FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • İplik Cinsi
  • Renk
  • Ölçü
  • Fiyat Aralığı
  • TL
3398 Ürün
+7
Ölçü Seçenekleri
+4
Ölçü Seçenekleri
+3
Ölçü Seçenekleri
+10
Ölçü Seçenekleri
+6
Ölçü Seçenekleri

Odaların dekorasyonunu değiştirmek veya zenginleştirmek, yaşam alanlarına kişisel zevkleri yansıtmak ve iç mekânların daha konforlu olmasını sağlamak gibi farklı amaçlar için tercih edilebilen halı modelleri, farklı malzemeler kullanılarak farklı tekniklerle üretilen zemin örtüleridir. 

Odalara şıklık ve tercih doğrultusunda ihtişam katmanın en etkili ve pratik yollarından biri dekorasyonda halı modellerine yer verilmesidir. Zeminleri örten, bireylerin konforunu artıran ve yaşam alanlarına sıcaklık katan halı modelleri geniş bir çeşitlilikte üretilir. Modelleri ve özellikleri son derece çeşitli olduğundan halılar geniş bir kullanım alanına sahiptir. 

Halılar odaların ve odaları birbirine bağlayan alanların farklı bölümlerine serilebilir. Tüm odalarda farklı tarzlarda üretilen halılara yer verilebileceği gibi ev dekorasyonunda bütünlük sağlanmak istendiğinde benzer tarzlara sahip halılar tercih edilebilir. 

Dekoratif özellikleri ile öne çıkan halılar fonksiyonel özellikleri ile de dekorasyonun temel unsurları arasında yer alır. Kullanım alanlarına göre kaymaz taban ve yıkanabilir halı olarak tasarlanan bu tamamlayıcılar, olası kazaların önlenmesi ve hijyen endişelerinin azaltılması gibi avantajlar sunar. Yolluk halı, mutfak halısı ve banyo halısı ek özelliklere sahip olabilen halı modellerine örnek gösterilebilir.

Kare, yuvarlak, dikdörtgen gibi klasik şekillere ek olarak özel tasarımlarla imal edilen ürünlere ulaşılabilmesi mekânlar için kusursuz tercihler yapılmasını kolaylaştırır. Yuvarlak halı modelleri hem modern hem klasik hem de endüstriyel stillere sağladığı uyum ile son dönemlerde popülerliğini artırmıştır.

Halı modelleri farklı ölçülerde üretildiğinden odaların alanına uygun seçimlerin yapılması mümkündür. Odalarda yaratılmak istenen dekorasyon etkisi doğrultusunda tekli ya da ikili olarak kullanılabilir. Halı kullanımı tek başına tercih edilebileceği gibi kilim modelleri ile birlikte de serilebilir. Aynı odada farklı alanlar yaratılması için halı ve kilim ya da farklı halılar tercih edilebilir.

Vivense’de birbirinden şık, fonksiyonel ve farklı tasarımlara sahip halı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Evinizin ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamak için avantajlı teklifler sunan Vivense’de halı fiyatları, tıpkı halı modelleri gibi geniş bir çeşitlilikte sunulur. Vivense’nin online alışveriş sayfasını ziyaret edip filtreleme seçeneklerini kullanarak siz de en uygun halı fiyatları ile bütçe dostu bir satın alma deneyimi yaşayabilirsiniz.

Her Eve Uygun Halı Modelleri

Halı modellerindeki çeşitlilik her evde şık, dekorasyonu destekleyen ve konfor sunan tercihlerin yapılmasını kolaylaştırıyor. Halıların modellerini çeşitlendiren birçok unsur bulunuyor, üretim tekniklerinden hav yüksekliklerine kadar çeşitli değişkenler halı modellerindeki farklılaşmayı beraberinde getiriyor. 

Halı modelleri ve çeşitleri dendiğinde birçok farklı klasifikasyondan bahsedilmesi mümkün. Halılar birçok farklı özellikte, hav yapısında ve teknikle üretildikleri için standart bir model sınıflandırılmasından bahsedilemez. Halılar şekillerine, üretim tekniklerine, malzemelerine, kullanım alanlarına göre sınıflandırılabilir. Önemli olan hangi halı türünün hangi iç mekânda en doğru şekilde kullanılacağının belirlenmesidir.

Vivense’nin geniş ürün yelpazesi içerisindeki, yaşam alanlarınızı güzelleştirecek halı modelleri arasından siz de seçim yapabilirsiniz. Makine halısı, kilim, jüt halı, shaggy halı, yolluk halı, post halı, banyo halısı, çocuk halısı, el dokuması halı gibi farklı ürün gruplarına dahil olan halı çeşitlerini detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Bütçenize dost halı fiyatları ile avantajlı bir alışveriş deneyimi yaşamak için siz de Vivense’nin şık ve estetik halı modellerine göz gezdirebilirsiniz.

El Dokuma Halı Modelleri ile Şık Yaşam Alanları

Makine işçiliği değil el emeği ile üretilen el dokuma halı modelleri zamansız bir trend olma niteliği taşıyor. Kendi özel tezgâhlarında dokunan ve son hâline geldiğinde etkileyici bir güzelliğe sahip olan el dokuma halı modelleri estetik beklentileri karşılarken prestijli bir deneyim sunuyor. Klasik, modern ve retro tarz doğrultusunda farklı desenlere sahip olan el dokuma halı çeşitleri, salon halısı arayışında olanların popüler tercihlerinden olmayı sürdürüyor.

Salon halısı almayı düşünenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alan el dokuma halıları yün, ipek ya da her iki materyalin karışımından üretilebiliyor. Elde el işi düğümlerle tamamlandığı için el dokuma halı fiyatları, makine halıları fiyatları ile kıyaslandığında daha yüksektir. Malzemelerin doğallığı da göz önünde bulundurulduğunda el emeği halıların fiyatlarındaki bu yükseklik son derece normal olarak değerlendirilir.

Salonlara Hareket Katan Makine Halıları

Teknolojinin ilerlemesi ile hayatımıza birçok yenilik girdi. Geçmiş dönemde elde üretilen halılar artık el değmeden, makinelerde imal edilebiliyor. El emeğini devre dışı bırakan teknolojiler halı fiyatlarında düşürücü bir etki yaratırken farklı halı modellerinin ortaya çıkmasını sağlıyor. Son yıllarda makine dokuma halısı modelleri giderek popülerleşiyor. Farklı ölçülerde, desenlerde, şekillerde ve tarzlarda satışa sunulan dokuma halı modelleri arasından beğenilere ve ihtiyaçlara uygun seçeneklerin bulunması kolaylaşıyor.

Uygun maliyetleri ve model çeşitlilikleri ile salon halısı olarak kullanılan popüler halı modelleri arasında yer alan makine halıları ile salonlardaki hâkim dekorasyonun desteklenmesi, odaların dikkat çekici bir atmosfere kavuşturulması mümkün oluyor. Bu noktada yapılacak tercihlerin doğruluğu önem kazanırken seçim sırasında ihtiyaçların eksiksiz belirlenmesi gerekiyor.

Makine halıları, kendi içerisinde birçok farklı çeşide ayrılıyor. Hav yükseklikleri değişebilen, ölçüleri farklılaşabilen, renkleri farklı beğenilere hitap edecek şekilde çeşitlendirilen makine halıları yalnızca salon halısı olarak kullanılmıyor. Özelliklerinde yapılan özelleştirme sayesinde makine halıları mutfaklarda, koridorlarda ve banyolarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Makine halıları arasından çift taraflı halı, yıkanabilir halı, kaymaz taban halı ve antialerjik halı gibi çeşitler öne çıkıyor. Taban malzemeleri ve iplik malzemeleri değişebilen makine halıları sahip oldukları tasarım farklılıkları ile hem göz zevkine hem de konfor beklentisine yanıt veriyor.

Makine halılarının antialerjik, yıkanabilir ve kaymaz tabanlı gibi farklı formlarının bulunması kullanım alanlarını genişletici özelliklere sahip. Hijyen beklentisinin yüksek olduğu çocuk odası ve bebek odası gibi alanlarda makine halıları tercih edilebiliyor. Aynı şekilde koridorlar için üretilen yolluk halı modellerinde de makine halılarının belirgin bir yoğunluğu bulunuyor.

Makine halı üretiminde tercih edilen iplik türleri de son derece çeşitli. Akrilik, polyester, mikropolyester, şönil ve pamuk gibi ham maddelerden üretilebiliyor. Kullanılan malzeme doğrultusunda dekoratif özelliği farklılaşabilen makine halıları, iç mekânların görünümü üzerinde önemli bir rol oynuyor. 

Makine halıları ölçüleri, farklı alanlarda kullanılabilmelerini sağlayan çeşitliliğe sahip. En dar alanlarda da en geniş alanlarda da rahatlıkla kullanılmaları mümkün. Ölçü aralıklarının filtrelenebiliyor olması ürünler arasından en uygun ölçülere sahip olanların seçimini kolaylaştırıyor. 

Siz de Vivense’de satışa sunulan makine halıları arasından seçim yaparken aramalarınızı birçok farklı kriter doğrultusunda filtreleyebilirsiniz. Hav yüksekliği, ürün özelliği, iplik cinsi, renk ve fiyat aralığı gibi kriterler arasından seçim yaparken ihtiyaçlarınızı önceliklendirmeniz yeterli.

Tarzınızı Koridorlara Taşıyan Yolluk Modelleri

Evlerdeki odalar arasında yer alan boşlukların doldurulması ve koridor dekorasyonunun iyileştirilmesi için tercih edilen yolluk halı modelleri şık desenleri ve ilgi çekici tasarımları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Genellikle dikdörtgen formunda, dar ve uzun parçalar olarak üretilen yolluk halı modelleri kaydırmaz tabanlı ve yıkanabilir özellikte olabiliyor. Ölçüleri doğru belirlendiğinde evlerin dekorasyonunu mükemmelleştirebilen yolluk halılar her zevke hitap edebilecek çeşitlilikte sunuluyor.

Son yıllarda minimalliğin öne çıkması ile İskandinav halı desenlerine sahip olan yolluklar da kilimler kadar popüler hâle geldi. Son derece estetik tasarımlara sahip olan yolluk halı modelleri koridorların estetik bir dekorasyonla tamamlanmasını mümkün kılıyor. Desenlerindeki ve renklerindeki zenginlik, tercih edilen dekoratif stil ne olursa olsun her zevke uygun bir yolluk modelinin bulunabilmesini sağlıyor.

Odalar arasında geçişte bir güzergâh olan koridorlara serilen yolluk halıların sahip olması gereken önemli özelliklerden biri yıkanabilir nitelik taşımaları. Çamaşır makinesinde yıkanabilen modellerin sayısındaki artış beklentilere eksiksiz yanıt veriyor. 

Farklı Renk ve Şekillerde Halı Modelleri

Dekorasyonun tamamlayıcısı olan halılar çeşitli renklerde ve formlarda sunuluyor. Tasarımlarındaki bu çeşitlilik, farklı mimari özelliklerde ve tarzlarda dizayn edilen iç mekânların farklı bölümlerinde kullanılabilmelerini sağlıyor. Evlerin her bir odası için uygun özelliğe sahip olacak şekilde üretilen halı modelleri dekorasyonu bütünleyici bir etki yaratırken yaşam alanlarının atmosferine sıcaklık katıyor.

Renk ve şekil seçimi doğru yapıldığında halıların dekorasyondaki katkıları eksiksiz olarak deneyimlenebiliyor. Kişisel beğenilere, mekanların alanına ve dekorasyon stiline uygun tercih edilen halıların sunduğu avantajlarla salonlarda, yatak odalarında ve çocuk odalarında dikkat çekici bir etki yaratılabiliyor.

Halıların Dekorasyonda Etkisi

Halıların dekorasyonda son derece etkili unsurlar olduğu, mobilyalar ve perdelerle uyum içerisinde olduğunda dikkat çekici bir ambiyans yaratabildiği sır değil. Yaşam alanlarının konforunu artıran, ortam şıklığına dikkat çekici bir katkı sağlayan, dekorasyonda bütüncül bir etki elde etmeyi mümkün kılan halı modellerinin mekan algısındaki etkileri şu şekilde sıralanabilir:

Küçük ve dar iç mekânlarda tercih edilen açık renkli halılar alanların daha geniş ve ferah görünmesine katkı sağlar. Açık renkli halılar ışığın yansıtılmasını kolaylaştırır. Açık renkli duvarlar ile mükemmel bir uyum sağlayan açık renkteki halılar modern, klasik ve eklektik dekorasyon stillerinde sıklıkla tercih edilir. Açık renkli halı tercihi yaparken ürünlerin yıkanabilir halı niteliğine sahip olup olmadığına dikkat edilmesi önerilir.

Halılar çeşitli desenlere sahip olabilir. Desenlerinin büyüklüğü halıların ambiyans üzerindeki etkisini şekillendirebilir. Büyük desenli halılar genellikle geniş alana sahip mekânlarda tercih edilirken küçük desenlere sahip olanlar küçük ve dar odalarda yer bulur. Bu noktada odalardaki mobilya tarzlarının değerlendirilmesi önemlidir. Küçük odalarda minimal tasarıma sahip mobilyalar ile büyük desenli halılar da şık bir görünüm sağlayacaktır.

Halılar odalarda farklı bölümler yaratılmak istendiğinde işlevsellikleri ile öne çıkar. Geniş bir odadaki oturma alanı, yemek ya da dinlenme alanından ayrılmak istendiğinde tek bir halı yerine birden fazla ve üstelik farklı tarzlara sahip halı modelleri tercih edilebilir. Mekan algısının değişmesini kolaylaştıran halılar aynı yerde farklı stillerin temsilcisi hâline gelebilir.

Bütçenize Uygun Halı Fiyatları ve Çeşitleri

Evinizin tüm ihtiyaçlarını en uygun fiyatlarla karşıladığınız Vivense, geniş ürün yelpazesi ve yıl boyu devam eden kampanyaları ile her an sizlerle. Siz de eviniz için salon halısı, mutfak halısı, yatak odası halısı, bebek odası halısı gibi farklı ürünlere ihtiyaç duyuyorsanız Vivense’nin birbirinden şık halı modellerini inceleyebilirsiniz. Bütçenize uygun halı fiyatları ile avantajlı alışveriş yapabilir, kaliteye ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz. 

Dilerseniz püsküllü halı ve post halı modelleri arasından seçim yaparak ayırt edici zevkinizi gözler önüne serebilir, dilerseniz el dokuma halılardaki el emeğini yaşam alanlarınızın odak noktasına çevirebilirsiniz. Seçtiğiniz halı modelleri ile uyum içerisinde olan kilimleri inceleyerek zevkinizi gözler önüne serebilirsiniz. İhtiyaçlarınız farklılaşsa da evinize konfor ve estetik sunacak halı modellerini Vivense’de saniyeler içerisinde keşfedebilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Fark Yaratan Halı Çeşitleri

Hâkim dekorasyon stillerine uygun halı modellerinin bulunması, farklı halılar arasından beğenilere ve ihtiyaçlara uygun seçimlerin yapılabilmesini mümkün kılıyor. Birbirinden şık ve dikkat çeken halı çeşitleri yaşam alanlarının atmosferini belirgin ölçüde etkiliyor. 

İddialı ve Ayırt Edici: Jüt Halı Modelleri 

Kendine has bir dokuya ve doğal renklere sahip olan jüt, temelinde bir liftir. Son derece sağlam bir yapıya sahip olmakla birlikte geri dönüştürülebilir nitelik taşır. Kullanıldıkları alanlarda estetik bir etki yaratan jüt halı modelleri, alerji sorunu yaşayan kişiler için konforun kendisine dönüşür. Dekorasyonda otantik bir dokunuş sağlayan jüt halı modelleri çoğunlukla bej ve kahverengi tonları ile sunulmasına rağmen farklı renk seçeneklerine de sahip olabilir. 

Profesyonel temizlik gerektiren jüt halı çeşitleri kare, dikdörtgen ve yuvarlak halı olarak sunulabilir. Tek renkli olabileceği gibi tasarımında birden fazla renk barındırabilir. Püskülsüz ve püsküllü halı çeşitlerine de rastlamak mümkündür. Genişliği jüt halı kullanımını artıran unsurların başında gelir.

Siz de yaşam alanlarınızda ince zevkinizi gözler önüne seren tercihler yapmak, odalarınızda doğal bir alan geçişi elde etmek için jüt halı modelleri arasından seçim yapabilir, zevkinize en çok hitap edenleri keşfedebilirsiniz.

Post ve Pelüş Halılarla Konfor ve Estetik Bir Arada

Yatak odası halısı olarak sıklıkla tercih edilen post halı modelleri dikkat çekici bir konfor ve göz alıcı bir şıklık arayışında olanların beğenisini kazanıyor. Yumuşak dokuları ve birbirinden farklı tasarımları ile salon ve oturma odası gibi iç mekânlarda da giderek daha fazla yer bulan peluş halı modelleri son yılların öne çıkan trendleri arasında yer alıyor. Üzerine basıldığında sağladığı üst seviyedeki konforun hemen hissedildiği bu halı modelleri küçük alanlarda tek başına, büyük alanlarda ise halı ve kilimlerle birlikte kullanılabiliyor.

Shaggy Halı ile Yumuşak Bir His, Dikkat Çekici Bir Dekorasyon

Hem şık hem de konforlu bir deneyim sunan halı modellerinden biri shaggy halılar. Hav yükseklikleri farklılaşabilen, renkleri değişebilen ve iç mekânlarda sofistike bir etki yaratan shaggy halı modelleri uzun iplik yapıları ile diğer halı modellerinden farklılaşıyor. Modern dekorasyon tarzının benimsendiği iç mekanlarda daha sık tercih edilmesine rağmen renk çeşitliliği ile vintage stillerde de öne çıkıyor.

Soğuk hava akışını engelleyebildiklerinden sıcak ve konforlu bir deneyim sunan shaggy halı modellerine yatak odalarında da yer veriliyor. Canlı renklerde ve dikkat çekici dizaynlarda sunulan shaggy halı çeşitleri değişebilen ölçülere sahip olduğundan hem dar hem geniş alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor. 

Yaşam alanlarının dekorasyonunu tamamlarken konforlu bir deneyim sunan halı modelleri birçok renk ve desene sahip olabiliyor. Kullanım alanına göre seçilen halı modelleri dikkat çekici desenleri ile ambiyansı hareketlendiriyor. 

Mutfak halısı, çocuk halısı, salon halısı ve yatak odası halısı modellerinde birçok farklı desen alternatifinin değerlendirilmesi mümkün. Geometrik desenler, İskandinav halı desenleri, çiçek desenleri ve el dokuma halı modellerindeki geleneksel desenler halı seçimi sırasında belirleyici rol oynayabiliyor. 

Siz de odalarınıza uygun halı modelleri arasından seçim yaparken kalitesini, ölçüsünü, hav yüksekliğini, türünü ve desenlerini göz önünde bulundurarak uzun yıllar keyifle kullanabileceğiniz alternatifleri Vivense farkıyla satın alabilirsiniz. 

Halı Çeşitleri Nelerdir?

Yaşam alanlarını güzelleştiren ve dekorasyonu bütünleyen birçok halı çeşidi bulunur. Halı çeşitleri üretimde kullanılan iplik yapısına, üretim tekniğine, şekle, stile, kullanım alanına ve hav yapısına göre değişiklik gösterebilir. Ekolojik halılar, etnik halılar, modern halılar, yolluk halılar, yün halılar, oval halılar gibi birçok farklı halı çeşidinden bahsedilmesi mümkündür.

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Halıların dekorasyondaki etkileri ve fonksiyonları farklılık gösterebileceğinden halı seçimi sırasında birçok unsurun göz önünde bulundurulması önerilir. Halıların dekorasyon stiliyle uyumlu olmasını sağlamak için renk, desen, iplik yapısı, üretim malzemesi ve desen gibi değişkenler dikkate alınmalıdır. Halıların fonksiyonlarından maksimum verim elde edilebilmesi adına kullanım alanı doğrultusunda antialerjenik, yıkanabilir ve kaymaz taban özellikleri sorgulanmalıdır. Uzun ömürlü kullanım için kalite, iç mekanlarda en iyi etkinin elde edilebilmesi için ise ölçü kriterlerinin önceliklendirilmesi önerilir.

Doğru Halı Boyutu Nasıl Belirlenir?

Halı ölçüsü belirlenirken, konumlandırılacağı odanın alanı dikkate alınmalıdır. Halı ve duvar arasında yaklaşık 30 cm boşluk olması ideal olarak kabul edilir. Odadaki koltukların halılar üzerinde konumlandırılabilmesi elde edilen sonucu iyileştirecektir. Bu noktada halıların kullanım amacı da düşünülmelidir. Aynı odanın ayrı bölümleri için halı kullanımı tercih ediliyorsa, ayrılmak istenen alan doğrultusunda ortada duracak şekilde küçük boyutlu halıların seçilmesi de mümkündür. 

Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Halı temizliğinin nasıl yapılacağı halı çeşidine göre farklılık gösterir. Yıkanabilir halı modelleri belli periyotlarla çamaşır makinesinde konforlu bir şekilde yıkanabilir. Bazı halı modelleri profesyonel temizlik hizmeti alınmasını gerektirir, evde yapılacak halı temizliği özel iplik yapısına sahip bu halıların formunda bozulmaya yol açabilir. Halıların temizlenme ve yıkanma talimatları model özelinde değişiklik gösterebilse de halı temizliğine dair bazı genellemeler yapılabilmektedir. Halılar düzenli olarak elektrik süpürgesi ile süpürülebilir, süpürme sırasında dokuma yönüne dikkat edilmelidir. Temizlik esnasında kimyasal ağartıcılar tercih edilmemelidir, spesifik lekelerin çıkarılması gerekiyorsa özel formüle edilen halı şampuanları ile bölgesel temizlik yapılmalıdır. Yıkanabilir halılar haricinde tüm halı modelleri için profesyonel temizlik hizmeti alınarak halıların kullanım ömürleri uzatılabilir.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.