FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Masa Fonksiyonu
 • Masa Malzemesi
 • Form
 • Renk
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
Vivense Collection Mutfak Masası Serisi
 • Genişlik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
18 Ürün

Mutfakta Şıklık ve Fonksiyonellik: Mutfak Masası Modelleri

Mutfaklar yalnızca yemek yapılan ve yenilen değil, aynı zamanda keyifli paylaşımların yapıldığı ve ailece güzel zamanların geçirildiği özel alanlardır. Şıklığı ve fonksiyonelliği bir arada sunan mutfak masası modelleri ise mutfakların vazgeçilmezidir. Kaliteli ve işlevsel bir mutfak masası bir yandan kullanım konforu sunar, diğer yandan da kişisel beğenilerin yansıtılmasını sağlayarak dekorasyonu tamamlar.

Modern mutfak masaları tasarımları ve işlevsellikleriyle mutfak dekorasyonunun odak noktasını oluşturabilir. Mutfak kullanım alanı doğrultusunda küçük, büyük ya da köşe mutfak masası formlarında karşımıza çıkan modern mutfak masası modelleri mekânların kullanışlılığını artırabilir. Farklı alternatifler ile sunulan Vivense mutfak masası modelleri arasından seçim yaparken tasarım detaylarının, fonksiyonelliğin, ihtiyaçların ve masaların konumlandırılacağı alanların özelliklerinin göz önünde bulundurulması gerekir.

Siz de yaşam alanlarınızda şıklığı ve işlevselliği bir araya getirerek mutfağınızı evinizin en özel buluşma noktalarından biri olmasını sağlayacak mutfak masası modellerini Vivense’de bulabilirsiniz. Dilerseniz mutfak masanızı beğeninize uygun mutfak sandalyeleri ve tabureleri ile kullanarak tarzınızı en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. Bunların yanı sıra yemek odası takımları ile yemek odası ve mutfak için çok sayıda farklı ürün ve aksesuarı Vivense.com’da inceleyip satın alabilirsiniz. 

Lezzetli Anların Mekânı: Mutfak Masaları ve Modelleri

Mutfak masası modelleri geniş bir çeşitlilikte karşımıza çıkar. Şık mutfak masaları farklı ölçülere, kapanma mekanizmalarına, tasarımlara ve malzemelere sahip olabilirler. Tüm bu unsurlar mutfak masaları modellerinde çeşitlilik yaratır. 

Yuvarlak mutfak masası pratik kullanımı ve estetik açıdan hoş görünümüyle sıklıkla tercih edilir. Köşelerinin olmaması, mekâna daha fazla hareket serbestliği kazandıran bir unsur olarak kabul edilir. Genişletilebilir tasarıma sahip yuvarlak mutfak masaları ihtiyaç hâlinde daha çok oturma alanı yaratabilirler. Farklı malzemelerden üretilebilen yuvarlak mutfak masaları arasından beğenilere ve genel dekorasyona uygun seçim yapılabilir.

Son derece şık ve pratik mobilyalar olan köşe mutfak masası modelleri, genellikle dar alanları ve köşeleri efektif bir şekilde kullanmak isteyenlere hitap eder. Köşelerin kullanılması, alandan tasarruf etmeyi ve mutfaklarda daha fazla oturma alanına kavuşmayı sağlar. L ya da U şeklindeki köşeleri en iyi şekilde değerlendirme amacıyla tasarlanan köşe mutfak masaları, mutfağın daha geniş ve ferah görünmesine yardımcı olur.

Modern yaşamın ihtiyaçlarına dinamik ve pratik bir çözüm olan bar mutfak masası modelleri, az yer kaplayan tasarımlarıyla daha küçük alanlara sahip mutfaklar için ideal seçimlerdir. Yüksek tezgâhları ve genellikle bar tabureleriyle kullanılan bar mutfak masaları, çoğu zaman tipik bir yemek masasından daha yüksek olurlar. Yüksek tezgâhları yemek hazırlama ve yeme sürecinde konfor sağlar. Ek depolama alanlarına sahip olan modeller, mutfak düzeninin sağlanması noktasında önemli bir avantaj sunar.

Hangi Mutfak Masasını Almalısınız?

Mutfak masası modelleri arasından seçim yapılırken bazı faktörleri göz önünde bulundurmak gerekir. Bu faktörlerin başında ise mutfak masasının nereye yerleştirileceği ve ne kadar alana sahip olunduğu gelir. Dar bir alan için ihtiyaç söz konusuysa, katlanabilir ya da kompakt mutfak masası modelleri işlevsel çözümlere dönüşür.

Diğer bir önemli konu, mutfak masasının yalnızca yemek yemek için mi kullanılacağı yoksa çalışmak gibi farklı amaçlara yönelik olarak kullanımının söz konusu olup olmayacağıdır. Boyut ve işlevselliğe ek olarak evdeki genel dekorasyona uyum sağlayacak bir mutfak masası seçmek de önemlidir. Kişinin tarzını yansıtan ve evdeki diğer mobilyalarla uyumlu bir mutfak masası seçmek, hoş bir ambiyans yaratmaya yardımcı olabilir. 

Mutfak masasının estetik görünümü kadar dayanıklılığı da önemlidir. Ahşap, metal, cam gibi farklı malzemelerden üretilebilen mutfak masalarının dayanıklılığı, uzun süreli ve konforlu bir kullanım deneyimi elde etmeyi sağlar. Sık sık misafir ağırlanan evler için genişletilebilir bir mutfak masası seçmek daha doğru bir adım olabilir. 

Siz de mutfak boyutunuz, ihtiyaçlarınız ve kişisel beğenileriniz doğrultusunda en uygun mutfak masasını seçmek için Vivense.com’u ziyaret edebilir, kolay temizlenebilen modeller arasından tercihte bulunarak konforunuzu yükseltebilirsiniz. 

Mutfak Masasında Renk Seçiminin Önemi!

Mutfak dekorasyonunda genel estetiği ve atmosferi belirleyen çeşitli unsurlar vardır, mutfak masasının rengi de bu unsurlar arasındadır. Beyaz mutfak masası başta olmak üzere çok çeşitli renk seçenekleri bulunan mutfak masaları, mutfakta kullanılan diğer mobilyalarla uyumlu bir renge sahip olduğunda dekorasyonun bütünlüğü desteklenebilir. 

Küçük mutfaklarda alanı daha geniş göstermek için açık renk mutfak masalarının seçilmesi tavsiye edilir. Açık renkli modellere ek olarak cam mutfak masaları, kullanıldıkları alanın daha açık ve aydınlık görünmesine yardımcı olur. Son yıllarda siyah, kahverengi ve antrasit gibi koyu renklerdeki mutfak masaları da oldukça revaçtadır. Mutfak dolapları ile uyum sağlayan koyu renkli masalar şık bir ambiyans oluşmasına yardımcı olur.

Mutfak masalarının renk tercihi elbette kişisel beğenilerle de ilgilidir. Minimalist ve modern bir görünüm elde etmek için daha sade ve nötr tonlar iyi bir seçim olarak öne çıkarken, daha enerjik bir atmosfer yaratmak isteyenler canlı renklerdeki mutfak masalarına yönelebilir. 

Mutfak Dekorasyonunda Tarzınızı Yansıtın: Mutfak Masaları

Mutfak dekorasyonu, evlerin ruhunu ve tarzını yansıtmayı sağlar. Bu tarzın belirlenmesindeki kilit rollerden biri de mutfak masalarına aittir. Hâkim dekorasyona uygun bir mutfak masası seçmek, kişisel beğenileri ortaya koymanın en zahmetsiz yöntemidir. Mutfak masaları çok çeşitli malzemeler kullanılarak üretilir ve her malzeme mutfak masalarının kendine özgü bir karaktere sahip olmasını sağlar. 

Ahşap mutfak masası modelleri doğal güzellikleri ve dayanıklı yapılarıyla sıklıkla tercih edilirler. Meşe, akçaağaç ve ceviz gibi farklı ahşap malzemelerden üretilebilen ahşap mutfak masası modellerinin her biri kullanılan ağacın kendine özgü renk tonunu ve desenini taşır. 

Farklı tarz ve boyutlardaki cam mutfak masası modelleri, modern ve şık görünümleriyle mekânlarda zarif bir ambiyans yaratırlar. Dayanıklı temperli cam kullanılarak üretilen cam mutfak masalarının camları; şeffaf, mat ya da renkli olabilir. 

Mutfak masalarının ölçüleri ve şekilleri de değişebilir. Yuvarlak, dikdörtgen, kare ya da oval formlarda tasarlanan büyük ya da küçük mutfak masası modelleri arasından beğenilere ve kullanım alanının özelliklerine uygun olarak seçim yapılabilir. 2 kişilik mutfak masası genellikle daha küçük mutfaklar ya da dar alanlar için ideal çözümlerdir. Yuvarlak ya da kare şeklinde olabilirler. İki kişinin rahatça oturabileceği bir tasarımları vardır. 

4 kişilik mutfak masası modelleri orta büyüklükteki aileler ya da sık sık misafir ağırlayanlar için konforlu çözümlerdir. Geniş ve çok amaçlı tasarımlarıyla evin diğer alanlarına da uyum sağlayabilirler. Farklı dekorasyon tarzlarına ve kişisel beğenilere uygun seçenekleri vardır.

Genişletilebilir özelliklere sahip olan mutfak masaları, gerek duyulması hâlinde daha fazla oturma alanına sahip olmayı sağlar. Çekmece, raf sistemi ya da alt bölmeleri bulunan mutfak masası modelleri ek depolama alanları sayesinde mutfak eşyalarının güvenli ve düzenli bir şekilde saklanmasına katkıda bulunur.  

İndirimli Mutfak Masası Çeşitleri Vivense.com’da!

Mutfaklarınızda estetiği ve işlevselliği bir araya getirecek mutfak masası çeşitlerini indirimli fiyatlarla Vivense.com’da bulabilirsiniz. Mutfağınızı yenilemek ya da daha şık ve kullanışlı bir hâle getirmek isterseniz, Vivense.com’un zengin ürün çeşitliliği içerisinden farklı tarzlara hitap eden mutfak masalarını inceleyebilir, en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Mutfak masaları tekli ya da takım içerisinde satışa sunulabilir. Tercihleriniz doğrultusunda ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz Vivense’den yapacağınız seçimlerle mutfaklarınız baştan sonra yenilenebilir.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.