FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Ürün Özelliği
 • Malzeme
 • Renk
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
754 Ürün

Şık tasarımı ve fonksiyonelliği ile öne çıkan dekoratif tamamlayıcılardan biri olan dresuar, kullanım alanının çeşitliliği ve estetik görünümü ile her evde yer buluyor. Genellikle antrelerde konumlandırılan dresuar modelleri, evlerin girişinin dikkat çekici bir ambiyansa sahip olmasını mümkün kılıyor. Aynalı dresuar modelleri dresuar ve aynaların fonksiyonlarını eş zamanlı sunarken dolaplı dresuar en dar alanlarda dahi depolama ihtiyacının karşılanmasını sağlıyor.

Farklı tasarımlardaki ayaklar üzerinde, genellikle çekmecelere sahip dekoratif sehpalar olarak tanımlanabilen dresuar, sunduğu işlevler ile son derece kullanışlı bir mobilya türü olarak kabul ediliyor. Geçmişten günümüze dek fonksiyonlarına ve estetik görünümlerine başvurulan dresuarlar birçok farklı renk ve özellikte sunulduğundan tüm dekorasyon stillerine başarıyla adapte edilebiliyor. 

Konumlandırıldıkları ortamın ambiyansına şıklık katan ve dekorasyonunu zenginleştiren dresuar modelleri zarif depolama çözümlerine ihtiyaç duyanların vazgeçilmezlerinden. Sahip oldukları çekmecelerle derli toplu bir görünüm sunan dresuar modellerinin üzerine kişisel beğenilerin yansıtılmasını sağlayan dekoratif objeler koyulabiliyor. Böylece ortamların şıklığı desteklenirken kişisel beğenilerin etkisi maksimize edilebiliyor.

Ahşap dresuar dekorasyona sıcak bir etki sunuyor, metal dresuar endüstriyel stilin göz alıcı tamamlayıcısı olarak yorumlanıyor. Aynalı dresuar modelleri bulundukları alanın atmosferinin ferah görünmesini sağlarken mermer dresuar binlerce yıllık doğal bir mucizenin evlerdeki yansımasına dönüşüyor.

Siz de yaşam alanlarına ekleyeceğiniz zarif bir tamamlayıcı ile hem estetik hem de fonksiyonel beklentilerinizin karşılanmasını istiyorsanız dresuar modelleri arasından seçim yapabilir, Vivense’nin geniş ürün yelpazesi içerisinde dekorasyonunuzu mükemmelleştirecek ürünü bulabilirsiniz. En sevilen antre aksesuarları arasında yer alan dresuarlar ile evinizin girişinde tarzınızı somutlaştırabilirsiniz. 

Şık ve Kullanışlı Dresuar Modelleri

Antrelerde tek başlarına dahi dikkat çekici bir dekorasyon algısı yaratan dresuar çeşitleri, ayakkabılık modelleri ve askılıklarla birlikte kullanıldığında evlerin girişinin düzenli durmasına katkıda bulunur. Evin geri kalanında benimsenen dekorasyon stilinin yansımalarını taşıyan antre dresuar modelleri sahip oldukları çeşitlilik ile salonlarda, banyolarda ve yatak odalarında da sıklıkla tercih ediliyor. 

Metal dresuar modelleri hem şık hem de işlevsel. Endüstriyel tasarım trendlerinin yaygınlaşması ile daha çok tercih edilir hâle gelen metal dresuar çeşitleri farklı renklerde, farklı raf yapılarında ve boyutlarda olabiliyor. Konumlandırılacağı alana göre seçildiğinde sofistike bir görünümün anahtarı hâline gelebiliyor. 

MDF dresuar modelleri zarif çizgileri ile öne çıkıyor. Farklı sayıda çekmece barındırmaları, aynı zamanda raf düzenine de sahip olmaları bu mobilyaların dekorasyondaki tamamlayıcı etkisini artırıyor. Sağlam ve dayanıklı bir malzeme olan MDF kolay şekillendirilebildiğinden klasik dresuar modelleri tasarımlarında rastlanan ince detayları barındırabiliyor.

Birbirinden Estetik Aynalı Dresuarlar

Dresuar ve ayna birlikteliğinin sunduğu işlevsellik ve estetik görünüm, birçok evin odak noktasını oluşturuyor. Aynalı dresuar modelleri set şeklinde ve bir bütün olarak sunulabildiği gibi ayrı parçalardan oluşan bir takım olarak da tasarlanabiliyor. Tercih sırasında dresuarın evin hangi bölümünde hangi amaçla kullanılacağının göz önünde bulundurulması ile hem estetik hem fonksiyonel tercihler yapılabiliyor.

Çekmeceli dresuar modelleri ile birlikte kullanılan, benzer tasarımda çerçeve yapısına sahip aynaların ortamlarda yarattığı etki dikkat çekici oluyor. Çekmecelerin depolama alanı olarak kullanılabilmesi aynalı ve çekmeceli dresuar modellerinin tercih edilme sıklığını artırıyor. Aynalı dresuarlar çekmeceli ve çekmecesiz olabilirken, sahip oldukları aynaların formları da değişebiliyor.

Aynalı dresuar modelleri farklı renklerde ve tasarımlarda üretildiğinden geniş bir çeşitlilik mevcut. Beyaz dresuar, antrasit dresuar ve siyah dresuar gibi dikkat çekici renk tercihlerinin yapılabildiği mobilyaların tamamlayıcısı aynalarla modern bir dekorasyon etkisinin elde edilebilmesi mümkün.

Aynalı dresuar modellerinin ayna tasarımlarında da belirgin bir çeşitlilik var. Ayna ve dresuar takımları içerisindeki ayna modelleri yuvarlak, kare, dikdörtgen gibi farklı formlarda sunulabiliyor. Bazı aynalar duvara sabitlenirken bazıları duvara yaslanabiliyor. Duvara asılan çeşitlerinin de olması dekoratif beklentilere uygun tercihlerin yapılmasını kolaylaştırıyor. 

Aynalı dresuar modellerinin öne çıkan özelliklerinden biri fonksiyonellikleri. Yemek odalarında kullanılan aynalı dresuarlar şık bir konsol gibi kullanılabiliyor. Yemek odalarında ek depolama alanı sunmaları ve dekorasyonu zenginleştirmeleri mümkün oluyor. Antrelerde konumlandırılan aynalı dresuarlar evin göreceli olarak dar ve ışık almayan giriş kısımlarında ferah bir etki elde edilmesini sağlayabiliyor. Evden çıkmadan önce görünümün kontrol edilmesi ve küçük eşyaların saklanması da mümkün oluyor.

Yatak odalarında kullanılan aynalı dresuar modelleri makyaj masası fonksiyonları ile öne çıkıyor. Dar yatak odalarında küçük dresuar takımları sıklıkla tercih ediliyor. Tek çekmece genişliğine sahip olan küçük dresuar çeşitleri aynalı ve aynasız olarak sunulabiliyor. Ayna tasarımları ve mobilya rengi bu mobilyaların birçok dekorasyon stiline entegre edilebilmesini sağlıyor. En dar ve küçük alanlarda dahi kullanılabilmeleri tercih edilme sıklıklarını artırıyor.

Çekmeceli ve Dolaplı Dresuar Seçenekleri

Dresuar modelleri çekmeceli ve dolaplı çeşitlerde sunulabilir. Bazı modellerde yalnızca çekmeceler, bazı modellerde ise yalnızca dolaplar bulunabilir. Her iki depolama alanına sahip olanların varlığı tercih sırasında ihtiyaçların da estetik beklentilerin de değerlendirilmesini gerektirir.

Çekmeceli dresuar modellerinde bulunan çekmece sayısı, dresuar boyutu ve tasarımı doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Tek ve küçük bir çekmece tasarımının öne çıktığı küçük dresuar modellerine de tek ve büyük bir çekmece tasarımından oluşan iddialı türlere de rastlamak mümkündür. Sahip oldukları tasarımsal farklılar fonksiyonlarına ve sundukları dekoratif etkiye yansıyabilir.

Zarif Görünümlü Çekmeceli Dresuar Modelleri

Klasik dresuar modelleri arasında yer alan çekmeceli dresuar modelleri son derece etkileyici bir görünüme sahiptir. Retro tasarımın yıldızlarından kabul edilen bu mobilya çeşitleri evin her alanında kendilerine yer bulabilir. Yatak odalarında ince kıyafetlerin veya makyaj malzemelerinin saklanması için ideal bir alan yaratır. Evin giriş kısımlarında şık bir hoş geldiniz mesajı iletir ve cüzdan ya da anahtarlık gibi eşyaların saklanmasını sağlar.

Çekmeceli dresuar modelleri farklı materyallerden ve farklı renklerde üretilebilir. Klasik dekorasyon tarzında dekore edilen alanlarda mermer ve altın renkli metallerden imal edilenler muazzam bir görünüm sunarken minimal dekorasyonun hüküm sürdüğü alanlarda ahşap ve MDF gibi malzemelerden üretilen siyah dresuar yıldızlaşabilir.

Fonksiyonel ve Şık: Dolaplı Dresuar

Dresuar dolap fonksiyonuna sahip olarak tasarlandığında özgün tasarım detayları ile öne çıkan mobilyalar arasında yer alır. Salonlarda dergi ve kitap gibi eşyaların konumlandırılması için pratik bir çözüm olarak dikkat çekerken yatak odalarında ve banyolarda makyaj malzemelerinin saklanması için ideal bir alan sunar.

Antre dekorasyonu için de değerlendirilebilen dolaplı dresuar modelleri günlük eşyaların koyulması için alan sunmanın yanı sıra üzerine yerleştirilecek dekoratif objeler ile evlerin girişini hareketlendirir. Sıra dışı renklere sahip olabilen giriş mobilyaları tek başlarına ya da ayakkabılık ve vestiyer gibi mobilyalarla birlikte şık bir görünüm sunabilir.

Hem Çekmece Hem Dolap Bir Arada

Retro dekorasyonun durdurulamaz yükselişi ile tercih edilme sıklığı artan dresuar modelleri hem çekmece hem de dolap barındırılabiliyor. Yan yana veya altlı üstlü konumlandırılan çekmeceleri tamamlayan dolaplı bölme tasarımı nostaljik bir etki yaratıyor. Tasarımı öne çıkaran iddialı renkler dresuar kullanımını estetik beğenilerin yansıması hâline getirirken özgün bir dekorasyon stili yaratılmasını sağlıyor.

Evlerin salonlarında ayrı bir köşe yaratılmak istendiğinde berjer yanında değerlendirilebilecek çekmeceli ve dolaplı dresuarlar dikkat çekici bir etki yaratabilir. Berjer rengiyle uyumlu ya da genel dekorasyonla tezat oluşturacak seçimler yapılabilir. Doğru tercih edilen dresuarlar ile modern, klasik, retro, avangart ve endüstriyel stillerin güçlendirilmesi mümkündür.

Zevkinize Göre Ahşap, Mermer, Cam ve Diğer Malzemelerden

Dresuar modellerinin bu denli çeşitli olmasının ardındaki nedenlerden biri de üretildikleri malzemelerin fazlalığı. Ahşap, mermer, cam, akrilik, MDF, suntalam ve metal gibi farklı malzemelerden üretilebilen dresuar modelleri şık görünümleri ile yaşam alanlarının ambiyansını değiştiriyor. Dresuar satın almadan önce malzemelerin değerlendirilmesi önemli. Her bir malzeme dresuarların yol açtığı fonksiyonu, görünümü veya kullanımlarından duyulan memnuniyeti etkileyebiliyor.

Ahşap dresuar modelleri zamansız bir şıklık arayışında olanlara hitap ediyor. Dekorasyona sıcaklık katan ahşap dresuar, ahşap ağırlıklı dekore edilen alanlarda da bütünleyici bir etki yaratıyor. Farklı renklerde sunulan, tek renk ya da çok renkli boyanabilen ahşap dresuarlar farklı ebatlarda üretildiklerinden hem dar hem de geniş alanlarda rahatlıkla tercih edilebiliyor. Zarif duruşları ile incelikli zevklerin yansımasına dönüşüyor.

Metal dresuar modelleri, son yılların öne çıkan trendlerinden biri. Metal dresuar çeşitleri aynalı ya da aynasız olarak sunulabiliyor. Üretildikleri malzeme nedeniyle birçok farklı tasarımda sunuldukları görülüyor. Raflı metal dresuar modelleri hem sade hem de gösterişli bir etki yaratmayı sağlayabiliyor. Dekorasyonda zarif bir görünümün yakalanmasına yardımcı olan metal ve ince dresuar, yemek odalarında konsol olarak kullanılabiliyor.

Mermer dresuar modelleri, her zaman iddiasını gözler önüne sermek isteyenlerin favorisi. Mermerin binlerce yıllık tarihini yaşam alanlarının merkezinde yaşatma fırsatını sunan mermer dresuarlar son derece şık bir etki yaratıyor.

Cam dresuar modelleri dresuarların kullanıldığı tüm alanlara rahatlıkla koyulabilir. Son derece şık ve zarif bir etki sunar, dekoratif objelerin konumlandırılması için ideal alan yaratır. Cam ve ahşap, cam ve metal gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilebilmeleri farklı dekorasyon stilleri ile başarılı bir şekilde kombine edilmelerini sağlar.

İster Siyah veya Beyaz İster Renkli Dresuar Modelleri

Siyah ve beyaz renklerin zamansızlığı tüm mobilya ve aksesuar çeşitlerinde olduğu gibi dresuar modellerinde de tercih ediliyor. Klasik ve modern dresuar modelleri incelendiğinde belirgin hakimiyetleri olduğu fark edilebilen bu renkler dekorasyonda sade ve iddialı bir etki elde etmek isteyenlerin favorileri arasında yer alıyor. 

Dresuar renkleri siyah ve beyaz ile sınırlı değildir, farklı malzemelerden üretilebildiklerinden renk çeşitlilikleri ile de tüm beğenilere hitap edebilir. Vintage esintilerine sahip renkli dresuar modellerinde yeşil, sarı, pembe, bordo, kırmızı, mavi gibi renklere sıklıkla rastlanır. Çekmeceli ve/veya dolaplı dresuar modellerinde eskitme tekniğinin uygulanması tarz bir görüntüyü beraberinde getirir.

Dresuar Ne için Kullanılır? 

Dresuarların spesifik fonksiyonlarının olduğundan bahsedilemez. Dekorasyonda şık bir etki yaratan ve aynı zamanda sundukları depolama alanları ile de fonksiyonel beklentilere yanıt veren dresuar modelleri kişisel beklentiler doğrultusunda farklı amaçlarla kullanılabilir. Şık bir depolama alanı, dekorasyonda şık bir etki, evlerin girişinde dikkat çekici bir ambiyans yaratmak istendiğinde dresuar modelleri tüm bu beklentilere yanıt verir.

Dresuar Nasıl Dekore Edilir?

Dresuarlar başlı başına dekoratif bir etkiye sahip olabilir. Bu nedenle ek bir dekoratif obje ile birlikte kullanılacaklarsa dikkatli bir şekilde dekore edilmeleri gerekir. Aksi durumda kaotik bir görünüm söz konusu olabilir. Dresuar dekore edilirken fonksiyonel beklentilerin değerlendirilmesi gerekir. Antrelerde konumlandırılan dresuarların üzerinde şık bir vazo son derece ferah ve dikkat çekici bir etki yaratılmasını sağlayabilir. Salonlarda ise üzerlerine abajur ve biblo koyulduğunda göz alıcı bir görünüm yakalanabilir.

Dresuar Kullanımı İçin Uygun Alanlar

Dresuarlar dekorasyondaki önemi her zaman fark edilemeyen tamamlayıcılardır. Günümüzde çoğunlukla antrelerde tercih edilir. Sahip olduğu fonksiyonlar ve tasarımsal şıklığı evin farklı bölümlerinde kullanılabilmesini mümkün kılar. Önemli olan, konumlandırılacağı odanın dekorasyon tarzına uygun nitelik taşımasıdır. Dresuar kullanımı için uygun alanlar şu şekilde sıralanabilir:

Antrelerde Dresuar Kullanımı

Antre dekorasyonu yapılırken askılık, duvar anahtarlık, portmanto ve vestiyer modelleri gibi mobilyalar ile birlikte dresuar kullanımı da tercih edilebilir. Evlerin giriş alanlarının dekorasyonu çoğunlukla göz ardı edilmesine rağmen hem ev sakinlerinin hem de misafirlerin ev ile ilgili ilk izlenimini şekillendirecek öneme sahiptir. Düzenli ve şık görünen bir giriş bölümü evin geri kalanının dekorasyonunu yansıtabilir ya da bambaşka bir dekorasyon stili doğrultusunda özgün bir görünüm kazanabilir.

Yatak Odası Dresuar Kullanımı

Dresuar modelleri son derece çeşitli. Modern dresuar modelleri kadar klasik dresuar modelleri de şık görünümleri ile yatak odalarında sıklıkla yer bulan tamamlayıcı mobilyalar arasında yer alıyor. Sahip oldukları tasarımsal zenginlik, estetik beklentisinin maksimize olduğu yatak odalarında fark yaratmanın pratik bir yoluna dönüşüyor. Tek başlarına ya da birbirinden şık ayna modelleri ile birlikte kullanılabilen dresuarlar yatak odalarının ambiyansında dönüştürücü bir etki yaratıyor.

Aynalı dresuar modelleri, yatak odalarında makyaj masası yerine tercih edilebiliyor. Tek bir mobilya ile birden fazla işleve erişilebilmesini mümkün kılan dresuarların çekmecelerinde ve raflarında makyaj malzemelerine, takılara yer verilebiliyor. Böylece dekorasyona şık bir dokunuş yapılırken zarif depolama alanlarına da sahip olunabiliyor.

Salonlarda Dresuar Kullanımı

Evlerin geneli bir yana, salon dekorasyonu bir yana diye düşünülür. Misafirlerin ağırlandığı, zamanın büyük bölümünün geçirildiği bu yaşam alanları hem şık hem konforlu olsun istenir. Boş duvarlar tablo ve pano modelleri ile dikkat çekici bir görünüme kavuşturulur, oturma alanları konforlu ve şık seçeneklerle dekore edilir. Salon dekorasyonu söz konusu olduğunda her bir detay incelikle belirlenir.

Yaygın bir tercih olmamakla birlikte salonlarda dresuar kullanımı ile son derece estetik sonuçlar elde edilebilir. Çekmeceli dresuar modelleri tercih edildiğinde dresuar konsol işlevinde kullanılabilir. Üst kısımlarında saksı ve vazo konumlandırılabilir, böylece salon dekorasyonunun odak noktasını değiştiren seçimler öne çıkarılabilir.

Yemek Odasında Dresuar Kullanımı

Dresuar modelleri yemek odalarında fonksiyonel ve estetik dekorasyonlara sahip olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir. Raflı, aynalı, kapaklı ve çekmeceli dresuar modelleri yemek odaları için şık depolama alanları olarak kullanılabilir. Sahip olduğu depolama alanı doğrultusunda yemek takımlarını, çatal ve bıçak takımlarının saklanmasını mümkün kılan dresuar modelleri salon dekorasyonu ile uyumlu olacak şekilde tercih edilerek son derece etkileyici bir dekoratif etki elde edilebilir.

Banyolarda Dresuar Kullanımı

Banyolar evde konfor beklentisinin en yüksek olduğu alanlardan biridir. Kişisel bakım süreçlerinin gerçekleştirildiği ve kişiye özel zaman dilimlerinin geçirildiği bu alanların nasıl bir dekorasyona sahip olduğu gerek estetik gerekse işlevsel beklentilerin karşılanması bakımından son derece önemlidir. 

Banyo dekorasyonu yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur bulunur. Örneğin aydınlatma tasarımı dikkatle planlanmalıdır, neme dayanıklı aydınlatma aksesuarlarının tercih edilmesi önemli bir gerekliliktir. Zeminde kaymaz yapıya sahip banyo halılarının kullanılması güvenlik bakımından son derece önemlidir. Banyolarda aksesuar kullanımı ise ambiyans üzerinde kritik bir etkiye sahiptir. 

Dresuar modelleri banyolarda şık görünümleri ve işlevleri ile tercih edilebilir. Cam dresuar modelleri kolay temizlenebilmeleri ve dikkat çekici dekoratif etkileri ile banyolarda sıklıkla yer verilen çeşitlerdir. Raflı modelleri dekoratif obje konumlandırmayı sağlayan tasarımları ile banyolarda dikkat çekici bir ambiyans yaratılmasına katkı sunar.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL