında konumlandırılır. Kitap okurken cep telefonu, gözlük veya içecekler yan sehpanın üzerinde rahatlıkla koyulabilir. Yan sehpa modelleri evlerin oturma alanlarında çalışma alanı oluşturmak için de tercih edilebilir. 

Yan sehpa modelleri de tıpkı diğer sehpalarda olduğu gibi farklı iç dekorasyon stilleri ile bütünlük sağlayacak şekilde üretiliyor. Yapımında kullanılan materyaller, renk, doku ve şekil olarak çok farklı stillerde yan sehpa modelleri tüketiciye sunuluyor.  

Orta ve yan sehpalar, sehpa takımı şeklinde satın alınabildiği gibi tek tek de sipariş edilebiliyor. Siz de yaşam alanlarınızın havasını değiştirmek, atmosferini güzelleştirmek istiyorsanız yeni sehpalarla işe başlayabilirsiniz. Şık ve dekoratif sehpa modelleri erişilebilir fiyatlarla Vivense’de sizlerle buluşturuluyor. Dilerseniz kare sehpa, dilerseniz metal sehpa ve daha nicesi saniyeler içerisinde karşınıza çıkıyor.

Sehpa Fiyatları, Modelleri gibi Çeşitli

Bir sehpa satın alırken kalite, estetik ve fonksiyonellik kadar fiyat etiketi de belirleyici kriterler arasında yer alır. Sehpa fiyatları ürünün yapıldığı materyale, işçilik kalitesine, tasarımına, ölçüsüne, rengine, adet sayısına göre değişkenlik gösterir. Özellikle sehpanın materyali fiyat aralığını belirler. Cam ve mermer; metal veya aynalı sehpa arasında doğal olarak fiyat farkı oluşur.

İmalatında tercih edilen materyal ne olursa olsun, ürünün 1. sınıf kalite olup olmadığı da yine fiyatı değiştiren unsurlar arasında yer alır. Örneğin her ahşap materyal aynı kalitede olmayacağı için sehpa fiyatları da bu doğrultuda çeşitlenir.  

Şık & Dayanıklı Modeller

Sehpa seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de satın alınacak ürünün şıklığı ve dayanıklılığı bir arada sunabilmesidir. Göze hoş gelen her sehpa dayanıklı ve uzun ömürlü olmayabilirken; sağlam bir model ise estetik anlamda beklentiyi karşılamayabilir. 

Şık bir sehpa şekliyle, yapımına gösterilen özenle ve tasarımıyla kullanıldığı mekanların görünümünü zenginleştirir. Şıklık dayanıklılıkla buluştuğunda uzun yıllar boyu kullanılabilecek bir ürün ortaya çıkar. Birçok farklı model şıklık beklentisine yanıt verse de malzeme kalitesi olarak tatmin etmeyebilir. Bu nedenle tercih yaparken şıklığı ve dayanıklılığı deneyimlemeye imkân verenler arasında değerlendirme yapılmalıdır.

Şık ve dayanıklı modeller arasında sayabileceğimiz epoksi sehpa son dönemde ön plana çıkmaya başladı. Epoksi reçinesinin kullanıldığı kütük sehpalar evinde veya işyerinde doğal bir atmosfer oluşturmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Epoksi sehpa modelleri sadece şık ve fark yaratan tasarımlarıyla değil dayanıklı ve sağlam oluşlarıyla da dikkat çekiyor. 

Epoksiye ek olarak kaliteli ahşap kullanılarak üretilen tüm sehpa modelleri sağlam bir yapıya sahiptir. Tasarım ve yapım anlamında iyi işçiliğe sahip ahşap sehpa modelleri hem göze hitap eder hem de yıllar boyunca güvenle kullanılabilir. Özellikle MDF ve masif gibi malzemelerden üretilen sehpalar son derece sağlamdır. Şık ve dayanıklı bir ürün arayışında olanlar ahşap yan sehpa, ahşap orta sehpa veya zigon sehpa alternatiflerini mutlaka değerlendirilmelidir.

Sağlamlık ve zarafeti aynı anda yansıtan bir diğer örnek de metal sehpa modelleridir. Metal kullanılarak üretilen tarz sehpalar kaliteyle buluştuğunda uzun ömürlü bir kullanım deneyimi sunar. Minimal ve modern ev dekorasyonunu tercih edenler için ise akrilik sehpa modelleri güzel bir alternatif oluşturmaktadır. Şeffaf formdaki akrilik sehpalar yıllar boyu deforme olmadan kullanılabilir. Üstelik ıslak veya nemli bezle kolayca temizlenebildiği için de pratiktir. 

Vivense Mobilya, sehpada şıklık ve dayanıklılığı bir arada sunan adrestir. Siz de Vivense’nin sehpa modelleri çeşitlerini inceleyerek evinize şıklık ve fonksiyonellik katacak ürünleri bulabilirsiniz. 

Bir evi veya herhangi bir mekânı dekore ederken yapılan en büyük hatalardan biri de önce mobilyaları alıp sonra yerleştirmeye çalışmaktır. Mobilyaların koyulacağı alanı ölçüp biçmeden işe başlanmamalıdır. Ürünlerin ölçüsü belirlenirken alanın büyüklüğü ve alandaki diğer mobilyalar dikkate alınmalıdır.

Farklı zamanlarda birbirinden bağımsız mobilya parçaları satın alınırken her ürünün ölçüsü ve birbirine oranları dikkate alınmalıdır. Örneğin; çok küçük bir koltuğun yanına devasa bir sehpa koymak mantıklı olmayacaktır ya da geniş ve ferah bir salona çok küçük boy bir sehpa yerleştirdiğinizde ne işlevsel açıdan ne de estetik anlamda mekâna katkı sunacaktır. 

Köşeli ürünlerin bir arada kullanıldığı bir salonda ise yuvarlak sehpa grupları tercih edilirse hem ölçüsel hem de şekilsel problemler ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla sehpa ve benzeri parçalar satın alınırken mutlaka ürünün ölçüsüne, mekânın ölçüsüne ve birlikte kullanılacağı diğer mobilyaların ölçüsüne dikkat edilmelidir.

İstediğiniz Renk ve Şekli Seçin

Tüm mekânların ihtiyacı olan sehpalar farklı şekillerdeki renk renk modelleri ile her yaştan kullanıcıya hitap ediyor. Sehpanın şekline ve rengine karar verirken birden çok faktörü hesaba katmakta fayda var. 

Yuvarlak, dikdörtgen veya kare sehpa seçenekleri arasında gözümüze en hoş gelen ürüne yöneliriz ancak burada dikkate almamız gereken başlıca faktör ürünü kullanacağımız mekâna özgü değişkenlerdir. Salonun, odanın veya ofisin büyüklüğü ve şekline uygun olmayan bir sehpa, alanı daraltabilir ve hareketleri kısıtlayabilir. Örneğin; küçük ve kare bir salona uzun sehpa koyulduğunda mekân gereksiz yere olduğundan çok daha dar ve dolu bir nitelik kazanacaktır. 

Sehpa seçerken dikkate alınması gereken bir diğer faktör de diğer mobilyalarla uyum konusudur. Salona, oturma odasına, ofise veya dış alanlara yenilik katmak için sehpa alınacağında öncelikle mobilyaların tarzı ve materyalleri göz önünde bulundurulmalıdır. Farklı stiller ve dokular birbiri ile uyumlu olacak şekilde bir araya getirilebilir ancak uyumsuz bir eşleşme yaratmaktan kaçınılmalı; satın almadan önce iyi bir araştırma yapılmalıdır. 

Sehpalar farklı renklerde tüketicilerin beğenisine sunulur. Ana renk tonlarının yanı sıra ara renklerde de sehpa modelleri ile karşılaşılması mümkündür. Fümeden turuncuya, cevizden mora, golddan bronza kadar çok sayıda özel renkte sehpalar kullanıldıkları mekânlarda bambaşka bir hava yaratabilir. 

Seçeneklerin bol oluşu bir yandan avantaj diğer yandan da dezavantaj yaratabilir. Çünkü renk uyumu dekorasyonda büyük fark yaratan unsurların başında gelir. Doğru renk kombinasyonları bir mekânın stilini yüceltirken, yanlış seçimler ise sonradan pişmanlığa neden olabilir. Bu nedenle mevcut mobilyaların, eşyaların ve hatta duvar renklerinin tonlarını göz önünde bulundurarak sehpa rengine karar verilmesi en sağlıklı yöntem olacaktır.

Orta Sehpa - Zigon Sehpa - Yan Sehpa: Sizin Seçiminiz Hangisi?

Yaşam alanlarınıza yeni bir soluk kazandırmak, dekorasyonu güzelleştirmek, kalabalık bir misafir grubu ağırlandığında kolayca servis yapabilmek, dağınık bir ortamı daha düzenli göstermek, koltuğun yanında çayın kahvenin koyulabileceği bir ortam yaratmak ya da salonda konforu artırmak… Bir sehpa satın almak için her zaman bolca neden vardır. 

Sehpa tüm eşyaları bir araya getirerek, odanın genel görünümünü tamamlayan önemli bir ögedir. Boş alanı doldurmanın harika bir yolu olduğu gibi birden çok işleviyle vazgeçilmez mobilya parçalarının da başında gelir. 

Orta sehpalar yaşam alanlarının odak noktasına dönüşebilir. Sık kullanılan eşyaları depolayabilmelerinin dışında dekoratif sehpa modelleri arasında yer aldıklarından cesur seçimlerin yansıması olarak tercih edilebilirler. Yan sehpalar kısıtlı alanlarda yer kaplamayan tasarımları ile öne çıkarlar. Zigon sehpalar dekorasyonu güçlendirirken sahip oldukları fonksiyonlarla konforu artırırlar. 

Uygun alanlarda tüm sehpa modelleri eş zamanlı kullanılabilir. Tercih edilen sehpa modelleri aynı tarzı yansıttıklarında dekorasyondaki etkiyi güçlendirirken farklı tarzlarda seçildiklerinde özgün bir atmosfer oluşturmayı sağlayabilir. 

Siz de yaşam alanlarınızda konforunuzu artırmak ve aynı zamanda dekorasyonunda zahmetsiz bir dönüşüm yaratmak isterseniz Vivense’yi ziyaret edebilir, uygun sehpa fiyatları avantajlarından yararlanarak keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.