FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Parça Sayısı
  • Ürün Tipleri
  • Kaç Kişilik
  • Malzeme
  • Fiyat Aralığı
  • TL
84 Ürün

Lezzetli yemeklerin daha dikkat çekici ve iştah açıcı görünmesini sağlamak için sunumlarında kullanılan ekipmanlar çok önemlidir. Doğru yemek takımı tercihi ile sofranızı paylaştığınız kişilere verdiğiniz değeri somutlaştırabilir; kahvaltı, aperitif, tatlı ya da yemek servisi için üretilen hem işlevsel hem de şık takımlar ve tabaklar ile sofralarınızın enerjisini yükseltebilirsiniz.

Sofrada geçen anları daha da unutulmaz kılmak, hazırlanan lezzetleri en güzel şekilde sunmak için tercih edilen kahvaltı ve yemek takımı seçeneklerini Vivense’nin her zevke ve ihtiyaca hitap eden geniş ürün yelpazesinde bulmak mümkün. Siz de tarzınızı sunumlarınızla ortaya koymak isterseniz Vivense’de yer alan yemek tabağı ve pasta seti modellerini inceleyebilirsiniz.

Geniş bir çeşitliliğe sahip yemek ve kahvaltı takımları arasından ihtiyaçlar ve beğeniler özelinde doğru seçimler yapmak için bazı püf noktalara dikkat etmek önemli. Bu sayede yaşam alışkanlıklarınız için en doğru seçimi yaparak uzun yıllar boyunca severek kullanacağınız kahvaltı, yemek ve pasta takımlarına sahip olabilirsiniz. 

Ağzınızı Tatlandıracak Pasta Takımları

Tatlı servisi pek çok açıdan oldukça önemlidir. Yemek sonrasında yapılan tatlı servisi, akşamın akıllarda en çok kalacak lezzetinin sunulması anlamına gelir. Yemek haricinde tatlı, pasta ya da aperitif servisi yapıldığında da sunumun yıldızı pasta tabaklarıdır. Bu nedenle pasta tabağı ya da pasta sunum seti tercih ederken tüm diğer tabak seçimlerinde olduğu gibi çok dikkatli ve özenli olmak gerekir. 

Pasta Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Tatlıların, pastaların ya da aperitiflerin hak ettiği gibi, yani zarif ve şık şekilde sunulması için pasta tabağı ve sunum gereçleri tercih edilirken belirli unsurlara dikkat edilmesi gerekir. Pasta servis seti sunumun şıklığını ve pratikliğini belirgin ölçüde artırabilir.

Boyut: Pasta ya da tatlı tabağı olarak sunulan tabakların boyutları 10 ila 21 cm aralığında değişiklik gösterir. Çeşitliliğin fazla olması, pasta takımı seçerken ikram alışkanlıklarını göz önünde bulundurmayı gereklilik hâline getirir.

Tek bir tatlı ya da pasta servis edilecekse, kahve yanında ufak atıştırmalıkların sunumu yapılacaksa küçük boyutlu tabaklar önerilir. Yemeksiz misafir ağırlanacaksa ve tabakta birden fazla çeşit tatlı ya da aperitif sunulacaksa 19 - 21 cm aralığındaki tabaklar servisin daha rahat yapılması için önemlidir. 

Tasarım: Minimal, modern, bohem, retro, avangart… Dekorasyonun her alanında olduğu gibi tabaklar söz konusu olduğunda da çok sayıda tarzdan söz etmek mümkün. Bu da tabak seçiminde soru işaretlerinin gündeme gelmesine neden olabilir. 

Sunulacak lezzetlere göre genel dekorasyonu destekleyen ya da farklı tarzlara sahip olan tabaklar tercih edilebilir. Farklı tarzda kurulacak sofraları göz önünde bulundurarak bir adet sade ve bir adet dekorasyonla uyumlu pasta tabağı seti alınarak sahip olunan alternatif sayısı artırılabilir. Ayrıca günlük ve özel gün ayrımı yapılarak evlerde birden fazla pasta sunum seti bulundurulabilir.

Günlük kullanım için bulaşık makinesinde yıkanabilen yaldızsız modeller daha pratik kullanım deneyimi sunmaları sebebiyle tercih edilirken daha hassas bakım ihtiyacı olan ince yaldızlı porselenler özel günlerde sahneye çıkabilir. 

Birbirinden Güzel Kahvaltı Takımları

Günün en önemli öğünü olan kahvaltı, kişilerin güne nasıl başlayacağıyla da ilişkili olduğundan kullanışlı ve şık bir kahvaltı takımı bütün güne olumlu etki edebilir. Kültürel olarak kahvaltının oldukça önemli olduğu ve günün farklı zamanlarında kahvaltı sofralarının sıkça kurulduğu Türkiye’de günlük kahvaltı takımı da özel günlerde ortaya çıkarılan ve ince porseleniyle dikkatleri üzerine çeken 12 kişilik kahvaltı takımı da çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır.

Kahvaltı takımı tercihinde kullanım ihtiyaçlarının ön planda tutulması önemlidir. Günlük kahvaltı takımı olarak tabak, çay tabağı, farklı boyut ve şekillerdeki kahvaltı sunum tabakları içeren bir set yeterlidir. Kahvaltılıkların buzdolabında saklandığı saklama kapları, kahvaltılıklar ya da emaye kâse gibi farklı alternatifler içerisinde servis edilmesi sabah hazırlık telaşının azalmasına yardımcı olur. Günlük kahvaltı takımı tercihinde kişi sayısına göre değişmekle birlikte 6 kişilik, 18 parça setler yeterli olmaktadır. 

Özel günler, bayramlar gibi daha kalabalık sofralar için daha kapsamlı takımlar tercih edilebilir. Kahvaltılık lezzetlerin her birinin servisi için ayrı ayrı seçeneklerin bulunduğu kahvaltı setleri sofralarda bütünsel bir şıklık yaratmak için idealdir. Kahvaltı sunum tabakları içerisinde omlet, börek ya da mücver gibi kahvaltı lezzetlerinin yanı sıra reçel, zeytin, peynir ve şarküteri ürünleri için uygun tabakların olması sofraların şıklığını tamamlamaya yardımcı olur. 

Kahvaltı takımı seçerken kişi sayısı önemli bir belirleyici olsa da bu takımların çok yönlü kullanılabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. 12 ya da 8 kişilik kahvaltı takımı tercih edildiği zaman bu takımlar gündüz misafir ağırlamak için de tatlı, pasta, aperitif sunumu için de kullanıma uygundur. 

Sofralarınızın Şıklığını Artıracak Yemek Takımları

Yemek takımı seçimi sadece sunulan yemeklerin servisi ve görünümü ile ilgili değildir. Seçilen takımdaki tabakların rengi, deseni ve boyutu yemeğe karşı duyulan iştah üzerinde de önemli bir etkiye sahiptir. Bu nedenle sofralarda daha şık bir görünüm elde ederken aynı zamanda lezzetlerin çok daha ön planda olduğu, insanların iştahını artıracak seçimler yapılması önerilir. Bunun için de yemek takımı seçiminde bazı önemli unsurlara dikkat edilmesi gerekir. 

Günlük ve Özel Kullanım İçin Ayrı Seçimler Yapılabilir 

Özel günler, nadiren kurulan kalabalık sofralar için porselen yemek takımı tercih edilebilir. Beyaz ve krem rengi tonları arasında, hata riskinin olmadığı bir yemek takımı önemli günlerde, farklı dekorasyon tarzlarında kullanım için idealdir. Beyaz ya da açık renkli tabaklar çok yönlü kullanılabilir, bu da onların farklı konseptlerdeki sofralar için uygun olması anlamına gelir. Kaliteli bir porselen tabak seti kurtarıcı olarak dolaplarda yer alır. 

Günlük kullanımda ev dekorasyonuna uygun ya da yemeğin enerjisini artıracak desenli ve renkli seçimler yapılabilir. Seramik malzemeden üretilen tabaklardaki renk ve desen çeşitliliği sayesinde daha eğlenceli ve keyifli sofralar hazırlamak mümkün olurken farklı tabakları birbirleriyle eşleyerek daha dikkat çekici bir günlük yemek takımı oluşturulabilir. 

Doğru Kişi Sayısının Belirlenmesi 

Yemek takımları yaygın olarak 6 kişilik olarak sunulsa da 8 ya da 12 kişilik yemek takımı seçenekleri de bulunur. Bu noktada genel olarak ağırlanan misafir sayısını göz önünde bulundurmak ve ona göre tercih yapmak önerilir. Nadiren kalabalık sofralar kuruluyorsa bir adet, zamansız detaylara sahip olan 12 kişilik yemek takımı yeterli olur. 

Son yıllarda sofra hazırlamada farklı konseptlerin ve temaların tercih edilmesi ile birlikte çok kalabalık olmayan evlerde kullanılabilecek 4 kişilik yemek takımları da kolayca bulunmaktadır. İçerisinde yemek tabağı, çorba kasesi ve servis tabağı bulunan küçük setler günlük kullanım için ideal olurken bu küçük setler sayesinde birden fazla yemek tabağı takımı almak ve onları dönüşümlü olarak kullanmak sofraların havasının değiştirilmesine yardımcı olur. 

Fonksiyonelliğe Dikkat Edilmeli

Günlük kullanım için tercih edilen yemek takımlarının pratik olması önemlidir. Gerçek mermerden yapılan tabaklar ve servis ürünleri özel günlerde dikkat çekici gözükseler de günlük kullanımda mermer desenli tabak hem istenilen görünümü sunması hem de hafif olması sebebiyle beğeni kazanır. 

Her gün kullanılan yemek takımlarının bulaşık makinesinde yıkanabilir olması oldukça önemlidir. Bazı porselen tabak tasarımlarında kullanılan işlemeler ve yaldız detaylar bulaşık makinesi kullanımında uzun vadede zarar görebildiği için bu tür seçimlerin daha nadir kullanılan, özel günler için tercih edilen yemek takımlarından yana yapılması önerilir.

Şık ve Kullanışlı Sunum & Servis Ürünleri

Güzel bir kahvaltı, pasta ya da yemek takımı tercih edildiği zaman sofra hazırlığında sadece takım parçalarının kullanılması gibi bir zorunluluk yoktur. İhtiyaçlara göre farklı sunum ve servis ürünleri ile takımlar desteklenebilir. Bu nedenle her zaman en kapsamlı ve yüksek parçalı takımı alma zorunluluğu olmadığı da unutulmamalıdır. Porselen yemek tabağı, kâse ya da servis tabağı ile birlikte cam ya da seramik servis ürünleri kullanılabilir. 

İşlevselliğin sağlandığı, sofra dekorasyonunda bütünlüğün elde edildiği durumlarda farklı ihtiyaçlar için alternatif ürünler tercih edilebilir. Porselen bir pasta takımına kek servisi için kapaklı cam kâse eşlik edebilirken seramik bir yemek takımına aperitif sunumu için porselen servis tabağı eklenebilir. 

6, 8 & 12 Kişilik Setler

Kahvaltı ya da yemek takımı tercih ederken ideal kişi sayısının belirlenmesi özellikle yeni evlenenler için zor olabiliyor. Bu nedenle seçim yaparken çok kalabalık setleri alma noktasında birkaç kez düşünmek önemli. Çok kalabalık olmayan, sık misafiri gelmeyen evler için bir adet 12 kişilik yemek takımı yeterliyken geniş aile olarak tanımlanan bir aile için birkaç adet 12 kişilik yemek takımı ihtiyacı olabiliyor. 

6 kişilik yemek takımı çoğu zaman genel ihtiyaçları karşılamak için fazlasıyla yeterlidir. Bu yüzden yemek takımı tercihinde kişi sayısına karar verilemiyorsa 6 kişilik bir takım ile başlamak, sonrasında takıma eklemeler yapmak da bir alternatif. Bunun yanı sıra günümüzde 2-3 kişilik aileler için ideal olan 4 kişilik takım seçenekleri değerlendirilebilir. Sofraların tarzını sık sık değiştirerek yemek saatlerinin keyfi ve enerjisi artırılabilir.

Takımın kişi sayısı belirlenirken evin depolama alanlarının da göz önünde bulundurulması gerekiyor. Geniş depolama alanı olan bir evde 12 kişilik yemek takımı ve 12 kişilik kahvaltı takımı ayrı ayrı tercih edilebilirken küçük evlerde tek bir 12 kişilik yemek takımı ile yemek, kahvaltı ve tatlı servisi de yapılabiliyor. Ayrı bir yemek odası varsa ya da yemek takımları için konsol ve büfe gibi bir depolama alanı mevcutsa çoklu seçimler yapmak kolaylaşıyor.

Zevkinize Göre Cam, Seramik & Porselen Modeller

Kahvaltı ve yemek takımları her zevke ve beğeniye hitap edecek çeşitlilikle sunulur. Beğeni noktasında takımın üretildiği malzeme de oldukça önemlidir. Seramik, porselen ve cam malzemeden üretilen parçaların yer olduğu takımlar farklı dekorasyon tarzlarıyla da uyumludur. 

Mutfak masasının ya da mutfak dolaplarının tarzını destekleyen bir kahvaltı takımı tercih edilebileceği gibi benzer bir şekilde yemek odasında kullanılan mobilyalara göre yemek takımı seçimi yapılabilir. Yemek odası takımı modern bir görünüme sahipse modern çizgileri olan, zarif porselen tabak takımı iyi bir seçim olurken avangart dekorasyonda ise bu tarzı destekleyecek yaldızlı suplalar ve işlemeli tabak takımları öne çıkabilir. 

Sofraları güzelleştirecek, misafir ağırlamanın keyfini bir başka seviyeye taşıyacak kahvaltı ve yemek takımı seçenekleri Vivense’nin geniş ürün yelpazesinde sizleri bekliyor. 24 parça yemek takımı gibi daha minimal beklentileri karşılayacak seçeneklerden her detayın düşünüldüğü 60 parça yemek takımlarına kadar çok sayıda seçeneği Vivense’de bir arada bulabilir, beğenilerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun ürünleri uygun fiyatlarla satın almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.