FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Renk
  • Ayak Rengi
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
MUTFAK SANDALYESİ
  • TL
321 Ürün
+2
Kumaş Özelliği Seçenekleri
+2
Kumaş Özelliği Seçenekleri
+2
Kumaş Özelliği Seçenekleri
+2
Set İçeriği Seçenekleri
+2
Set İçeriği Seçenekleri
+2
Takım İçeriği Seçenekleri
+2
Takım İçeriği Seçenekleri
+2
Set İçeriği Seçenekleri

Günün yorgunluğunun atıldığı, ailece paylaşılacak lezzetlerin hazırlandığı ve konforlu molaların verildiği mutfakların dekorasyonu özenle yapılmalıdır. Mutfakların dekorasyonu bir bütün olarak düşünülmeli; dekorasyon sürecinde fonksiyonelliğin, konforun ve şıklığın bir arada elde edilmesi hedeflenmelidir.

Mutfaklarda zaman geçirmeyi tercih eden ve yemeklerini mutfaklarda yiyen kişiler için mutfak dekorasyonunun merkezinde mutfak masa takımları yer alır. Mutfak masa takımları hem mutfak masası hem de mutfak sandalyesi ve/veya mutfak taburesi gibi temel mobilyalardan oluşur. Tasarımsal çizgileri ve renkleri benzer nitelik taşıyan parçalardan oluşan takımlar mutfaklarda şık ve estetik bir görünümün yakalanmasını kolaylaştırır.

Mutfak masa takımları mutfaklarını dekore etmek isteyenler için pratik çözümler sunsa da bazı durumlarda mutfak masası, mutfak sandalyesi ve mutfak taburesi gibi parçaların ayrı ayrı alınması gerekebilir. Farklı renk ve kumaş seçenekleri ile sunulan mutfak sandalyeleri ve son yıllarda mutfaklarda sıklıkla tercih edilen bar sandalyeleri zaman zaman ofis dekorasyonunda da yer bulabilir. 

Konforlu bir oturma alanı sunan, dekorasyona sıcaklık katan ve aynı zamanda keyifli sohbetlerin devamlılığını sağlayan mutfak sandalyesi ve tabure çeşitleri Vivense’de sizi bekliyor. Mutfak dekorasyonunuzu tamamlayacak farklı alternatifleri keşfedebileceğiniz Vivense’de bar sandalyesi modellerini de bulabilirsiniz. Dekorasyon zevkiniz doğrultusunda tercih edebileceğiniz birbirinden şık mutfak bar sandalyesi modelleri bir tık uzağınızda.

Mutfak Sandalyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfak sandalyesi ve tabure seçimi söz konusu olduğunda birçok faktörün dikkate alınması gerekir. Mutfakta yakalanmak istenen dekorasyon stili, dekorasyona uyum sağlayacak mutfak sandalyesi alternatiflerinin belirli çizgilere ve renklere sahip olmasını gerektirebilir. 

Mutfak sandalyesi seçimi sırasında mutfak alanının da değerlendirilmesi önemlidir. Büyük sandalyeler küçük mutfakların boğucu bir ambiyansa sahip olmasına neden olabilir. Bu gibi bir durumda sandalyeden ziyade tabure ya da katlanır mutfak sandalyesi alternatifleri daha doğru tercihler olarak öne çıkacaktır. 

Mutfak sandalyesi seçimi yapılırken mutfaklara özgü niteliklerin göz önünde bulundurulması faydalı olur. Mutfaklar nemin yoğun olduğu alanlardır ve bu alanlarda hijyen sağlanması önemlidir. Hâliyle mutfak sandalyesi seçimi sırasında kolay temizlenebilen alternatiflere yönelmek tercihten ziyade gereklilik olarak değerlendirilmelidir.

Mutfak sandalyesi ve tabure seçiminde bir diğer önemli kriter dayanıklılıktır. Dayanıklı ürünler günlük kullanım için ideal özellik taşır. Bu doğrultuda demir tabure, ahşap mutfak sandalyesi, metal mutfak sandalyesi gibi seçeneklerin değerlendirilmesi stratejik tercihler olarak yorumlanır.

Mutfak sandalyesi, tabure ve mutfak bar sandalyesi seçiminde renk faktörünün öneminin göz ardı edilmemesi gerekir. Son yıllarda siyah mutfak sandalyesi, gri mutfak sandalyesi ve beyaz mutfak sandalyesi oldukça popülerdir. Farklı renklerle yüksek uyumluluk sergileyen bu renkler modern mutfak sandalyesi tasarımlarının merkezindedir.

Şık ve Modern Mutfak Sandalyeleri

Modern ve fonksiyonel mutfakların olmazsa olmazları arasında yer alan mutfak sandalyesi modelleri şıklıkları ile de dikkat çekiyor. Dayanıklı materyallerden farklı stilleri yansıtacak çizgilere sahip şekilde tasarlanan şık ve modern mutfak sandalyesi modelleri kolay temizlenebilmeleri ile konforu maksimize ediyor. Yemek pişirildiğinden hijyeninin sağlanması önemli olan mutfaklarda yer verilen mutfak sandalyeleri gerek olması hâlinde yemek masalarının çevresinde ve balkonda da konumlandırılabiliyor. 

Plastik, Ahşap, Metal ve Diğer Seçenekler

Mutfak sandalyeleri tarz ve işlev olarak değişiklik gösterebilir. Bu değişiklikte sandalyelerin imal edildikleri malzemelerin türleri belirleyicidir. Malzemelerin hem tarz hem de mutfak sandalye fiyatları üzerinde etkili bir değişken olması, hangi malzemelerin kullanıldığı sandalyelerin tercih edileceğine karar verme gerekliliğini beraberinde getirir.

Plastik mutfak sandalyesi çeşitleri genellikle iç içe geçebilen yapıları, hafiflikleri ve sağlamlıkları ile sıklıkla tercih edilir. Minimum ölçüde yer kaplayarak depolanmalarının dışında açık havada da konumlandırılmaya uygun olmaları öne çıkan avantajlarındandır. Ek olarak kolay bir şekilde temizlenebildiklerinden plastik mutfak sandalyesi popülerliğini kaybetmeyen bir tercih olarak yorumlanır.

Ahşap mutfak sandalyesi modelleri geçmişten günümüze en çok tercih edilenler arasındadır. Ahşap malzemenin dekorasyona kattığı sıcaklığa başvurmak mutfaklarda hedeflenen ambiyansı yakalamanın en pratik yollarından biridir. Ahşap mutfak sandalyesi modelleri tasarımsal çeşitlilikleri, kumaş alternatifleri ve dayanıklılıkları ile uzun süreli bir kullanım sunar. Ahşap, katlanır mutfak sandalyesi modellerinde de en sık tercih edilen malzemedir. 

Mutfaklarda şık ve dayanıklı sandalyelere yer vermek isteyenlerin öncelikli tercihlerinden olan metal mutfak sandalyesi modelleri minimum oranda toz tutması ve kirlenmeye karşı direnci ile dikkat çekiyor. Kirlenmesi hâlinde kolaylıkla temizlenmesi mutfak hijyenine önem verenlerin beğenisini kazanıyor. Yalnızca evlerin mutfaklarında değil ofislerde de tercih edilen metal sandalye modelleri modern, endüstriyel ve rustik dekorasyona başarıyla entegre edilebiliyor.

Mutfak sandalyesi üretiminde metal, ahşap ve plastik dışında farklı materyallerden de yararlanılması mümkün. Malzemelerdeki farklılık sandalyelerin kullanım süresini ve dekorasyon stilini etkileyebildiğinden seçim sırasında bu unsurların değerlendirilmesi önem taşıyor.

Kumaşı Değiştirilebilir Mutfak Sandalyeleri

Kumaşı değiştirilebilen mutfak sandalyeleri, mutfak sandalyesi ihtiyacı olan kişilerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Mutfaklar yemeklerin pişirildiği ve yendiği yerler olduğundan hem nem oranı yüksek hem de kirlenmeye müsait mekânlar olma özelliği taşıyor. 

Sandalyelerin kumaş değişiminin mümkün olması birçok avantajı beraberinde getiriyor. Dekorasyonda hızlı ve ekonomik bir yenilenme sunan kumaşı değiştirilebilir mutfak sandalyesi modelleri her zaman temiz kalmaları ile de beğenilerin odağında yer alıyor. 

Onlarca Renkte Mutfak Sandalyesi Seçenekleri

Vivense’de birbirinden şık mutfak sandalyesi modelleri sizi bekliyor. Rengârenk tasarlanan mutfak mobilyalarından olan sandalyeler iskelet hâlinde de kumaş kaplı olarak da sunulabiliyor. Deri mutfak sandalyesi modelleri zamansız bir tercih olarak öne çıkarken kumaşsız mutfak sandalyesi modelleri modern ve endüstriyel tarzın temsilcilerine dönüşüyor. 

Mutfaklardaki hâkim dekorasyon rengi doğrultusunda seçilen mutfak sandalyeleri uyumlu bir görünümü garantiliyor. Hâkim renkle tezat oluşturanlar özgün dekoratif tercihlerini ortaya koymak isteyenlerin beğenisini kazanıyor. Beyaz mutfak sandalyeleri tarzdan bağımsız olarak ferah bir atmosfer yaratılmasına katkı sunarken gri mutfak sandalyesi tercihi ambiyansta iddialı olduğu kadar dinginleştirici bir etkinin kaynağına dönüşüyor. 

Sabit ve Döner Bar Sandalyeleri

Tezgâh ya da ada bulunan mutfaklarda son yıllarda sabit ve döner bar sandalyesi modelleri popülerleşiyor. Şık tasarımları ile dekorasyonda dikkat çekici bir etki yaratan mutfak bar sandalyesi modelleri farklı materyallerden üretilebiliyor. 

Ahşap bar sandalyesi dekorasyonda geleneksel ve iddialı tercihler yapmak isteyenlerin favorilerinden. Katlanabilir özelliğe sahip ahşap bar sandalyeleri avantajlı bir tercih hâline geliyor. Metal bar sandalyesi endüstriyel tasarım doğrultusunda dizayn edilen mekânları muhteşem şekilde tamamlıyor. Bistro masalar ile birlikte kullanımları mümkün olan bu sandalye türleri ofislerin bekleme alanlarında da kendilerine yer buluyor.

Mutfak bar sandalyesi modellerinin ağırlığı üretildikleri malzeme doğrultusunda değişebilmekle birlikte genel olarak hafif ve sağlam yapıda olmaları kolay taşınabilmelerini sağlıyor. Otantik bir görünümü garantilemeleri dekorasyonda zahmetsiz bir tercih olarak değerlendirilmelerini sağlıyor. Konforu maksimize eden döşemeleri sohbetlerin keyfini artırıyor. İç mekânlarda olduğu kadar dış mekânlarda da konumlandırılmaya uygun olmaları sundukları avantajları artırıyor. 

Şık ve Modern Tabureler

Sırt ve kollar için herhangi bir dayanma mekanizması bulunmayan, yerden yükseltilmiş oturma alanına sahip mobilyalar tabure olarak adlandırılır. Tabure modelleri gerek renk gerek üretim malzemesi gerekse renk bakımından geniş bir çeşitlilikte sunulur. 

Mutfak masalarının çevresinde sıklıkla yer bulan mutfak taburesi modelleri fazla yer kaplamamaları, kullanılmadıkları zamanlarda masa altında konumlandırılabilmeleri gibi faydaları ile her daim popülerliğini korumaktadır. 

Plastik, Ahşap ve Metal Tabureler

Geçmişi çok eskilere dayanan tabure modelleri, yüzyıllardır konfor sağlamak için kullanılan ürünler arasında yer alır. Mutfaklarda, balkonlarda, bahçelerde, çalışma odası dekorasyonunda ve hatta ofislerde tercih edilen tabure çeşitleri farklı boyutlarda farklı malzemelerden üretilir. Dekoratif etkileri ve dayanıklılıkları üretildikleri malzeme doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Plastik tabure çeşitleri evlerde yaygın olarak kullanılan, ekonomik ve dayanıklı olmaları ile öne çıkan ürünlerin başında gelir. Plastik taburelerin taşınması ve temizlenmesi son derece kolaydır. Ağırlıklarının az olması ve mevsim koşullarından etkilenmemeleri avantajlarını artırır. Bakımlarının kolay, bakım maliyetlerinin düşük olması sayesinde plastik tabure çeşitleri evlerde ve ofislerde sıklıkla tercih edilir.

Mutfaklarda geçirilen zamanın konforunu artıran ve aynı zamanda temizlik sırasında sağlam bir zemin elde edilmesine fırsat sunan ahşap tabure modelleri oldukça kullanışlı ürünlerdir. Ahşaptan üretilmiş olmaları dekorasyonu dikkat çekici şekilde tamamlamalarını ve evlerin farklı odalarında rahatlıkla kullanılabilmelerini sağlar. Son yıllarda popülerliği artan minimalist dekorasyon tercihlerine de uyum sağlayan ahşap tabure modelleri günlük kullanımın vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Metal tabure modelleri, mutfaklar başta olmak üzere evin farklı odalarında ve kısımlarında kullanımına başvurulan ürünlerden biridir. Metal tabure dayanıklılığı, kolay temizlenebilmesi ve şıklığı ile popülerliğini sürdürmektedir. Uzun süre boyunca güvenle kullanılabilen metal tabure çeşitleri farklı ayak sayılarına sahip olabilir, farklı renklerde tasarlanabilir. Seçim sırasında ihtiyaçlar ve dekoratif beklentiler göz önünde bulundurulduğunda en dikkat çekici sonuçlar alınabilir.

Katlanır Tabure Seçenekleri

Tabure kullanımının avantajları çeşitlilik arz ediyor. Hafif olmaları, rahatlıkla taşınabilmeleri ve aynı zamanda çok yer kaplamamaları kullanım alanlarını genişletiyor. Taburelerin sunduğu avantajları bir üst noktaya taşıyan katlanır tabure seçenekleri fonksiyonellikleriyle beğenilerin odağında yer alıyor. 

En dar mutfaklarda dahi rahatlıkla kullanılabilen katlanır tabure modelleri ile siz de yaşam alanlarınızda konforu artırabilirsiniz. Küçük alana sahip mutfaklarınızda rahatlıkla zaman geçirebilir, beklenmedik misafirlere sofranızda yer açabilirsiniz. Ergonomik tasarıma sahip olan katlanır tabureleri evlerde ve ofislerde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ek olarak kamp yapmayı seviyorsanız katlanır taburelerin sağladığı fonksiyonel çözümlerin keyfini yaşayabilirsiniz. 

Katlanır taburelerin kullanımları son derece kolaydır. Mutfaklarda konumlandırılabilen, ihtiyaç hâlinde hızlı bir şekilde yemek odalarına ya da balkonlara taşınabilen katlanır tabureler şık dizaynları sayesinde evlere modern bir etki katar ve sahip oldukları çeşitlilik sayesinde beğenileri yansıtmayı kolaylaştırır. 

Onlarca Renk Arasından Dilediğinizi Seçin

Mutfaklarda, balkonlarda, bahçede ve ihtiyaç duyulan farklı iç ve dış mekânlarda kullanılabilen tabure modelleri tasarımsal çeşitlilikleri ile dikkat çekiyor. Tasarım detaylarını öne çıkaran renkleri ile dekorasyonu kişisel beğeniler doğrultusunda tamamlamayı mümkün kılmaları tercih sıklıklarını artırıyor.

Mutfak taburesi çeşitlerinin hem ayak renkleri hem de döşeme renkleri değişiklik gösterebiliyor. Modern dekorasyon doğrultusunda dizayn edilen mutfaklarda beyaz, siyah, gri, krem gibi birçok renkle uyum sağlayan tonlar tercih edilebilir. Rustik ve endüstriyel tasarımın hâkim olduğu alanlarda ise sıra dışı renk seçenekleri tercih edilerek eklektik bir tarz benimsenebilir.

Modern Mutfak Sandalyesi ve Tabure Çeşitleri Vivense’de

Mutfağınızı güzelleştirecek ve mutfakta geçirdiğiniz zamanın konforunu artıracak mutfak sandalyesi ve mutfak taburesi çeşitleri Vivense’de sizleri bekliyor. Katlanır tabure, katlanır mutfak sandalyesi ve katlanır bar sandalyesi gibi alandan tasarruf etmenizi sağlayacak ürünlere de şıklığı ile dikkat çeken alternatiflere de Vivense farkıyla saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Mutfak sandalyeleri ve tabureleri dışında bench modellerine de erişebileceğiniz Vivense’nin online alışveriş sitesinde evinizin tüm ihtiyaçlarını güvenle karşılayabilirsiniz. 

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.