FİLTRELE Filtreleri Temizle
 • Renk
 • Malzeme
 • Ölçü Aralığı
 • Fiyat Aralığı
BEŞİK + BEBEK YATAĞI
 • Genişlik
  cm
 • Yükseklik
  cm
 • Derinlik
  cm
 • TL
19 Ürün

Bebeklerin dünyaya geldikten hemen sonraki süreçten kendi başlarına hareket edebildikleri döneme dek kullanılabilen bebek odası mobilyalarından biri de beşiktir. Günün büyük kısmını uykuda geçiren bebeklerin temel ihtiyaçları arasında yer alan bebek beşikleri, bebek yatağının konumlandırıldığı bir iskelet görevi görür. 

Beşik tasarımı yapılırken en büyük öncelik bebeklerin güvenliğidir. Beşikler bebeklerin ve çocukların tırmanmalarını ve olası kazaları engellemek üzere genellikle kenarlarında korkuluk barındırır. Korkuluklar çeşitli tasarımlarda, boşluklu konumlandırılan çıtalardan oluşur. Böylece beşikte hava sirkülasyonu oluşması kolaylaşır. 

Bebek beşikleri bebeklerin uyuyabileceği alanın sınırlarını çizen işlevsel mobilyalar olmakla birlikte günümüzde farklı özelliklerle de donatılmışlardır. İçine bebek yatağı koyulduğunda bebekler için güvenli ve konforlu bir uyku yeri sunan beşik modelleri farklı malzemeler kullanılarak üretilebilir. 

Bebek beşiği üretiminde ahşap, metal, MDF, kayın ağacı, suntalam ve lamine gürgen ahşap gibi materyallerden yararlanılması mümkündür. Ahşap beşik geleneksel tercihlerden biri olurken metal beşikler son dönemde yıldızı parlayan bebek beşik modelleri arasında yer alır. Üretiminde tercih edilen malzeme beşiklerin dekoratif etkisini ve sahip oldukları özellikleri şekillendirebilir. 

Bebek yatağı da beşik kadar temel bir ihtiyaç olma özelliği taşır. Bebek karyola modelleri ile birlikte kullanılabilen bebek uyku yatağı farklı ölçülere ve özelliklere sahip şekilde üretilir. Yaylı, çift taraflı, ortopedik ve yıkanabilir bebek yatakları arasından seçim yaparken beklentilerin ve ihtiyaçların değerlendirilmesi gerekir. 

Bebek Beşiği Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çeşitlenen ihtiyaçlara yanıt vermek üzere farklı özelliklerde, ebatlarda ve fonksiyonlarda üretilebilen bebek beşikleri arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunur.

Kolay Temizlenebilen Bebek Beşikleri

Bebeğin sağlığı için zararlı olmayan materyallerden üretilen bebek beşikleri kolay temizlenebilir özellikte olduğunda hijyen endişeleri azalır. Kolay silinebilen ve kiri muhafaza etmeyen beşikler, diğer kolay temizlenen bebek odası mobilyaları gibi en popüler tercihler arasında yer alır.

Konforlu Bir Taşıma İmkânı Sunması

Bazı bebek beşikleri uzun süre kullanılabilmeleri amacıyla büyüyen ve uzayan yapıya sahip olurken bazı beşikler belirli bir gelişim evresinde kullanıma özel olarak tasarlanmıştır. Sepet beşik modelleri erken dönemde bebeklerin konforlu ve güvenli bir uyku deneyimi yaşamasını sağlayan ürünlerden biri olarak sıklıkla tercih edilir. Rahat taşınabilmesi, bebeğin uyku alanlarının değiştirilmesi sırasında konfor sunar.

Depolama Alanı Önemli Bir Avantaj

Küçük odalarda depolama alanının azlığı büyük bir sorun hâline gelebiliyor. Bebeğin eşyalarının ve yatak örtüsü, bebek nevresim takımı gibi bebek odası tekstili ürünlerinin saklanması için uygun bir depolama alanı sunan çekmeceli beşik modelleri ebeveynler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Sallanabilir Beşikler Konforu Artırır

Sallanan beşikler hem ebeveynler hem de bebekler için konforlu bir deneyim sunabilir. Uykuya dalmakta zorlanan bebeklerin rahat bir şekilde uyuması için önemli bir kolaylık sunan sallanır beşiklerin kullanımı zorunlu olmamakla birlikte memnun eden bir tercih olarak yorumlanır.

Uzun Vadeli Kullanabilen Büyüyebilen Bebek Beşikleri

Satın alınacak olan beşiğin uzun süreli kullanımı hedefleniyorsa bu noktada öne çıkan tercihlerden biri şüphesiz büyüyen beşik olacaktır. Büyüyen beşik yatağı özellikleri göz önünde bulundurulduğunda bebeklerin dünyaya geldikleri erken dönemden kendi başlarına hareket edebildikleri döneme dek bu bebek odası mobilyalarını rahatlıkla kullanabilecekleri ifade edilebilir. Büyüyen bebek beşikleri aynı zamanda sallanan beşik ve anne yanı beşik gibi ek özelliklere de sahip olabilir.

Güvenli Bebek Beşikleri & Yumuşacık Bebek Yatakları

Bebek beşikleri tasarlanırken öncelik bebeklerin güvende tutulmasıdır. Uyku esnasında desteklenmelerine yardımcı olan ve hareketlenmeye başladıkları dönemde tırmanmalarını engelleyen tasarımları bebek beşiklerinin geçmişten günümüze bebekler için ideal uyku alanları olarak kabul edilmesini sağlar. Bebek yatakları da bebek beşikleri gibi çeşitlilikle sunulur. İhtiyaçların değerlendirilmesi ile tercih edilen bebek beşikleri ve bebek yatağı modelleri ebeveynlerin içini rahat ettirirken bebeklerin konforunu ve güvenliğini destekler.

Yenidoğanlar İçin Sepet Beşik Modelleri İdeal

Sepet beşik modelleri zarif ve geleneksel tasarımları ile yenidoğan bebekler için en sık tercih edilen mobilyalar arasındadır. Sepet şeklini andıran tasarımları oldukça şık ve bir o kadar sevimli bir görünüme sahip olur. Göreceli olarak küçük bir alanı bulunur ve sallanabilir ya da sabit beşik olarak sunulabilir.

Bebeğiniz İçin Özel Olarak Tasarlanan Bebek Beşikleri

Bebek beşikleri ölçüleri, özellikleri, üretildikleri malzemeler ve tasarımları bakımından geniş bir çeşitlilikle sunulur. Ortak özellikleri tasarımları yapılırken bebeklerin güvende tutulmasının hedeflenmesi, malzemelerinin de varsa malzeme üzerindeki boyaların da bebek sağlığı için güvenli olmasıdır. 

Bebeğinizin Konforunu Artıran Bebek Yatakları

Bebeklerin konforlu bir uyku deneyimi yaşamaları için bebek beşik yatağı ve bebek yatağı büyük bir öneme sahiptir. Bebekler yaşamlarının ilk 3 ayında günde ortalama 16 ila 18 saat uyurlar. Zaman geçtikçe uyku süreleri azalsa da ilk 3 yıllık dönemde gelişimleri için kaliteli bir uykunun önemi yadsınamaz.

Bebek yatakları, gelişim süreçlerinin en önemli dinamiklerinden biri olan uyku sırasında bebeklerin güvende ve konforlu tutulmalarını sağlar. Bebek yatağı çeşitleri bebeğin kilosuna, boyuna ve sağlık durumuna uygun seçilmelidir.

Mışıl Mışıl Uyutan Sallanan Beşik Modelleri

Sallanan beşikler bebeğin uykuya hızlı dalmasını ve daha uzun süre boyunca uykuda kalmasını kolaylaştıran fonksiyonel ürünlerdir. Bebekler için rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etki yaratan sallanan beşikler ebeveynler için de konforlu bir deneyim sunar. Sallanan beşik modellerinin sahip olduğu ek özellikler değişebildiğinden bebekler için sallanan beşik arayışına girildiğinde kapsamlı düşünülmesi faydalı olacaktır.

Sallanan Beşik Modelleri ile Uykuya Dalış Süresi Kısalıyor

Sallanan beşikler bebeklerin yumuşak bir sallanma hareketi eşliğinde uykuya dalmasını sağlayan ürünlerdir. Son yıllarda hamak beşik modelleri ebeveynlerin favorilerinden biridir. Bebeğin içine gömüldüğü ve bu esnada cenin pozisyonuna geçmesini kolaylaştıran beşik hamak omurgayı sağlıklı bir şekilde desteklerken bebeklerin gaz sorunlarının azaltılmasına katkıda bulunur.

Bebek salıncak yatak da hamak beşiğe benzer yapısı ve çalışma mekanizması ile ebeveynlerin hayatını kolaylaştıran ürünlerden biridir. Ana kucağı beşik ile birlikte en fonksiyonel bebek odası tamamlayıcıları arasında yer alır. Farkındalıkları artan bebekler için keyifli zaman geçirmeyi sağlayan ve konforlu bir uyku deneyimi sunan bebek salıncak yatak modelleri farklı materyallerden üretilen ve farklı tasarımlara sahip seçeneklerle sunulabilir.

Çekmeceli Sallanan Beşikler: Uyuma ve Saklama Alanı Bir Arada

Uyuma ve saklama alanını birlikte sunan çekmeceli sallanan beşikler, bebeklerin eşyalarını düzenli bir şekilde tutmayı sağlayan çekmece alanları ile ek depolama alanı yaratır. Aynı zamanda sallanabilir nitelik taşımaları konforlu bir uyku deneyimini beraberinde getirir. En kullanışlı bebek beşikleri arasında yer alan çekmeceli sallanan beşikler, anne yanı beşik formuna da sahip olabilir.

Sallanır Anne Yanı Beşikler ile Bebeğiniz Güvende ve Rahat

Anne yanı beşik modelleri ebeveynlerin yataklarının yan kısmına koyulabilen beşik türüdür. Tek tarafı açılabilir, asansörlü mekanizmaya sahip olabilir ve sallanabilir. 

Bebeklerin geceleri sıklıkla uyanmaları, beslenme sıklıklarının yenidoğan döneminde fazla olması ve geceleri ebeveynlerine ihtiyaç duymaları normaldir. Sallanır anne yanı beşikler gece boyunca bebeklerin güven içerisinde uyumasına yardımcı olurken ebeveynlerin de yataktan kalkmadan bebekleri ile ilgilenmelerini sağlar. 

Büyüyen, Uzayan & Asansörlü Beşik Modelleri

Bebeklerin ilk mobilyaları arasında yer alan beşikler, uzun süreli kullanım için uygun özellikte sunulabilir. Büyüyen ve uzayan beşikler, bebeklerin farklı gelişim evrelerinde kullanılabilmesi ile tasarruflu bir tercih olarak öne çıkar. 

Büyüyen beşik modelleri bebeklerin ve çocukların gelişimleri devam ederken özelleştirilebilir yapıları ile kullanıma devam edebilme imkânı sunar. Karyola, beşik ve komodin gibi farklı mobilya parçalarının bir araya getirilmesi yoluyla tasarlanan büyüyen beşik modellerinde depolama alanı da olabilir. Farklı materyallerden, farklı renklerde üretilmeleri seçim sırasında dekorasyon beklentilerinin değerlendirilmesi gerekliliğini beraberinde getirir.

Büyüyen ve uzayan beşik modelleri asansörlü de olabilir. Asansörlü beşik modellerinin temel özelliği bebeğin beşiğe koyulması ve beşikten alınması sırasında konfor sunması ile bebeklerin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmasıdır.

Uzun Süre Boyunca Kullanılabilen Büyüyen, Uzayan Beşik Modelleri 

Büyüyen bebek beşikleri, bebeklerin gelişim sürecindeki farklı ihtiyaçlarına yanıt vermek üzere tasarlanan fonksiyonel bebek yatakları arasında yer alır. Güvenli ve konforlu bir uyku deneyimi sunmanın yanı sıra bebeklerin boylarındaki uzama doğrultusunda ayarlanabilir nitelik taşımaları ekonomik bir çözüm olarak öne çıkmalarını sağlar.

Bebeklerin büyüme oranları doğrultusunda bebeklik ve çocukluk döneminde kullanılma uygun nitelik taşıyan, uzayabilen beşik modelleri yüksek kenarlıklara sahip olabilir, asansörlü mekanizma barındırabilir ve sallanabilir. Bebeklerin ihtiyaçlarına kapsamlı çözüm sunabilen bu mobilyalar çekmece gibi depolama alanları da barındırabilir.

Asansörlü Beşik Modelleri ile Endişeler Azalıyor

Ebeveynlerin eğilmek zorunda kalmadan bebeklerini koyup alabilecekleri beşik türü asansörlü beşik olarak adlandırılır. Beşiklerin yan kısımlarından birinde bulunan korkulukların asansörlü dizayn edilmesi bebekler büyüdükçe ortaya çıkması muhtemel güvenlik endişelerinin de azalmasına katkı sunar. 

Bebeğinizin ve sizin konforunuzu artıracak farklı özellikteki beşik modelleri arasından seçim yapmak isterseniz siz de Vivense’nin geniş ürün yelpazesinin sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ekonomik beşik fiyatları ile bütçenizi yormadan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, bebek odası takımları ile bebeğiniz için konforlu bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Ortopedik Bebek Yatakları

Bebeklerin daha rahat ve konforlu uyuması için özel olarak tasarlanan ortopedik bebek yatakları, bebeklere destekleyici bir uyku yüzeyi sağlar. Genellikle yüksek yoğunluklu sünger malzemeden üretilir ve şilteleri de daha yumuşaktır. Bebeklerin sağlıklı fiziksel ve mental gelişimleri için uykunun önemli olduğu gerçeğinden yola çıkarak tasarlanan bebek yatakları, uyku bölünmelerini en aza indirmeye yardımcı olur.

Genel kanı bebekler için en doğru seçimin en yumuşak bebek yatağı çeşitleri olduğu yönünde olsa da gerçek daha farklıdır. Bebeklerin iskelet sistemi dünyaya geldiklerinden itibaren gelişimini sürdürür. Günün büyük bir kısmını uykuda geçirdiklerinden bebek yatağı seçiminde iskelet sistemini destekleyen ortopedik bebek yatakları öne çıkar.

Ortopedik bebek yatakları iskeleti destekleyecek ideal sertlikte üretilir. Dokuları hava aldığından bebeklerin cilt sağlıklarının korunması mümkün olabilir. Bebek karyolalarının boyutları ile uyum sağlayacak farklı ebatlarda ortopedik yataklar bulunur. Bu nedenle seçim sırasında öncelikle karyola boyutlarının göz önünde bulundurulması gereklidir.

Kız Bebek ve Erkek Bebekler için Onlarca Seçenek

Vivense’de birbirinde şık ve konforlu bebek beşikleri sizleri bekliyor. Portatif bebek yatağı, beşik uyku seti, büyüyen beşik yatağı ve bebeğinizin konforu için ihtiyaç duyduğunuz tüm bebek odası mobilyaları Vivense’de geniş bir çeşitlilik ile sunuluyor.

Pastel tonların tercih edildiği sallanan, çekmeceli ve sepet modellerinde kız bebek beşikleri ile beyaz, sarı, mavi ve yeşil gibi çeşitli renklerde sunulan erkek bebek beşikleri arasından seçim yapmak için Vivense’yi ziyaret etmeniz yeterli. Materyal, ebat ve renk kriterlerinde ihtiyaçlarınıza ve zevkinize uygun filtreleme yaparak siz de bebeğiniz için en uygun beşik ve bebek yatağı önerilerini görüntüleyebilir, güvenli bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Beğendiğin ürünleri showroomda iç mimarlarımızla paylaşmak ister misin? Hemen üye ol, favori listeni oluştur! ÜYE OL
10 TL indirim kuponu için hemen üye ol! ÜYE OL

Kampanyalardan Haberdar Ol!

Hemen E-posta listemize kayıt ol, en güncel kampanyalar, yenilikler ve duyuruları ilk öğrenen sen ol.

Kampanyalardan haberdar olmak için Ticari Elektronik İleti almayı onaylıyor olacaksın.

Ayrıntılı bilgi için Müşteri Aydınlatma Metnini inceleyebilirsin.