FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Kumaş Materyali
 • Ayak Malzemesi
 • Renk
 • Kumaş değiştirilebilir
 • Oturum Yumuşaklığı
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
 • Genişlik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
687 Ürün

Yaşam alanlarına hoş bir hava katmak, ortamın daha canlı ve konforlu olmasını sağlamak için puf koltuk modelleri tercih edilebilir. Çok yönlü ve keyifli mobilyalar olan puf koltuk modelleri sadece ayak uzatmaktan ya da kalabalık bir ziyaret esnasında ek bir oturma alanı sunmaktan çok daha fazla işleve sahiptir. 

İhtiyaçlar ve beklentiler özelinde tasarlanan puf koltuk modelleri sandıklı, sandıksız, ayaklı, ayaksız, katlanır, tekerlekli ya da minder formunda olabildiği için hemen hemen her dekorasyon tarzında isteğe bağlı olarak tercih edilebilecek mobilyalar arasında yer alır. 

Farklı tasarım seçenekleri ile sunulan puf koltuk, yer minderi ve puf tabure modelleri arasından seçim yaparken bu tasarımların avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurmak gerekir. Yaşam alanlarına eklenecek bir mobilyanın tasarım detayları ile ortama uyum sağlaması oldukça önemli olsa da ihtiyaçlara göre çeşitli fonksiyonlarının olması da çok yönlü bir kullanım deneyimi sağlar. 

Puf Koltuk, Yer Minderi ve Puf Tabure Modelleri

Doğru tercih edilmiş bir mobilya yaşam alanlarında dekorasyonu tamamlar, zamansız bir şıklık elde etmeye yardımcı olur ve sunduğu işlevler ile ihtiyaçlara cevap verir. Bu noktada puf koltuk, yer minderi ve puf tabure modelleri arasından seçim yaparken göz önünde bulundurulacak unsurların iyi bilinmesi ve dikkatle değerlendirilmesi gerekir. Bu değerlendirmeyi yapabilmenin yolu da puf koltuk, puf tabure ve yer minderi arasındaki farkları bilmekten geçer. 

Puf Koltuk: Temel olarak koltuk takımı kullanılan bir alanda oturmaya uygun olması için koltukların oturma yeri yüksekliğinde tasarlanmış, büyük ve sağlam bir yastık olarak tanımlanabilir. Puf koltuk çoğu zaman ekstra bir oturma alanı sağlamak için tercih edilse de depolama alanı olarak kullanılabilen sandıklı puf modelleri ve ayak uzatmak ya da sehpa olarak kullanılmak için daha düz bir üst yüzeye sahip puf koltuk modelleri vardır. 

Yer Minderi: Yer yastığı olarak da isimlendirilen, ekstra oturma yeri olarak kullanılabilecekleri gibi yerde uzanarak TV üniteleri yanında konumlandırılarak televizyon izlemek ya da oyun oynamak isteyenlerin daha konforlu hissetmesine yardımcı olan, ekstra büyük boyutlara sahip olan yastıklardır. Farklı boyut, tasarım ve doku seçeneklerine sahip yer minderi modelleri vardır. 

Puf Tabure: Tasarımın verdiği hissiyat sebebiyle Osmanlı tarzı puf koltuk olarak da bilinen puf tabure modelleri alışılmış tabure tasarımlarının daha konforlu ve dekoratif hâle getirilmesi ile ortaya çıkmıştır. Bu modeller metal ya da metal ayaklı puf olarak sunulabilir. Oturma ve ayak uzatma işlevine sahip parçalardır. 

Modern tasarım detaylarda sahip olan puf tabure modelleri endüstriyel ya da minimal tarzlara sahip alanlarda da etkileyici bir parça olarak öne çıkar. Sofistike, klasik, avangart ya da bohem bir tarzı tamamlamak için ideal seçenekler arasında yer alır.

Yaşam alanlarında ek depolama ihtiyacı ortaya çıktığında bu ihtiyacı en verimli ve şık şekilde gidermek gerekir. Sandıklı puf tasarımları tam bu noktada oldukça işlevsel çözümler sunan mobilya modelleri arasında yer alır. Sandıklı puf mevcut depolama gereksinimini gidermek için kullanılabileceği gibi sadece kullanıldığı alanda dağınıklık oluşmasını engellemek için de tercih edilebilir. 

Sandıklı puf modelleri yaşam alanlarında farkı işlevlere sahip olarak kullanılabilir. Yatak odalarında, karyolanın ayak ucunda bank tarzında sandıklı bir puf koltuk tercih edildiği zaman hem alanda ek bir oturma alanı elde edilmiş olur hem de yatak odasında el altında olması istenen ancak dağınık bir görüntü oluşturmasından endişe edilen TV battaniyeleri, misafir nevresim takımları ya da gece toplanan ve sabah serilen yatak örtüleri için ideal bir saklama alanı elde edilmiş olur. 

Sandıklı puf kullanımı sadece yetişkin yatak odaları ile sınırlı değildir. Çocuk ve genç odalarında konforlu bir oturma alanı oluşturmak, cam kenarında bir sehpa ile birlikte kitap okuma köşesi yaparken aynı zamanda şık bir depolama alanına sahip olmak istenildiği zaman da sandıklı puf modelleri tercih edilebilir. Odada bulunan oyuncaklar, hobi malzemeleri ya da spor ekipmanları için ideal bir saklama alanı sağlanmış olur. 

Salon ve oturma odalarında da sandıklı puf modelleri çok yönlü olmaları sebebiyle sıklıkla tercih edilen mobilyalar arasında yer alır. Bu odalarda yine dağınıklığı ortadan kaldırmak, sadece ihtiyaç hâlinde çıkarılan TV battaniyesi ya da minder gibi tekstil ürünlerini saklamak, masa oyunları ya da fazla kumandalar için ek bir depolama alanı yaratmak için sandıklı puf modelleri tercih edilebilir. 

Kadifeden Deriye Çeşitli Kumaş Seçenekleri

Dekorasyonda istenilen sonuç çok yönlü seçimlerin birbirleri ile uyumlu şekilde yapılması ile elde edilir. Puf koltuk seçimi yaparken de yaşam alanında tercih edilen tarzı destekleyecek dokulara ve renklere yönelmek en iyisidir. Her dokunun desteklediği bir dekorasyon tarzı vardır. Döşemelik kumaşın görünümünün dekorasyona büyük bir etkisi vardır ancak kullanım esnasında vereceği his de oldukça önemlidir. 

Yumuşak ve rahat bir oturma hissi veren bir puf koltuk her zaman daha caziptir. Aynı zamanda dokular kullanım sürecinde de etkilidir. Evcil hayvanlara karşı dayanıklı ya da çocukların özgürlüğü için leke tutmayan bir kumaş tercih etmek yaşam şekline uygun seçim yapmak demektir. Bu da kullanımda değerli bir konfor yaratır. Kolay temizlenebilir, leke tutmaz ya da su geçirmez özelliğe sahip kumaşlar arasında beklentilere göre tercih yapılması önerilir. 

Keten

Hafif, çevre dostu ve doğal bir doku olarak dikkat çeken keten yaşamın pek çok alanında tercih ediliyor. Ev tekstil ve yatak odası tekstil ürünlerinde oldukça popüler olan keten döşemelik bir kumaş olarak da oldukça popülerdir. Temizlenmesi kolay olduğu için çocuklu veya evcil hayvanlı aileler için ideal seçimdir. Ancak temizliğinde dikkatli olmak gerekir. 

Ketenin nefes alabilir yapısı ve küflenmeye karşı dirençli olması özellikle yüksek neme sahip olan iklimlerde popüler olmasını sağlamıştır. Keten aynı zamanda alerjisi olan kişiler için de doğru bir tercihtir. Bu dokuyu tercih etmenin dezavantajı her doku ile çok uyumlu olmamasıdır. Keten daha çok spor ve modern görünüme sahip dokularla eşleşir. Akdeniz, minimal ya da marine dekorasyon tarzlarında ise oldukça dikkat çekicidir. 

Kadife

Şıklığı ve rahatlığı ile çok dikkat çeken, kullanıldığı alana özgün bir tarz ve kendine has bir ihtişam kazandıran dokular arasında yer alır. Yumuşak bir dokunma hissi verdiği için yumuşak puf koltuk tasarımlarında tercih edilir. Sıvıya doğal olarak dayanıklı bir doku olması sebebiyle kullanımda avantaj sunar. 

Kadife dokunun bakımı oldukça kolaydır. Küçük çocukların keyifli bir günün sonunda arkalarında mutlulukla bıraktıkları lekelerin, evcil hayvanların içgüdüsel tırmalama hareketlerinin sonunda kolayca eski hâline getirilebilir. Kadifenin sahip olduğu dayanıklılığı artırmak için özel olarak üretilen performans kadife, yaramaz evcil hayvanların yaşadığı evler için iyi bir tercihtir. 

Kadife her yaşam alanı ve dekorasyon tarzı için uygundur. Kiri ve tozu daha kolay gösterir, bu nedenle kolay temizlenebilir olsa da sık sık döşeme temizliği yapmak istemeyenler için uygun değildir. Sıcak iklimlerde nefes alan bir yapıya sahip olmadığından uzun süreli temasta terleteceği için çok iyi bir tercih değildir. 

Suni Deri

Vegan ya da sunu deri gerçek deriye iyi bir alternatif olarak sunulur. Uygun fiyatlı olması sebebiyle de oldukça popülerdir. Temizlenmesi kolaydır, sadece nemli bir bezle silinerek lekeleri temizlenebilir. Çizilmeye karşı daha dayanıklıdır, vegan olduğu için evcil hayvanların dikkatini çekme ihtimali daha düşüktür. Ancak zamanla çatlama eğilimi olabileceği unutulmamalıdır. 

Şönil

Kadife dokunun yakın arkadaşı olan şönil oldukça popüler bir döşeme malzemesidir. Çok dayanıklı bir kumaş olması ve kadifeden daha düşük maliyetler ile sunulması bu dokumanın popülerliğinin altında yatan sır olarak ifade edilebilir. Hem tarzı güçlendirmek hem de konfor elde etmek için şönil döşeme tercih edilebilir. 

Yumuşak bir kullanım hissi olan şönil kumaşlar aynı zamanda yoğun kullanım karşısında yapılarını korur; kolay temizlenen lifleri sayesinde kalabalık, çocuklu ya da evcil hayvanlı evlerde konfor sunar. Şönil döşeme güneş ışığına karşı hassas olduğu için doğrudan ışık almayacak bir yerde kullanılmalıdır. 

Hakiki Deri

Döşemelik kumaş söz konusu olduğunda hakiki deri gerçek bir klasiktir. Deri puf koltuk, tamamen deri bir koltuk takımına eşlik edebileceği gibi keten ya da nubuk gibi dokularla da eşleştirilebilir. Yüksek kaliteli ve dayanıklı bir malzemedir. Çok kolay temizlenir. Leke tutmaz, yıpranma ve aşınma söz konusu olduğunda uzun yıllar boyunca kullanımı mümkündür. 

Hakiki dere son derece kullanışlı bir materyal olsa da evcil hayvanların dikkatini çekebilir. Bu nedenle kemirme ya da tırmalama alışkanlığı kontrol edilemeyen evcil hayvanların yaşam alanlarında tercih edilmesi önerilmez. 

Zevkinize Göre Kare, Yuvarlak ve Silindir Puf Seçenekleri

Dekorasyonda doğru seçimler yapmak için pek çok farklı unsuru göz önünde bulundurmak gerekir. Bir alanda tercih edilen tüm mobilya parçalarının birbirleri ile uyum içerisinde olmaları önerilir. Bu öneri puf koltuk modelleri için de geçerlidir. Puf koltuk modelleri klasik koltuk ve kanepe modellerine göre daha küçük olsalar da seçimde dikkatli olunması önemlidir. 

Yuvarlak bir puf dar bir alanda basık bir görünüme neden olabilir ve alanın tüm havasını bozabilir. Yuvarlak puf seçerken, mobilya konumlandırıldıktan sonra çevresinde rahat hareket etmeye uygun bir boşluk olduğundan emin olmak gerekir. Yuvarlak tasarımlar dik açılı mobilyalar ve aksesuarlar ile birlikte kullanılmak istenirse yuvarlak minderli olarak tasarlanmış bir metal ayaklı puf tercih edilmesi önerilir.

Silindir puf modelleri daha yumuşak geçişlerin yer aldığı alanlarda önerilir. Avangart, eklektik ya da romantik bir tarzı desteklemek için önerilir. Diğer puf modellerine göre silindir puf tasarımı biraz daha küçük olduğu için sade dokumalara sahip olan modelleri minimal dekorasyonda tercih edilebilir. Silindir puf modelleri tüylü ve peluş dokulu bir kaplama ile sunulduğu zaman yatak odalarında ve genç kız odalarında romantik bir dokunuş olarak kullanılabilir. 

Kare puf köşelere ve duvarlara kolayca yaslanabileceği için alanlarda çok fazla yer kaplamadan konumlandırılabilecek parçalardır. Kare puf modellerinin dekorasyonda nasıl kullanılacağında döşeme ve aksesuar seçimi çok önemlidir. Kadife döşemenin kullanıldığı, kapitone detayları ve düğmeler ile desteklenen bir kare puf avangart dekorasyonda ön plana çıkar. Keten kumaş kaplaması ve metal ayaklı puf tasarımı endüstriyel ya da minimal dekorasyonda dikkatleri üzerine çeker. 

İsterseniz Ahşap veya Metal Ayaklı, İsterseniz Ayaksız Puf Modelleri

Tasarımda bütünlüğü yakalamak dekorasyonda istenilen sonucu almak için olmazsa olmazdır. Bu noktada puf koltuk ya da puf tabure tercihi yapılırken ayak tasarımında kullanılan malzemelere de dikkat edilmesi gerekir. 

Ahşap ayaklı puf modelleri daha klasik bir görünüm için idealdir. Ahşap kullanıldığı alanda yumuşak ve konforlu bir etki bırakır. Ahşabın kullanım şekli de dekorasyon tarzı üzerinde oldukça belirleyicidir. Düz kesime sahip bir ahşap ayak minimal ya da spor bir dekorasyon için uygun olur. Oyma detaylarla süslenmiş, kavisli kesime sahip ahşap ayaklı puf modelleri ise daha avangart ve klasik tarzda dekorasyona uyum sağlar. 

Sandıklı puf modelleri boyutlarına ve hacimlerine göre tekerlekli olarak tasarlanabilir. Depolama alanı olarak kullanıldıkları için tekerlik puf şeklinde sunulmaları hareket ettirilmelerini kolaylaştırır. Makyaj masası önünde kullanılmak için tercih edilecek puf modellerinde de tekerlekli tasarım tercih edilebilir. 

Metal ayaklı puf modelleri de tasarımlarına ve kumaş tercihlerine göre farklı dekorasyon tarzları ile eşleşir. Üzerinde peluş kaplama olan ya da uzun tüylerle hareketlendirilmiş bir minder bulunan metal ayaklı puf modelleri daha romantik bir dekorasyon için tercih edilir. Deri ya da nubuk döşemeye sahip olan çeşitleri endüstriyel tarzda dekorasyonu desteklerken, minimal bir seçenek olarak da kullanılabilir. 

Katlanabilir Yer Minderleri & Puf Tabureler

Yaşam alanlarına eklenecek herhangi bir mobilyanın sunduğu işlevsellik ve kullanım yöntemi tercihte önemli bir belirleyicidir. Modern dünyada yaşam alanlarının küçülmesi ile birlikte mobilyalarda işlevsellik daha çok ön plana çıkmaktadır. Katlanabilir yer minderi modelleri özellikle yatak olarak kullanıma sunulan bir tasarıma sahipse çok değerli bir alan tasarrufu sağlar. 

Puf yer minderi olarak kullanılmadığı zamanlarda katlanıp kaldırılabiliyorsa yaşam alanında ferahlık elde etmek isteyenler ve çok fazla eşyadan hoşlanmayanlar için ideal seçimdir. Yuvarlak yer minderi modellerinde kullanımdan sonra minderi dik olarak duvara yaslamak ve yine yerden tasarruf etmek mümkün olabilir.

Katlanabilir tabure puf modelleri de yine ihtiyaç anında kullanıma sunulan, kullanım tamamlandıktan sonra ise katlanıp kaldırılabilen tasarımları ile beğeni kazanır. Pratik bir katlama mekanizmasına sahip olan ahşap ya da metal iskelet üzerine yerleştirilmiş konforlu bir oturma minderi ile ihtiyaçlara pratik çözümler sunan mobilyalardır. 

Dilediğiniz Renk, Desen ve Ölçülerde 

Yaşam alanlarının enerjisini destekleyecek farklı renk ve desenlere sahip puf koltuk modelleri arasından seçim yaparken genel dekorasyon renklerini göz önünde bulundurmak önemli olsa da ihtiyaçları da dikkate almak gerekir. 

Beyaz puf, gri puf koltuk gibi tasarımlar çok kolay kirlenebildiği için çocuk odalarında kullanımları tercih edilmeyebilir. Çocuk ve genç odaları için enerjisi yüksek desenli puf koltuk modelleri arasından seçim yapılabileceği gibi renkli puf koltuklar da kullanılabilir. Sarı puf ortamın enerjisini yükseltmek için ideal bir seçimken, kırmızı puf ya da mavi puf genel dekorasyon renklerini desteklemek ya da dekorasyonda kontrast oluşturmak için tercih edilebilir. 

Desenli puf koltuk modelleri arasından seçim yaparken baskın renkleri dekorasyona göre belirlemek, desen seçiminde de dekorasyon tarzını göz önünde bulundurmak gerekir. Çok iddialı seçimler yapmak istenmiyorsa, temizleme sorunu yoksa beyaz puf koltuk ya da gri puf koltuk kullanımı renk uyumu sağlandığı sürece her tarzda tercih edilebilir. Lekelenme endişesi olduğunda ise siyah puf koltuk ile sürprizsiz bir seçim yapılabilir. 

Farklı renk ve desen seçeneklerinin yanı sıra aksesuarlar ile desteklenen, ihtiyaçlara göre ek özelliklerle sunulan, farklı materyaller ile üretilerek dekorasyon tarzlarına uyum sağlayan puf koltuk modelleri Vivense’de sizi bekliyor. Kaliteli, modern, dikkat çekici ve sıra dışı seçenekleri buluşturan Vivense’de keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayabilir; yaşam alanlarınız için ihtiyacınız olan mobilyalara, aksesuarlara ve tekstil ürünlerine tek bir tıkla ulaşmanın konforuna sahip olabilirsiniz. 

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.