FİLTRELE Filtreleri Temizle
  • Malzeme
  • Ürün Tipleri
  • Renk
  • Fiyat Aralığı
  • TL
622 Ürün

Küçük boyutlara sahip dekoratif objelerin iç mekânların dekorasyonunda ne denli büyük etkiler yaratabileceği biliniyor. Abajur gibi aydınlatma aksesuarından cipso çiçek çeşitlerine, dekoratif yastıklardan biblolara, zarif şamdan modellerinden dikkat çekici duvar dekorlarına dek birçok ürün grubunu kapsayan dekoratif objeler yaşam alanlarına göz alıcı bir hava katıyor.

Modern salon aksesuarları arasındaki dekoratif biblolar sıklıkla tercih ediliyor. Sehpa ve masa aksesuarları kategorisinde yer alan biblo modelleri yaratıcı fikirlerle bir araya gelince kitaplıklarda, TV ünitelerinde ve konsollarda da estetik bir görünüm sunuyor. Biblo modelleri haricinde dekoratif tabaklar, çerçeveler, dekoratif sepetler, mum ve mumluk çeşitleri zamansız popülerliklerini sürdürüyor.

Dekoratif objeler doğru kullanıldığında iç mekân tasarımlarını güzelleştirmesine rağmen yanlış kullanıldığında tam tersi bir etki yaratabilir. Bu yüzden seçimleri ve konumlandırılmaları sırasında dikkatli olunmasında fayda var. Klasik stile uygun dekore edilen alanlarda soyut tasarımlara sahip olanlar, vintage stilindeki mekânlarda ise altın varaklı objeler uyumlu bir görünüm sunmuyor. Eklektik bir stil yakalanması ise son derece zorlayıcı olabilir; kişisel beğenilerle mekânların ruhunun ortak paydada buluşturulması seçimlerdeki özenden geçiyor.

Dekoratif objeler sahip oldukları geniş çeşitlilikleri ile sıklıkla tercih edilen salon aksesuarları arasında yer alıyor. Alana dair aidiyetin önem kazandığı ofislerde, çalışma masalarında, yatak odalarında, mutfaklarda ve banyolarda şık ve özenli görünümü destekledikleri için de kendilerine yer veriliyor. Dekorasyonla uyumlu tercihler yapıldığı takdirde dekoratif objelerin dönüştürücü gücü tüm iç mekânlarda hissediliyor.

Siz de yaşam alanlarınız için zevkinizi öne çıkaran seçimler yapmak adına Vivense’yi ziyaret edebilirsiniz. Vivense’nin zengin ürün çeşitliliği arasından dekorasyonu özelleştirecek ürünleri bulabilir, odalarınıza imzanızı atmanızı sağlayacak ev kozmetiği ürünlerini inceleyebilirsiniz. Size özel iç mekanlar yaratmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri Vivense’de keşfedebilirsiniz.

Her Tarza Uygun Biblolar

Geleneksel ve modern salon aksesuarları kesişiminde biblo modelleri yer alıyor. Birçok farklı malzemeden üretilen, farklı tasarımları ile dikkat çeken ve değişen boyutları ile mekân algısını güçlendiren biblo modelleri tüm dekorasyon stillerinde yer verilebilecek çeşitlilikleri ile sıklıkla kullanılan dekoratif objeler arasında bulunuyor. 

Bibloların üretildikleri malzemeler son derece çeşitli. Polyester, reçine, mermer, seramik, cam, porselen ve metal gibi farklı malzemelerden üretilmeleri renk skalalarını da genişletiyor. Malzeme ve renk farklılıkları farklı stillere uyum sağlamalarına yol açtığından biblo modelleri arasından doğru seçimi yapmak önem kazanıyor.

Biblo Modelleri Arasında Sizin Tercihiniz Hangisi?

Evinizin dekorasyonunu iyileştirmek için biblo kullanımına karar verdiyseniz birçok farklı model ile karşılaşırsınız. Hayvan figürlü biblolar, soyut tasarımlı biblolar, bronz biblolar ve diğer dekoratif biblolar farklı tarzları destekleyen tasarımlara sahiptir. Seçim sırasında bibloların konumlandırılacağı odanın, üzerine koyulacağı eşyanın ve elde edilmek istenen dekoratif etkinin göz önünde bulundurulması ile en etkileyici sonuçlar alınabilir.

Biblo boyutları oldukça değişkendir. Bazı biblo modelleri büst şeklinde tasarlanır ve boyut olarak geleneksel biblo modellerine oranla çok daha büyüktür. Odaların boş kısımlarında başlı başına dikkat çekici bir dekor olarak tercih edilebilen büst biblolar, dikkat çekici bir estetik yaratmayı sağlar.

Küçük boyutlu biblolar dizayn olarak geniş bir çeşitlilikte sunulur. Küçük ebatlarda üretilen biblo modellerinin tek başlarına kullanılması ya da birden fazla ürünün bir araya getirilmesi ile odaların atmosferi değiştirilebilir. Kübik biblolar, kaşeli biblolar, heykel biblolar, küp biblolar gibi birbirinden eğlenceli formlarda sunulduklarından seçim aşamasında bireysel beğeniler öne çıkar.

Minimal boyutlarına rağmen dekorasyonda büyük bir değişime yol açan süs eşyaları arasında mutlaka beğenilerinize hitap eden alternatifleri bulabilirsiniz. Vivense’nin geniş ürün çeşitliliği arasından beğenilerinize ve evinizin dekorasyon stiline uygun tercihler yapabilirsiniz. Kişisel tarzınızı öne çıkarak seçimlerinizle salon ve oturma odası takımlarınızın şıklığını artırabilirsiniz.

Biblolar ile Vintage Görünümü Destekleyin

Vintage modanın yansımaları artık hayatımızın her alanında. Kıyafetlerden halılara, tasarımlardan dekorasyona dek vintage etkisini hissetmek mümkün. Süs eşyaları da vintage etkisinin yoğun olarak hissedildiği aksesuarların başında geliyor. Geçmiş dönemlere ait nostaljik izler taşıyan dekoratif objelerin modern eşyalarla başarılı bir şekilde bir araya getirilmesi yaşam alanlarında da ofislerde de fark yaratan bir etkiyi beraberinde getiriyor.

Vintage esintilere sahip olan biblolar antika bir gramofon yanında konumlandırıldıklarında ya da abajur modelleri ile birlikte kullanıldıklarında dikkat çekici bir ambiyans yaratılmasını sağlıyor. Doğal materyallerin öne çıkarıldığı vintage tasarımlar sahip oldukları renk ve çizgisel detaylarla da farkını ortaya koyuyor. Siz de sıra dışı beğenilerinizi yansıtmanın estetik bir yolunu arıyorsanız vintage biblolar ile beklentilerinizi eksiksiz şekilde karşılayabilirsiniz.

Metal Biblolar ile Özgün Tarzınızı Yansıtın

Dekoratif obje üretiminde en sık kullanılan materyallerden biri olan metal ile evlerde sofistike bir şıklık yaşanabiliyor. Masa, sehpa, TV ünitesi gibi mobilyaların üzerlerinde yer verilebilen metal dekoratif objeler özenli bir dekorasyon tarzının yansımasına dönüşebiliyor.

Farklı figürlerin ve soyut bakış açısının yansıtılmasını sağlayan metal dekoratif objeler hem endüstriyel hem de modern stil doğrultusunda dizayn edilen yaşam alanlarında tercih ediliyor. Sahip oldukları zarif görünüm ofislerde de yer bulmalarını sağlıyor.

Loş Işık Sevenler İçin Abajur Modelleri

Geçmişten günümüze en çok kullanılan ve dekorasyonda sundukları etkinin yanı sıra işlevsellikleri ile de dikkat çeken, aydınlatma ürünleri arasında yer alan abajur modelleri Vivense’de sizleri bekliyor. Loş ışık ile dekorasyonda katmanlı bir etki yaratmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği salon aksesuarlarından biri olan abajurlar ile siz de tarzınızı yaşam alanlarınızda somutlaştırabilirsiniz.

Kelime anlamı “ışığı kesen” olan abajur, aydınlatma tasarımında kritik öneme sahip olan bir aksesuar olarak tanımlanabilir. Abajur modelleri geniş bir çeşitlilikte sunulur. Geçmişten günümüze klasikleşen tasarımlara sahip olanlara da değişen dekorasyon zevklerine uygun olanlara da rastlamak mümkündür. 

Metal, kumaş, seramik, polyester, ahşap ve plastik gibi farklı malzemelerden üretilen abajur çeşitleri sundukları dekoratif etkiyle yatak odalarında, çocuk ve genç odalarında ve salonlarda kullanılıyor. Bu dekoratif objenin bu denli sık tercih edilmesinin ardında estetik görünümün yanı sıra fonksiyonelliği de yatıyor.

Hem Fonksiyonel Hem Estetik

Avize modelleri iç mekânlarda genel aydınlatma gereksinimini karşılamak için yeterli olsalar da aydınlatma ile dekorasyona derinlik katılmak istendiğinde lambader ve abajur gibi aydınlatma ürünlerine ihtiyaç duyuluyor. Günün yorgunluğunu loş bir ışıkta atmak ve dinlenmenin maksimum konforu ile buluşmak isteyenler abajurun sağladığı loş aydınlıkla keyifli anlar yaşayabiliyor. 

Tercih edilen abajur modeli doğrultusunda etkili bir aydınlatma etkisi sağlanabiliyor. Abajurların temel farkı ise aydınlatma sırasında gözlerin yorulmasına neden olmaması. Lambanın bulunduğu kısım model doğrultusunda kumaşla ya da yarı opak bir materyalle kapatıldığından loş ışığın romantik etkisi rahatsızlık duyulmadan yaşanabiliyor. 

Gözleri yormaması, dekorasyonda derinlik algısını güçlendirmesi ve vurgu aydınlatma ile birlikte kullanıldığında iç mekânların odak noktasını belirlemesi gibi fonksiyonlara sahip olan abajur modelleri şık görünümleri ile estetik beklentileri fazlasıyla karşılıyor. 

Konumlandırılacakları odalarda benimsenen hâkim dekorasyon yaklaşımına uyum sağlayacak şekilde seçildiklerinde abajurlar hem modern hem vintage hem klasik hem de endüstriyel stil ile bütünleşebilir. Masa, sehpa, konsol üzerlerine ve hatta kitaplıklı TV ünitelerinin raf kısımlarına yerleştirilmeleri mümkündür. Son yıllarda, tercih edilen dekorasyon stilinden bağımsız olarak evlerde berjer, berjerin yanında sehpa ve sehpa üzerinde abajur kullanımına yaygın olarak rastlanıyor. 

Kurutulmuş Çiçek & Cipsolar

Sonbahar, ilkbahar, yaz ve kış mevsimlerine özgü muhteşem güzellikteki çiçeklerin kurutulmuş versiyonlarını yaşam alanlarının kalbinde konumlandırarak dekorasyonda canlandırıcı ve dikkat çekici bir etki elde edilebilir. Birden fazla çeşit barındıran kurutulmuş çiçek demetleri zamansız güzellikteki renkleri ile dekorasyonda mükemmel bir etki elde edilmesini sağlar. 

Taze ve canlı çiçeklerden farklı olarak kurutulmuş çiçeklerin düzenli bakıma ihtiyaçları olmaz. Doğrudan güneş ışığı alacak şekilde konumlandırılmaları gerekmediğinden evin herhangi bir odasında ya da köşesinde rahatlıkla tercih edilebilir. Çiçeklerin renklerinin öne çıkarılması ve daha dikkat çekici sonuçlar elde edilebilmesi için dekoratif vazolar ile birlikte kullanılması önerilir.

Dekorasyon için en sık tercih edilenlerden olan cipso çiçek ile siz de yaşam alanlarınıza doğanın güzelliğini yansıtabilir, ortamda ferah bir ambiyans yaratabilirsiniz. Dekorasyon stili tercihiniz ne olursa olsun iç mekânlarınızda yer vereceğiniz birbirinden güzel ev bitkilerine Vivense’de ulaşabilirsiniz.

Doğanın Güzellikleri Evinizden Eksik Olmasın

Ev dekorasyonunda kuru çiçeklere yer verilmesi günümüzün öne çıkan tercihlerindendir. Görsel olarak ilgi çeken ve rahatlatan etkileri ile salonlarda ve oturma odalarında sıklıkla kullanılan kuru çiçekler dekorasyona farklı şekillerde entegre edilebiliyor. Süs eşyaları olarak duvarlarda, dekoratif bir vazonun ya da sepet içerisinde kullanılan cipsolar, tercih doğrultusunda banyolarda da yer buluyor.

Mum ve kokulu aksesuarlarla birlikte odaların şık köşelerine hayat katan kuru çiçekler farklı renklerde ve türlerde olabildiğinden stile uygun seçimler yapılabiliyor. İsteyenler ilkbahar renklerini isteyenler sonbaharı anımsatan sarı tonlarını dekorasyonun bir parçası hâline getirebiliyor. 

Şık ve Zarif Şamdan ve Mumluklar

Tarihin eski dönemlerinden günümüze dek ulaşan şamdanlar sahip oldukları şık tasarımlarla iddialı dekorasyon tercihlerinin kalbinde yer alıyor. Yemek masalarının ve konsolların üzerinde konumlandırıldıklarında ortama şık ve romantik bir ambiyans katan şamdan modelleri akşam yemeklerinin vazgeçilmezlerinden olmayı sürdürüyor. 

Elektriğin henüz hayatımıza girmediği zamanlarda aydınlatma amacıyla işlevselliklerine başvurulan şamdanlar artık dekoratif etkileri nedeniyle kullanılıyor. Geleneksel şamdan modelleri de dekoratif amaçlar doğrultusunda geniş bir çeşitlilikte sunuluyor. Kimi zaman mum ile birlikte kimi zaman ise tek başına dekorasyonun odak noktası hâline gelen şamdan modelleri sayesinde yaşam alanları dikkat çekici bir ambiyansa bürünüyor.

Salon Dekorasyonunun Yıldızları: Şamdanlar

Salon aksesuarlarının en romantik ve zarif olanları arasında yer alan şamdan modelleri pirinç, metal, cam, beton ve mermer gibi farklı malzemelerden üretiliyor. Malzemelerindeki çeşitlilik tasarımsal anlamda farklılaşmaları ile sonuçlanıyor. Tekli, ikili, üçlü ve dörtlü olarak sunulan şamdan modelleri klasik, modern, avangart ve vintage stile başarıyla uyum sağlıyor.

Şamdanlar üretildikleri malzeme doğrultusunda çeşitli renklere sahip. Renklerindeki ve tasarımlarındaki farklılık seçimleri sırasında mekâna özgü koşulların değerlendirilmesi gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Son yıllarda artan bir ilgiyle karşılaşan eklektik dekorasyon stilinin benimsenmesi hâlinde modern ve geleneksel, vintage ve bohem çizgilere sahip parçalar birlikte kullanılabiliyor.

Mum ile birlikte kullanıldığında şamdanların sunduğu dekoratif etki dikkat çekici seviyeye ulaşıyor. İnce ve uzun mumlarla kullanılan ikili şamdanlar mekânlarda modern ve klasik bir etki yaratıyor. Ayaklı şamdanlar zeminde konumlandırılabildiklerinden yatak odası ve salon gibi mekanlarda sıra dışı bir kullanım sunuyor.

Şık Mumluklar ile Dikkat Çekici Bir Etki Yaratın

Birbirinden şık mumluklar ile dekorasyonda maksimum etki elde edilmesi mümkün. Şamdanlarda görülmeye alışkın olunan ince ve uzun mumlar yerine daha küçük ve kısa olanların konulduğu mumluk çeşitleri ahşap, metal, cam, bakır, seramik, mermer ve pirinç gibi zarif görünüme sahip malzemelerden üretilebiliyor.

Dekoratif mumluk çeşitleri banyolarda, salonlarda, çalışma odalarında ve yatak odalarında dekorasyonu bütünlemek amacıyla kullanılabiliyor. Elde edilen etki yapılan tercih doğrultusunda değişmekle birlikte güzel kokulu mum ve şık tasarıma sahip mumluk kullanımı yaşam alanlarının ambiyansını şekillendirebiliyor.

Gramofonlar, Duvar Dekorları ve Daha Fazlası

Vivense’de birbirinden şık dekoratif objeler sizi bekliyor. Abajurlardan çerçevelere, duvar saatlerinden duvar panolarına, mumluk çeşitlerinden şamdanlara, kurutulmuş çiçeklerden dekoratif vazolara dek aradığınız her şey Vivense’nin online alışveriş mağazasında.

Salonunuzu, yatak odanızı, çalışma ortamınızı, mutfak ve banyonuzu kişisel beğenileriniz doğrultusunda dekore etmenizi sağlayan aksesuarlar ile siz de iç mekânlara imzanızı atabilirsiniz. Tercihleriniz doğrultusunda aydınlatma tasarımını derinleştirebilir, odanızın odak noktasını değiştirebilir ve seçtiğiniz takımların stillerini eksiksiz tamamlayarak şık yaşam alanları yaratabilirsiniz.

Özgün tarzınızı yansıtmak isterseniz varlığı ile geçmişten günümüze nostalji rüzgârları estiren gramofon ve şamdanları, modern etkileri ile fark yaratan duvar dekorlarını ve saatleri, ambiyansa doğanın güzelliklerini katan ev bitkilerini ve dekoratif sepetleri incelemek için siz de hemen Vivense’yi ziyaret edebilirsiniz.

Dekoratif Obje Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dekoratif objeler şık ve estetik tasarımlara sahip olur. Bilinmesi gereken ise her aksesuarın her kullanım şekliyle, tüm mekanlarda aynı etkiyi yaratmayacağıdır. Aksesuar kullanımından maksimum verimlilik elde edilebilmesi için dekoratif obje seçimi sırasında bazı unsurların göz önünde bulundurulması gerekir. 

Objenin Boyutu Doğru Belirlenmeli

Dekoratif objelerin boyutları genellikle küçük olsa da farklı çeşitleri büyük ölçeklerde karşımıza çıkabiliyor. Salon aksesuarları seçimi sırasında boyut üzerinde düşünülmesi elde edilecek etkiyi değiştirebiliyor. Küçük alanlarda büyük, büyük alanlarda ise gözden kaybolacak küçüklükte olanların kullanılması aksesuarların dönüştürücü etkisinin ortaya çıkmasını engelleyebiliyor.

Renk ve Doku Seçimi Önemli

Süs eşyaları birçok farklı materyalden üretilebiliyor, farklı renk ve dokularla sunulabiliyor. Tercih edilen süs eşyasının dekorasyonun geneline uyumlu olması öneriliyor. Renk ve doku uyumu temelde sübjektif nitelik taşır. Nitekim eklektik dekorasyonun popülerlik kazanması ile iç mekânlarda birden fazla dekorasyon stili eş zamanlı uygulanır. 

Son yıllarda modern, rustik, vintage ve endüstriyel stiller sıklıkla bir araya getiriliyor. Modern bir yaşam alanının bir köşesinde yer verilen vintage berjer modelleri ve berjerin yanında konumlandırılan büyük şamdan ve mumluk modelleri son derece dikkat çekici bir görünümü garantiliyor. Aynı şekilde endüstriyel stilin benimsendiği bir alanda cipso çiçek kullanımı sıra dışı bir etki yaratabiliyor. Kişisel beğenilerin renk ve doku yönünden stile uygun olması elde edilecek sonucu etkiliyor.

Kullanım Alanına Uygun Seçimler

Dekoratif objeler salt salonlarda kullanılmıyor. Aidiyet hissini artıran ve konumlandırıldıkları alanda bireylerin beğenilerini yansıtan süs eşyaları ofislerde, oturma odalarında, çalışma odalarındaki çalışma masalarında da yer buluyor. Dolayısıyla kullanılmak istendikleri yer, seçimleri sırasında bazı unsurların göz önünde bulundurulmasını gerektiriyor.

Çalışma masaları verimli çalışmayı mümkün kılan çalışma odası mobilyalarının başında gelir. Üzerlerinde konumlandırılacak dekoratif objenin hem çok büyük olmamasına dikkat edilmelidir hem de bireysel motivasyonu artırmasına. Bu amaç için çalışma masası modelleri dekore edilirken hayvan figürlü biblo çeşitleri şık ve fonksiyonel çözümler sunacaktır. 

Salon aksesuarları kullanmak isteyenler ise dekoratif obje seçmeden önce odaların dekorasyonunu üst seviyeye çıkaracak değişiklikleri analiz etmelidir. Dekorasyonu iyileştirmek için duvar dekorları gerekiyor olabilir, konsol üzerinde ayrı bir alan yaratmak hedefleniyor olabilir ya da odada doğal bir atmosfer yakalamak için ev bitkileri konumlandırılması gündeme gelebilir. İhtiyaçların belirlenmesi odaklanılacak dekoratif obje modellerini çeşitlendirecektir.

Mutfaklarda ve banyolarda dekoratif obje kullanılmak istendiğinde bu ortamlara özgü olan nem düşünülerek kolay temizlenebilir ham maddelerden üretilen aksesuarlara yönelmek doğru tercih olacaktır. Seramik ve cam materyallerinden imal edilen biblo modelleri ve aksesuarlar öne çıkar. Banyo ve mutfak renkleri ile uyumlu, alanlarda benimsenen dekorasyon tarzını destekleyen süs eşyaları estetik bir görünüm elde edilmesini kolaylaştıracaktır.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.