FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Fiyat Aralığı
DUVAR DEKOR PANELİ
14 Ürün

Duvarlar iç mekânların dekorasyonunda kritik öneme sahip alanların başında gelir. Duvarların dekorasyonu sıklıkla ihmal edilse de doğru bir şekilde planlandığında dönüştürücü bir etkiyi beraberinde getirir. 

Duvarlar yaratıcılıkla sanat eserine dönüştürülmeyi bekleyen tuvallere benzer. Duvara asılan bir tablo, odayı bölümlere ayırmayı kolaylaştıran bir renk patlamasının kaynağına dönüşebilir. Duvarda yer verilen bir aplik genel aydınlatmanın desteklenmesini sağlarken zarif beğenilerin yansıması rolünü üstlenebilir. Duvarlarda tercih edilen boya rengi ambiyansın enerjisini değiştirirken duvar kağıdı dekorasyon stilinin etkisini güçlendirebilir. 

Tüm bu nedenlerle duvarların dekorasyonuna özen gösterilmesi önemlidir. Duvar dekorasyonunu yenilemek isteyenlerin deneyebileceği birçok yöntem bulunduğu söylenebilir. Duvar boyaları, duvar kağıtları, tablolar, panolar, duvar saati ve ayna gibi dekoratif objeler duvar dekorasyonunda sıklıkla kullanılıyor. Son dönemde ise duvar panelleri giderek artan bir popülerliğe sahip. 

Duvar döşemeleri ve dekoratif panel olarak da bilinen duvar panelleri sayesinde kişisel beğeniler dekorasyonun odak noktası hâline getirilebiliyor. Duvar dekorasyonunu iyileştirebilen duvar kaplama paneli modelleri geniş bir çeşitlilikte sunulduğundan farklı dekorasyon stillerine uygun alternatiflere erişmek mümkün oluyor.

Duvar panelleri dekorasyonu desteklemenin yanı sıra dekore edilebilecek yeni alanlar yaratmaları ile de öne çıkıyor. Odaların boş kalan ve kullanılmayan kısımlarındaki duvarlara hayat katan iç cephe kaplama, denenmesi gereken bir dekorasyon taktiği olarak değerlendiriliyor. 

İç ve dış mekânların estetik bakımdan kişisel beğenilere uygun hâle getirilmesini sağlayan duvar panelleri farklı materyallerden ve farklı dekoratif stillere uygun şekilde üretilebiliyor. Dekorasyonda zahmetsiz bir dönüşümü beraberinde getiren dekoratif duvar panelleri ses ve ısı yalıtımı da sağlayabiliyor.  

Diğer bir faydası ise duvardaki kusurları kapatmanın ekonomik bir yolunu sunması. Tadilat için yeterli bütçenin olmadığı durumlarda duvar panelleri tercihi şık ve efektif bir seçim hâline gelebiliyor. Uygulama öncesinde duvardaki kusurların kapatılması gerekmediğinden değişim hızlıca gerçekleşiyor. 

Taş Desenli Duvar Panelleri

Taş desenlerin dekorasyondaki kullanım sıklığı son yıllarda giderek artıyor. Doğal taş izlenimi yaratan taş desenli dekor paneli özellikle endüstriyel tarzda dekore edilen iç mekânların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Taş desenli iç cephe duvar kaplama panelleri farklı renklerde, dokularda ve ebatlarda sunuluyor. Yaşam alanlarına doğal ve estetik bir ambiyans katmaları sayesinde en popüler iç cephe duvar kaplama modelleri arasında yer aldıkları söylenebiliyor.

Renk ve doku boyutu bakımından farklı seçenekler sunmaları hitap ettikleri kitleyi genişletmekle birlikte yapılan uygulama sonrası elde edilen sonucun estetik olması taş desenli duvar kaplama malzemeleri kullanımının popülerliğini devam ettiriyor.

Taş desenli duvar panelleri farklı materyallerden üretilebiliyor. Bulundukları mekânlarda zarif bir ambiyansın öne çıkmasını sağlayan taş desenli iç mekan duvar kaplama malzemeleri yapıştırılarak uygulanabiliyor. Salonlarda, oturma odalarında, yatak odalarında, antrelerde ve ofislerde dekorasyonun odak noktasını değiştirebilen yapışkanlı dekoratif duvar panelleri sofistike bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. 

Evin iç duvarına yapılan kaplama kolay uygulanabiliyor. Duvarlardaki küçük kusurların etkili bir şekilde kapatılmasını sağlayan duvar panelleri Vivense’de geniş bir çeşitlilikte sunuluyor. 

Taş Desenli Dekoratif Panel Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taş desenli dekoratif duvar panelleri dekorasyonu etkili ve hızlı bir şekilde değiştirme imkânı yaratıyor. Birçok farklı renk, desen ve desen boyutu ile sunulması seçim sırasında dikkatli olunmasını gerektiriyor 

Taş desenli duvar paneli seçerken renk önemli bir unsur. Panellerin konumlandırılacağı alandaki hâkim renk ile uyumlu renkte duvar panel modelleri seçilmesi keyifli bir ambiyans yakalanmasını sağlayabiliyor. Kişisel beğeniler doğrultusunda aksi bir strateji izlenmesi de mümkün. Odadaki hâkim renkle tezat oluşturan seçimler odanın renklerle bölünmesini ve stilinin öne çıkarılmasını kolaylaştırıyor.

Taş desenli duvar paneli seçimi sırasında taş desenlerinin boyutu dekorasyonda sağlanan etkiyi değiştirebilir. Desenlerin küçük ya da büyük olması ile mekândaki görsel algı farklılaştırılabilir. Büyük desenler küçük mekânları olduğundan dar, küçük desenler ise daha geniş gösterebilir. Özellikle açık renkli ve küçük desenli paneller dar alanlar için ideal seçimler olacaktır.

Ahşap Desenli Duvar Panelleri

Duvarların yalıtımına katkı sağlamak ya da dekorasyona kişisel beğenileri yansıtmak için tercih edilebilen ahşap desenli duvar panelleri, şık ve sofistike bir değişimin anahtarı hâline geliyor. 

Yaşam alanlarında ve ofislerle yaygın olarak tercih edilen duvar panel modelleri arasında ahşap desenli dekoratif duvar panelleri de yer alır. Ahşap duvar kaplama gibi doğrudan ahşap materyalin değil akrilik ve strafor gibi malzemelerin kullanımı ile üretilen ahşap desenli duvar panelleri farklı dekorasyon stillerine uyum sağlayabilen çeşitlilikte üretilir. 

Ahşap desenli duvar panelleri uzun süre boyunca dayanıklı olacak şekilde imal edilir. Kullanım süreleri boyunca ambiyansta dikkat çekici bir etki yaratmaları mümkündür. Odanın tek bir duvarına uygulanarak alanda apayrı bir köşe oluşturmayı sağlar.

Ahşap panellerin önünde kullanılan şık bir şifonyer, büyük boy vazolar, lambader ya da vintage berjer estetik beklentilerin fazlasıyla karşılanmasını sağlayacaktır. Ahşap desenli paneller ile seçilen duvar komple kaplanabileceği gibi hayal gücü doğrultusunda farklı uygulamaların yapılması da mümkündür. 

Bütçe doğrultusunda doğrudan ahşap duvar kaplamalar de tercih edilebilir. Dekoratif ahşap paneller, sıcak vurgularla güzel bir şekilde eşleşir. Lacivert ve bordo gibi güçlü renkleri ahşabın doğal rengi ile kombinlemek son derece kolaydır. Ahşap duvar kaplama da ahşap desenli duvar paneli de ambiyansta davetkâr ve sıcak bir hava oluşmasına yardımcı olur.  

Tuğla Desenli Duvar Panelleri

Tuğla desenli duvar kağıtları ve tuğla desenli duvar paneli modelleri azalmayan bir sıklıkla tercih ediliyor. Endüstriyel dekorasyonun artan popülerliğinin bir yansıması olan bu durum sofistike bir ambiyansı garantiliyor. Hem evlerde hem restoranlarda hem de ofislerde tercih edilebilen tuğla desenli dekoratif duvar paneli iç mekânlarda radikal ambiyans değişimleri yapılmasını sağlıyor. 

Tuğla desenlerinin en önemli özelliklerinden beri mekânlara karakter katması. Odaya rustik bir ambiyans sunan tuğla görünümlü duvar panellerindeki desenler farklı renklerde ve şekillerde olabiliyor. Tuğla çeşitlerinin fazlalığının sunduğu avantajla tuğla görünümlü duvar panellerinin modellerindeki zenginlik de çoğalıyor.

Kafelerde mükemmel bir arka plan yaratılmasını sağlayan tuğla desenli dekoratif panel evlerin salonlarında iddialı bir seçim olarak öne çıkıyor. Çalışma odalarında şık bir değişimi başlatıyor ve göz alıcı bir seçim olarak mekânların ruhunu şekillendiriyor.

Siz de tuğla desenli duvar paneli modelleri arasından size en çok hitap edeni seçebilir, küçük ve ince yapılı tuğla görünümünden büyük ve kalın formdaki tuğla görünümüne varan alternatifleri değerlendirebilirsiniz. 

İç Cephe ve Dış Cephe Kaplama için Onlarca Seçenek

Duvar panellerinin kullanımı yalnızca iç mekânlarla sınırlı değil, duvar panelleri dış cephe kaplama için de uygun niteliğe sahip. Uzun süreli bir kullanım için dekoratif panelin hangi materyalden üretildiğinin ve kalitesinin göz önünde bulundurulması gerekir.

İç mekânlarda kullanıldığında dekorasyonda şık bir etki yaratan duvar panelleri dış cephe kaplama amacıyla tercih edildiğinde de beklentileri karşılayan sonuçlar yaratılmasını sağlıyor. Dış mekânların tekdüze görüntüsüne hareket katılması ve şık bir görünüme ulaşılması için değerlendirilebilecek duvar panelleri sahip oldukları renk ve tasarım farklılıkları ile her beğeniye uygun seçimlerin yapılmasını kolaylaştırıyor.

Siz de Vivense’yi ziyaret ederek evlerinizde ve ofislerinizde ekonomik, ekonomik olduğu kadar estetik bir dönüşüm başlatabilirsiniz. Farklı renk, desen ve stillerde iç cephe ve dış cephe kaplama amacıyla üretilen birbirinden dikkat çekici duvar panelleri arasından seçim yapabilirsiniz. 

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.